فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

در این لحظه از وب سایت دریم موزیک قصد معرفی و دانلود آلبوم موسیقی فیلم رنجر تنها (The Lone Ranger) کاری از آهنگساز بزرگ و افسانه ای یعنی هانس زیمر (Hans Zimmer) داریم. در این آلبوم زیبا و شگفت انگیز شاهد استایل موسیقیایی وسترن انیو موریکونه هستیم که واقعا البوم جذابی را رقم زده. با ما همراه باشید…

آلبوم فوق العاده زیبای موسیقی فیلم رنجر تنها (The Lone Ranger)

معرفی فیلم رنجر تنها

رنجر تنها (The Lone Ranger) فیلم آمریکایی وسترن و اکشن محصول سال ۲۰۱۳ می باشد. کارگردانی فیلم توسط گور وربینسکی (Gore Verbinski) انجام شده و نویسندگی آن را Justin Haythe, Ted Elliott و Terry Rossio بر عهده داشته اند. این فیلم بر اساس سریال رادیویی به همین نام می باشد. در این فیلم جانی دپ (Johnny Depp) در نقش شخصیت تخیلی یعنی “تونتو” سخنگوی وقایع و مرکزیت اصلی داستان بر روی او است , می باشد.

 

آرمی همر (Armie Hammer) در نقش جان رید – رنجر تنها می باشد.

داستان از طریق خاطرات تونتو بازگو می شود

و درباره ی دو شخص است که قصد دارند شروری محلی را به دست قانون بسپارند و عدالت را در غرب قدیم اجرا کنند. ستارگانی از جمله ویلیام فیکنر (William Fichtner) و بری پپر (Barry Pepper) و روث ویلسون (Ruth Wilson) و جیمز بج دیل (James Badge Dale) و تام ویلکینسون (Tom Wilkinson) و هلنا بونهام کارتر (Helena Bonham Carter) در نقش مکمل در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

 

این فیلم اولین فیلم ساخته شده که درباره ی رنجر تنها و کاراکتر تونتو بعد از ۳۲ سال بعد از فیلم The Legend of the Lone Ranger می باشد. این فیلم توسط کمپانی والت دیزنی و کمپانی بنیانگذاری شده توسط جانی دپ یعنی Infinitum Nihil ساخته شده است. فیلم در بازه زمانی ای به دلیل وجود مشکلات تولید و بودجه با کنسل رو به رو شد و در سطح جهان فروش ۲۶۰٫۵ میلیون دلاری رو به رو شد این در حالی است بودجه ساخت فیلم ۲۲۵ تا ۲۵۰ میلیون دلار بوده است. هزینه تبلیغاتی که روی فیلم انجام شده حدود ۱۵۰ میلیون دلار بوده است. این فیلم در مراسم اسکار با دو نامزدی دریافت جایزه در بخش های بهترین جلوه های ویژه و بهترین گریم رو به رو شد.

آلبوم فوق العاده زیبای موسیقی فیلم رنجر تنها (The Lone Ranger)

باکس آفیس

این فیلم موفق شد در آمریکا فروش ۸۹٫۳ میلیون دلاری را تجربه کند

و در بقیه مناطق جهان موفق به فروش ۱۷۱٫۲ میلیون دلاری شد

و در مجموع فروش ۲۶۰٫۵ میلیون دلار فروش کرد.

فیلم رنجر تنها در فروش پنج شنبه شب خود موفق به فروش ۲ میلیون دلاری شد

و در روز اول اکران خود ۹٫۶۷ میلیون دلار فروش را تجربه کرد.

بعد از گذشت سه روز ۲۹٫۳ میلیون دلار و در پایان ۵ روز اکران خود ۴۸٫۹ میلیون دلار فروش را تجربه کرد.

این فیلم یکی دیگر از فیلم های با بودجه سنگین والت دیزنی بود که در باکس آفیس نتوانست موفق ظاهر شود.

 

۶۸ درصد بینندگان این فیلم که بلیت سینما تهیه کرده بودند بالای ۲۵ سال سن داشتند

و حدود ۲۵ درصد هم بالای ۵۰ سال سن داشتند.

خیلی بیشتر از میزان معمول برای این استودیو بود.

