فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

در این لحظه ار وب سایت دریم موزیک قصد معرفی آلبوم موسیقی کلاسیک عاشقانه فوق العاده زیبایی را داریم که با گوش دادن به آن مو به تن شما سیخ خواهد شد. کار نوشتن موسیقی متن فیلم شجاع دل (Braveheart) را جیمز هورنر (James Horner) انجام داده است. در ادامه با دانلود موسیقی متن و نقد اختصاصی موسیقی و همچنین معرفی کامل فیلم همراه ما باشید…

موسیقی متن فیلم شجاع دل - Braveheart (موسیقی عاشقانه)

معرفی فیلم Braveheart | بخش اول

شجاع دل (Braveheart) فیلم حماسی و جنگی محصول سال ۱۹۹۵ کشور های آمریکا و ایرلند می باشد. کارگردانی و کمک تهیه کنندگی و بازیگر نقش اصلی این فیلم مل گیبسون (Mel Gibson) می باشد. مل گیبسون در نقش ویلیام والاس (William Wallace) جنگجویی اسکاتلندی در اواخر قرن سیزدهم می باشد. فیلم بر اساس زندگی ویلیام والاس است که رهبری اسکات ها را برای اولین جنگ اسکاتلند در برابر ادوارد اول انگلستان بر سر آزادی بر عهده داشت.

 

ستارگانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند سوفی مارسو (Sophie Marceau) و پاتریک مک گوئن (Patrick McGoohan) و کاترین مک کورمک (Catherine McCormack) می باشند. فیلم از شعر حماسی Blind Harry با نام The Actes and Deidis of the Illustre and Vallyeant Campioun Schir William Wallace الهام گرفته است. Randall Wallace فیلمنامه نویسی آن را انجام داده است.

 

در ابتدا کار توسعه فیلم توسط کمپانی “Metro-Goldwyn-Mayer” و تهیه کنندگی Alan Ladd Jr. قرار بود انجام شود که بعد از این که مدیریت جدید برای کمانی MGM انتخاب شد. Alan Ladd Jr پروژه را ترک کرد. بعد از مدنی مل گیبسون کارگردانی و بازیگری نقش اصلی (در نقش والاس) فیلم را قبول کرد.

موسیقی متن فیلم شجاع دل - Braveheart (موسیقی عاشقانه)

معرفی فیلم Braveheart | بخش دوم

فیلمبرداری فیلم در اسکاتلند و ایرلند در فاصله زمانی جون تا اکتبر ۱۹۹۴ با بودجه ۶۵-۷۰ میلیون دلاری انجام شد. تهیه کنندگی فیلم شجاع دل که توسط کمپانی مل گیبسون با نام Icon Productions و The Ladd Company انجام شده بود. کار انتشار فیلم توسط کمپانی “Paramount Pictures” در آمریکای شمالی و توسط کمپانی “۲۰th Century Fox” در سرتاسر جهان انجام شد.

 

شجاع دل در ۲۶ می ۱۹۹۵ منتشر شد. فیلم با نقدهای مثبت زیادی رو به رو شد. فیلم برای بازیگری و کارگردانی و تولید و سکانس های نبرد و موسیقی متن مورد ستایش قرار گرفت. و هم چنین برای دقیقن نبودن نوع عشق والاس و نوع لباس او مورد انتقاد قرار گرفت. فیلم موفق شد در آمریکا فروش ۷۵٫۶ میلیون دلاری و ۲۱۰٫۴ میلیون دلاری در سرتاسر جهان داشته باشد.

 

فیلم موفق شد در ۱۰ بخش نامزد جایزه اسکار شود و در ۵ بخش آن برده جایزه شد. از جمله: بهترین فیلم و بهترین کارگردانی و بهترین فیلمبرداری و بهترین گریم و بهترین ویرایش صدا. نام فیلم از شمشیر مشهور والاس گرفته شده است. و سکانس نبرد پایانی با همین شمشیر انجام شده است.

موسیقی متن فیلم شجاع دل - Braveheart (موسیقی عاشقانه)

موسیقی متن Braveheart

موسیقی متن توسط جیمز هورنر (James Horner) آهنگسازی و رهبری ارکستر شده بود.

و توسط ارکستر سمفونی لندن ضبط شده.

این دومین همکاری از سه همکاری جیمز هورنر با مل گیبسون می باشد.

