فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

هم اکنون قصد معرفی آلبوم موزیک بی کلام را داریم که با گوش دادن به آن وحشت تمام وجود شما را فرا خواهد گرفت و در ادامه نقد اختصاصی موسیقی متن فیلم میدسامر (Midsommar) را داریم که به طور دقیق توضیحات لازم و دلیل ترسیدن از این آلبوم موسیقی متن را بیان خواهیم کرد. کار نوشتن موسیقی متن فیلم Midsommar را آهنگساز جوان بابی کرلیک (Bobby Krlic) بر عهده داشته که الحق آلبوم برازنده ای برای این فیلم ترسناک است. در ادامه با ما همراه باشید…

دانلود موسیقی متن فیلم میدسامر - Midsommar (وحشت خواهید کرد)

معرفی فیلم میدسامر

میدسامر (Midsommar) فیلم ترسناک محلی محصول سال ۲۰۱۹ کشورهای آمریکا و سوئد می باشد. کارگردانی این فیلم را آری استر (Ari Aster) که فیلم ترسناک قبلی او Hereditary نام داشت. ستارگانی که در این فیلم به هنرنمایی پرداخته اند فلورنس پیو (Florence Pugh) و جک رینور (Jack Reynor) و ویلیام جکسون هارپر (William Jackson Harper) و ویلهلم بلومگرن (Vilhelm Blomgren) و ویل پولتر (Will Poulter) می باشند.

 

داستان درباره ی گروهی از دوستان است که به سوئد می روند تا در فستیوالی که هر ۹ سال یک بار رخ می دهد شرکت کنند. انها چشم باز می کنند خود را در چنگال فرقه ای کافر خود را می بینند. کار ساخت این فیلم از همکاری دو کشور آمریکا و سوئد می باشد. در ابتدا فیلم به عنوان فیلمی اسلشر بی پرده تلقی می شد که در یکی از فرقه های سوئدی رخ می داد.

 

کارگردان آستر فیلمنامه ای را برای فیلم آماده کرد که در آن از عناصر مفهومی استفاده شده بود. در همین زمان بود که او یک کشمکش و جدایی را در زندگی شخصی اش تجربه کرد که تاثیرات زیادی بر روی او گذاشت. فیلمبرداری فیلم در هانگری, بوداپست در فصل های پاییز و تابستان انجام شد. لازم به ذکر است فیلمبردار فیلم Pawel Pogorzelski بوده است. در ۳ جولای ۲۰۱۹ اکران فیلم در آمریکا و در انگلستان در ۵ جولای ۲۰۱۹ صورت گرفت و با نقد های مثبت از سوی منتقدین رو به رو شد. و این نقدهای مثبت بیشتر برای بازی “پیو” و کارگردانی “آستر” بوده است. در ادامه با نقد اختصاصی موسیقی متن فیلم میدسامر همراه ما باشید.

دانلود موسیقی متن فیلم میدسامر - Midsommar (وحشت خواهید کرد)

تولید فیلم Midsommar

در ماه می سال ۲۰۱۸ , اعلام شد Ari Aster کارگردانی و نویسندگی فیلمی را با تهیه کنندگی Lars Knudsen و کمپانی سوئدی B-Reel Films خواهد ساخت. کمپانی A24 هم کار توزیع فیلم را بر عهده داشت. بر اساس گفته آستر در ابتدا او و کمپانی A24 به این نتیجه رسیدند که فیلمی اسلشر را بسازند اما بعدا اعلام شد این موضوع هیچ ربطی به داستان فیلم ندارد در نتیجه انجام نخواهد شد.

 

آستر در اصل داستانی را ارائه داد که در آن دو کاراکتر اصلی داستان تنش هایی با هم دارند و در حال جدایی هستند. او فیلمنامه را حول و حوش این تم نوشت و گسترش داد. و نتیجه ی آن یک فیلم جدایی در لباس فیلمی محلی ترسناک. در جولای سال ۲۰۱۸ , بازیگرانی از جمله Florence Pugh, Jack Reynor, Will Poulter, Vilhem Blomgren, William Jackson Harper, Ellora Torchia و Archie Madekwe به تیم بازیگری اضافه شدند. فیلمبرداری آن هم در ماه اکتبر ۲۰۱۸ به پایان رسید.

 

باکس آفیس

تا ۲۲ جولای ۲۰۱۹ , فیلم Midsommar فروش ۲۲٫۸ میلیون دلاری در آمریکا و کانادا

و ۴٫۸ میلیون دلاری در بقیه مناطق جهان تجربه کرد

و مجموع فروش آن از مرز ۲۷٫۵ میلیون دلار گذشت.

در آمریکا و کانادا از ۲۷۰۷ سالن سینمایی که این فیلم در اختیار داشت

پیش بینی شده بود در ۵ روز اول اکران خود ۸-۱۰ میلیون دلار فروش را تجربه کند.

