فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

بعد از انتشار کلی آلبوم زیبا و شنیدنی از آهنگساز بزرگ مکس ریشتر (Max Richter) آلبوم موسیقی متن سریال تابو (Taboo) را که کاری فوق العاده زیبا و عمیق و ملودیک است از این آهگساز است را آماده کرده ایم, پیشنهاد می شود هم اکنون آن را از وب سایت دریم موزیک دانلود نمایید و از گوش دادن به آن لذت ببرید.

البوم فوق العاده زیبای موسیقی متن سریال تابو (Taboo)

معرفی سریال تابو

تابو (Taboo) سریال درام تلویزیونی محصول سال ۲۰۱۷ کشور انگلستان است که از شبکه بی بی سی وان (BBC One) در تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۱۷ فصل اول آن پخش شده است. تهیه کنندگان اجرایی این سریال ریدلی اسکات و تام هاردی و دین بیکر و … بوده اند. تاریخ انتشار سریال تابو در آمریکا در ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷ از شبکه FX پخش شد. در مارچ ۲۰۱۷ فصل دوم این سریال معرفی شد.

پیشنهاد ویژه : دانلود اهنگ های فیلم Judy (جودی)

 

خالقین این سریال استیون نایت (Steven Knight) و تام هاردی (Tom Hardy) و پدرش چیپس هاردی (Chips Hardy) می باشند. سریال بر اساس داستانی نوشته شده از تام هاردی و پدرش چیپس هاردی می باشد. فصل اول این سریال از هشت قسمت تشکیل شده بود که در سال ۱۸۱۴ رخ می دهد. داستان از آنجایی اغاز می شود که جیمز دلینی, (با بازیه تام هاردی) بعد از ۱۲ سال که در آفریقا بوده است به انگلستان بازمیگردد, این در حالی است که از آفریقا ۱۴ الماس گرانبها دزدیده است. در ان زمان پدرش را از دست داده است و جنگ با آمریکا در حال رسیدن به انتهای خودش است.

 

Kristoffer Nyholm و Anders Engström هرکدام چهار قسمت از ۸ قسمت فصل اول سریال را کارگردانی کرده اند و موسیقی متن سریال تابو توسط مکس ریشتر آهنگسازی شده است. سریال Taboo به طور عمومی با نظر مثبت رو به رو شد و منتقدین بازی هاردی و نمایش های بصری ان را مورد ستایش قرار دادند و دو فصل دیگر برای این سریال سفارش ساخت گرفت.

البوم فوق العاده زیبای موسیقی متن سریال تابو (Taboo)

تولید فیلم Taboo

همان طور که در ابتدا گفته شد, خالقین سریال Taboo استیون نایت و تام هاردی و چیپس هاردی هستند که داستان سریال توسط پدر و پسر یعنی تام و چیپس هاردی نوشته شده است. قبلا تام و نایت بر سر فیلم Locke و همچنین سریال Peaky Blinders که در سال ۲۰۱۳ فصل ابتدایی ان اغاز شد همکاری داشته اند. فصل اول توسط Kristoffer Nyholm و Anders Engström کارگردانی شده بود.

پیشنهاد ویژه : آلبوم خلاقانه و جدید موسیقی متن فیلم نابودی (Annihilation)

البوم فوق العاده زیبای موسیقی متن سریال تابو (Taboo)

واکنش منتقدین

بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۴۵ نقدی که از فیلم انجام شده بود با ۷۸ درصد نظر مثبت رو به رو شده بود و امتیاز ۷٫۰۳ از ۱۰ را به آن داده بودند. نظر قریب به اتفاق منتقدین این بود, بعد از شروع کندی که سریال داشت به تدریج شاهد فضای تاریک و پرخاشگرانه و معماگونه شدیم, این درام بی رحمانه نکات خوبی به عنوان سریال تلویزیودی در بر دارد. از همه مهم تر اجرای عالی تام هاردی , سریال را تماشایی کرده است. بر اساس وب سایت “Metacritic” از ۳۲ نقدی که از فیلم انجام شده بود امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ را دریافت کرد. پیشنهاد می شود موسیقی متن سریال تابو را از پایین مطلب دانلود نمایید.

