فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

تا به امروز آلبوم های زیادی را از آهنگساز بزرگ و نابغه هانس زیمر در سایت گذاشته بودیم اما متاسفانه هنوز یکی از شاهکارهای او را قرار نداده بودیم و با خود گفتیم بعد از اون همه البوم نوبت می رسد به البوم افسانه ای موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند (Batman Begins) اثری از هانس زیمر (Hans Zimmer) و جیمز نیوتن هاوارد (James Newton Howard). این البوم فوق العاده اغازی بر سه گانه فوق العاده زیبای شوالیه تاریخی که , این سری فیلم یکی از بهترین سه گانه های تاریخ بشر است که از جهات زیادی شاهکار به حساب می آید یکی از این زیبای های آن موسیقی متن آن می باشد. در ادامه با دانلود آلبوم همراه ما باشید.

آلبوم افسانه ای موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند (Batman Begins)

معرفی فیلم بتمن اغاز می کند

بتمن اغاز می کند (Batman Begins) فیلم اکشن و ابرقهرمانی محصول سال ۲۰۰۵ کشور آمریکا می باشد. این فیلم بر اساس کاراکتر بتمن از دنیای کامیک دی سی می باشد. کارگردانی فیلم توسط کارگردان بزرگ و مشهور کریستوفر نولان (Christopher Nolan) انجام شده است. نویسندگی این فیلم توسط نولان و دیوید اس گویر (David S. Goyer) انجام شده است.

 

ستارگانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند کریستین بیل (Christian Bale) و مایکل کین (Michael Caine) و لیام نیسون (Liam Neeson) و کیتی هلمز (Katie Holmes) و گری الدمن (Gary Oldman) و کیلین مورفی (Cillian Murphy) و تام ویلکینسون (Tom Wilkinson) و روتخر هاور (Rutger Hauer) و کن واتانابه (Ken Watanabe) و مورگان فریمن (Morgan Freeman) می باشند.

 

یک جورایی این فیلم در ادامه ی فیلم Batman & Robin (1997) ساخته شده است. سری فیلم هایی که قبل از سه گانه شوالیه تاریکی ساخته شده اند بسیار نا موفق بوده اند. فیلم بتمن و رابین و سری های قبل و بعد از ان حدودا هشت سال کاراکتر بتمن را رو به افول برده بودند. که در سال ۲۰۰۳ نولان و گویر کار خود را بر روی فیلم بتمن اغاز می کند گذاشتند. در این سری فیلم نسبت به سری های قبلی تلاش شد فضایی تاریک تر و تنی واقع گرا تر مورد هدف قرار بگیرد. یکی از اهدافی که این فیلم دنبال میکرد بر روی بعد احساسی کاراکتر بتمن و بروس وین کار شده بود.

آلبوم افسانه ای موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند (Batman Begins)

ادامه معرفی فیلم

فیلمبرداری اصلی فیلم در انگلستان و ایسلند و شیکاگو انجام شده است. این فیلم تکیه زیادی بر روی بدلکاری های سنتی و جلوه های ویژه کامپیوتری تکیه دارد و بر خیلف بسیاری از فیلم های اکشن دیگر بر روی این موضوع تکیه کمی دارد. فیلم بتمن اغاز می کند از خطوط داستانی کامیک بوک هایی از جمله The Man Who Falls, Batman: Year One و Batman: The Long Halloween الهاماتی گرفته است.

پیشنهاد ویژه : موسیقی فیلم شوالیه تاریکی – The Dark Knight

 

اکران فیلم Batman Begins در ۱۷ جون ۲۰۰۵ می باشد. که در ۳۸۵۸ سالن سینمای آمریکا و کانادا اکران می شود. در هفته ی اول موفق به فروش ۴۸ میلیون دلاری می شود. و سر انجام در سطح جهان موفق می شود ۳۷۴ میلیون دلار فروش داشته باشد. این فیلم با واکنش مثبت گسترده ی منتقدین و بینندگان زیادی قرار گرفت که ان را برای تن فیلم و بازی زیبای کریستین بیل , سکانس هاس اکشن و موسیقی متن و بار احساسی نسبت به سری های قبلی ستایش کرده بودند.