در روز اول اکران ۳ میلیون دلار فروش داشت.

مجله “Deadline Hollywood” از آن به شروعی قدرتمند یاد کرد.

و توانست ۱۰ میلیون دلار فروش را تجربه کند

و در رتیه ششم باکس افیس قرار گرفت.

در هفته ی دوم توانست ۳٫۷ میلیون دلار فروش داشته باشد

و در رتبه ی هشتم قرار گرفت. حدودا ۴۴ درصد افت فروش داشت.

 

واکنش منتقدین

بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۲۸۰ نقدی که از فیلم انجام شده با ۸۲ درصد نقد مثبت رو به رو شد و توانست امتیاز ۷٫۵۱ از ۱۰ را دریافت کند. “فیلمی بلندپروازانه, به شدت هنرمندانه, فراتر از انتظار, کارگردان فیلم میدسامر اعلام کرد در زمینه فیلم ترسناک نویسنده ای قهار است” بر اساس وب سایت Metacritic از ۵۳ نقد انجام شده از فیلم امتیاز ۷۳ از ۱۰۰ را دریافت کرد. دانلود موسیقی فیلم Midsommar را از دست ندهید.

پیشنهاد ویژه : آلبوم انگیزشی و هیجانی موسیقی متن فیلم کرید (Creed)

دانلود موسیقی متن فیلم میدسامر - Midsommar (وحشت خواهید کرد)

نقد اختصاصی موسیقی متن فیلم Midsommar

با اینکه فیلم های ترسناک در تاریخ سینما بسیار فراگیر و محبوب هستند. یک زیرشاخه از ژانر ترسناک وجود دارد که به اندازه ی زیرشاخه های دیگر این ژانر هنوز به میزان کافی روی آن کار نشده است. و آن ژانر ترسناک محلی (روستایی) است. جایی که معمای داستان از کاراکترهای نشعت میگیرد, و به مراسم های فرقه های باستانی می پیوندد با ویژگی های نو و امروزی.

 

محبوبترین و معروف ترین فیلمی که در این ژانر میتوان مثال زد فیلم بریتانیایی “The Wicker Man” محصول سال ۱۹۷۳ می باشد. (که در سال ۲۰۰۶ فیلم بازسازی شده ی آن با بازیه نیکولاس کیج ارائه شد.) به نظر می آید کارگردانی آری آستر این موضوع را به چالش کشیده و در این ژانر برتری خود را به نمایش گذاشته. این درحالی است که این موضوع را در فیلم Hereditary در تاریکی آمریکا به نمایش گذاشت. و در فیلم Midsommar در زیر روشنایی خورشید سوئد به نمایش گذاشته است. دانلود آهنگ های فیلم Midsommar بعد از مطالعه ی نقد انجام دهید.

 

فلورنس پیو در نقش “دنی” به ایفای نقش پرداخته است. یک دانش آموز دانشگاهی است که در رنج کشته شدن و خودکشی خواهر و والدینش قرار دارد. او و دوست پسرش کریستین و دوتا از دوستانش مارک و جاش به خانه دوست دیگراش “پله” در سوئد دعوت می شوند تا تابستان را دز آنجا سپری کنند اما انها به مراسم قبیله ای می روند که….

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم Interstellar

 

Midsommar فیلمی آزاردهنده

Midsommar فیلمی آزاددهنده است و این موضوع بیشتر دیده می شود با دانشتن این که در روشنایی زیبای خودشید رخ می دهد. هیچ گوشه تاریکی در این فیلم وجود ندارد, همه چیز همان جاست. سکانس های عجیب و وحشتناکی به تصویر کشیده می شود, به خصوص در نیمه ی دوم فیلم. اما چیزی که این فیلم را زیباتر می کند ان بررسی های عمیقی که درباره ی احساسات دنی می شود است. به خصوص آن آسیب روحی که از مرگ خانواده اش به او وارد شده. و ان حس کنار گذاشته شدگی که از بی توجهی کریستین پیدا کرده است.

 

آن تجربیاتی که از آن قبیله پیدا کرده است هم زمان کابوس بار و آرامش دهنده است. او حس مهربانی در این قبیله نسبت به خودش پیدا کرده که هیچ وقت آن را در خانواده تجربه نکرده. و ان جنگی که در ذهن او وجود دارد. یکی از ایده های تماتیک اصلی فیلم است. با این حال اتفاقاتی که در پس زمینه ی فیلم رخ می دهد به شدت ترسناک و دلهره آور هستند. و این موضوع واضح است که جنبه جذابی هم دارد. این چیزی است که در کل فیلم در وجود دنی قرار دارد.