 

پخش سریال

در بالا اعلام شد سریال تابو از شبکه BBC ONE در تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۱۷ در انگلستان منتشر شد و از شبکه FX در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷ در آمریکا منتشر شد. اپیزود ابتدایی این سریال در آمریکا ۱٫۸۳۹ میلیون بیننده داشت.

البوم فوق العاده زیبای موسیقی متن سریال تابو (Taboo)

نقد اختصاصی موسیقی متن سریال Taboo

خب همان طور که می دانید مکس ریشتر آهنگسازی موسیقی متن سریال تابو را بر عهده گرفته است. او یکی از ویژه ترین آهنگسازان حال و حاضر دنیای است, او شخصی بیشتر از تنها یک اهنگساز موسیقی متن است. به یاد دادم اولین اشنایی من با او بر سر موسیقی متن سوزآور سریال The Leftovers بود, پیشنهاد می کنم دانلود موسیقی متن فیلم Hostiles را حتما انجام دهید, به شدت از آن لذت خواهید برد.

 

Lamentation For A Lost Life

ترک ابتدایی آلبوم “Openings” که ترک تم اصلی سریال Taboo هم هست به شدت زیباست و نکته جالبی هم که وجود دارد در ترک پایانی البوم “Lamentation For A Lost Life” که یک ترک بانس (ترک جایزه) است, ورژن رقص مانند آن را می شنویم که به شدت ترک با شکوه و زیبایی را رقم زده. اگر علاقه مند به ابزار موسیقی ویولن هستید و می خواهید صدای ان را در یک ترک رقص مانند بشنوید پیشنهاد می کنم این ترک را از دست ندهید.

البوم فوق العاده زیبای موسیقی متن سریال تابو (Taboo)

The inexorable advance of mr. Delaney

به شخصه کشته مرده یک ترک فوق العاده هستم و باید بگویم ترک دوم آلبوم که “The inexorable advance of mr. Delaney” نام دارد, یک چنین ترکی است. موسیقی ویولن سل و شیپور در این ترک غوغا به پا می کنند. این ترک خیلی بهتر می شود زمانی که با ترک تم اصلی همخوانی دارد. موسیقی استرینگ طوفانی و قابل توجهی در آن وجود دارد که این موضوع را نمایش می دهد که چیزی بزرگ و توقف ناپذیر در راه است.

 

ترک الهام بخش بی نظیری است و تو این فکر هستم آن را به لیست پخشم اضافه کنم. این ترک معمولا در سکانس هایی پخش می شود که قهرمان اصلی داستان تصمیم خودش را قبل از نبرد پایانی میگیرد. ترک “Song of the dead” نشان می دهید که چرا شیفته مکس ریشتر هستم, ترکی که در ان صدای کر فرشته مانندی در ان وجود دارد. ان ویولن و موسیقی زندگی من را کمی یاد ترک “Hoist the colours” از فیلم “Pirates of the Caribbean” کاری از هانس زیمر می اندازد.

البوم فوق العاده زیبای موسیقی متن سریال تابو (Taboo)

Zilpha

قدرت البوم موسیقی Taboo به دلیل اتمسفریک بودن موسیقی و خود سریال آن است. البومی تاریک که در ان لایه ضخیمی از موسیقی استرینگ وجود دارد. فقط به ان موسیقی آرامی که در ترک “Zilpha” وجود دارد, گوش کنید. موسیقی ارکسترا لطیفی که میتوانم رهبر ارکستر را متصور باشم که بخش ویولن را در دست گرفته است و مطمئن می شود انها به خوبی این ترک را اجرا می کنند.