 

این فیلم در مراسم اسکار موفق به دریافت نامزدی بهترین فیلمبرداری شد

و در سه بخش هم در مراسم اسکار نامزدی را دریافت کرد. در ادامه ی این فیلم, فیلم های The Dark Knight (2008) و The Dark Knight Rises (2012) هم ساخته شد که همه ی انها سه گانه شوالیه تاریکی را تشکیل می دهند. پیشنهاد می شود به یکی از شاهکارهای این فیلم یعنی موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند حتما گوش فرا دهید.

آلبوم افسانه ای موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند (Batman Begins)

معرفی موسیقی متن Batman Begins

موسیقی متن اغاز بتمن توسط آهنگسازان بزرگ هانس زیمر و جیمز نیوتن هاوارد اهنگسازی شده است. در اصل نولان از زیمر دعوت کرد که اهنگسازی موسیقی متن فیلم اغاز بتمن را انجام دهد و سپس زیمر از نولان خواست که میتواند از جیمز نیوتن هاوارد برای اهنگسازی این فیلم دعوت کند. انها برنامه همکاری, برای ساخت موسیقی این فیلم داشتند.

 

این دو آهنگساز به طور جداگانه ای بر روی تم های مختلف این فیلم, برای کاراکتر بروس وین و همچنین زمانی که در قاب بتمن ظاهر می شود, کار کردند. زیمر و هاوارد ساخت موسیقی متن خود را در لس آنجلس اغاز کردند و سپس به لندن نقل مکان کردند و بر روی موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند به مدت ۱۲ هفته کار کردند و سرانجام کار خود را به پایان رساندند. انها برای الهام گرفتن از این کار در جلسات فیلمبرداری فیلم حاضر می شدند.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی فیلم شوالیه تاریکی بر می خیزد (The Dark Knight Rises)

آلبوم افسانه ای موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند (Batman Begins)

ادامه معرفی موسیقی متن

زیمر میخواست استفاده از موسیقی که در سریهای قبلی فیلم بتمن استفاده شده بود دوری کند. در نتیجه او از ادغامی از موسیقی ارکسترا و الکترونیک استفاده کند. البوم از ۹۰ قطعه ارکسترا تشکیل شده است که توسط افراد مختلف تیم ارکسترای لندن نواخته شده است. زیمر تصمیم گرفت از ابزار موسیقی ویولن سل بیش از حد معمول استفاده کند.

 

نولان در ساخت موسیقی این فیلم از صدای یک پسری استفاده کرده بود, که در بعضی از سکانس های تراژدی فیلم که والدین برون ویلز در ان حضور داشتند, از ان صدا استفاده می کرد. او همچنین تلاش کرد بعد انسانی بتمن را در موسیقی خود قرار دهد, کسی که رفتارش در طول موسیقی گاهی اوقات روانی به نظر می رسید. هر دو آهنگساز تمام تلاش خود را کردند و البوم موسیقی ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه ای برای ان خلق کنند. زیمر بیشتر بر روی سکانسهای اکشن کار میکرد و هاوارد کار سکانسهای رمانتیک را بر عهده داشت.

 

نام ترک های مختلف البوم که Barbastella, Artibeus, Tadarida, Macrotus, Antrozous و Nycterus بودند همه به معنی (بتمن – Batman) می باشند. دانلود موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند را از دست ندهید.

آلبوم افسانه ای موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند (Batman Begins)

باکس آفیس

همانطور که گفته شد فیلم بتمن آغاز می کند در تاریخ ۱۷ جون ۲۰۰۵ در ۳۸۵۸ سالن سینمای آمریکا و کانادا اکران خود را اغاز می کند.

که از جمله های آنها ۵۵ سالن سینمای IMAX بود.

این فیلم در هفته ی اول اکران خون موفق به فروش ۴۸ میلیون دلاری شد

و در جایگاه اول باکس افیس قرار گرفت.

