فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

در این لحظه از وب سایت دریم موزیک قصد معرفی آلبوم موسیقی بی کلام خلاقانه و جدیدی را داریم که قطعا گوش دادن به آن تجربه نویی را برای شما رقم می زند. پس هم اکنون موسیقی متن فیلم نابودی (Annihilation) اثری از بن سالزبری (Ben Salisbury) و جف بارو (Geoff Barrow) دانلود کنید و از صداهای خلاقانه و جدید که در ان وجود دارد لذت ببرید.

آلبوم خلاقانه و جدید موسیقی متن فیلم نابودی (Annihilation)

معرفی فیلم نابودی

نابودی (Annihilation) فیلم ترسناک و علمی تخیلی محصول سال ۲۰۱۸ کشورهای آمریکا و انگلستان می باشد. کارگردانی و نویسندگی این فیلم توسط الکس گارلند (Alex Garland) انجام شده و بر اساس رمانی به همین نام نوشته جف واندرمر (Jeff VanderMeer) می باشد. ستارگانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند ناتالی پورتمن (Natalie Portman) و جنیفر جیسن لی (Jennifer Jason Leigh) و جینا رادریگز (Gina Rodriguez) و تسا تامپسون (Tessa Thompson) و تووا نووتنی (Tuva Novotny) و اسکار آیزاک (Oscar Isaac) می باشند.

 

داستان درباره گروهی از دانشمندان هست که وارد حاله ای به نام شیمر می شوند که در انجا گیاهان و حیوانات جهش یافته و معماگونه ای وجود دارد و … فیلم نابودی در تاریخ ۲۳ فبریه ۲۰۱۸ در آمریکا و کانادا توسط کمپانی Paramount Pictures منتشر شده است, همچنین تاریخ اکران ان در کشور چین ۱۳ اپریل ۲۰۱۸ بوده است. در این سه کشور مجموع فروش فیلم ۴۳ میلیون دلار بوده است که این در حالی است بودجه ساخت ان ۴۰ تا ۵۵ میلیون دلار بوده است.

 

در ۱۲ مارچ ۲۰۱۸ در سایت نتفلیکس و در چند کشور دیگر به صورت دیجیتال منتشر شد. فیلم نابوده با ستایش منتقدین برای جلوه های ویژه و بازیگری و کارگردانی و داستان رو به رو شد. بر اساس مجله Empire Magazine فیلم نمایش دهنده “افسردگی و غم و اندوه و گرایش بشریت به تخریب خود” می باشد. پیشنهاد می شود موسیقی متن فیلم نابودی را از دست ندهید.

آلبوم خلاقانه و جدید موسیقی متن فیلم نابودی (Annihilation)

تولید فیلم

در ماه مارچ ۲۰۱۳ , اعلام شد دو کمپانی Paramount Pictures و Scott Rudin Productions امتیاز ساخت فیلم Annihilation را بدست آورده اند. که اولین رمان از سری رمان های Southern Reach کاری از Jeff VanderMeer می باشد. کار تهیه کنندگی فیلم هم توسط Scott Rudin و Eli Bush انجام شده است. درست سال بعد هم Alex Garland استخدام شد تا کارگردانی این فیلم تخیلی را انجام دهد

پیشنهاد ویژه : نهایت جذابیت در موسیقی متن فیلم مرد ایرلندی (The Irishman)

 

نویسندگی فیلم نابودی

بر اساس گفته ای از کارگردان این فیلم یعنی الکس گارلند: “در زمانی که کار ساخت فیلم را شروع کردم, فقط بحث یکی از کتاب ها بود. می دانستم نویسنده برنامه نوشتن یک سه گانه را داشته, اما پیش نویس که نوشته شده بود تنها از کتاب اول بود, زیاد به بخش سه گانه بودن موضوع فکر نکردم.”

 

فیلمی که گارلند خلق کرده, “یک اقتباس از خاطرات کتاب بود” به جای اینکه از روی کتاب فیلمنامه نوشته شود, با تن و طبیعت رویایی برداشت شده از مطالعه رمان VanderMeer , این فیلم را ساخته. او سعی نکرده همانند کتاب فیلم را بسازد. گارلند عمدا داستان کتاب اول را به سمتی که خودش دوست داشته برده است, البته با اجازه گرفتن از VanderMeer . گارلند حتی دو کتاب بعد را هم که منتشر شدند مطالعه نکرد.

