فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

در این لحظه یکی از معروف ترین آلبوم های موسیقی متن فیلم که طرفداران بسیار زیادی را دارد را برای دانلو قرار داده ایم, امید است از گوش داده به آن نهایت لذت را ببرید. و آن آلبوم موسیقی متن فیلم چشمه (The Fountain) اثری از آهنگساز بزرگ کلینت منسل (Clint Mansell) می باشد. گوش دادن به این آلبوم بسیار زیبا و حماسی به تمامی کاربران وب سایت دریم موزیک پیشنهاد می شود.

آلبوم حماسی موسیقی متن فیلم چشمه (The Fountain)

معرفی فیلم چشمه

چشمه (The Fountain) فیلم درام و رمانتیک و حماسی محصول سال ۲۰۰۶ کشور آمریکا می باشد. در این فیلم شاهد عناصر فانتزی و تاریخی و معنوی و علمی تخیلی وجود دارد. این فیلم توسط دارن آرونوفسکی (Darren Aronofsky) کارگرانی شده و دو ستاره اصلی آن هیو جکمن (Hugh Jackman) و ریچل وایس (Rachel Weisz) می باشند. موسیقی متن فیلم چشمه را کلیت منسل اهنگسازی کرده که بدون شک یکی از بهترین کارهای او می باشد.

 

این فیلم دارای سه خط داستانی می باشد, از جمله جاودانگی و از دست رفتن عشق و همچنین دوری یک مرد از سرنوشتش در این دنیا و آن دنیا. جکمن و وایس در نقش کاراکترهایی هستند که پیوند عشقی در زمان و فضا خورده اند. یک فاتح با ملکه مریضش , یک دانشمند دنیای مدرن و همسری که سرطان دارد و یک گردشگر در دنیایی که عشق از دست رفته اش نمود پیدا می کند. خطوط داستانی توسط موتیف های بصری و مچ کاتس به یک دیگر تنیده شده اند. که عشق و مرگ را به نمایش می گذارد.

 

در ابتدا دارن آرونوفسکی برنامه ساخت فیلم چشمه را با بودجه ۷۰ میلیون دلاری با دو بازیگر برد پیت (Brad Pitt) و کیت بلانشت (Cate Blanchett) داشت. اما برد پیت پروژه را به دلیل هزینه زیادی توسط کمپانی برادران وارنر کنار گذاشت. کارگردان تغییراتی در فیلمنامه ایجاد کرد که کمی فشرده تر باشد و این موضوع باعث شد هزینه ان به ۳۵ میلیون دلار کاهش پیدا کند و قرار شد جکمن و وایس در آن هنرنمایی کنند.

 

ادامه معرفی فیلم

اکثر بخش های تولیدی این فیلم در استیج صدای مونتریال و کبک صورت گرفت و کارگردانی از فیلمبرداری ماکرو استفاده کرده است تا جلوه های ویژه فیلم در کمترین میزان خود قرار بگیرند. فیلم چشمه در تاریخ ۲۲ نوامبر ۲۰۰۶ در آمریکا و کانادا اکران شد. و در آمریکا و کانادا فروش ۱۰ میلیون دلاری و در بقیه مناطق فروش ۵ میلیون دلاری را تجربه کرد و روی هم رفته ۱۵ میلیون دلار فروش داشت. واکنش منتقدین نسبت به فیلم دو دسته داشت, یا کلا نظر مثبت داشتند یا کلا نظر منفی.

پیشنهاد ویژه : آلبوم شایسته موسیقی بازی رد دد ریدمپشن ۲ (Red Dead Redemption 2) 

آلبوم حماسی موسیقی متن فیلم چشمه (The Fountain)

درباره موسیقی متن فیلم چشمه

آلبوم موسیقی متن فیلم The Fountain در تاریخ ۲۷ نوامبر ۲۰۰۶ توسط لیبل Nonesuch Records منتشر شده است. کار نوشتن موسیقی متن این فیلم را آهنگساز موسیقی کلاسیک معاصر و همکار همیشگی Aronofsky یعنی کلینت منسل که از کارهای دیگر او میتوان به Pi و Requiem for a Dream اشاره کرد. آهنگسازی کرده است.

 

در کنار وی باند کوارتت زهی یعنی Kronos Quartet که در موسیقی متن فیلم Requiem for a Dream همکاری داشته اند و همچنین باند اسکاتلندی موسیقی پست راک Mogwai همکاری داشته اند. آلبوم موسیقی نامزد جوایز متعددی شده است و با واکنش مثبت منتقدین رو به رو شده است.