که فروش قوی داشت اما نه به اندازه فروش فیلم های بلک باستری استاندارد امروزی.

 

همچنین رکورد فروش ۵ روزه ۳٫۱۶ میلیون دلاری را برای سینماهای IMAX شکست.

در زمان ارائه این فیلم, فیلم اغاز بتمن به عنوان بهترین فیلم ساخته شده سری فیلم های بتمن بود.

۵۷ درصد بیننگان فیلم مرد بودند و ۵۷ درصد بینندگان بالای ۲۵ سال سن داشتند.

پیشنهاد ویژه : آلبومی شایسته با موسیقی فیلم بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت

 

فیلم در هفته ی دوم با ۴۸ درصد کاهش فروش رو به رو شد و با فروش ۲۸ میلیون دلاری مجددا جایگاه اول باکس افیس را از آن خود کرد. سرانجام فیلم بتمن اغاز می کند در آمریکای شمالی موفق به فروش ۲۰۵ میلیون دلاری شد و در سطح جهان ۳۷۳ میلیون دلار فروش کرد. این فیلم چهارمین فیلم پرفروش سری فیلم های بتمن بعد از فیلم بتمن کاری از تیم برتون می باشد, که ۴۱۱ میلیون دلار فروش داشته. در ادامه این فیلم فیلم های The Dark Knight و The Dark Knight Rises ساخته شد که هر دو فروش انها از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کرد.

 

واکنش منتقدین

بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۲۷۶ نقدی که از فیلم انجام شده بود

با ۸۴ درصد نظر مثبت رو به رو شده بود و امتیاز ۷٫۶۶ از ۱۰ را دریافت کرده بود.

نظر قریب به اتفاق انها این بود که فیلم اغاز بتمن فیلمی تاریک و متفکرانه ای است

که همچنین در کنار ان کاملا هوشمندانه و هیجان انگیز است.

فیلم بتمن اغاز می کند یکی از زیبایی های و ابعاد جدید از فیلم های ابرقهرمانی را به نمایش گذاشت.

بر اساس وب سایت “Metacritic” از ۴۱ نقدی که از فیلم انجام شد با امتیاز ۷۰ از ۱۰۰ رو به رو شد.

آلبوم افسانه ای موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند (Batman Begins)

نظر تعدادی از منتقدین

بر اساس نقدی از Matt Scheller موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند مکمل جلوه های تصویری که در فیلم پخش می شود می باشد. وی ترک اکشن اصلی البوم را Molossus انتخاب کرد. و ان را بهترین قطعه البوم انتخاب کرد. نظر او این بود “به محض این که شروع به گوش دادن به این ترک کردم دیگر نتوانستم دست از گوش ندادن به ان بردارم. بخش اعظمی از آلبوم از استایل موسیقی هانس زیمر تشکیل شده است تا از استایل موسیقی جیمز نیوتن هاوارد. (من میگم ۷۰ درصد کار زیمر و ۳۰ درصد کار هاوارد بوده است). پیشنهاد می کنم مخالفی اصلا این البوم را گوش ندهند و ان را رد کنند. امتیاز من ۴ ستاره از ۵ ستاره می باشد.

 

بر اساس نقدی از Jonathan Broxton , او مدعی شد که به شخصه معتقدم موسیقی که در فیلم بتمن اغاز می کند فوق العاده است و گوش دادن به ان به شدت لذت بخش است. به خصوص زمانی که از موسیقی استرینگ استثنایی هاوارد استفاده شده بود. در ابتدای ترک “Eptesicus” موتیفی وجود دارد که در ترک های احساسی “Macrotus و Coryhorinus” هم دیده می شود.

او همچنین اظهار داشت کاملا فقدام موسیقی تم ابرقهرمانی در ان دیده می شود کاری که دنی الفمن برای فیلم بتمن انجام داد. او هم امتیاز ۴ ستاره از ۵ ستاره را به البوم موسیقی داد.