 

نکته جالی که وجود دارد, بعد از دو انتشار کتاب بعدی که خود گارلند ان ها را مطالعه نکرد, بعضی از افراد عناصر دو کتاب را به او یادآوری کردند و گارلند از وجود شباهت ها میان دو کتاب اخر و فیلمی که ساخته غافلگیر شد.

آلبوم خلاقانه و جدید موسیقی متن فیلم نابودی (Annihilation)

فیلمبرداری

فیلمبرداری از اپریل ۲۰۱۶ زمانی که بازیگر David Gyasi به تیم اضافه شد, اغاز شد. محل فیلمبرداری که توسط Lighthouse Pictures Ltd انجام میشد در بخش جنوبی جنگلی پارک بزرگ ویندزور انجام میشد. بعضی از سکانس های فیلم از قبل در St. Marks فلوریدا انجام شده بود. در ۹ می ۲۰۱۶ , که توسط فیلمبردار راب هاردی انجام شده بود اما به دلیل پوشش گیاهی شدیدی که در ان منطقه وجود داشت زیاد ان عمق مورد نیاز برای فیلم را ایجاد نمیکرد, تصمیم بر این شد محل فیلمبرداری تغییر کند.

 

در ۹ می ۲۰۱۶ فیلمبرداری راب هاردی تعدادی تصویر از محل فیلمبرداری را منتشر کرد. در ۱۳ و ۱۴ ام جولای فیلمبرداری در Holkham Pines انجام شد. در ادامه همان ماه فیلمبرداری فیلم به پایان خودش رسید. تیم جلوه های ویژه ای که در این فیلم وجود داشت قبلا در فیلم Ex Machina با همین کارگردان همکاری داشتند. سرپرستی VFX را هم Andrew Whitehurst انجام داده بود.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی فیلم مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه (Spider-Man: Homecoming)

آلبوم خلاقانه و جدید موسیقی متن فیلم نابودی (Annihilation)

باکس آفیس

فیلم نابودی موفق شد در آمریکا و کانادا فروش ۳۲٫۷ میلیون دلاری را تجربه کند.

و در کشور چین هم ۱۰٫۳ میلیون دلار فروش کرد.

این در حالی است که فروش جهانی فیلم ۴۳٫۱ میلیون دلار بوده است.

این در حالی است بودجه ساخت فیلم بین ۴۰-۵۵ میلیون دلار بوده است.

به دلیل اینکه فیلم تنها در سه کشور اکران شد, فیلم به عنوان یکی از بمب های باکس افیس ۲۰۱۸ نام گرفت.

 

فیلم نابودی در آمریکای شمالی در کنار فیلم های Game Night و Every Day اکران شد

و از ۲۰۱۲ سالن سینمایی که در اختیار داشت

پیش بینی شده بود در هفته اول ۱۰ تا ۱۲ میلیون دلار فروش را تجربه کند.

فیلم در روز اول اکران خود توانست ۳٫۹ میلیون دلار فروش داشته باشد,

این شامل ۹۰۰ هزار دلار فروش پنج شنبه شب با ۱۸۵۰ سال سینما می باشد.

 

سرانجام تا پایان هفته اول ۱۱ میلیون دلار فروش کرد

و در رتبه چهارم در پشت فیلم های Black Panther, Game Night و Peter Rabbit قرار گرفت.

در هفته دوم حدودا با ۴۹ درصد کاهش فروش رو به رو شد و با فروش ۵٫۹ میلیون دلاری در رتبه ششم قرار گرفت.

 

واکنش منتقدین

بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از از ۲۹۴ نقدی که از فیلم انجام شد با ۸۷ درصد نظر مثبت رو به رو شد و امتیاز ۷٫۷۵ از ۱۰ را دریافت کرد. و بر اساس وب سایت “Metacritic” از ۵۱ نقدی که از فیلم انجام شد با امتیاز ۷۹ از ۱۰۰ رو به رو شد. Richard Roeper از روزنامه Chicago Sun-Times از ۴ ستاره به فیلم ۴ ستاره داد و فیلم را برای ریسکس که انجام داده بود تحسین کرد. Peter Travers از مجله Rolling Stone فیلم نابودی را برای کارگردانی و نویسندگی گارلند تحسین کرد. و امتیاز ۳٫۵ ستاره از ۴ ستاره را به ان داد. موسیقی متن فیلم نابودی را از پایین مطلب دانلود نمایید.

