فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

هم اکنون از وب سایت دریم موزیک موسیقی متن فیلم بسیار هیجان انگیز و زیبایی را آماده دانلود کردیم که یکی از بهترین فیلم های سال ۲۰۱۹ بوده و ستارگان بزرگی در آن هنرنمایی کرده اند. جتما آلبوم فوق العاده موسیقی متن فیلم شیشه (Glass) اثری از وست دیلان توردسون (West Dylan Thordson) را با کیفیت اورجینال FLAC دانلود نمایید. در ادامه معرفی کامل و نقد اختصاصی از فیلم Glass را برای شما آماده کرده ایم, حتما آن را مطالعه نمایید. امید است از گوش دادن به اهنگ های فیلم شیشه نهایت لذت را ببرید.

دانلود آلبوم فوق العاده موسیقی متن فیلم شیشه (Glass)

معرفی فیلم شیشه

شیشه (Glass) فیلم هیجانی ابرقهرمانی و روانشناختی محصول سال ۲۰۱۹ کشور آمریکا می باشد. کارگردانی و نویسندگی این فیلم را ام. نایت شیامالان (M. Night Shyamalan) انجام داده است, کسی که تهیه کنندگی فیلم شیشه را به همراه جیسون بلام (Jason Blum) و مارک بین استاک (Marc Bienstock) و اشوین راجان (Ashwin Rajan) انجام داده است. این فیلم یک دنباله و همگذر با دو فیلم قبلی شیامالان یعنی Unbreakable (2000) و Split (2016) می باشد. همچنین سومین و آخرین قسمت از سه گانه Unbreakable می باشد.

 

ستارگانی که در فیلم Glass هنرنمایی می کنند بروس ویلیس (Bruce Willis) و ساموئل ال. جکسون (Samuel L. Jackson) و اسپنسر تریت کلارک (Spencer Treat Clark) و چارلینن وودارد (Charlayne Woodard) که نقش قبلی خود را از فیلم Unbreakable بدست آورده اند و جیمز مک آووی ((James McAvoy) و آنیا تیلور جوی (Anya Taylor-Joy) نقش قبلی خود را از فیلم Split بدست آورده اند. همچنین سارا پلسون (Sarah Paulson) و ادم دیوید تامپسون (Adam David Thompson) و لوک کیربی (Luke Kirby) در نقش جدید به فیلم شیشه اضافه شده اند.

 

باوجود علاقه ای که به دنباله این سری فیلم های وجود داشت, کمپانی Touchstone Pictures تصمیم گرفت تامین مالی یکی از فیلم ها را انجام ندهد. شیامالان به نویسندگی Split نشست که یکی از کاراکتر های فیلم Unbreakable بود و شیامالان به دلیل عدم تعادلی که در فیلم بوجود می آورد از دل آن فیلم بیرون کشید. همان طور که گفته شد موسیقی متن فیلم شیشه را وست دیلان توردسون نوشته است.

دانلود آلبوم فوق العاده موسیقی متن فیلم شیشه (Glass)

ادامه معرفی فیلم

شیامالان متوجه وجود فرصتی برای سایت یک سه گانه شد و از پایان فیلم Split برای نمایش این موضوع استفاده کرد. این شامل این میشد تا از ویلیس که در فیلم Unbreakable حضور داشت, دوباره استفاده کند. او برای این کار به کمپانی والت دیزنی قول داد که در پروژه حضور داشته باشد و همچنین برای انتشار قسمت سوم این سری فیلم های از کمپانی یونیورسال کمک بگیرد.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن سریال The Boys

 

فیلم Split از نظر اقتصادی و واکنش منتقدین, موفق ظاهر شد و در ادامه شیامالان اغاز پروسه تولیدی فیلم گلس را اعلام کرد. فیلم شیشه در تاریخ ۱۲ ژانویه ۲۰۱۹ , در Alamo Drafthouse Cinema به نمایش درآمد و در تاریخ ۱۸ ژانویه ۲۰۱۹ , توسط کمپانی یونیورسال اکران عمومی شد. فیلم Glass به طور کلی با نظرات مثبت رو به رو نشد و از آن با عنوان “ناامید کننده” یاد کردند. در هر صورت فیلم با بودجه ۲۰ میلیون دلاری خود در سطح جهانی با فروش موفق ۲۴۷ میلیون دلاری رو به رو شد.

دانلود آلبوم فوق العاده موسیقی متن فیلم شیشه (Glass)

بخش اول روند تولید فیلم شیشه

بعد از اینکه در سال ۲۰۰۰ فیلم Unbreakable منتشر شد, در مصاحبه های صورت گرفته شایعاتی مبنی بر ساخت دنباله ای برای آن بوجود آمد. در سال ۲۰۰۰ , بروس ویلیس نقل کرد احتمال ساخت دنباله ای وجود خواهد داشت. در دسامبر ۲۰۰۰ , M. Night Shyamalan شایعات را انکار کرد و اعلام کرد او نویسندگی Unbreakable را به عنوان اولین قسمت سه گانه ای انجام داده است. در اگوست ۲۰۰۱ , اعلام کرد به خاطر فروش موفقیت آمیز دی وی دی ها او به نزد کمانی Touchstone Pictures برای ساخت دنباله ای برای فیلم Unbreakable رفت. استودیو این مورد را رد کرد و دلیل آن را هم فروش ناامید کننده آن در باکس آفیس بود.