پیشنهاد ویژه : طعم واقعی هیجان در موسیقی متن فیلم مرد پولادین (Man of Steel)

 

بر اساس نقدی که از Christian Clemmensen انجام شده بود, او کمتر البوم موسیقی را مورد ستایش قرار داده بود و اظهار داشت, تصمیم زیمر و هاوارد برای استفاده نکردن از موسیقی دنی الفمن , نوعی تنبلی از سوی انها بود.

آلبوم افسانه ای موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند (Batman Begins)

ادامه نظرات منتقدین

هشت سال بعد از فیلم فاجعه آمیز Batman and Robin , کمپانی برادران وارنر فیلم بازسازی شده بتمن کاری از کارگردان بزرگ کریستوفر نولان را اکران کردند. Batman Begins به شکل موفقیت آمیزی کاراکتر را وارد مسیری تاریک تر کرد. دنیای جدیدی که خلق شده بود واقع گراتر بود که در ان نشانی از نورهای نئونی یا بیش از حد قدرتمند نبودن کاراکتر بد داستان نبود.

 

یکی از بهترین کارهایی که این بازسازی انجام داد , مامور عالی دولت گوردون را بازی ان را به هنرمند توان مند گری الدمن داده شده بود, کاراکتری بسیار مهم. به نظر من کاراکتر بتمن را بعد از ۳۰ سال جان کندن نجات داد و ان را بسیار شکوهمند کرد.

 

در حرکتی بسیار جالب کریس نولان , هانس زیمر و جیمز نیوتن هاوارد را به عنوان آهنگسازان این فیلم انتخاب کرد. دو زوج قدرتمند که اهنگسازی ان را انجام داده بودند. هیچ وقت دلیل ان را که از این دو اهنگساز بزرگ برای اهنگسازی این فیلم استفاده شد نفهمیدم به راحتی اهنگسازی میتوانست توسط یکی از انها انجام شود. هر دوی انها تصمیم گرفتند که از اهنگ های سری های قبلی این فیلم استفاده نکنند. همچنین ان موسیقی اپرایی و قهرمانی بدرد این سبک فیلم نمی خورد. اکثر سکانس های اکشن داستان توسط هانس زیمر آهنگسازی شده بود در حالی که بخش های دراماتیک به جیمز نیوتن هاوارد واگذار شده بود.

آلبوم افسانه ای موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند (Batman Begins)

نقد اختصاصی فیلم بتمن اغاز می کند

جالبه که هنوز نقدی درباره این فیلم در سایت وجود ندارد, یکی از محبوترین فیلم های همه دوران ها برای من است. و فکر میکنم اکثر مردم میدانند که عاشق اغاز بتمن هستم, و فکر میکنم اکثر مردم عاشق این فیم هستند, یک جورایی سخته که عاشقش نبود. مقدر شده که کلاسیکی در ژانر ابرقهرمانی باشد, بالاخره فیلم بتمن به حق و حقوق خودش میرسد.

 

اره بتمنی که مایکل کیتون در ان نقش بازی کرد سرگرم کننده بود. اما در کنار انیمیشن و batman mask of the phantasm , تا قبل از این فیلم, انها هیچ وقت منشا ان را در پرده سینما به نمایش نگذاشته بودند. نولان کارش را به خوبی انجام داد که باعث شد صنعت سینما تغییر کند, نه تنها فیلم های ابرقهرمانی و کامیک بوکی بلکه خیلی فیلم های دیگر, به ناگهان همه انها فضایی تاریک پیدا کردند.

 

میتونید بگید این موضوع بدی است, و از بعضی جنبه ها اینطور بود. بازسازی های زیادی سعی کرند که مثل Batman Begins باشند, اما نتوانستند انجامش بدهند.

