فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

هم اکنون از وب سایت دریم موزیک قصد معرفی و دانلود موسیقی متن فیلم اواتار (Avatar) که یکی از شگفت انگیزترین فیلم ها و موسیقی های دنیا, اثری از آهنگساز بزرگ و افسانه ای جیمز هورنر (James Horer) است را داریم. فیلم آواتار تا همین چند وقت پیش پرفروش ترین فیلم دنیا بود و همچنین در زمان خودش یک انقلابی در سینما بود. پیشنهاد می شود آهنگ های فیلم آواتار که بدون شک شاهکار هستند, را از دست ندهید.

آلبوم شگفتی آور موسیقی متن فیلم اواتار (Avatar)

معرفی فیلم اواتار

آواتار (Avatar) (که با نام تجاری “آواتار جیمز کامرون” هم شناخته می شود) فیلم حماسی و علمی تخیلی محصول سال ۲۰۰۹ کشور آمریکا می باشد. کارگردانی و نویسندگی و تهیه کنندگی و کمک تدوین فیلم را جیمز کامرون (James Cameron) انجام داده است. ستارگانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند سم ورثینگتون (Sam Worthington) و زویی سالدانیا (Zoe Saldana) و استفان لنگ (Stephen Lang) و میشل رودریگز (Michelle Rodriguez) و سیگورنی ویور (Sigourney Weaver) می باشند.

پیشنهاد ویژه : آلبوم شاهکار موسیقی متن فیلم اسکای فال (Skyfall)

 

داستان فیلم در اواسط قرن ۲۲ رخ میدهد. کار توسعه فیلم آواتار از سال ۱۹۹۴ زمانی که کامرون پیشنویس ۸۰ صفحه ای درباره فیلم می نویسد, اغاز می گردد. قرار بود کار ساخت فیلم درست بعد از اتمام کار فیلم تایتانیک اغاز شود. اونم برای انتشار در سال ۱۹۹۹ . اما بر اساس گفته کامرون در ان زمان تکنولوژی لازم برای ساخت فیلم وجود نداشت در نتیجه تولید فیلم صورت نگرفت.

 

کار بر روی زبان موجود در فیلم از سال ۲۰۰۵ اغاز شد. در اوایل سال ۲۰۰۶ کامروز کار بر روی فیلمنامه را اغاز کرد. در ادامه بودجه ۲۳۷ میلیون دلاری فیلم تامین شد و خیلی ها اعلام کرده بودند ممکن است بودجه فیلم ۲۸۰ تا ۳۱۰ میلیون دلار هم ممکن است افزایش پیدا کند و هزینه تبلیغات در نظر گرفته برای فیلم ۱۵۰ میلیون دلار بوده است. در این فیلم تکنولوژی ساخت بسیار ویژه ای با توجه به زمان ساختش استفاده شده بود. فیلم در فرمت های RealD 3D, Dolby 3D, XpanD 3D و IMAX 3D منتشر شد حتی نسخه ۴D ان در سینماهای برگزینه در کره جنوبی به نمایش در آمد.

 

ادامه معرفی فیلم

بعد از انتشار فیلم در ۱۰ دسامبر ۲۰۰۹ در لندن, در ۱۸ دسامبر در آمریکا منتشر شد و با واکنش مثبت منتقدین زیادی رو به رو شد. اکثریت واکنش های مثبت برای جلوه های ویژه فوق العاده ای بود که فیلم داشت. در زمان اکرانش فیلم اواتار رکوردهای بسیاری را شکست, برای مثال پرفروشترین فیلم همه دوران ها در آمریکا و کانادا شد. و از فروش فیلم تایتانیک گذشت.

 

تا ۱۲ سال این رکورد را نگه داشت تا اینکه در سال ۲۰۱۹ فیلم Avengers: Endgame با فروش بیشتر از ۲ میلیارد دلار پرفروش ترین فیلم همه دوران ها شد. پرفروش ترین فیلم سال ۲۰۱۰ آمریکا. فیلم آواتار در ۹ بخش نامزد دریافت جایزه اسکار شد که از میان انها جایزه بهترین کارگردان هنری و بهترین فیلمبرداری و بهترین جلوه های ویژه را از آن خود کرد.