پیشنهاد ویژه: دانلود اهنگ فیلم Avengement

 

از این نوع موسیقی اتمسفریکی که مکس ریشتر خلق می کند و در این ترک شاهد ان هستیم را به شکل باور نکردنی دوست دارم. الان که در حال نوشتن این نقد هستم بارها و بارها به ان گوش دادم و هنگام گوش کردن به طور ناخواسته سرم را همراه با ان تکان می دهم, عجب تجربه نابی. میدونید چی بهتر از این یک ترک است؟ ….. اینکه از سر این ترک دو تا ورژن دیگه هم وجود دارد! ممنونم اقای ریشتر.

 

فضای موسیقیایی که در این ترک خلق می شود بی نظیر است, ببینید اهنگساز تنها با چند ابزار موسیقی چه موسیقی بزرگی را خلق می کند و چه حرف هایی در این ترک هست. ریتم غم انگیزی که در ان وجود دارد, اوه خدایا, کلمات در وصف آن قاصر هستند! موسیقی متن سریال تابو را به هیچ عنوان از دست ندهید.

البوم فوق العاده زیبای موسیقی متن سریال تابو (Taboo)

A lamenting song

حالا وارد حوضه موسیقی پیانو سولو می شویم که نمونه ان در ترک “A Lamenting Song” وجود دارد. که باید بگم یکی از خاطره انگیزترین تم های این البوم موسیقی را رقم می زند. در ادامه با ترک “Shadows” شاهد ترک اتمسفریک و فوق العاده دیگری هستیم. موسیقی اکثر مواقع تاریک و قدرتمند هستند که یک جورایی میشه گفت حس و حال موسیقی فیلم The Dark Knight در آن وجود دارد.

 

در ادامه شاهد ترک “This Little Pig Went To Market” هستیم که قطعه ریتمیک فوق العاده ای است که انگار حس و حال ضرورت در آن موج می زند و انگار شاهد سکانس اکشنی هستیم. ویولن در این ترک به سرعت نواخته می شود. در ترک “Song Of The Beyond” شاهد وکال فرشته مانندی هستیم که بخش اصلی این ترک را شامل می شود.

 

انگار وقتی مکس ریشتر شروع به نوشتن موسیقی متن می کند در دنیای خودش به سر می برد. او ساختار موسیقیایی مستقلی را برای فیلم و سریالی که اهنگسازی می کند, رقم می زند. انگار مکس ریشتر دنیای موسیقیایی را خلق کرده و موسیقی متن Taboo را در ان جای مخصوص به خودش قرار داده. این اهنگساز برای جالبترین کاراکتر داستان که “Zilpha” است , موسیقی فوق العاده ای را خلق کرده.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم After (بعد از آن)

البوم فوق العاده زیبای موسیقی متن سریال تابو (Taboo)

سخن پایانی

سریال Taboo و سریال تاریک و عجیبی است که مکس ریشتر با موسیقی خود این موضوع را منعکس می کند. آهنگساز با قوه تخیلی مثل او , حوضه صدا فوق العاده خلاقانه ای را خلق می کند که هم حس خطر و هم حس مرگ در آن وجود دارد. موسیقی استرینگ در لایه های مختلف در البوم موسیقی وجود دارد. البوم موسیقی تمیز و مینیمالیستی ارکسترا را شاهدیم که در عین حال نشانه هایی از تنش در ان وجود ندارد. مکس ریشتر جزء ۵ اهنگساز برتر همه دوران ها برای من می باشد و ممنون اقای ریشتر برای این هدیه فوق العاده.

 

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

لیست اهنگ های سریال Taboo

۱) – Openings
۲) – The Inexorable Advance Of Mr. Delaney
۳) – Song Of The Dead
۴) – Zilpha
۵) – A Lamenting Song
۶) – Shadows
۷) – This Little Pig Went To Market
۸) – Zilpha (Recollection)
۹) – Song Of The Beyond
۱۰) – I’d Hoped To Settle This…
۱۱) – Nocturnal
۱۲) – The Onrush Of Events
۱۳) – Zilpha Alone
۱۴) – Attend To The Matter
۱۵) – Lamentation For A Lost Life

Lamentation For A Lost Life

The Inexorable Advance Of Mr. Delaney

Zilpha

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

30 سپتامبر 2019 17,450 views 0
نظرات