فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

در این لحظه از وب سایت دریم موزیک قصد معرفی و نقد و دانلود موسیقی متن یکی از زیباترین فیلم های سال ۲۰۱۹ را داریم و آن آلبوم موسیقی متن فیلم کاپیتان مارول (Captain Marvel) کاری از پینار تاپرک (Pinar Toprak) می باشد. این آلبوم تمام چیزی است که از موسیقی یک فیلم ابرقهرمانی کهکشانی می خواهید. یک جورایی موسیقی فیلم Captain Marvel ترکیبی از موسیقی فیلم انتقام جویان و جنگ ستارگان است . در ادامه همراه ما باشید…

آلبوم شگفت انگیز موسیقی متن فیلم کاپیتان مارول (Captain Marvel)

معرفی فیلم کاپیتان مارول

کاپیتان مارول (Captain Marvel) فیلم اکشن و ابرقهرمانی محصول سال ۲۰۱۹ کشور آمریکا می باشد. این فیلم درباره ی کاراکتر کامیک مارول یعنی کارول دنورز (Carol Danvers) می باشد. تهیه کنندگی این فیلم توسط کمپانی مارول انجام شده و مسئولیت انتشار و نوزیع آن بر عهده ی کمپانی والت دیزنی بوده است. این فیلم بیست و یکمین فیلم ساخته شده درباره ی دنیای سینمایی مارول می باشد.

 

کارگردانی و نویسندگی این فیلم توسط آنا بودن و رایان فلک (Anna Boden و Ryan Fleck) انجام شده. Geneva Robertson-Dworet هم در نوشتن فیلمنامه همکاری داشته. ستارگان بزرگی که در این فیلم به هنرنمایی پرداخته اند , بری لارسون (Brie Larson) (در نقش اصلی یعنی کارول دنورز) و ساموئل ال. جکسون (Samuel L. Jackson) و بن مندلسون (Ben Mendelsohn) و جایمن هانسو (Djimon Hounsou) و لی پیس (Lee Pace) و لاشانا لینچ (Lashana Lynch) و جما چان (Gemma Chan) و آنت بنینگ (Annette Bening) و کلارک گرگ (Clark Gregg) و جود لا (Jude Law) می باشند.

 

داستان فیلم در سال ۱۹۹۵ رخ می دهد زمانی که زمین مرکز توجه و درگیری دو تمدن بیگانه فضایی می شود کارول دنورز وارد عمل می شود و کاپیتان مارول می شود. کار توسعه ی فیلم از اوایل می ۲۰۱۳ اغاز شد. و در اکتبر ۲۰۱۴ کمپانی مارول اولین فیلم ابرقهرمانی با هنرنمایی نقش اصلی زن خود را معرفی کرد. در مراسم کامیک کان سندیگو , لارسون برای هنرنمایی در نقش کاپیتان مارول معرفی شد.

 

ادامه معرفی فیلم

در اپریل ۲۰۱۷ , Boden و Fleck برای کارگردانی این فیلم قرار داد را امضا کردند.

فیلمنامه نویسی ان هم به Robertson-Dworet سپرده شد.

مکان فیلمبرداری در ژانویه ۲۰۱۸ انتخاب شد

و فیلمبرداری اصلی در ماه مارچ در کالیفورنیا اغاز شد و در جولای ۲۰۱۸ به لویزیانا منتقل شد. Jackson و Gregg به تیم اضافه شدند و نقص اصلی خود را که در دنیای MCU داشته اند ادامه خواهند داد. دانلود موسیقی متن فیلم کاپیتان مارول را فراموش نکنید.

 

در ۲۷ فبریه سال ۲۰۱۹ , پیش نمایش فیلم در لندن انجام شد. و اکران سینمایی خود را در تاریخ ۸ مارچ ۲۰۱۹ در سینماهای IMAX و ۳D آمریکا اغاز کرد. فیلم در سطح جهان موفق به فروش ۱٫۱ میلیارد دلاری شد. و به اولین فیلم ابرقهرمانی با نقش اصلی زن که فروش ان از مرز ۱ میلیارد دلار گذشت تبدیل شد. تا به این لحظه عنوان دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ را دارد. نهمین فیلم پرفروش ابرقهرمانی همه ی دوران ها و ۲۲ومین فیلم پرفروش همه ی دوران ها تبدیل شد. فیلم برای بازی لارسون مورد ستایش منتقدین قرار گرفت.