آلبوم افسانه ای موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند (Batman Begins)

بخش اول

فیلم بتمن اغاز می کند برای اولین بار بود که باعث شد به همان اندازه به کاراکتر بروس وین اهمیت دادم به بتمن هم اهمیت دادم. به شخصه عاشق مایکل کیتون هستم و فکر میکنم کارش حرف ندارد, اما هیچ وقت به بروس وینی که او بازی کرد, اهمیت ندادم, و بیشترین دلیلش هم نویسندگی ان فیلم ها بود. اما در این فیلم به وین و خانواده اش اهمیت زیادی دادم. نحوه بزرگ شدنش توسط والدینش که به شکل فاجعه اموزی کشته شدند و ان رابطه ای که با ریچل در دوران کودکی داشت. شیوه ای که او با الفرد اشنا شد و شکل درد و رنجی که در اثر بلایی که به سر والدینش امده بود, متحمل شده بود.

 

تمام این شیوه داستان سرایی در ان زمانی که فیلم را تماشا کردم به شدت نادر بود.

میخواستم درباره ان شخصی که در پشت نقاب ابرقهرمانی است, بیشتر بدانم.

عاشق زمانی هستم که بتمن به شکلی خفنی بر روی پرده سینما است.

اما در ان دوران زیاد به افرادی که در پشت نقاب هستند اهمیت داده نشده بود,

معمولا در ان فیلم های منتظر ان بودیم که ابرقهرمان وارد عمل شود و دهن همه رو سرویس کند!

اون روزها فیلم های ابرقهرمانی اینگونه بودند.

 

اما بعدا که فیلم هایی از جمله بتمن اغاز می کند و اسپایدرمن و مردان ایکس که اغاز شد, ان زمان بود که کارگردانان نشان دادند می شود به انسان های در پشت این نقاب ها اهمیت داد و کامیک بوک ها داستان های زیادی برای ارائه دادن دارند.

آلبوم افسانه ای موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند (Batman Begins)

بخش دوم

کاراکتر بتمن بر روی پرده سینما, با موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند به شکل خارق العاده ای مبارک شده بود. تم هایی که دنی الفمن تا قبل از این سه گانه ساخته بود همچنان تم های نمادین و خوبی هستند. نظرتون درباره Batman Forever و Batman and Robin هرچی که باشد کار اهنگسازی Elliot Goldenthal فوق العاده بود.

 

در این فیلم ها کار هانس زیمر و جیمز نیوتن هاوارد حرف ندارد, انها محبوبترین تم بتمن را برای من خلق کرده اند, وقتی که به ترک Molasses گوش می دهم, اونم توی بزرگراه, باید بگم اهنگ خطرناکی است که توی جاده و پست ماشین به ان گوش داد, چونکه ممکن است سرعتتون رو زیاد کنید و باید بگم اینکار را انجام دادم, در کل میگم باید مراقب باشید. مدام به موسیقی فیلم Batman Begins گوش می دهم چون رو دست ندارد.

 

بزارید صادقانه بگم زمانی که نشستم این نقد را بنویسم, پیش خودم گفتم واقعا اینکار لازم است!

فیلمی را نقد کنم که تقریبا همه میدانند که عاشق آن هستم, منتقدین و طرفداران هم عاشقش هستند.

اما دلم نیومد نقد یک چنین شاهکاری را انجام ندهم.

موضوعی هم که وجود دارد, من چه چیز جدیدی میتوانم درباره این فیلم بگم,

همه گفتنی ها درباره این فیلم قبلا توسط افراد مختلف گفته شده.

وین زمانی که در حال تمرین با لیام نیسون در کوهستان ها هست.

کن واتنابه , ان اتفاقاتی که برای نینجا شدن پشت سر گذاشت.

بازگشتش به گاتهام و خودش را به “فلکونی” نشان داد. بهترین فیلمبرداری من در کل فیلم ان زمانی بود که دوربین به دور بتمن وقتی که درباره بالای ان ساختمان بلند است, می باشد.

