فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

هم اکنون از وب سایت دریم موزیک قصل معرفی آلبوم موسیقی فوق العاده زیبا و حماسی و در عین حال تاریکی را داریم که گوش دادن به ان به تمامی دوستاران موسیقی متن فیلم پیشنهاد می شود. دانلود موسیقی فیلم مرثیه ای بر یک رویا (Requiem for a Dream) اثری از آهنگساز بزرگ و افسانه ای کلینت منسل (Clint Mansell) را از دست ندهید امید است بعد از گوش دادن به اهنگ های فیلم Requiem for a Dream تجربه موسیقیایی فوق العاده ای برای شما رقم بخورد, به شخصه مو به تنم سیخ شد!!

دانلود موسیقی فیلم مرثیه ای بر یک رویا - Requiem for a Dream (البوم تاریک و حماسی)

معرفی فیلم مرثیه ای بر یک رویا

مرثیه ای بر یک رویا (Requiem for a Dream) فیلم درام روانشناشی محصول سال ۲۰۰۰ کشور آمریکا می باشد. کارگردانی فیلم توسط دارن آرونوفسکی (Darren Aronofsky) انجام شده است. ستارگانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند, الن برستین (Ellen Burstyn) و جرد لتو (Jared Leto) و جنیفر کانلی (Jennifer Connelly) و مارلون وینز (Marlon Wayans) می باشند.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم After (بعد از آن)

 

فیلم بر اساس رمانی به همین نام می باشد, که نویسندگی آن را Hubert Selby Jr. انجام داده و آرنوفسکی فیلمنامه آن را نوشته است. این فیلم چهار کاراکتر را به تصویر می کشد که به مواد مخدر اعتیاد دارند. اعتیاد انها باعث می شود انها در دنیایی متوهم و نوامیدی بی پروایی به دام بیوفتند. و هرچی که جلوتر میرویم دنیای متوهم جای دنیای حقیق را برای انها پر می کند و … این فیلم نشان می دهد, مواد مخدر چه تاثیر روحی و جسمی می تواند داشته باشد.

 

فیلم مرثیه ای بر یک رویا در مراسم کن سال ۲۰۰۰ به نمایش گذاشته شد و بعد از اکران عمومی اش در آمریکا با واکنش مثبت منتقدین رو به رو شد. الن برستین برای اجرای خوبی که در این فیلم داشت نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن شد. نویسندگی و اهنگسازی موسیقی فیلم مرثیه ای بر یک رویا توسط آهنگساز بزرگ کلینت منسل انجام شده است.

دانلود موسیقی فیلم مرثیه ای بر یک رویا - Requiem for a Dream (البوم تاریک و حماسی)

تولید فیلم Requiem for a Dream

در سال ۱۹۹۷ امتیاز ساخت فیلم از روی کتاب Hubert Selby Jr توسط Scott Vogel از سوی کمپانی Truth and Soul Pictures دریافت شد. قبل از انتشار فیلم P کاری از Aronofsky.

سکانس وان حمام از انیمه محصول سال ۱۹۹۷ به نام “Perfect Blue” الهام گرفته شده است.

لتو برای اینکه به بهترین شکل شبیه کاراکترش باشد و بهترین حالت نقشش را ایفا کند, برنامه سختگیرانه ای را پشت سر گذاشته است. او کاهش وزن زیادی را تجربه کرده و از خوردن شکر و برقراری رابطه منع شده است. این در حالی است که در ان زمان با کامرون دیاز رابطه داشته است. گذارش ها از این قرار است او برای ایفای نقشش به بهترین حالت از نطدیک با افراد معتاد ملاقات داشته و حتی با انها رابطه دوستی برقرار کرده.

پیشنهاد ویژه : موسیقی فیلم شوالیه تاریکی – The Dark Knight

 

واکنش منتقدین

بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۱۳۶ نقدی که از فیلم انجام شده با ۷۹ درصد نظر مثبت رو به رو شده و امتیاز ۷٫۴ از ۱۰ را دریافت کرده است. نظر قریب به اتفاق منتقدین بر این بوده, “بعضی از بخش های فیلم تنش زیادی داشته و حتی حال به هم زن می شود, بازی بازیگر ها فوق العاده است و فراموش کردن بعضی از سکانس های فیلم هم واقعا سخت است”

بر اساس وب سایت “Metacritic” از ۳۲ نقدی که از فیلم انجام شده امتیاز ۶۸ از ۱۰۰ را دریافت کرده است.