 

دارن آرونوفسکی امید داشت David Bowie که اهنگ “Space Oddity” را خلق کرده است

و به آرنوفسکی برای ایده سفر در زمان کمک کرده است,

برای این فیلم ترانه ای را ضبط کند زمانی که این اهنگساز همکاری مختصری را در روند تولید موسیقی متن داشته. آرونوفسکی در برنامه داشت قطعه هایی برای فیلم وکالایز کند اما برنامه او با شکست رو به رو شد. بعد از پایان ساخت موسیقی متن فیلم چشمه , لیبل Nonesuch Records آلبوم موسیقی آن را منتشر کرد.

آلبوم حماسی موسیقی متن فیلم چشمه (The Fountain)

نقد اختصاصی فیلم چشمه

این دیگه چه فیلمی بود!!!! …. چشمه فیلمی است که در سال ۲۰۰۶ منتشر شده است و توسط دارن آرونوفسکی کارگردانی شده, کسی که شخصی اصلی در پشت یک چنین فیلم هایی هست, برای مثال فیلم مرثیه ای بر یک رویا و قوی سیاه و … . ستارگان اصلی این فیلم هیو جکمن و ریچل وایس و الن برنستین , در این فیلم هیو جکمن در نقش دکتر کریو , دکتر مغز و اعصاب را بازی می کند, کسی که در حال مطالعه برای درمان سرطان مغز است.

 

انگیزه اصلی او برای درمان این بیماری همسر او ریچل وایس که سرطان مغز دارد می باشد.

هیچ امیدی برای زنده ماندن ندارد و او تام را مجاب می کند

که روزهای پایانی زندگی اش را در کنار او باشد.

در روزهای پایانی مرگش کتابی را می نویسد که نام او را “چشمه” گذاشته است.

این کتاب درباره کاوشگری است که به دنبال درخت زندگی است.

 

خط داستانی در فیلم وجود دارد که سال ها بعد در آینده رخ می دهد,

زمانی که تام در آن کاوشگر فضایی است که به دنبال ستاره ای است که در حال مرگ است و قصد پیدا کردن ان قبل از نابودی را دارد. ایزی که هم اکنون یک درخت است, همنشین او است. گرفتین چی گفتم! چون قرار نیست تکرار کنم! ببینید خلاصه داستان این فیلم چیزی از داستان اصلی که روی کاغذ نوشته شده است را شفاف سازی نمیکند. موسیقی متن فیلم چشمه را از دست ندهید.

آلبوم حماسی موسیقی متن فیلم چشمه (The Fountain)

بخش اول

تنها چیزی که میتونم بگم این است که این فیلم با من حرف زد! انگار در درونم! فیلم درباره گذران زندگی دو کاراکتری است که به شدت عاشق یکدیگر هستند. انها در دوران خوش زندگی در کنار یکدیگر بوده اند و الان که در دوران سخت زندگی هستند هم بازم در کنار یکدیگر هستند. برای مثال با بیماری سرطان دست و نجه نرم می کنند.

 

ما شاهد این دو کاراکتر در دوران اسپانیایی ها و همچنین زمان حال و همچنین در دوران تخیلی آینده هستیم.

این سه خط زمانی به زیباترین شکل با یکدیگر پیوند خورده اند.

و مدام برای شما سوال ایجاد می شود زمان حال چه زمانی است و گذشته و اینده کدام هستند! مدام در حال حدس زدن این موضوع هستید. این فیلم دیالوگ های زیبایی هم دارد که عاشق انها هستم.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم قوی سیاه – Black Swan (آلبومی شایسته)

 

در حال تحقیق درباره این فیلم بودم که متوجه شدم در اصل قرار بود از دو بازیگر برد پیت و کیت بلانشت برای هنرنمایی در این فیلم استفاده شود, که دو بازیگر فوق العاده بودند, اما انها در این نقش ها حضور پیدا نکردند. از این که در ان زمان از دو بازیگری استفاده شد که زیاد مرکزیت توجه بیننده ها و هالیوود نبودند, صد البته هیو جکمن برای بازی در نقش ولورین شهرت داشت اما کاری را خارج از فیلم مردان ایکس انجام نمیداد و بعد از این فیلم کارهای خارج از ان را پذیرفت. ریچل وایس هم در فیلم های کوچک و مستقل حضور داشت, البته همیشه در آنها می درخشید. رابطه و فضایی که این دو کاراکتر در این فیلم دارند, خارق العاده است.