 

در سپتامبر ۲۰۰۸ , Shyamalan و Samuel L. Jackson اعلام کردند به دلیل عدم موفقیت در باکس افیس فیلم اول, مزاکرات برای ساخت قسمت بعدی به حاشیه رفته است. جکسون به ساخت دنباله علاقه مند بود اما شیامالان در اینباره چیزی نگفت. در فبریه ۲۰۱۰ , ویلیس اظهار داشت که شیامالان “تو فکر ساخت فیلمی مبارزه ای میان من و سم هست” و اعلام کرد تا وقتی که جکسون تو فکر چنین کاری باشد, اینکار را انجام خواهد داد.

 

شیامالان در ادامه بر روی دیگر فیلم ها کار کرد تا اینکه در سال ۲۰۱۷ فیلم Split را منتشر کرد. در این فیلم Kevin Wendell Crumb توسط جمیز مک اووی بازی شده بود, شخصی که از اختلال تجزیه هویت رنج میبرد و این موضوع بر روی شیمی بدن او تاثیرگذار است و او شخصیت های مختلف به خود میگیرد, یکی از این شخصیت ها “هیولا” است که بدن او را به ماوراء انسان رمیدگی تبدیل می کند!

پیشنهاد ویژه : دانلود آهنگ های سریال ۱۳ Reasons Why

دانلود آلبوم فوق العاده موسیقی متن فیلم شیشه (Glass)

بخش دوم روند تولید فیلم شیشه

کاراکتر Crumb در ابتدا برای فیلم Unbreakable نوشته شده بود اما شیامالان به این نتیجه رسید که مشکل تعادلی در فیلم بوجود می آورد, درنتیجه آن را از فیلم حذف کرد. و فیلم Split به شکل تاثیرگذاری از روی بعضی سکانس هایی که برای فیلم Unbreakable نوشته شده بود ساخته شده بود. در سکانس پایانی فیلم Split شاهد به تصویر کشیده شدن کاراکتر دیوید دان با بازی بروس ویلیس بودیم که مشاهده می کند کاراکتر “هیولا” فرار می کند و متوجه می شود همان طور که آقای گلس گفت ماوراء انسان های دیگری هم وجود دارند و اینکار برای ارتباط این دو فیلم به یکدیگر انجام داده بود. دانلود موسیقی متن فیلم شیشه را از پایین مطلب انجام دهید.

 

کار تولید و صاحب اصلی فیلم Unbreakable کمپانی Touchstone Pictures بوده است که یکی از لیبل های کمپانی والت دیزنی می باشد. این درحالی است که فیلم Split توسط کمپانی یونیورسال تولید شده است. شیامالان این اجازه را از دیزنی دریافت کرد که مجدد از کاراکتر دان استفاده کند. فیلم Split از سوی منتقدین و در باکس آفیس موفق ظاهر شد و در فبریه ۲۰۱۷ , شیامالان اظهار داشت فیلم بعدی وی سومین قسمت از این سری فیلم ها خواهد بود.

در اپریل ۲۰۱۷ شیامالان فیلمنامه را تکمیل کرد و اعلام کرد عنوان آن Glass خواهد بود.

دانلود آلبوم فوق العاده موسیقی متن فیلم شیشه (Glass)

کمی درباره موسیقی متن فیلم شیشه

West Dylan Thordson بعد از همکاری که با این کارگردان برای فیلم Split داشت, برای آهنگسازی فیلم شیشه وارد پروژه شد. وی در موسیقی متن Glass از تم های مورد استفاده توسط جیمز نیوتن هاوارد در فیلم Unbreakable استفاده کرده بود, همچنین باید گفت از تم های فیلم Split هم استفاده شده است و لیبل Back Lot Music آلبوم موسیقی آن را منتشر کرده است.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن سریال Mindhunter

دانلود آلبوم فوق العاده موسیقی متن فیلم شیشه (Glass)

باکس آفیس و واکنش منتقدین

فیلم شیشه در آمریکا و کانادا موفق به فروش ۱۱۱ میلیون دلاری شد

و همچنین در بقیه مناطق ۱۳۵٫۹ میلیون دلار فروش کرد.

به طور کلی فروشش از رقم ۲۴۷ میلیون دلار گذشت

و این در حالی بود بودجه تولیدی فیلم ۲۰ میلیون دلار گزارش شده است.

پیش بینی شده بود فیلم Glass در آمریکا و کانادا از ۳۸۴۱ سالن سینمایی که در اختیار دارد

فروش ۵۰ تا ۷۵ میلیون دلاری را در چهار روز اول اکرانش تجربه کند.

در روز اول اکرانش موفق به فروش ۱۶ میلیون دلاری شد

و ۳٫۷ میلیون دلار در پیش نمایش پپنج شنبه شب بدست آورد سرانجام در طی چهار روز ۴۶٫۵ میلیون دلار فروش کرد.