فیلم انیمیشنی Despicable Me 2 که همزمان با این فیلم اکران شده بود موفق به فروش ۱۴۲٫۱ میلیون دلاری در برابر بودجه ۷۶ میلیون دلاری خود شد.

پیشنهاد ویژه : تجربه هیجان با دانلود آهنگ های فیلم هابز و شاو (Hobbs & Shaw)

 

لازم به ذکر است نسخه خانگی این فیلم در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷

به صورت دی وی دی و بلوری توسط Walt Disney Studios Home Entertainment منتشر شد.

در ۳۱ اکتبر هم در استرالیا منتشر شد.

 

واکنش منتقدین

بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۲۳۷ نقدی که از فیلم انجام شده بود فیلم با ۳۱ درصد نظر مثبت رو به رو شده بود امتیاز ۴٫۸۸ از ۱۰ را دریافت کرد. نظر قریب به اتفاق منتقدین این بود جفت بازیگری جانی دپ و آرمی همر همکاری خیلی خوبی داشتند. اما به اندازه ای نبود که به درد فیلمنامه بخورد. بر اساس وب سایت “Metacritic” از ۴۵ نقدی که از فیلم انجام شده است فیلم با امتیاز ۳۷ از ۱۰۰ رو به رو شده است. به طور عمومی فیلمی محبوب نبوده است. پیشنهاد می شود موسیقی فیلم رنجر تنها را از پایین همین مطلب دانلود نمایید.

آلبوم فوق العاده زیبای موسیقی فیلم رنجر تنها (The Lone Ranger)

نقد اختصاصی موسیقی متن رنجر تنها

موسیقی متن The Lone Ranger اثری از Hans Zimmer کاری ماجرایی و نفس گیر است. استایل موسیقیایی آن وسترن موریکونه است.

 

Never Take Off the Mask

شروع سرد و کوتاهی در ترک “Never Take Off the Mask” شاهد بودیم. که در ترک بعدی یعنی “Absurdity” داستان اصلی موسیقی شروع می شود. ترکی که ضرورتا به عنوان موسیقی “تم اصلی” فیلم رنجر تنها عمل می کند. از علامت نقل قول بر روی تم اصلی به دلیلی استفاده کردم. شاید کسی بگوید William Tell Overture تم اصلی است به دلیل این که تا پایان آلبوم ادامه پیدا کرده است.

 

Absurdity

ترک “Absurdity” با موسیقی بادی چوبی اغاز می شود و در تضاد ان موسیقی ضربه ای سنگینی هم وجود دارد. بعد از چند ثانیه معرفی ما با موسیقی تم تونتو آشنا می شویم, در ان شاهد یک سی نت های شوم هستیم. در ادامه موسیقی ضربه ای شروع به تکامل می کند و در پس زمینه ی ان شاهد موسیقی استرینگ هستیم. تن خفیفی که دارد , از کوره در می رود و به حالت دراماتیکی که در تم اصلی شاهد ان بودیم تبدیل می شود.

 

به طور کلی ترکی ساده است اما در ان سه نت دراماتیک فوق العاده وجود دارد که با سرعت در طول آلبوم نواخته می شوند. به نظر من به خوبی برای کاراکتر داستان نوشته شده است. در این ترک شاهد مقدار مناسبی موسیقی قهرمانی و دراماتیک هستیم که به طور کامل به درد استایل فیلم می خورد. در ترک بعد که “Silver” «ام داشت موسیقی دراماتیک فوق العاده ای را شاهد هستیم.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی فیلم شاه آرتور افسانه شمشیر (King Arthur: Legend of the Sword)

آلبوم فوق العاده زیبای موسیقی فیلم رنجر تنها (The Lone Ranger)

Ride

ترک “Ride” دقیقا در جایی است که هانس زیمر کلاس کابویی خودش را بر سر می کند.

در این ترک شاهد ۴ دقیقه موسیقی لذت بخش وسترن هستیم.

یکی از بزرگترین انتقادهای من از این آلبوم این است به طور کلی در آلبوم شاهد عناصر وسترن هستیم که مطیع موسیقی ارکسترای حماسی شده اند که اشاره ای به موسیقی چندگانه Pirates of the Caribbean دارد.