پیشنهاد ویژه : موسیقی متن فیلم گودزیلا سلطان هیولاها (Godzilla: King of the Monsters)

دانلود موسیقی متن فیلم میدسامر - Midsommar (وحشت خواهید کرد)

آهنگساز Bobby Krlic

موسیقی متن میدسامر توسط آهنگساز جوان بریتانیایی بابی کرلیک (Bobby Krlic) نوشته شده است. کسی که آلبوم های موسیقی آمبینت و تاریکی مختلفی را تحت نام مستعار The Haxan Cloak ضبط و منتشر کرده. او برای هنرمندان مختلفی از جمله Björk, Goldfrapp و Troye Sivan آهنگسازی انجام داده. او اخیرا کار نوشتن موسیقی متن فیلم را اغاز کرده. او آهنگهای اضافه برای تریلر فیلم هیجانی Triple 9 را هم نوشته که کار اهنگسازی اورجینال آن فیلم را Atticus Ross بر عهده داشت.

 

او موسیقی متن قسمت هایی از سریالهای اینترنتی از جمله Seven Seconds, Shooter و The Enemy Within آهنگسازی کرده است. همه ی این موارد به دلیل جابه جایی او به نیویورک رخ داد. اما فیلم میدسامر نمایانگر اولین آلبوم موسیقی فیلم سولوی او می باشد. من و همسرم “The Enemy Within” را تماشا کرده ایم, اما کمی خجالت زده ام که بیان کنم به دلیل موسیقی ساده و ریتمیک مختصری که داشت ان را زیاد به سخره گرفتم.

 

وقتی فهمیدم که او کار آهنگسازی فیلم Midsommar را بر عهده گرفته کمی بهم بر خورد.

به دلیل این که با استایل موسیقیایی که آستر در فیلم Hereditary نیاز داشت آشنا بودم

و آن میلیون ها کیلومتر از کارهای “بابی کرلیک” دور بود.

بعد از گوش دادن به این آلبوم نتیجه ی نهایی به شکل غیرقابل باوری قانع کننده بود.

موسیقی ارکسترای این فیلم به شکلی نواخته می شود

انگار خواب تب دار , توهمی شک آور که در آن خون و خونریزی وجود دارد, جمجمه های خورد شده, گل ها و زمین های پهناور و آسمانی آبی و تابش زیبای نور خورشید به نمایش گذاشته می شود.

دانلود موسیقی متن فیلم میدسامر - Midsommar (وحشت خواهید کرد)

Prophesy

به طور کلی آلبوم موسیقی متن فیلم میدسامر من را یاد کارهای نوشته شده توسط Jonny Greenwood برای فیلم های می باشد. کرلیک از تیم نوازنده کوچکی در ساخت این آلبوم استفاده کرده, استرینگ , کیبورد , وکالیست و تعدادی ابزار موسیقی خاص, موسیقی متنی را نوشته که به ندرت میتوان شاهد موسیقی تماتیک بود.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم Dark Phoenix

ترک ابتدایی آلبوم “Prophesy” نام داشت.

که در تیتراژ ابتدایی فیلم پخش می شود, که قطعه ای کوتاه ۳۳ ثانیه ای است

که در ابتدای آن شاهد موسیقی هارپ هستیم

و سپس موسیقی وکال به آن اضافه می شود و به سرعت به پایان می رسد.

 

در ادامه شاهد ترک “Gassed” هستیم که در چند ثانیه اول آن شاهد صدای گریه و زاری شخصی به گوش می رسد و دقیقا در پایان ترک هم وجود دارد. این ترک نمایش دهنده ی اوج غم و اندوهی است که کاراکتر دنی را در اثر قتل و خودکشی خانواده اش به او وارد شده. در این ترک شاهد ترکیب موسیقی استرینگ و الترونیک هستیم که به طور مداوم در حال پخش است و در بخش پایانی آن ترک شاهد اضافه شدن موسیقی ضربه ای و سرعت گرفتن و کمی ریتمیک شدن آن هستیم.

دانلود موسیقی متن فیلم میدسامر - Midsommar (وحشت خواهید کرد)

Hålsingland

در قطعه بعد شاهد یک ترک خیلی آرام و روان و عمیق و اتمسفریک هستیم که در متن آن از موسیقی هارپ استفاده شده است. این موضوع در سه ترک “Hålsingland” و “The House that Hårga Built” و “The Blessing” صدق می کند. در ترک اول در بخش پایانی آن به ناگهان شاهد صدای بلند استرینگ که شبیه جیغ انسان است هستیم مراقب باشید ولم صدا را زیاد بالا نبرید. هم اکنون دانلود موسیقی متن فیلم میدسامر را انجام دهید.