آلبوم موسیقی متن یکی از پرفروش ترین و موفق ترین آلبوم های موسیقی متن همه ی زمان ها می باشد.

آلبوم موسیقی مورد ستایش بسیاری از منتقدین و نامزد جوایز بسیاری…

از جمله , مراسم اسکار , مراسم گلدن گلوب , مراسم بافتا و ساترن اوارد شد.

 

فیلم در هفته اول خود در آمریکا ۹٫۹ میلیون دلار فروش داشت و جمعا در آمریکا ۷۵٫۶ میلیون دلار فروش را تجربه کرد (این فروش شامل آمریکا و کانادا) است. در سطح جهان فروش ۲۱۰ میلیون دلاری را تجربه کرد. و ۱۳دهمین فیلم پرفروش سال ۱۹۹۵ شد.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم جوکر (Joker)

 

فیلم بر اساس سایت Rotten Tomatoes از ۷۲ نقدی که از فیلم انجام شده امتیاز ۷٫۲ از ۱۰ را دریافت کرده است. طبق سایت “Metacritic” از ۲۰ نقدی که از فیلم انجام شده امتیاز ۶۸ از ۱۰۰ را دریافت کرده است.

موسیقی متن فیلم شجاع دل - Braveheart (موسیقی عاشقانه)

نقد اختصاصی موسیقی فیلم Braveheart | نقد اول

وقت آن رسیده نه تنها به یکی از شاهکارهای قدیمی جیمز هورنر سر بزنیم. بلکه به معنای واقعی کلمه با موسیقی کلاسیک خالص رو به رو هستیم. داستان حماسی مل گیبسون درباره ی شورشی های اسکاتلندی. شجاع دل ممکن است واقعا آن اتفاقی حقیقی رخ داده شده نباشد. اما مطمئنا داستان خوبی است. چه کسی بهتر از جیمز هورنر میتوانست این آلبوم موسیقی عاشقانه را خلق کند؟ من که گزینه بهتری را نمی شناسم.

 

Wallace Courts Murron

ترکی که همیشه در یادم خواهد ماند “A Gift Of A Thistle” است.

که یکی از اولین ترک های mp3 بود که از اینترنت دانلود کردم. فقط عاشقانه و زیبا است.

وقتی به آن گوش می دهید تمام موی بدنم سیخ می شود.

تمی بسیار زیبا دارد که با موسیقی اسکاتلندی تلفیق شده است. با شکوه است.

در ادامه شما تم شجاع دل را شاهد هستید که در ترک Wallace Courts Murron دیده می شود.

موسیقی متن فیلم شجاع دل - Braveheart (موسیقی عاشقانه)

For The Love Of A Princess

موسیقی عاشقانه و احساسی که ارزش حضور در هر لیست پخشی را دارد.

درست همان لحظه ای که فکر میکنید موسیقی عاشقانه تر از این نمی شود که با ترک “The Secret Wedding” رو به رو می شوید. اوه, اره میدونم ترک بعدی چی هست. موسیقی زیباتر و عاشقانه تر و آن هم ترک “For The Love Of A Princess”. چی میشه گفت؟ فقط گوش دهید. اگر میتوانید تک تک آهنگ های آلبوم را. به خاطر اشکی که در چشمانم حلقه زده, نمیتوانم به صفحه نگاه کنم امیدوارم چیزی را بنویسم لایق موسیقی باشد.

 

جیمز هورنر در دهه هشتاد میلادی پادشاه اکشن بود. در دهه ۹۰ او سبک خود را به موسیقی عاشقانه تغییر دارد, عاشق این بخش موسیقیایی او بودم. او قلب و روح ما را با موسیقی متن های زیبایی از جمله Legends Of The Fall, Braveheart و Titanic پر کرده است. اما درباره موسیقی متن فیلم شجاع دل موضوع کمی متفاوت است چون او از موسیقی اسکاتلندی تاثیر گرفته است و شما کاری جز عاشق آن شدن نمی توانید انجام دهید.

 

کاملا با استایل موسیقی عاشقانه هورنر همخوانی دارد و باعث شرمسازی است که دیگر این اتفاق رخ نخواهد داد.

