فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

در این لحظه از وب سایت دریم موزیک قصد معرفی و دانلود موسیقی فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت (Batman v Superman: Dawn of Justice) را داریم. کار آهنگسازی این فیلم را دو آهنگساز بزرگ دنیای موزیک فیلم و سریال یعنی هانس زیمر (Hans Zimmer) و جانکی ایکس ال (Junkie XL) انجام داده اند. صد درصد پیشنهاد می شود این آلبوم فوق العاده زیبا و شنیدنی را از دست ندهید.

آلبومی شایسته با موسیقی فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت

معرفی فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice | بخش اول

بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت (Batman v Superman: Dawn of Justice) فیلم اکشن و ابرقهرمانی محصول سال ۲۰۱۶ کشور آمریکا می باشد. فیلم درباره ی دو کاراکتر بزرگ دنیای کامیک دی سی یعنی بتمن و سوپرمن می باشد. این فیلم یک جورایی در ادامه فیلم Man of Steel محصول سال ۲۰۱۳ و دومین فیلم ساخته شده از دنیای DC Extended Universe (DCEU) می باشد.

 

کارگردانی فیلم را زک اسنایدر (Zack Snyder) انجام داده و نویسندگی آن بر عهده ی کریس تریو (Chris Terrio) و دیوید اس. گویر (Chris Terrio) می باشد. تیم بازیگری برجسته ی این فیلم متشکل از بن افلک (Ben Affleck) (در نقش بتمن) و هنری کویل (Henry Cavill) (در نقش سوپرمن) و امی ادمز (Amy Adams) و جسی آیزنبرگ (Jesse Eisenberg) و دیان لین (Diane Lane) و لارنس فیشبرن (Laurence Fishburne) و جرمی آیرونز (Jeremy Irons) و هالی هانتر (Holly Hunter) و گل گدوت (Gal Gadot) می باشند.

 

فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت اولین فیلم اکشنی است که در آن برای اولین بار بتمن و سوپرمن با هم حضور دارند. و همچنین اولین فیلمی است که در آن کاراکتر زن شگفت انگیز (Wonder Woman) به نمایش گذاشته می شود. در این فیلم کاراکتر شرور Lex Luthor جنگی میان بتمن و سوپرمن ایجاد می کند.

آلبومی شایسته با موسیقی فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت

معرفی فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice | بخش دوم

در مراسم کامیک کان سندیگو سال ۲۰۱۳ بعد از انتشار فیلم مرد پولادین این فیلم معرفی شد. اسنایدر اظهار داشت فیلم از سری کتاب های کامیک بتمن – The Dark Knight Returns نوشته ی فرنک میلر الهام خواهد گرفت. اما این موضوع را هم اعلام کرد فیلم داستان منحصر به فرد خودش را هم دارد. نحوه به نمایش گذاشتن کاراکتر بتمن که در سه گانه شوالیه تاریکی شاهد آن بودیم متفاوت است. یک کاراکتر سینمایی جدید خواهد داشت.

 

فیلم همچنین از عناصر کامیک “Death of Superman” هم الهام گرفته. پیش تولید فیلم در شرق لس آنجلس در اکتبر ۲۰۱۳ اغاز شد. فیلمبرداری آن در ماه می سال ۲۰۱۴ در شهر دیتروید (پرجمعیت ترین شهر آمریکا) اغاز شد. بقیه فیلمبرداری ها هم در ایالت های ایلینویز و نیومکزیکو انجام شد.

 

معرفی فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice | بخش سوم

فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت در ۲۵ مارچ ۲۰۱۶ در سینماهای ۲D, Real D 3D, IMAX 3D, IMAX, 4DX در آمریکا توسط کمپانی وارنر منتشر شد. انتظار می رفت با توجه به موضوع و تبلیغاتی که از فیلم شده بود فروش آن در سطح جهان از مرز ۱ میلیارد دلار بگذرد اما توانست ۸۷۳ میلیون دلار فروش داشته باشد. با این حال فیلم با سود رو به رو شده بود اما به دلیل این که فروش آن به حد انتظارات نبود این موضوع یک شکست تلقی می شد. فیلم در هفته اول فروش خوبی را تجربه کرد اما در هفته دوم با افت فروش تاریخی رو به رو شد.