فیلم کاپیتان مارول اولین فیلم کمپانی والت دیزنی بود که اجازه ی پخش ان به سرویس اینترنتی Netflix داده نشد.

پیشنهاد ویژه : موسیقی متن فیلم روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood)

آلبوم شگفت انگیز موسیقی متن فیلم کاپیتان مارول (Captain Marvel)

باکس آفیس

فیلم کاپیتان مارول در آمریکا و کانادا موفق به فروش ۴۲۶٫۸ میلیون دلاری در آمریکا و کانادا شد.

در بقیه مناطق موفق به فروش ۷۰۱٫۴ میلیون دلاری شد

و به طور کلی در سطح جهان ۱٫۱۲۸ میلیارد دلار فروش را تجربه کرد.

مجله “Deadline Hollywood” تخمین زده بود بودجه ساخت فیلم و تبلیغات انجام شده بر روی فیلم مجموعا ۳۰۰ میلیون دلار بوده است.

 

واکنش منتقدین

بر اساس وبسایت “Rotten Tomatoes” از ۴۷۳ نقدی که از فیلم انجام شده بود

با ۷۸ درصد نقد مثبت رو به رو شده است و امتیاز ۶٫۸ از ۱۰ دریافت کرده است.

بر اساس وب سایت “Metacritic” از ۵۵ نقدی که از فیلم انجام شده بود

فیلم امتیاز ۶۴ از ۱۰۰ را دریافت کرده است.

 

موسیقی فیلم Captain Marvel

در ماه جون ۲۰۱۸ , Pinar Toprak قرار داد ساخت موسیقی متن فیلم کاپیتان مارول را امضا کرد. اولین زنی شد که اهنگسازی یکی از فیلم های دنیای سینمایی مارول را انجام می دهد. Pinar Toprak اظهار داشت بخش مهم ساخت موسیقی متن , موسیقی تم اصلی کاراکتر اصلی بود. و در ادامه ساخت تم های کاراکتر های Kree و the Skrulls . او نیاز داشت تا موسیقی را خلق کند که ارتباط زیادی به زمین و کهکشان داشته باشد.

 

Toprak درباره ی تم دنورز اعلام کرد با موسیقی قدرتمندی رو به ور هستید. که در ان علائمی از احساس وجود دارد. یک جورایی می توان آسیب پذیری کاراکتر اصلی را در این فیلم احساس کرد. علاوه بر آهنگ های اورجینالی که برای فیلم ساخته شده بود , شاهد حضور تعدادی ترانه از دهه ۹۰ میلادی در آن هستیم.

آلبوم شگفت انگیز موسیقی متن فیلم کاپیتان مارول (Captain Marvel)

نقد اختصاصی آهنگ های فیلم کاپیتان مارول

خیلی از آهنگسازان مشهور افتخار این را پیدا کردند تا آهنگسازی موسیقی فیلم های سینمایی مارول را انجام دهند. همه ی آنها آهنگسازان متفاوتی از یکی دیگر بودند و از همه نوع استایلی برای اهنگسازی موسیقی این فیلم ها استفاده کرده اند. اما همه ی آنها در یک چیز اشتراک داشتند, همه ی آنها مرد بودند. وقتی که فیلم Captain Marvel معرفی شد که تمرکز ان بر روی کاراکتر ابرقهرمان زن با بازی بری لارسون بود. در همان زمان بود که مارول یک چیز جالب دیگر اعلام کرد و آن این بود آهنگسازی این فیلم را هم یک زن انجام خواهد داد. آهنگسازی ترکی به نام پینار تاپرک (Pinar Toprak).

 

او در دوران کاری خود آهنگسازی فیلم و سریال های مختلفی را انجام داده بود اما هیچ یک از آنها به مهمی فیلم کاپیتان مارول نبودند. کل جامعه ی موسیقی فیلم منتظر این بود تا ببیند این آهنگساز زن چه چیزی را برای ارائه دارد.