آلبوم حماسی موسیقی متن فیلم چشمه (The Fountain)

بخش دوم

شما به راحتی می توانید با نگاه به ایزی درد و رنج تام را احساس کنید.

چونکه او میدانم او در نجات همسرش ناتوان است و شما به راحتی میتوانید ببینید که این موضوع او را از داخل می خورد. وایس هم به خوبی توانست ترس و امید و پذیرش را با بازی زیبای خود به مخاطب منتقل کند. اینها همه احساسات پشت داستان هستند که مدام شما را تحت تاثیر قرار می دهند.

 

در دوران خودش احساساتش کمی زیادی بود, اما همچنان قدرتمند است.

این فیلم درباره پذیرش فانی بودن خود است. پذیرش این موضوع که روزی زمان شما هم فرا می رسد و خواهید مرد. سر و کله زدن با یک چنین موضوعی کار سختی است به خصوص اگر قرار باید در فیلم ان را نمایش داد, چونکه اکثر مردم فیلم را برای سرگرمی و دوری از مشکلات زندگی واقعی تماشا می کنند, حالا باید فیلمی را تماشا کنند که درباره مرگ است! واقعا کار سختی است.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن سریال The Mandalorian

 

موضوعی که وجود دارد گاهی اوقات تماشای فیلمی که درباره مرگ است باعث آرامش می شود, به دلیل اینکه می دانید چیزی است که همه بالاخره با آن رو به رو می شوند. شاید باعث انگیزه شود که کارهای بیشتری انجام دهید و زندگی را ساده تر بگیرید. در فیلم های دارن آرونوفسکی اتفاقاتی رخ می دهد که بیننده با خودش میگوید: این دیگه چه کوفتی بود! چرا اینجا اینطوری شد! چه اتفاقی داره می افته! قضیه چیه! و … باید بگم عاشق این فیلم ها هستم.

آلبوم حماسی موسیقی متن فیلم چشمه (The Fountain)

بخش سوم

عاشق فیلم هایی هستم که باعث شوند فکر کنید و برای اتفاق هایی که افتاده تئوری هایی را در نظر بگیرید. از ان نوع فیلم هایی است که وقتی در کنار دوستی هستید شما یک تفسیری از فیلم دارید و دوست شما یک تفسیر کاملا متفاوت! و باعث می شود با هم صحبت کنید که چرا اینطور فکر میکنید. عاشق فیلم هایی هستم که باعث می شود مردم با هم دربارهش صحبت کنند.

 

همچنین باید بگم عاشق فیلم هایی که ساختار غیر خطی دارند هستم, و اینطوری داستان نظم و ترتیب صاف و ساده ای ندارد. کریستوفر نولان رو به عنوان استاد یک چنین روایت داستان هایی میدونم اما باید بگم قطعا دارن آرونوفسکی اون بالا در کنار نولان است. این موضوع رو هم گوش زد کنم که این فیلم برای همه نیست! دو حالت وجود داره یا عاشق میشید یا ازش متنفر میشید, تنها چیزی که میگم سعی نکنید روایت داستان رو زیادی آنالیز کنید. فقط به راحتی بشینید و از نحوه روایت داستان که خالقین فیلم آن را ایجاد کرده اند لذت ببرید. یادتون نره موسیقی متن فیلم چشمه رو هم دانلود کنید.

 

همچنین از این جلوه های ویژه زیبا هم لذت ببرید به خصوص در دنیای تخیلی آینده که به نمایش می گذارد, در حقیقت تام یک سفینه فضایی به صورت حبابی که در آن درختی رو به مرگ وچود دارد می باشد! چی گفتی؟! اره شوخی نمیکنم یه حباب که در اطرافش ستاره های در حال مرگ وجود دارد. ایده خیلی معرکه ای دارد که تا به حال شبیهش رو توی فیلم علمی تخیلی ندیده بودم.

 

بخش چهارم

قبل از اینکه صحبت رو به خاتمه برسونم باید بگم فیلم The Fountain یک سفر احساسی فوق العاده برای من بود. لحظاتی بو که در هیبت بودم یا لبخند میزدم یا درد داشتم , حتی لحظاتی بو که اشک تو چشام حلقه زده بود. اینم به خاطر نحوه نمایشی بود که فیلم از مرگ ارائه داده بود. مرگ آدم بده پایانی است که همیشه برنده میشه.