 

قطعا موضوع ترک “Ride” تنها این مورد نیست. در این البوم هانس زیمر از استایل براس و استرینگ انیو موریکونه در سرتاسر این البوم استفاده کرده است. تم “Home” قطعه ای نرم تر و غم انگیزتری است نسبت به کل آلبوم.

 

The Railroad Waits for No One

بخش های اکشن داستان با ترک “The Railroad Waits for No One” اغاز می شوند. درست در ابتدای ترک شاهد موسیقی دراماتیک استرینگ با ورژن سریع موسیقی تم اصلی زیمر . در ادامه موسیقی ضربه ای و براسی سنگین به موسیقی اضافه می شود و باعث بالا رفتن صدای موسیقی می شود و موسیقی به همین صورت به پایان می رسد.

پیشنهاد ویژه : غول چراغ جادو در موسیقی فیلم علاءالدین (Aladdin)

 

ترک “For God and for Country” درست از جایی که ترک قبلی خود به پایان می رسد اغاز می شود. در ابتدا با براس و موزیک ضربه ای اغاز می شود و در ادامه به موسیقی انفجاری وکال و استرینگ تبدیل می شود.

آلبوم فوق العاده زیبای موسیقی فیلم رنجر تنها (The Lone Ranger)

Finale

آن قطعه آلبوم که زیبایی بدون فیلم را دارا می باشد “Finale” نام دارد.

یا میتوان گفت تنها جایی است که هانس زیمر از William Tell Overture استفاده کرده است.

نه تنها این ترک طولانی, بهترین قطعه اکشن موسیقی فیلم رنجر تنها است شاید بتوان گفت بهترین قطعه اکشنی است که تا به حال نوشته شده است. به محض این که ترک اغاز می شود شما متوجه این موضوع می شود که شرایط یک میلیون بار فرق کرده است. و صداهای بلند و براسی سنگین نمایان می شوند.

 

در ادامه ما شاهد ۱۰ دقیقه موسیقی اکشن طاقت فرسا هستیم.

و زیمر به شکل تخصصی سخنرانی خودش را در این تم جای داده است.

به راحتی به این نتیجه می رسید در این ده دقیقه تنها موسیقی هدایت فیلم را بر عهده گرفته است.

تمام موتیف های منتشر شده و استایل های ارکسترا کاملا با یکدیگر همخوانی دارند , انگار تیکه های گمشده ی پازلی هستند.

 

در ادامه آلبوم با ترک “Home” به پایان می رسد. قطعه ای غمناک در مقایسه با بقیه قطعه های آلبوم. این قطعه ضرورتا ۶ دقیقه زمان دارد که معرفی ان در ترک Ride قبلا انجام شده است. مبنای ان موسیقی استرینگ است.

آلبوم فوق العاده زیبای موسیقی فیلم رنجر تنها (The Lone Ranger)

سخن پایانی

به طور کلی میتوان گفت موسیقی فیلم رنجر تنها کاری از هانس زیمر دست کمی از شاهکار ندارد. تم های او برای کاراکتر های داستان به شدت لذت بخش هستند. و در حقیقت انها موسیقی های با فاکتور زیبایی بدون فیلم هستند که از نظر موسیقیایی باید بگم دلربا هستند. تنها انتقادی هم که از آلبوم دارم این است به طور کلی آلبوم ۴۰ دقیقه زمان دارد.

 

فکر میکنم موسیقی های زیبای بیشتری را میتوان به البوم اضافه کرد. واقعا حیف است به خصوص این که البوم موسیقی استایل موسیقی وسترن انیوموریکونه را دارد. قطعه suite پایانی البوم هم غایب است و در پایان باید بگویم البوم محشری است.

 

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

لیست اهنگ های فیلم The Lone Ranger

۱) – Never Take Off the Mask – 1:08
۲) – Absurdity – 4:58
۳) – Silver – 4:00
۴) – Ride – 4:17
۵) – You’ve Looked Better – 3:09
۶) – Red’s Theater of the Absurd – 3:02
۷) – The Railroad Waits for No One – 3:09
۸) – You’re Just a Man in a Mask – 4:14
۹) – For God and for Country – 4:53
۱۰) – Finale – 9:51
۱۱) – Home – 6:55
۴۹:۳۶

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

15 آگوست 2019 3,447 views 0
نظرات