پیشنهاد ویژه : تجربه هیجان با دانلود آهنگ های فیلم هابز و شاو (Hobbs & Shaw)

 

Captain Marvel

یکی از مهمترین عناصر فیلم های مارول موسیقی تم اصلی انها است. و این موضوع برای این فیلم هم صدق می کند و میتوان موسیقی قهرمانی کاملی را در ترک ابتدایی آلبوم “Captain Marvel” شنید. این موسیقی به شدت حال و هوایی قهرمانی دارد و از ملودی که در ان از شیپور فرانسوی استفاده شده است بهره می برد. در تم شاهد این موضوع هستیم موسیقی براس نقش حمایتی این ترک را دارد..

 

در اواسط این ترک شاهد خطوط موسیقیایی هستیم که از استرینگ و موسیقی الکترونیک تشکیل شده اند. و در پایان ان ترک شاهد موسیقی کر هستیم. پایان این ترک شکوهمند است و از ملودی اصلی در ان استفاده شده است. این قطعه تمامی عناصر مورد نیاز یک تم را دارد. ایا اینها برای داشتن یک موسیقی شگفت انگیز کافی است؟

آلبوم شگفت انگیز موسیقی متن فیلم کاپیتان مارول (Captain Marvel)

یکی از راه های امتیاز دادن من به یک تم است است که به چه میزان ان تم در ذهن من باقی می ماند و ایا حتی باعث این می شود که ان را برای مدتی با خودم زمزمه کنم؟ قبل از این که برای تماشای این فیلم به سینما برم به تعدادی از این ترک ها گوش دادم تا کمی اشنایی با موسیقی ان داشته باشم. که به ناگهان متوججه ای شدم دارم قبل از ورود به سالن سینما در حال زمزمه کردن این ترک هستم و همین موضوع باعث شد دید خوبی نسبت به ان داشته باشم.

 

Waking Up

نکته خیلی خوبی که این آلبوم دارد این است که به شکل عجیبی موسیقی کافی است. برای مثال در دو نت اول, یک مصاحبه که در مراسم فرش قرمز فیلم کاپیتان مارول برگذار شد با Pinar Toprak انجام شد او اظهار داشت , فاصله ای که در بین دو نت ابتدایی آلبوم وجود دارد بسیار گسترده تر از بقیه تم ها است. این موضوع باعث می شود که ترک به شدت قابل تشخیص باشد.

 

گاهی اوقات این دو تم با کمی ملودی های بیشتری ترکیب می شوند. که گاهی اوقات در طول آلبوم شاهد ان هستیم. در ابتدای ترک “Waking Up” می توانیم این دو نت را بشنویم. ان قسمت وکال این موسیقی توسط Tori Letzler اجرا شده است. این تم را می توان در ترک “I’m All Fired Up” هم شنید. میتوانید ان را در پایان ترک بعد از یک تکامل خارق العاده بشنوید. در قطعه ی “This Isn’t Goodbye” میتوانید ورژن قهرمانی و احساسی موسیقی تم را بشنوید.

پیشنهاد ویژه : طعم واقعی هیجان در موسیقی متن فیلم مرد پولادین (Man of Steel)

 

در ادامه انتظار این را داشتم برای کاراکترهای Kree و the Skrulls که دو گروه فضایی در نقطه مقابل هم هستند موسیقی تم مجزایی وجود داشته باشد. یا حتی این موضوع برای دو کاراکتر اصلی داستان یعنی Nick Fury و Yon-Rogg هم صدق کند. اما نتوانستم چیزی پیدا کنم. Toprak تمرکز اصلی خود را برای اتفاقات و احساسات موجود در داستان گذاشته بود. پس تنها در این البوم تمی را برای کاراکتر کاپیتان مارول شاهد بودم

 

و برای کاراکتری مثل Kree چنین تمی وجود نداشت. تنها موسیقی برای اتفاقات داستان وجود دارد از جمله ی ان ترک های میتوان به “Waking Up” و “Boarding the Train” و “Why Do You Fight?” اشاره کرد. موسیقی الکترونیک در این ترک ها نقش مهمی را ایفا می کند.