 

بعد از موفقیت های بسیاری که این فیلم با آن رو به رو شد, جیمز کامرون قرار دادهایی با کمپانی قرن بیستم برای ساخت فیلم های Avatar 2 و Avatar 3 به ترتیب تاریخ اکران ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ و ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳ بست. انتظار می رود بخش اعضام تیم بازیگری دوباره در این فیلم هم حضور داشته باشند, از جمله Worthington, Saldana, Lang و Weaver .

آلبوم شگفتی آور موسیقی متن فیلم اواتار (Avatar)

موسیقی متن Avatar

اهنگسازی فیلم آواتار را جیمز هورنر انجام داده است. این فیلم سومین همکاری اون با کارگردانی جیمز کامرون بعد از دو فیلم Aliens و Titanic بود. جیمز هورنر در مارچ ۲۰۰۸ , بخشی از موسیقی فیلم را با صدای بیگانه خارجی به ضورت کر ضبط کرد. اولین جلسات ساخت البوم موسیقی برنامه ریزی شده بود در اوایل سال ۲۰۰۹ انجام شود.

 

جیمز هورنر به کامرون قول داده بود در زمان ساخت موسیقی فیلم آواتار هیچ پروژه جدیدی را قبول نکند و تمام تمرکزش را بر روی موسیقی متن فیلم اواتار بگذارد. گزارش شده بود, جیمز هورنر کار بر روی البوم موسیقی را از ۴ صبح شروع میکرد و ان را تا ساعت ۱۰ شب ادامه میدادو این کار را در طول ساخت فیلم به طور مداوم تکرار میکرد.

 

جیمز هورنر در مصاحبه ای اعلام کرده بود, فیلم آواتار سخت ترین فیلمی بوده که در آن کار کرده است و همچنین بزرگترین کاری بوده که قبول کرده. هورنر دو البوم موسیقی جداگانه برای این فیلم نوشته است و سپس انها را به یک البوم تبدیل کرده است. خواننده بریتانیایی Leona Lewis برای اجرای تم موسیقی متن فیلم اواتار انتخاب شده است.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم After (بعد از آن)

آلبوم شگفتی آور موسیقی متن فیلم اواتار (Avatar)

واکنش منتقدین

بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۳۰۳ نقدی که از فیلم انجام شده

با ۸۲ درصد نظر مثبت رو به رو شده و امتیاز ۷٫۴ از ۱۰ را دریافت کرده.

نظر قریب به اتفاق انها این بود, این فیلم از نظر سطح تکنیکی بسیار قوی تر و جذاب تر از روایت داستانش است.

بر اساس وب سایت “Metacritic” از ۳۵ نقدی که از فیلم انجام شده امتیاز ۸۳ از ۱۰۰ را دریافت کرده.

 

باکس آفیس

فیلم اواتار انتشار اولیه خود را در ۲۲۰۰ سالن سینما به صورت محدود اغاز کرد.

و در روز اول اکرانش موفق به فروش ۲۶٫۷ میلیون دلاری شد

و تا پایان هفته موفق به فروش ۷۷ میلیون دلاری شد.

این فیلم دومین فیلم با اکرانی بزرگ در ماه دسامبر بعد از فیلم I Am Legend بود.

همچنین بزرگترین اکران برای فیلمی در سینمای سه بعدی که رکورد انیمیشن UP را شکست.

 

فیلم آواتار بعد از ۱۹ روز اکران جهانی فروشش از مرز ۱ میلیارد دلار گذشت

و اولین فیلمی شد که در مدت ۱۹ روز یک چنین فروشی داشته است.

پنجمین فیلمی بود که یک چنین فروشی داشته است

و همچنین میشه گفت تنها فیلم سال ۲۰۰۹ بود که فروشش از مرز ۱ میلیارد دلار گذشت.

در تاریخ ۳۱ ژانویه فروشش از مرز ۲ میلیارد دلار گذشت

و به اولین فیلمی تبدیل شد که فروشش از ۲ میلیارد دلار عبور کرده.

 

در ۲۷ فبریه بعد از گذشت ۷۲ روز به اولین فیلمی تبدیل شد که فروشش در آمریکا و کانادا از ۷۰۰ میلیون دلار گذشته است.