موسیقی متن فیلم شجاع دل - Braveheart (موسیقی عاشقانه)

Revenge

نباید فراموش کنیم موسیقی فیلم شجاع دل به سرعت وارد دنیای انتقام و خون خواهی شد. و جیمز هورنر هم به خوبی این بخش موسیقیایی خود را به نمایش گذاشت. اولین چشمه از اکشن را در ترک “Attack on Murron” شاهد هستیم. که در آن جیمز هورنر عناصر دراماتیکی را به تمی عاشقانه در کنار موسیقی درام قدرتمند داده بود تا بار دراماتیکی داستان را بالا ببرد.

پیشنهاد ویژه دریم موزیک : دانلود موسیقی فیلم آکوامن – Aquaman (موسیقی الکترونیک و مدرن)

 

ترک “Revenge” قطعه ای قدرتمند است که درباره ی انتقام است. ترکی غرل مانند نیست اما لعنتی تاثیرگذار و قدرتمند تر است. ترک “The Battle Of Stirling” ترکی اکشن قوی دیگری است که موسیقی ضربه ای جنگی در آن دیده می شود. که شروع نبردی با شکوه است. ترک کوتاه اما شگفت انگیز “Monray’s Dream” اکشن باشکوه دیگری است. ترک “Betrayal & Desolation” در راس همه این موارد قرار میگیرد. موسیقی تکامل اکشن فوق العاده ای دارد که با تم عاشقانه زیبا به پایان می رسد.

موسیقی متن فیلم شجاع دل - Braveheart (موسیقی عاشقانه)

سخن پایانی

صحبت تم ها شد , همیشه فکر میکردم تم های شجاع دل دست کم گرفته می شوند. چون هیچ وقت کسی سخن از آنها به میان نمی آورد , اما با این حال موسیقی های دل ربایی هستند. با دسته ای از احساسات رو به رو هستیم که باید هر زمان به آنها گوش دهم اشک به چشمانم آید. من خراب احساسات موجود در آلبوم هستم از هر لحظه از آلبوم که پخش شوند.

 

نمیتوانم کاریش کنم, موسیقی خیلی خوب است.

اگر وقتی به موسیقی گوش میدهم به فیلم فکر کنم, به سخی میتوانم به یادآورم .

این قدرت موسیقی متن فیلم شجاع دل است.

این آلبوم در سال ۱۹۹۵ نامزد جایزه اسکار بهترین موسیقی فیلم شد.

اما به موسیقی فیلم The Postman کار از Luis Bacalov شکست خورد.

ان سال به هورنر حقه زده شد. همان سال “Apollo 13” هم نامزد اسکار بود

اما از نظر من جایزه اسکار حق شجاع دل بود, باعث تاسف است که نتوانست برنده شود.

 

اگر همچنان به آهنگ های فیلم Braveheart گوش نداده اید, نمیدانم مشکل کجاست! وقتی سال ۱۹۹۵ منتشر شد موسیقی فوق العاده ای داشت, الان که حدود بیش از ۲۰ سال از آن میگذرد موسیقی به زیبایی آن کم که نشده افزوده هم شده و شرط می بندم ۲۰ سال دیگر هم همین اندازه زیبایی را حفظ کند حتی بهتر هم شود.

موسیقی متن فیلم شجاع دل - Braveheart (موسیقی عاشقانه)

نقد اختصاصی موسیقی فیلم Braveheart | نقد دوم

باعث افتخارم است که این فرصت را پیدا کردم و توانستم نقد موسیقی متن فیلم شجاع دل را انجام دهم و از این بابت بسیار خوشحالم. من شجاع دل را با اولین نگاه به چشمان شخصی که عشق زندگی شما خواهد شد مقایسه می کنم. در آن لحظه که چشمان شما به او می افتد میدانید آن شخص نقش مهمی را در زندگی شما بازی خواهد کرد و بخش بزرگی از زندگی شما خواهد بود. “شجاع دل” معادل آن نگاه است.

 

فیلم شجاع دل یکی از محبوب ترین فیلم های همه دوران های من است. یکی از فیلم هایی است که با تماشای هر سکانس آن با احساساتم بازی می شود. هر زمان که به آن گوش میدهم انگار یکی از زخم های باز می شود و با هر بار گوش دادن مجدد به آن آن زخم دوباره باز می شود.

موسیقی متن فیلم شجاع دل - Braveheart (موسیقی عاشقانه)

For the love of a princess

اگر به خاطر فیلم و موسیقی های فیلم شجاع دل نبود فکر نمیکنم به اندازه ای که الان عاشق موسیقی متن هستم , می شدم, نقش مهمی را در علاقه ی من به موسیقی فیلم, بازی کرد. حدود بیست سال پیش به این آلبوم گوش دادم و هنوز همان جذابیت و زیبایی را برای من دارد. ترک “For the love of a princess” یکی از احساسی ترین و دراماتیک ترین آلبوم های موسیقی است که تا به حال شنیده ام.