آلبوم شگفت انگیز موسیقی متن فیلم کاپیتان مارول (Captain Marvel)

Breaking Free و More Problems

در یک فیلم مارول انتظار می رود شاهد سکانس های اکشن زیادی باشیم و موسیقی واضحی که برای این سکانس ها وجود دارد در ترک های “Breaking Free” و “More Problems” دیده می شوند. به خصوص این ترک دومی که هشت دقیقه زمان دارد که در ان جلوه های ویژه موسیقیایی زیبایی وجود دارد. در این ترک همه نوع ملودی های مختلف وجود دارد که به طور کامل در اختیار سکانس های فیلم می باشند.

 

در این آلبوم یک رگه هایی از موسیقی متفاوت وجود دارد برای مثال در ترک “Finding the Records” شاهد موسیقی ابزار بادی چوبی هستیم که به موسیقی طعمی را داده است که شبیه به فیلم های تعقیب و گریز است. صدایی معما گونه در ان وجود دارد و در ان عناصر کوتاهی از موسیقی الکترونیک دیده می شود. در این آلبوم لحظات احساسی و غم انگیز هم وجود دارد که میتوان انها را در ترک های “Photos of Us” که در ان Tori Letzler مجددا اجرا دارد و “Learning the Truth” و “New Clothes” که هر دوی انها لحظات احساسی و زیبایی دارند. موسیقی متن فیلم کاپیتان مارول یکی از بهترین آلبوم هایی است که تجربه خواهید کرد.

پیشنهاد ویژه : آهنگ های فیلم متخاصمان (Hostiles) اشک را به چشم می آورد

 

سخن پایانی

اگر بخواهم به طور خلاصه درباره ی این آلبوم بگویم باید بگم آلبومی است که به خوبی به درد یک فیلم مارولی می خورد. تمام سکانس های فیلم به خوبی با موسیقی ارکسترای زیبا پشتیبانی می شوند. بعضی از بخش های آلبوم که موسیقی الکترونیک را شامل می شود نمایش دهنده ی عناصر فضایی داخل فیلم است. تم اصلی که Pinar Toprak نوشته به شدت جذاب است و به خوبی کاپیتان مارول را معرفی می کند.

 

در بقیه آلبوم هم شاهد ملودی های زیبا با طرح هایی زیباتر هستید. به شخصه فکر میکنم آلبوم نیاز به موسیقی های تم بیشتر داشت که اگر ان موارد وجود داشتند البومی بی نقص را شاهد بودیم. ایا این موضوع باعث می شود که آلبوم بدی را شاهد باشیم؟ قطعا اینطور نیست, آلبوم موسیقی متن فیلم کاپیتان مارول دقیقا همان چیزی است که باید باشد. تنها میگویم وجود چند تم دیگر میتوانست خیلی خوب باشد, همین. با موسیقی متنی که پینار تاپرک (Pinar Toprak) برای این فیلم نوشته او جایگاه خوبی را در بین فیلم های ابرقهرمانی از ان خود کرد.

پیشنهاد ویژه : آلبوم روح نواز آهنگ های فیلم در میان ستارگان (Interstellar)

 

اطلاعات تکمیلی در ویکیپدیا

لیست موزیک های فیلم کاپیتان مارول

۱) – Captain Marvel – 2:15
۲) – Waking Up – 1:28
۳) – Boarding the Train – 1:30
۴) – Why Do You Fight? – 1:14
۵) – Let’s Bring Him Home – 1:39
۶) – Entering Enemy Territory – 3:33
۷) – Breaking Free – 5:24
۸) – Hot Pursuit – 4:34
۹) – Lost the Target – 2:10
۱۰) – Lifting Fingerprints – 1:31
۱۱) – Finding the Records – 5:20
۱۲) – Escaping the Basement – 4:23
۱۳) – Photos of Us – 1:56
۱۴) – Learning the Truth – 3:16
۱۵) – New Clothes – 1:04
۱۶) – Space Turbulence – 2:58
۱۷) – High Score – 2:35
۱۸) – Interrupting Something? – 1:30
۱۹) – Trapped – 3:19
۲۰) – I’m All Fired Up – 3:20
۲۱) – More Problems – 8:15
۲۲) – You Could Use a Jump – 1:45
۲۳) – This Isn’t Goodbye – 2:29
۶۷:۲۸

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

2 آگوست 2019 4,138 views 0
نظرات