تا ۷ هفته در جایگاه اول باکس افیس داخلی قرار گرفت.

قربانی قرن ۲۰ام نسخه خانگی این فیلم را بر روی DVD و Blu-ray در تاریخ ۲۲ اگوست ۲۰۱۰ در آمریکا منتشر کرد.

و در بریتانیا هم در تاریخ ۲۶ اپریل منتشر شد.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم جوکر (Joker)

آلبوم شگفتی آور موسیقی متن فیلم اواتار (Avatar)

نقد اختصاصی موسیقی متن Avatar

جیمز هورنر با موسیقی متن اواتار البوم موسیقی متن فوق العاده و شگفت انگیز دیگری را به ما هدیه داد. اینبار به شکل جالب و جذابی از موسیقی منحصر به فرد براس احساسی و وکال قبیله ای استفاده کرده است که به خوبی با کاراکتر های بیگانه داستان و دنیایی که در ان هستند همخوانی دارد.

 

وقتی که در سال ۲۰۰۹ فیلم آواتار منتشر شد, آواتار چیزی بسیار متفاوت از فیلم های معمولی بود. در حقیقت چندان اسم فیلم را نمیتوان بر روی آن گذاشت. در واقع یک واقعه سینمای عظیم بود. که باعث شد به پرفروشترین فیلم جهان با فروش ۲٫۷ میلیارد دلاری تبدیل شود. توانست ۶۰۰ میلیون دلار از رقیب خود فیلم تایتانیک بیشتر فروش داشته باشد. در حقیقت توانست با تفاوت و قدرت زیادی ان را شکست دهد.

 

بینندگان از تماشای جلوه های ویژه خارق العاده ای که در فیلم وجود داشت, دیوانه شده بودند. فیلم اواتار از نقطه نظر جلوه های ویژه فوق العاده و استفاده از تکنیک های مدرن در زمان خودش جایگاه ویژه ای در تاریخ سینما دارد. صد البته نکته خیلی مهم موسیقی متن فیلم اواتار بود که برای طرفداران موسیقی متن یکی از مورد انتظارترین البوم ها بود.

 

موسیقی جیمز هورنر

از انجایی که خود فیلم یک پیشرفت و شگفتی در سینما بود, بسیاری از طرفداران موسیقی متن انتظار داشتند همین موضوع برای موسیقی متن اواتار کاری از جیمز هورنر هم صدق کند و همان طور که در بالا ذکر شد جیمز کامرون از جیمز هورنر خواسته بود در زمان ساخت موسیقی اواتار پروژه جدیدی را قبول نکند. در زمانی که جیمز هورنر به عنوان اهنگساز معرفی شد, ان امید ها به قاطعیت تبدیل شد.

 

جیمز هورنر یکی از بزرگترین آهنگسازان همه دوران ها است و اگر کسی میتوانست موسیقی متناسب با یکی از بهترین فیلم های همه دوران ها را بسازد, بدون شک همین جیمز هورنر بود. امروز که دارم نقد موسیقی Avatar را مینویسم البوم موسیقی این فیلم چندین سال است که منتشر شده و احتمالا شما به ان گوش داده اید اگر نداده اید هم اکنون دست به کار شوید. به ان اندازه ای که انتظار داشتم با موسیقی متحول کننده ای رو به رو باشیم اما اینطور نبود اما با این حال با البوم شگفت انگیزی رو به رو خواهیم بود. که به راحتی میتوان گفت یکی از بهترین کارهای جیمز هورنر می باشد.

پیشنهاد ویژه : آلبوم هیجانی موسیقی متن فیلم پرندگان شکاری (Birds of Prey)

آلبوم شگفتی آور موسیقی متن فیلم اواتار (Avatar)

You Don’t Dream In Cryo

ترک ابتدایی آلبوم “You Don’t Dream In Cryo” نام دارد.

تن این ترک معمایی و دراماتیک است که جیمز هورنر با این ترک بلافاصله کاراکتر اصلی فیلم را معرفی می کند.

وکالی که در این ترک وجود دارد حس و حال ان ترکیب بین موسیقی قبیله ای و موسیقی بیگانگان فضایی است.

ترکیبی که در این البوم وجود دارد این البوم موسیقی را از دیگر کارهای جیمز هورتر متمایز می کند.