 

این ترک در لیست کوتاه, بهترین و بی نقصترین موسیقی های من است. و هر زمان هم بخواهم موسیقی زیبا پیشنهاد کنم جزء اولین موسیقی هایی است که به ذهنم خطور می کند. شما را به چالشی دعوت می کنم که سعی کنید هنگام گوش دادن به آن اشک به چشمان شما نیاید.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم Tenet (انگاشته) شاهکار قرن

 

A gift of a thistle

ترک “A gift of a thistle”  گوهری خالص و لطیف اسکاتلندی است. موتیفی که باعث می شود حس شادی و عشق را تجربه کنید. این تم , مانند موسیقی است که من را وارد احساسات تاثیرگذاری خواهد کرد که تحت الشعاع آن قرار خواهم گرفت. زیاد تحمل گوش دادن به موسیقی متن فیلم شجاع دل را ندارم به دلیل این که بار احساسی و تاثیرگذاری زیادی دارد. اما از ارزشمندترین یادگارهای جیمز هورنر است.

موسیقی متن فیلم شجاع دل - Braveheart (موسیقی عاشقانه)

به راحتی میتوان عشقی که در ترک “A gift of a thistle” وجود دارد را دید. نقش عظیمی که ترک “Wallace courts Murron” بازی میکند را درک میکنم. آن اوج تنفر و مصمم بودن را در ترک “Revenge” درک میکنم. انگیزه زیادی در ترک “Sons of Scotland” وجود دارد. در ترک “Betrayal and desolation” قلب هایی سنگین و چشمانی سرشار از اشک دیده می شود.

 

آن لحظه ای که ویلیام والاس فریاد “آزادی” را سر میدهد یکی از پرتنش ترین و قویترین لحظات سینمایی برای من است. تنها لحظه ای است که معنای فداکاری برای هدفی بزرگ را نشان می دهد. آن را حس می کنم. با این موضوع موافق هستم حتی اگر هیچ وقت این اتفاق رخ ندهد. فیلم شجاع دل یکی از افسانه های موسیقیایی برای من است و هیچ وقت آن را فراموش نخواهم کرد. و پیشنهاد می کنم به هیچ عنوان این آلبوم زیبا را از دست ندهید.

 

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

لست موزیک های متن فیلم شجاع دل

۱ – Main Title – 2:51
۲ – A gift of a Thistle – 1:38
۳ – Wallace Courts Murron – 4:25
۴ – The Secret Wedding – 6:33
۵ – Attack on Murron – 3:00
۶ – Revenge – 6:24
۷ – Murron’s Burial – 2:14
۸ – Making Plans/Gathering the Clans – 1:52
۹ – ”Sons of Scotland” – 6:20
۱۰ – The Battle of Stirling – 5:57
۱۱ – For the Love of a Princess – 4:07
۱۲ – Falkirk – 4:04
۱۳ – Betrayal and Desolation – 7:48
۱۴ – Mornay’s Dream – 1:16
۱۵ – The Legend Spreads – 1:09
۱۶ – The Princess Pleads for Wallace’s Life – 3:38
۱۷ – ”Freedom”/The Execution/Bannockburn – 7:24
۱۸ – End Credits – 7:15
۷۷:۵۵

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

30 ژوئن 2019 8,777 views 4
نظرات

علی 2020/04/15

بنظرم ترک A gift of a thistle جزو ده ترک برتر تاریخه

حسین جباری 2020/12/18

به راحتی میتوان عشقی که در ترک “A gift of a thistle” وجود دارد را دید. نقش عظیمی که ترک “Wallace courts این قسمت رو خیلی عالی نوشتید : Murron” بازی میکند را درک میکنم. آن اوج تنفر و مصمم بودن را در ترک “Revenge” درک میکنم. انگیزه زیادی در ترک “Sons of Scotland” وجود دارد. در ترک “Betrayal and desolation” قلب هایی سنگین و چشمانی سرشار از اشک دیده می شود.

فرزاد ز 2024/03/24

سلام همه لینک ها مشکل داره باز نمیشن.

admin 2024/03/24

سلام. لطفا قندشکن خود را فعال کنید و سپس تست کنید.