 

فیلم به طور عمومی با نقدهای منفی رو به رو شد. به دلیل فیلمنامه ضعیف و برای بازی افلک و گدوت هم مورد ستایش قرار گرفت. نسخه Ultimate Edition که دارای ۳۱ دقیقه محتوی اضافه بود در ۲۸ جون ۲۰۱۶ به صورت دیجیتال منتشر شد. ادامه ای برای این فیلم با نام Justice League در نوامبر ۲۰۱۷ منتشر شد.

آلبومی شایسته با موسیقی فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت

موسیقی متن Batman v Superman: Dawn of Justice

آهنگسازی این فیلم را هانس زیمر (Hans Zimmer) انجام داده. او بر این مورد تاکید کرده از تم هایی که برای سه گانه شوالیه تاریکی کریستوفر نولان ساخته استفاده نکرده و تمام تم ها جدید هستند. جانکی ایکس ال که در ساخت موسیقی های اضافه فیلم مرد پولادین همکاری داشته برای ساخت موسیقی این فیلم به پروژه اضافه شده.

 

از جانکی ایکس ال بیشتر خواسته شده موسیقی تم های بتمن را بنویسد , این در حالی است که هانس زیمر بر روی ساخت موسیقی بر روی کاراکتر سوپرمن تکیه دارد. اما موسیقی سکانس پایانی بتمن توسط هر دوی آنها نوشته شده است. زیمر اعلام کرده بود او مشکل عظیمی برای پیدا کردن زاویه دیدی برای روایت داستان داشته , بعد از انتشار فیلم , زیمر اعلام کرد از ساخت موسیقی برای فیلم های قهرمانی کنار کشیده. آلبوم موسیقی متن توسط لیبل WaterTower Music در تاریخ ۸ مارچ ۲۰۱۶ منتشر شد.

آلبومی شایسته با موسیقی فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت

باکس آفیس

فیلم در هفته ی اول در آمریکا و کانادا با فروش ۱۶۶ میلیون دلاری رو به رو شد.

عنوان پرفروش ترین فیلم همه دوران ها در هفته آغازین را گرفت.

و از فیلم The Dark Knight Rises که ۱۶۰ میلیون دلار فروش داشت پیشی گرفت.

فیلم در سطح جهان در هفته ی اول فروش ۴۲۲٫۵ میلیون دلاری را تجربه کرد.

و به دومین فیلم پرفروش هفته اولی کمپانی وارنر تبدیل شد.

این فیلم عنوان چهارمین فیلم پرفروش هفته اول که بیش از ۴۰۰ میلیون دلار فروش داشتند تبدیل شد.

فیلم در هفته اول ۳۶ میلیون دلار از فروش بلیط سینماهای IMAX بدست آورد.

رتبه سوم بعد از دو فیلم Star Wars: The Force Awakens ($48 million) و Jurassic World ($44 million) بدست آورد.

در هفته دوم فیلم افت فروش تاریخی ای را تجربه کرد.

با ۶۸٫۴ درصد افت فروش در هفته دوم به عنوان فیلمی ابرقهرمانی رو به رو شد.

 

فیلمبرداری

در سپتامبر سال ۲۰۱۳ , Larry Fong به عنوان فیلمبردار به تیم اضافه شد. او در فیلم های دیگر زک اسنایدر از جمله ۳۰۰, Watchmen و Sucker Punch همکاری داشته. در ۱۹ می ۲۰۱۴ فیلمبرداری اصلی با حضور جمع زیادی از بازیگران اصلی در دیترویت , میشیگان اغاز شد. سکانس های گل گدوت و شاهزانه دیانا زودتر در تاریخ ۱۶ می فیلمبرداری شده بود. در این مکان هزینه فیلمبرداری ۱۹۹ میلیون دلار از کار در آمد.این در حالی است بودجه فیلم بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار بوده است. سکانس های اضافه در نوامبر ۲۰۱۴ در شیکاگو , ایلینویز فیلمبرداری شده بود.

آلبومی شایسته با موسیقی فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت

نقد اختصاصی موسیقی متن فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice

از این لحظه لذت می برم, چون انتظار به پایان رسیده و بالاخره آلبوم موسیقی فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت که مدت ها منتظر ان بودم را دریافت کردم. سالها بود برای آلبوم موسیقی فیلمی اینقدر مشتاق نبودم. فکی نمیکنم برای آلبومی این اندازه روزشماری کرده باشم. از کجا شروع کنم؟ امیدوارم مقدمه ای که میخواهم بگویم از خود نقد طولانی تر نشود.