در این البوم شاد عناصر تماتیک منحصر به فردی هستیم.

 

در ادامه این ترک شاهد این موضوع هستیم که موسیقی وکال به همان سرعتی که پدیدار شده از بین میرود و جای خود را به موسیقی ضربه ای و موسیقی کومبو می دهد. در ادامه دوباره وکال وارد عمل می شود, اما اینبار با موسیقی براس سینث ترکیب شده است که حس و حال جذاب سوزناک و سرشار از شگفتی را در شنونده بوجود می آورد.

 

Jake Enters His Avatar World

در بخش پایانی ترک “Jake Enters His Avatar World” شاهد معرفی از موسیقی تم اصلی فیلم هستیم. این ترک از موسیقی استریک شگفتی آور خالص هستیم. به محض اینکه بخش قبیله ای ترک شروع می شود, به سرعت شاهد موسیقی ضربه ای و براسی قدرتمندی هستیم. در ادامه شاهد ۳۰ ثانیه موسیقی مهیج با استایل ارکسترای جیمز هورنر هستیم.

 

این ترک به خوبی و سادگی ابرقهرمان داستان را به نمایش می گذارد.

و به طور کلی ترک به شدت لذت بخشی است. اما باید بگم البوم تازه شروع شده و هنوز چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد. در بخش ابتدایی ترک “Pure Spirits Of The Forest” شاهد موسیقی قبیله ای خوبی هستیم که نشانه هایی از موسیقی فلوت در ان وجود دارد. در ادامه ان موسیقی ماجرایی و شگفت انگیزی دیده می شود و حتی در بخشهایی از ها موسیقی حس فوریت میگیرد و موسیقی عظیم ضربه ای به ان اضافه می شود.

پیشنهاد ویژه : انعطاف ذهن در موسیقی فیلم تلقین (Inception)

آلبوم شگفتی آور موسیقی متن فیلم اواتار (Avatar)

The Bioluminescence Of The Night

در ادامه به ترک “The Bioluminescence Of The Night” می رسیم که موسیقی تم اصلی را به زیبایی به نمایش می گذارد, اما استایل ان ارام و ملایم تر است. موسیقی وکال مخصوص به موسیقی متن فیلم اواتار نقش مهمی را در این ترک ایفا می کند, که با موسیقی استرینگ غمناکی ترکیب شده است و از موسیقی ضربه ای قبیله ای هم در ان استفاده شده است که مجموعا چشم انداز موسیقیایی گسترده ای را بوجود آورده است.

 

جیمز هورنر در انجام یک کار نابغه است و ان نوشتن موسیقی منحصر به فرد برای کاراکتر های داستان است که به انها هویت ویژه ای می دهد. و این موضوع برای اهنگ های فیلم اواتار هم صادق است او با استفاده از ترکیب نفسگیر موسیقی احساسی با ابزار های موسیقی قبیله ای و وکال , چشم انداز موسیقیایی خارق العاده ای را خلق کرده است.

 

به هرکدام از ترک های این البوم گوش دهید بدون اینکه فیلم را تماشا کنید متوجه می شوید موسیقی مربوط به کدام فیلم است, حتی نیاز نیست به موسیقی تم اصلی فیلم گوش دهید. به طور کلی موسیقی متن فیلم اواتار ایده موسیقیایی منحصر به فردی را دارد.

 

Becoming One Of The People – Becoming One With Neytiri

ببینید در ۱۵ دقیقه بعدی به ترتیب از ترک “Becoming One Of The People – Becoming One With Neytiri” به ترک “Climbing Up Iknimaya/The Path To Heaven” و سپس به ترک “Jake’s First Flight” شاهد لحظات با شکوه موسیقی وکال احساسی و براسی الهام بخش هستیم. این ترک ها را درکنار هم قرار دادم چونکه در کنار هم به خوبی عمل می کنند, و اگر میخواستم به صورت تک به تک درباره انها صحبت کنم باید صحبت ها تکراری انجام میدادم.