 

ترک “The House that Hårga Built” را به شدت دوست دارم, موسیقی آرام که انگار کاراکتر های داستم مورد خوش آمد گویی ان قبیله قرار گرفته اند. زیاد مطمئن نیستم موسیقی هارپ است یا پیانو که با یک نت ساده در متن این آهنگ پخش می شود. موسیقی ویولن هم به خوبی در این ترک هنرنمایی می کند و شکل و حال خیلی خوبی را به این موسیقی داده است.

 

در این موسیقی ها شاهد قطعاتی از موسیقی نامیمون هستیم که حس و حالی عجیب و دلهره آور ایجاد می کند. موسیقی معمایی برازنده ی ترک “The House that Hårga Built” و “The Blessing” می باشد.

پیشنهاد ویژه : غول چراغ جادو در موسیقی فیلم علاءالدین (Aladdin)

دانلود موسیقی متن فیلم میدسامر - Midsommar (وحشت خواهید کرد)

Ättestupan

با این که آزاردهنده ترین جنبه های این اجتماع همراه است با رشته از امپرسیونیستی , چالش برانگیزترین و گاهی اوقات موسیقی استرس آور. ترکی مثل “Ättestupan” که در یکی از ترسناکترین سکانس ها پخش می شود. ترک های “Ritual in Transfigured Time” و “Murder (Mystery)” سرشار از موسیقی های الکترونیک آشفته هستند. موسیقی ارکسترا و پیانو مختصری برای این ترک ها نوشته شده است.

 

Hårga, Collapsing

ترک “Hårga, Collapsing” قطعه ای جالب است. چون که استایلی که در آن وجود دارد بسیار شبیه به کارهای Jonny Greenwood است. در زمان پخش این ترک انگار دوران های فوق العادن بد زندگی دنی و اتفاقات بدی که برای او در آن اجتماع می افتد به نمایش گذاشته می شود. گوش دادن به هر کدام از این موسیقی ها به هیچ عنوان حس و حالی خوب را ایجاد نمی کند پس باید بگویم اگر به دنبال این حس و حال هستید موسیقی متن فیلم میدسامر نیاز شما را بر طرف نخواهد کرد. اما موسیقی به شدت در متن فیلم خوب عمل می کند.

 

Chorus of Sirens

ترک های “Chorus of Sirens” و “A Language of Sex” هر دو در یکی از شوک آور و پرچالش ترین سکانس های فیلم پخش می شوند. در موسیقی Chorus of Sirens شاهد زمزمه هایی شوم مانند هستیم و درست در نقطه ای که این ترک به پایان می رسد ترک A Language of Sex اغاز می شود که به هیچ عنوان تحت هیچ شرایطی توصیه نمی کنم به آن گوش دهید اصلا حس و حال خوبی ندارد. به نظرم نمیتوان اسم ان را موسیقی گذاشت.

دانلود موسیقی متن فیلم میدسامر - Midsommar (وحشت خواهید کرد)

Fire Temple

سکانس های شوکه کننده پایان فیلم با ترک “Fire Temple” همراه هستند.

این ترک از پنج موتیف متمایز و قابل تشخیص از یکی دیگر تشکیل شده است.

از همان لحظه ای که موسیقی شروع به پخش شدن کرد

کاملا مشخص است اتفاقات خوشایندی در حال رخ دادن نیست.

قطعه ای که از موسیقی استرینگ و موسیقی کر هوشمندانه ای تشکیل شده.

یک جورایی حس کردم موسیقی شکل و حال موسیقی های Maurice Jarre را دارد.

 

در بخش پایانی این ترک شاهد ان هستیم موسیقی کمی ملودیک می شود و کمی هم کر به آن اضافه می شود و اوج میگیرد. اما حس و حال شوم هنوز در ان وجود دارد و در پایان ان به حداکثر خود می رسد. در پایان باید بگویم با وجود انتظارات کمی که نسبت به این آلبوم داشتم اما باید بگویم به عنوان آلبوم موسیقی فیلم ترسناک با کاری خارق العاده رو به رو هستیم.

 

اطلاعات تکمیلی در ویکیپدیا

لیست آهنگ های فیلم میدسامر

۱) – Prophesy – (0:33)
۲) – Gassed – (4:29)
۳) – Hålsingland – (3:06)
۴) – The House that Hårga Built – (3:33)
۵) – Ättestupan – (3:31)
۶) – Ritual In Transfigured Time – (1:28)
۷) – Murder (Mystery) – (6:15)
۸) – The Blessing – (3:05)
۹) – Chorus of Sirens – (1:38)
۱۰) – A Language of S- – (0:45)
۱۱) – Hårga, Collapsing – (2:41)
۱۲) – Fire Temple – (9:35)

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

28 جولای 2019 4,020 views 2
نظرات

روزبه ایمانی 2020/02/07

آهنگ های این فیلم فوق‌العاده عالی بود

admin 2020/02/07

خوشحالیم مورد پسند شما بوده