 

هانس زیمر آهنگساز محبوب من است, مطمئنم نه تنها من بلکه آهنگساز محبوب خیلی از مردم است. سه گانه بتمن را که آهنگسازی کرده بود جزء بهترین کارهای او برای من است. این دو آهنگساز این فیلم, برنده جایزه موسیقی های مورد علاقه ی من را شده اند. این فیلم ادامه ای بر فیلم Man of Steel (که از نظر من موسیقی آن شاهکار بود) می باشد. سپس از او شاهد موسیقی متن Interstellar بودیم.

 

تام هالکنبرگ (جانکی ایکس ال) هم موسیقی متن Mad Max: Fury Road را از او شاهد بودیم که فوق العاده بود. حال که این دو با همکاری هم موسیقی فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت را ساخته اند پس باید شاهد بهترین آلبوم سال ۲۰۱۶ باشیم.

آلبومی شایسته با موسیقی فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت

Beautiful lie

آلبوم با ترک فوق العاده ای به نام “Beautiful lie” شروع می شود. مخلص کلام باید درباره ی این ترک بگویم همه چیزی که از این دنیایی ابرقهرمانی دوست دارم را در دل این ترک جای داده اند. موسیقی ضربه ای که تا مغز استخان من نفوذ می کند. در ادامه ی آن موسیقی پیانو فوق العاده احساسی در آن پخش می شود که بدون شک مو به تن آدم سیخ می کند.

 

همین ترک دلیل لازم و کافی دانلود موسیقی متن Batman v Superman: Dawn of Justice است. از انفجار ابتدایی تا زمزمه ی پایانی. هر چی که درباره ی این ترک بگویم گم گفته ام , بدون شک شاهکاری احساسی است.

 

Their war here

ترک “Their war here” من را یاد فیلم مرد پولادین می اندازد و حس می کنم خانه هستم هیجان فوق العاده بالایی در این ترک وجود دارد, هنگام گوش دادن به این ترک این حس را پیدا می کنید که باید از روی صندلی خود بلند شوید. ترک “Day of the dead” من را یاد ترک مورد علاقه ام از البوم اول که “What are you going to do when you’re not saving the world?” نام داشت , اما به شکلی پیچیده تر. این ترک حس و حالی خوش بینانه دارد که در ان علائمی از شک و تردید هم دیده می شود.

آلبومی شایسته با موسیقی فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت

Do you bleed?

وقتی به موسیقی متنی گوش میدهم به دنبال آن هستم ببینم آن موسیقی چه طور بر روی من تاثیر می گذارد. بدون در نظر گرفتن این که از چه وسیله ی موسیقی یا تکنیکی استفاده شده است. موسیقی من را به لرزه در می آورد؟ در من نفوذ می کند؟ تنها به این موارد توجه دارم. ترکی مثل “The red capes are coming” حسی کنجکاوی را در من به وجود می آورد.

پیشنهاد ویژه دریم موزیک : موسیقی متن فیلم شجاع دل – Braveheart (موسیقی عاشقانه)

 

هر کدام از ترک های این آلبوم حس و حالی جدید را در من بوجود می آورد. همیشه صدا بلند یا همیشه تاثیرگذار نیست. گوش دادن به ترک هایی مثل “Do you bleed?” و “Problems up there” واقعا لذت بخش است. در ترک Do you bleed موسیقی وکال و کری را شاهد هستیم که به شدت بی رحم است و آن قسمت هایی که از موسیقی ضربه ای در آن استفاده می شود را دوست دارم. ترک هیجان انگیزی است.

 

Is she with you?

آلبوم کمی با موسیقی فیلم مرد فولادی متفاوت است. نمیتونم جلوی خودم را بگیرم باید این دو را مقایسه کنم. لحظات پر هرج و مرج تر و بخش هایی که انگار موسیقی قطعه قطعه شده در آن بیشتر دیده می شود. باید فیلم را ببینم و متوجه بشم موسیقی چه طور در حین فیلم عمل می کند. لحظاتی در آلبوم وجود دارد که تام هالکنبرگ آن دیوانگی که در موسیقی مکس دیوانه وجود داشت را به نمایش می گذارد. نمونه ی آن هم ترک “Is she with you?” است. یکی از محبوب ترین تم های این آلبوم برای من است. در پایان هم به ترک “This is my world” منجر می شود. یکی از بهترین تغییراتی احساسی و زیبایی است که از فیلم مرد پولادین شده است.