پیشنهاد ویژه : غول چراغ جادو در موسیقی فیلم علاءالدین (Aladdin)

 

موسیقی تم اصلی در طول این سه ترک زیاد دیده می شود, بخش اصلی این ترک ها را اجرای وکال فرشته مانند تشکیل داده است که موسیقی استرینگ امید بخش هم در آن دیده می شود. در ترک “Climbing Up Iknimaya” شاهد افزایش قابل توجه براس و موزیک ضربه ای دراماتیک هستیم که میزان حماسی بودن ترک را به میزان قابل توجهی بالا می برد. ببینید به این ۱۵ دقیقه از موسیقی جیمز هورنر حتما باید گوش داد. تجربه موسیقیایی شگفت انگیزی در انتظار شماست.

آلبوم شگفتی آور موسیقی متن فیلم اواتار (Avatar)

Scorched Earth

در ادامه به ترک “Scorched Earth” که می رسیم, تن موسیقی به طور کامل تغییر می کند.

در این ترک شاهد موسیقی تاریخی Na’vi هستیم,

براسم سنگین و جنگی و تنی گرما بخش در آن دیده می شود.

استرینگ غم انگیز و موسیقی ضربه ای قبیله ای جایگزین براسی دراماتیک و درام بلند و شومی می شود.

این موسیقی مصادف با ورود انسان ها برای نابودی Na’vi می شود.

در ادامه البوم این تن جدید ادامه پیدا می کند. که هم میشه گفت خوبه هم بد.

 

این باعث می شود موسیقی وارد حوضه تجربی جیمز هورنر شود و شاهد موسیقی ها و ایده های جدید باشید اما همزمان باعش می شود از ان موسیقی شگفت انگیز Na’vi دور شویم. ترک “The Destruction Of Hometree” اولین قطعه قابل توجه جنگی است. در ان موسیقی تاریکتر می شود و شاهد براس سنگین تری هستیم. که از موسیقی تم اصلی در ان وجود دارد, موسیقی وکال شوم مانند هم در ادامه ان دیده می شود.

 

War

تنها قطعه با فاکتور زیبایی بدون فیلم “War” نام دارد.

و احتمالا حس زده اید این قطعه اکشن اصلی فیلم است.

در ابتدای ان شاهد موسیقی ضربه ای و سرعتی هستیم که در ادامه به براسی بلند و قهرمانی تبدیل شده است,

در این ترک هم مجددا شاهد نقش مهم وکال هستیم.

آلبوم شگفتی آور موسیقی متن فیلم اواتار (Avatar)

سخن پایانی

به طور کلی موسیقی متن فیلم اواتار کاری از جیمز هورنر کاری شگفت انگیز و زیبا است.

وی در ترکیب موسیقی وکال قبیله ای و ضربه ای با موسیقی ارکسترای سنتی مختصص است

و با موسیقی خود قادر به ساخت لحظات زیبا و هیجانی است.

موسیقی قبیله ای Na’vi به شکل باور نکردنی منحصر به فرد است.

موسیقی تم اصلی هم موسیقی شگفت انگیزی دارد, یک جورایی ساده است اما با این حال موتیف قدرتمندی در ان دیده می شود. یک جورایی موسیقی متعادلی است و میزان بار دراماتیکی ان به اندازه است و زیاد وارد حوضه دراماتیک نشده است. پیشنهاد ویژه می شود دانلود موزیک فیلم Avatar 2009 را انجام دهید.

 

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

ترک لیست اهنگ های فیلم اواتار

۱) – ”You don’t dream in cryo. ….” – 6:09
۲) – Jake enters his avatar world – 5:24
۳) – Pure spirits of the forest – 8:49
۴) – The bioluminescence of the night – 3:37
۵) – Becoming one of ”The People” Becoming one with Neytiri – 7:43
۶) – Climbing up ”Iknimaya The Path to Heaven” 3:18
۷) – Jake’s first flight – 4:50
۸) – Scorched earth – 3:32
۹) – Quaritch – 5:01
۱۰) – The destruction of Hometree – 6:47
۱۱) – Shutting down Grace’s lab – 2:47
۱۲) – Gathering all the Na’vi clans for battle – 5:14
۱۳) – War – 11:21
۱۴) – I See You (Theme from Avatar) – Leona Lewis – 4:20
۷۸:۵۲

The bioluminescence of the night

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

11 اکتبر 2019 9,979 views 0
نظرات