پیشنهاد ویژه : آلبوم حماسی و الکترونیک موسیقی متن فیلم فراموشی (Oblivion)

 

این فیلم بیشتر سعی داشته مرگ را به عنوان انگیزه معرفی کرده تا یک شکارچی که شما را شکار میکند. کاری کرده که تام در آن اندازه تلاش کند تا همسرش را نجات دهد و همچنین به ایزی فشار اور تا تام رو دوست داشته باشد. جکمن و وایس اجرایی خارق العاده ارائه دادند که فکر میکنم در حد و اندازه های اسکار باشد. فقط با ذهنی باز به تماشای این فیلم بنشینید, این فیلم برای هر کسی نیست. و حتما بعد از تماشای فیلم موسیقی متن فیلم چشمه را هم دانلود نمایید.

 

به احتمال زیاد “مرگ” بزرگترین ترسی است که اکثر مردم با آن سر و کار دارند.

چونکه شاید خیلی خوش بین باشیم کلا ۱۰۰ سال بر روی این کره خاکی هستیم

اونم اگر همه کارها رو درست انجام بدیم.

اما وقتی که فکر میکنیم این کره قرار است تا میلیون ها سال دیگر هم ادامه پیدا کند,

و اینکه شما تنها در این محدوده ۱۰۰ ساله قرار دارید, یک جورایی شما رو خاص می کند.

این فیلم باعث می شود که شما به یک چنین مسائلی فکر کنید و این خودش خیلی جالب است قطعا پیشنهاد میکنم ان را از دست ندهید و امتیاز ۵ از ۵ را به آن می دهم.

 

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

لیست اهنگ های فیلم چشمه

۱) – The Last Man – 6:08
۲) – Holy Dread ! – 3:52
۳) – Tree Of Life – 3:45
۴) – Stay With Me – 3:36
۵) – Death Is A Disease – 2:34
۶) – Xibalba – 5:23
۷) – First Snow – 3:09
۸) – Finisht It – 4:25
۹) – Death Is The Road To Awe – 8:26
۱۰) – Together We Will Live Forever – 5:00
۴۶:۱۸

Death Is The Road To Awe

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

3 دسامبر 2019 14,465 views 8
نظرات

محمدرضا قرج زاده آلان 2020/01/26

سایتتون خیلی خوبه
دوراهی میان ابد و بینهایت!
مــ
چجوری؟
اون من بودم(مدوم من؟ غیر مادر)
(حالا بگو بقیشو)
دختر اون (من میگه)پیامبرخدا که الگویش مسیح بود و موسی و ابراهیم اونم..(منظورش فدک است یعنی نه هرگز ممکن نیست راضی به..((منم نمیتونم بگم!(((لوسیفر.. فدک مربوط به مادر نیست که دنبال زمین باشه چشمش و حرص چیزی که باشه نباشه ((((منم نشد بگم!(((((یا الشیطان! حضرت فاطمه چشمش به مال دنیا نبود))))) مرسی!)))) مرسی))) مرسی)) مرسی).

Forrest gump 2020/02/19

کلینت منسل بی نظیره..موسیقیش تلفیقی از همه ی عواطف و احساسات انسانیه..ترکیبی از خشم نفرت هیجان عشق دلهره و…
با ترک death is the road to awe سالها زندگی کردم
هر وقت که در زندگی از نظر روحی خسته میشم و به درجه ی استیصال میرسم، این قطعه ی جادویی رو گوش میدم و برای ادامه ی زندگی انگیزه میگیرم
فراتر از محشره…مرسی از سایت فوق العاده تون

admin 2020/02/19

بسیار عالی.
ممنون لطف دارید

Sam. 2020/03/09

بهترین موسیقی متن فیلم تاریخ.

M__A__H 2021/04/07

این موسیقی از موسیقی هاییه که هر وقت گوش بدی تازه اس
خدایی این موسیقی آدمی رو به اوج خیال و احساسات میبره
عالیه حرف نداره.

AliReza Gilani 2021/09/10

با سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت خوبتون.
عجب فیلمی و عجب موسیقی ای.
حیف که من نمیتونم دانلود کنم با اینکه هم اکانت ساختم و هم اشتراک خریدم.ارور ۸ostadl میده.
به نظرتون مشکل چیه؟یه دنیا ممنون میشم راهنمایی کنید.

admin 2021/09/10

سلام ممنون. قربان لطفا صفحه را ریلود کنید و مجدد بر روی لینک دانلود کلیک کنید. باید مشکلتون حل بشه
اگر بازم مشکل داشتید با این ایمیل تماس بگیرید تا راهنمایی کنیم: irsoundtrack@gmail.com

AliReza Gilani 2021/09/11

آقا دمتون گرم درست شد.ممنونم.