 

به شدت به موسیقی فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت همخوانی دارد و خوشحال هستم هانس آن عنصر احساس و موسیقی کر را در البوم نگه داشته است. حس میکنم بار کل دنیا بر روی شانه هایم است. حس تنهایی در موسیقی دیده میشود.

آلبومی شایسته با موسیقی فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت

Men are still good

هانس زیمر نمیخواست به بتمن کریستین بیل خیانت کند. در نتیجه موسیقی کاملا متفاوتی را ارائه داد. اکثر موسیقی هایی که برای کاراکتر بتمن ساخته شده اند توسط جانکی ایکس ال نوشته شده اند. ترک سوت ۱۴ دقیقه ای “Men are still good” من را یاد ترک سوت ۱۶ دقیقه ای “The Dark knight” می اندازد. به طور طبیعی با ترک تم مرد پولادین اغاز می شود. موتیف “Look to the stars” که به طور کلی معنایی ندارد.

 

میدانم داستان فیلم همش درباره ی تداخل دو ابرقهرمان است اما استفاده از سوت بتمن کمی عجیب و غریب است. هر چی که موسیقی جلوتر می رود من یاد آن پوستر فیلم می افتم که دو ابرقهرمان رو در روی هم قرار گرفته اند. با کم گوش دادن به این آلبوم سخت است تا جنس موسیقی این سوت را درک کرد. هرچی بیشتر به این ترک گوش می دهم بیشتر آن درد رو رنجی که بروس وین برای بهتر کردن شرایط تحمل می کند را درک می کنم. موسیقی غمگین و عمیق و تاثیرگذاری است. و نحوه تکامل موسیقی به گونه است که انگار تکه های آخر پازل را در کنار هم قرار می دهیم.

 

سخن پایانی

این نسخه ای که من از آلبوم گوش می دهم دارای ۵ ترک پاداشی است. که کمی صدایی متفاوت با بقیه آلبوم دارند. یک جورایی حالت معمایی و ترسناکی دارند که در آن میزان صدا کاهش پیدا کرده است. من را یاد دو کار Blood of my blood و Vigilante اثری از Trent Reznor می اندازند. زیاد موسیقی های جالبی نیستند اگر در میانه ی فیلم پخش می شدند شاید بهتر عمل می کردند اما به خودی خود زیاد جالب نیستند.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم Tenet (انگاشته) شاهکار قرن

 

ترک “They were hunters” لایق اشاره کردن را دارد. چون موسیقی آرام و هیپنوتیزم کننده ای دارد. موسیقی که با پیانو نواخته می شود و از جنس ترک “Goodbye” از فیلم مرد فولادی می باشد. در پایان پیشنهاد می شود به هیچ عنوان موسیقی فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت را از دست ندهید.

 

اطلاعات بیشتر در ویکی پدیا

ترک لیست آلبوم آهنگ فیلم بتمن در برابر سوپرمن

۱) Beautiful Lie – 3:47
۲) Their War Here – 4:34
۳) The Red Capes Are Coming – 3:31
۴) Day Of The Dead – 4:01
۵) Must There Be A Superman? – 3:58
۶) New Rules – 4:02
۷) Do You Bleed? – 4:36
۸) Problems Up Here – 4:25
۹) Black and Blue – 8:30
۱۰) Tuesday – 4:00
۱۱) Is She With You? – 5:46
۱۲) This Is My World – 6:23
۱۳) Men Are Still Good (The Batman Suite) – 14:02
۷۱:۳۴
۱) Blood Of My Blood (Bonus Track)** – 4:25
۲) Vigilante (Bonus Track)** – 3:53
۳) May I Help You, Mr. Wayne? (Bonus Track)** – 3:27
۴) They Were Hunters (Bonus Track)** – 2:45
۵) Fight Night (Bonus Track)** – 4:20
۱۸:۴۹

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

3 جولای 2019 4,906 views 0
نظرات