آلبوم افسانه ای موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند (Batman Begins)

بخش سوم

ان ترکیبی از افراد مختلف که در کنار هم قرار میگیرند تا مثل یک تیم کارکنند و سکانسهای پایانی فیلم را تشکیل دهند, و همه انها به ان لحظه فوق العاده می رسد و میگوید “نمی کشمت, اما مجبور نیستم نجاتت بدم”, فقط میتونم بگم فوق العاده است. این فیلم پر شده از این لحظات فوق العاده است. همچنین باید بگم فیلم بانمکی هم هست, تنها در تاریکی فرو نرفته. لحظات فوق العاده ای در آن وجود دارد که شوخ طبعی خوبی دارد, برای مثال (با لحجه بروس وین) “Nice Coat – کت قشنگیه”. این باعث می شود از تجربه ای که وجود دارد لذت ببری و مدام حس ناراحتی و افسردگی از زندگی فاجعه امیز کاراکتر پیدا نکنی.

 

سالها که از فیلم میگذرد, هنوز نتوانستم کوچکترین و ریزترین ایرادی از ان بگیرم. انها کاراکتر بتمن را به خوبی خلق کره بودند, و بعد از این همه سال خیلی بیشتر از زمانی که فیلم را تماشا کردم قدردان ان هستم و امتیازی هم که برای ان در نظر گرفتم بعد از این همه سال خیلی بیشتر شده است. به طور کلی, همه کارهای کریستوفر نولان را می پرستم و فکر میکنم این موضوع شامل حال خیلی ها می شود. و امتیاز متن به فیلم بتمن اغاز می کند A+است.

آلبوم افسانه ای موسیقی متن فیلم بتمن اغاز می کند (Batman Begins)

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

لیست آهنگ های فیلم بتمن اغاز می کند:

CD1
۰۱ – Batman – 02:52
۰۲ – Legend – 01:35
۰۳ – …Are You Ready To Begin – 00:34
۰۴ – Wayne Empire – 02:08
۰۵ – Opera A Revoir – 01:38
۰۶ – The Wayne Tragedy & Training – 04:58
۰۷ – Revenge – 04:17
۰۸ – Facing Fear – 09:43
۰۹ – Bat Cave – 01:56
۱۰ – Return Of Bruce Wayne – 01:19
۱۱ – Fox Department – 01:33
۱۲ – Base Jump – 01:06
۱۳ – First Attack – 02:51
۱۴ – Capture – 01:00
۱۵ – Scarecrow – 03:56
۱۶ – The Wayne Tragedy & Training – 00:09
۱۷ – Revenge – 02:42
۱۸ – Chase – 04:50
۱۹ – Unmasked – 01:02

CD2
۰۱ – …All That’s Left – 00:48
۰۲ – Immortal – 00:58
۰۳ – Invasion – 05:19
۰۴ – Attack On Gotham – 03:58
۰۵ – Train Fight – 04:11
۰۶ – Aftermath – 00:18
۰۷ – Final – 05:05
۰۸ – End Credits – 09:00
۰۹ – Lasiurus – Bonus Track – 07:28
۱۰ – Rhinolophus – Remix Suite – 09:12
۱۱ – Nightwatcher – TV Spot – 00:32
۱۲ – Backend – Theatrical Trailer – 00:26
۱۳ – Molossus – Orchestral Version – Erich Kunzel – 03:51

Batman

Chase

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

11 سپتامبر 2019 19,148 views 6
نظرات

مهدی 2020/12/10

درسته این البوم شاهکاره ولی کار منتقد فقط مدح و ستایش نیست چون اون وقت میشه طرفدار دیگه نه منتقد

admin 2020/12/10

ممنون از نظرتون.

محمد 2020/12/29

من از یه سایتی دانلود کردم ۱۲ اهنگ بود کلا . یعنی ناقص بود ؟

admin 2020/12/29

سلام روز بخیر. نمیشه گفت ناققص بوده اما این آلبوم نسخه کامل expanded است.

Ehsan Mohamadi 2022/01/26

سلام و وقت بخیر. این نسخه از این آلبوم نسخه ی بسیار خوب و کاملی هست فقط ای کاش آلبوم رو با کیفیت FLAC هم قرار می دادید.

admin 2022/01/27

سلام روز بخیر. کیفیت FLAC اضافه شد. فقط یک مقدار ترک لیست تفاوت دارد.