دانلود موسیقی فیلم مرثیه ای بر یک رویا - Requiem for a Dream (البوم تاریک و حماسی)

نقد اختصاصی فیلم مرثیه ای بر یک رویا

در نقد امروز قصد بررسی فیلم درام محصول سال ۲۰۰۰ یعنی مرثیه ای بر یک رویا را داریم. فیلمی به کارگردانی و کمک نویسندگی دارن آرونوفسکی که بر اساس رمانی به همین نام محصول سال ۱۹۷۸ که توسط هیوبرت سرلبی جونیور نوشته شده است, می باشد. داستان فیلم درباره چهار کاراکتر می باشد که با گذشت زمان و مصرف مواد مخدر بیشتر زندگی آنها تحت الشعاع قرار میگیرد زندگی پرخاشگرانه تری پیدا می کنند.

 

این چهار کاراکتر متشکل از دو مرد و یک مادر و یک زن جوان می باشد, که انها وارد مسیری می شوند که تنها در حال تلاش برای بقاء هستند, هرچی که داستان جلوتر می روند این کاراکتر ها در مصرف مواد بیشتر و بیشتر فرو می روند, تا اینکه اعتیاد انها, زندگی انها را کنترل می کند.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم معاون (Vice)

 

بخش اول

خیلی خب, بیایید از فیلم مرثیه ای برای یک رویا با عنوان فیلم دیوانه کننده یاد کنیم. چونکه بعد از اینکه فیلم Requiem for a Dream را تماشا کردم مستقیم رفتم, توییتر و از ان با عنوان یکی از تاریکترین فیلم های همه دوران ها که تا به حال تماشا کردم, یاد کردم. و قطعا هم سر این حرفم میمانم, اگر فیلم را دیده باشید, دقیقا میدانید دارم درباره چی صحبت می کنم.

 

اما برای کسانی که فیلم مرثیه ای برای یک رویا را ندیده اند, دلیل اینکه از آن با عنوان تاریک یاد میکنم اینه که, چونکه در فیلم شاهد این هستیم هرچی که اعتیاد کاراکترهای فیلم بیشتر می شود زندگی برای این کاراکتر ها سخت تر می شود, علاوه بر اینکه در این فیلم این الهام وجود دارد که کاراکترهای فیلم در کنار هم جمع می شوند تا با این موضوع مقابله کنند, یک موضوع دیگری هم وجود دارد, شما در این فیلم شاهد این هستید که چه طور افراد توسط مواد مخدر کنترل و هدایت می شوند تا جایی که به نقطه ای می رسند که برای اینکه ساخته شوند دست به هر کاری میزنند.

 

کاری که فیلم انجام می دهد, به شما نحوه زندگی و کشمکش های یک معتاد را به شما نشان می دهد. و داستان را از نگاه انها روایت می کند. به شخصه از اینکه همه چیز به حالت خشونت امیز و با عصبانیت بود خوشم اومد, در بخش های زیادی از فیلم برای انتقال این احساس به مخاطب از نحوه خاص فیلمبرداری استفاده کرده بودند. مثلا به شکل دراماتیک سرعت را بالا و یا پایین می آورند.

دانلود موسیقی فیلم مرثیه ای بر یک رویا - Requiem for a Dream (البوم تاریک و حماسی)

بخش دوم

نمایش بعضی چیزها در فیلم بسیار حال به هم زن بود و حس و حال ناراحت کننده ای را به مخاطب منتقل میکرد. اینکار به شکلی انجام شده است تا به بیننده جوری القا شود که یک معتاد چه حس و حالی دارد. حتی زمانی که انها خودشان را میسازند و قدرت میگیرند, عوامل فیلم پروسه درونی این اتفاق را به نمایش می گذارند, و نشان می دهند که چه طور کاراکتر ها تغییر می کنند, چه طور دید انها نسبت به دنیا تغییر می کند.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم جوکر (Joker)

 

همچنین باید بگم یکی از تراژدی ترین فیلم هایی بود که تماشا کردم, چونکه وقتی به این کاراکترها نگاه میکنم در اصل آدم های بدی را نمی بینم, ادم هایی رو میبینم که اینقدر در اعتیادشان فرو رفته اند, یا در جست و جوی هدفی بزرگتر هستند. که کنترلی روی خودشان ندارند, فکر میکنم یکی از تم های فیلم این است که ما همه انسان ها به چیزی اعتیاد داریم و این لزوما مواد مخدر نیست. پیشنهاد می کنم موسیقی فیلم مرثیه ای بر یک رویا را همین حالا دانلود نمایید.