آلبوم خلاقانه و جدید موسیقی متن فیلم نابودی (Annihilation)

نقد اختصاصی موسیقی متن فیلم Annihilation

ترک ابتدایی آلبوم “What do you know” نام دارد. و وقتی که شروع به پخش شدن می کند من مستقیم به اتمسفر موسیقی متن فیلم Ex-machina کشیده شدم. و باید بگم این ترک بسیار سوزناک است چونکه مثل موسیقی هایی که تا به حال گوش دادم نبود, اکویی که به محض گوش دادن به ان البوم در من بوجود می آید. در ابتدای موسیقی شاهد سبک آمبینت هستیم که در اواسط ان گیتار اکوستیک دیده می شود و پایانی حل شده وجود دارد.

 

در ادامه در ترک “Ambulance chase” شاهد زمزمه کردن هستیم, که فکر نمیکنم بشه به ان موسیقی گفت اما ان اتمسفری را که ایجاد می کند را دوست دارم. صداهایی که وجود دارن همزمان هم ترسناک هستند و هم آرامش دهنده , که من را یاد موسیقی شگفت انگیز و عجیب “Swiss Army Man” می اندازد. به طور کلی در این فیلم موسیقی را شاهد هستیم که از نظر من یک چنین فیلمی به یک چنین موسیقی نیاز دارد.

 

آهنگساز با ساخت موسیقی نگران کننده و تهدید آمیز فضایی فوق العاده ایزوله و شومی را برای فیلم تعریف کرده است. این موسیقی با شنونده کاری می کند که فکر کند عجب دنیای عجیبی است. باید این البوم را برای همین چیزی که هست قبول کنید و انتشار وجود تم و ملودی را از البوم نداشته باشید. موسیقی متن فیلم نابودی فضایی را ایجاد کرده که کارگردان دقیقا به ان نیاز داشته. موسیقی ناراحت کننده و شوم است که به ندرت از موتیف گیتار در ان وجود دارد.

 

سخن پایانی

اگر از نقطه نظر فاکتور زیبایی بدون فیلم به البوم نگاه کنیم, فکر میکنم یک بار گوش دادن به ان کافی باشد به دلیل اینکه موسیقی اتمسفر نگران کننده ای ایجاد می کند که زیاد گوش دادن به ان دلچسب نخواهد بود. موسیقی یک جورایی حس و حال بیگانگان فضایی را دارد که زیبایی بدون فیلم را دارا نمی باشد. در متن فیلم موضوع کاملا فرق می کند, و فیلم بدون این موسیقی زیبایی نخواهد داشت, موسیقی عمق بیشتری به داستان می دهد. باید بگم دو اهنگساز Salisbury و Barrow باید در بالاترین رتبه لیست کارگردانانی باشند که نیاز به موسیقی اخرزمانی و ویروسی و معمایی دارند.

پیشنهاد ویژه : دانلود آهنگ های فیلم علاءالدین

آلبوم خلاقانه و جدید موسیقی متن فیلم نابودی (Annihilation)

 

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

لیست آهنگ های فیلم Annihilation

۱) – What Do You Know? – 2:36
۲) – Ambulance Chase – 2:58
۳) – Approaching the Shimmer – 1:52
۴) – Disoriented – 2:37
۵) – The Alligator – 1:02
۶) – For Those That Follow – 2:48
۷) – The Swimming Pool – 2:57
۸) – The Watchtower – 2:08
۹) – Sheppard – 2:45
۱۰) – The Body – 2:03
۱۱) – Plant People – 2:44
۱۲) – Cells Divide – 1:37
۱۳) – The Bear – 4:52
۱۴) – The Beach – 4:23
۱۵) – Were You Me? – 3:02
۱۶) – Lighthouse Chamber – 2:05
۱۷) – The Alien – 12:03
۱۸) – Annihilation – 5:22
۵۹:۵۴

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

27 سپتامبر 2019 3,275 views 0
نظرات