 

فکر میکنم چهار کاراکتر اصلی داستان جرد لتو و مارلین و جنیفر و الن برنستین بازی فوق العاده ای را ارائه دادند, تا به امروز بازی هایی کمی را دیده ام که بتوانند به شکل کاملا حقیقی شخص معتاد را به نمایش بگذارند و این فیلم یکی از ان محدود فیلم هاست. فکر میکنم کاراکتر های جرد لتو و الن برنستین شخصیت های اصلی داستان هستند, کارشان را به بهترین نحو انجام دادند.

 

بخش سوم

در حقیقت به طور جداگانه داستان این چهار کاراکتر را به نمایش می گذارد اما این دو کاراکتری که در بالا اشاره کردم بیشتر زمان جلوی دوربین را به خود اختصاص داده اند. و به شخصه بیشتر از همه تحت تاثیر این دو کاراکتر قرار گرفتم. به نظرم این فیلم بهترین محتوی میتونه باشه که میتونی توی مدرسه به بچه ها نشون بدی که دیگه عمرا سمت مواد نرن!!

 

این فیلم به خوبی نشان می دهد که مواد چه کارهایی با انسان انجام می دهد و اصلا هم چیز خوشایندی نیست. اگرچه چندان گفتنش شیرین نیست اما بیایید کمی درباره تکامل کاراکترها صحبت کنیم, نحوه تغییر تحولی که در فیلم به نمایش گذاشته می شود در بیشتر مواقع حس و حال یک فیلم سینمایی را ندارد و بیشتر یک مستند تلخ است. و برای این طراحی شده که نشون بده برای افراد معتاد چه قدر دنیا میتونه تیره و تاریک بشه.

 

و وقتی انها به این موادها معتاد می شوند, مواد مخدر زندگی انها را کنترل می کند. تماشای تلاش کاراکترها برای بدست آوردن مواد تا اینکه خودشان را بسازند تماشایی است. و فکر میکنم نمایش این موضوع بر روی پرده سینما حقیقت محض است, در این فیلم زندگی فاجعه آمیز یک معتاد به نمایش گذاشته می شود که بیننده بعد از تماشای ان حس و حال نگران کننده و ناراحت کننده ای پیدا می کند.

پیشنهاد ویژه : آلبوم روح نواز آهنگ های فیلم در میان ستارگان (Interstellar)

دانلود موسیقی فیلم مرثیه ای بر یک رویا - Requiem for a Dream (البوم تاریک و حماسی)

بخش چهارم

در این فیلم اتفاقات دیوانه کننده و ازار دهنده زیادی رخ می دهد, و فکر میکنم بایدم همینطور میبود, اگر میخواست کمی در نمایش اتفاقات احتیاط کند, از میزان صداقت فیلم کاسته می شد., و این میتوانست برای یک چنین داستان خاصی مشکل بوجود آورد. به طور کلی این فیلمی نیست که همه از تماشای آن لذت ببرند, سکانس های گرافیکی زیاد و تم های به شدت تاریکی در فیلم وجود دارد, که ممکن است از نظر خیلی ها زیادی ناراحت کننده و افسرده کننده باشد که از تماشای ان دست بکشند.

 

همین موضوع من رو به یکی از مشکلاتم با فیلم منتهی می کند, فکر میکنم در مواقعی فیلم تمرکزش را از دست می دهد, حس میکنم روی دور تکرار می افتد, کاما درک میکنم دلیل نمایش این همه اتفاقات چیه, برای اینکه میخواستند عمق فاجعه امیز یک اعتیاد را به تصویر بکشند. اما به نظرم گه گاهی فیلم تمرکزش را از دست می داد, چونکه حس میکنم فیلم یک حس را مدام تکرار می کند. کاهی اوقات به شدت تاثیرگذار است اما در دیگر مواقع زیادی تکراری و کسل کننده می شود.

 

یک نکته مثبتی هم هست که دوست دارم بهش اشاره کنم, موسیقی فیلم مرثیه ای بر یک رویا خارق العاده است, موسیقی به شدت تاریک و پر تنش است و فکر میکنم به شدت در خدمت فیلم است و کاری میکند که شما خودتان را جای این کاراکتر تصور کنید. در حقیقت اینقدر تاریک است که میشه گفت کاراکتر ها دقیقا همین حس و حال تاریک را دارند. به نظرم موسیقی متن Requiem for a Dream شاهکار است.

 

بخش پنجم

نکات مثبت:

جلوه های ویژه مغشوش و تدوینی عالی

بازی فوق العاده بازیگران

شخصیت پردازی عالی

موسیقی متن تاریک و عالی

نکات منفی:

در بعضی مواقع شاهد افتادن داستان روی دور تکرار هستیم

امتیاز ۹ از ۱۰

قطعا پیشنهاد می کنم فیلم را تماشا کنید, فقط بدانید که با فیلمی تلخی رو به رو هستید و منظورم این هست قبل از اغاز تماشای فیلم مرثیه ای بر یک رویا بدانید با چه فیلمی رو به رو هستید. ممنون که نقد اختصاصی که برای شما اماده کرده بودیم را مطالعه کردید.

 

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

ترک لیست اهنگ های فیلم Requiem for a Dream

۱) – Summer Overture – 2:36
۲) – Party – 0:28
۳) – Coney Island Dreaming – 1:04
۴) – Party – 0:36
۵) – Chocolate Charms – 0:25
۶) – Ghosts of Things to Come – 1:33
۷) – Dreams – 0:44
۸) – Tense – 0:37
۹) – Dr. Pill – 0:42
۱۰) – High on Life – 0:11
۱۱) – Ghosts – 1:21
۱۲) – Crimin’ and Dealin’ – 1:44
۱۳) – Hope Overture – 2:31
۱۴) – Tense – 0:28
۱۵) – Bialy and Lox Conga – 0:45
۱۶) – Cleaning Apartment – 1:25
۱۷) – Ghosts-Falling – 1:11
۱۸) – Dreams – 1:02
۱۹) – Arnold – 2:35
۲۰) – Marion Barfs – 2:22
۲۱) – Supermarket Sweep – 2:14
۲۲) – Dreams – 0:32
۲۳) – Sara Goldfarb Has Left the Building – 1:17
۲۴) – Bugs Got a Devilish Grin Conga – 0:57
۲۵) – Winter Overture – 0:19
۲۶) – Southern Hospitality – 1:23
۲۷) – Fear – 2:26
۲۸) – Full Tense – 1:04
۲۹) – The Beginning of the End – 4:28
۳۰) – Ghosts of a Future Lost – 1:50
۳۱) – Meltdown – 3:55
۳۲) – Lux Aeterna – 3:54
۳۳) – Cone Island Low – 2:13
۵۰:۵۲

Remix

۰۱) – Tappys Intro (Film Score)
۰۲) – In The End Its All Nice (Plant Remix)
۰۳) – Ghosts In The Machine (Psilonaut Remix)
۰۴) – Aeternal (Paul Oakenfold Remix)
۰۵) – Seacoast Towers (Film Score)
۰۶) – Coney Island Express (Jagz Kooner Remix)
۰۷) – Seacoast Alarm (Film Score)
۰۸) – Haunted Dreams (Wish FM Remix)
۰۹) – Tense (feat. Kronos Quartet )
۱۰) – Full Tension (Josh Wink Remix)
۱۱) – Food (Film Score)
۱۲) – Deluxed (Delerium Remix)
۱۳) – Island (Film Score)
۱۴) – Body And Fear (A Guy Called Gerald Remix)
۱۵) – ۱۱۲ (Film Score)
۱۶) – Overturned (Ils Remix)
۱۷) – Sara (Film Score)
۱۸) – Hand Jive (Jagz Kooner)
۱۹) – Arnold (Film Score)
۲۰) – Ghosts (Vocal Version)

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

8 اکتبر 2019 5,976 views 2
نظرات

Forrest gump 2020/02/19

برید lux aeterna رو هزاران گوش بدید و لرزه بر بدنتون رو با تمام وجود احساس کنین
صدا و سیمای ایران که بدون رعایت کپی رایت، این موسیقی خارق العاده ی بشری رو تو دم دستی ترین و معمولی ترین برنامه هاش استفاده کرده و وقتی این شاهکار بشریو برای هرکی پخش میکنی، میگه عه اینکه آهنگ فلان برنامه ی تلویزیونه

علی 2020/05/05

حتی خود کلینت منسل هم دیگه نتونسته این شاهکار را تکرار کنه