در هفته دوم با ۵۳ درصد کاهش فروش رو به رو شد و فروش ۱۹ میلیون دلاری را تجربه کرد .

بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۳۷۱ نقدی که از فیلم شیشه انجام شده است

با ۳۷ درصد نظر مثبت رو به رو شده و امتیاز ۵٫۱۳ از ۱۰ رو به رو شده

و بر اساس وب سایت “Metacritic” از ۵۳ نقد انجام شده با امتیاز ۴۳ از ۱۰۰ رو به رو شده.

پیشنهاد ویژه : دانلود آهنگ های سریال کاراگاه حقیقی

دانلود آلبوم فوق العاده موسیقی متن فیلم شیشه (Glass)

نقد اختصاصی فیلم شیشه

گلس , فیلمی به کارگردانی ام. نایت شیامالان و هنرمندی ستارگانی از جمله جیمز مک آووی و بروی ویلیس و ساموئل ال. جکسون و سارا پالسون می باشد که دنباله ای ۱۹ ساله بعد از فیلم Unbreakable و همچنین فیلم Split که به شکل غافلگیر کننده ای مشخص شد دنباله ای بر فیلم Unbreakable است که افراد زیادی از جمله خودم رو غافلگیر کرد. در فیلم شیشه ما شاهد دیوید دان هستیم که از توانایی های ماورایی خودش استفاده می کند تا کوین وندل کرام را ردیابی کند که آخر و عاقبت از دنیای روانشناسی به همراه خود آقای گلس سر در می آورد.

 

آنها تحت بازجویی متخصصی قرار میگیرند که بر این باور است آنها همه تحت خرافاتی هستند که خیال می کنند ابرقهرمان هستند, او سعی دارد آنها را متقاعد کنند که همه این اتفاقات در سر آنها درحال رخ دادن است. اگر از نظر اینکه بخواهد بگم چه قدر انتظار تماشای این فیلم را داشتم, هرچی بگم کم گفتم. این فیلم جزء ۵ یا حتی ۲ فیلم برتری است که انتظار تماشای آنها را داشتم. فیلم Unbreakable را یک شاهکار قلمداد می کنم و عاشق فیلم Split بود, در نتیجه طبیعتا در سینما به شدت آمادگی تماشای فیلم Glass را داشتم.

دانلود آلبوم فوق العاده موسیقی متن فیلم شیشه (Glass)

زیبایی نگران کننده ابتدایی فیلم!!

خیلی چیزها درباره فیلم شیشه وجود دارد که می شود عاشق آنها بود.

۲۰ دقیقه اول, کاملا حرف نداشت. اینقدر ابتدای فیلم عالی بود یک چورایی نگران شده بودم! چونکه نمیدانستم چه طور میخواهد این زیبایی را تا پایان حفظ کند و میترسیدم افت کند. نحوه معرفی دیوید دان را دوست داشتم, دیدن اینکه چه طور زندگی دارد. خیلی چیزها درباره سکانس های ابتدایی فیلم گلس وجود داشت که عاشق آنها بودند, عاشق کاراکتر جیمز مک آووی بودم که در کل این فیلم حرف ندارد,

دیدن اینکه میتواند این همه نقش را به زیبایی بازی کند, حرف ندارد.

قطعا میشه گفت بهترین بخش این فیلم, همین کاراکتر است

 

ساموئل جکسون یکبار دیگر تصمیم میگیرد در این داستان فعال باشد

و بازی عالی را ارائه می دهد و من را یاد اجرایی که در فیلم Unbreakable داشت می اندازد.

بروس ویلیس درحال تلاش است, این را زیاد می شنوید, کاراکتری که او داشت در بخش زیادی از فیلم کنار گذاشته شده است و تا چند لحظه دیگه بهش می پردازیم. بخش های روانشناختی فیلم را دوست داشتم و به آنها علاقه مند بودم, اگرچه کمی طولانی به نظر می رسید و یک جورایی این احساس را دارد که نمیدانم این چیزی بود که میخواستم ببینم! با این حال زیبا بود.

پیام های بسیار زیادی که در پشت این سکانس ها بود را دوست داشتم.

پیشنهاد ویژه : دانلود آهنگ های فیلم Narcos

دانلود آلبوم فوق العاده موسیقی متن فیلم شیشه (Glass)

استفاده بیش از حد از POV

نحوه استفاده از رنگ ها به زیبایی بود, همان فیلمبردار فیلم Split در فیلم Glass هنرنمایی می کند که کار بسیار ایده آلی را ارائه می دهد. از ابتدا تا انتها کارگردانی بسیار خوبی را شاهد هستیم, شیامالان از این نظر بیننده را ناامید نمی کند, اگرچه به عقیده من در استفاده از شات های POV زیاده روی شده بود. بزرگترین مشکلی که با فیلمبرداری و ساختار آن داشتم, همین بود. لحظات زیادی دوربین در دست بازیگر است و به سمت صورتش گرفته شده است و یک جورایی نمای دوربین گوپرو به بیننده دست می دهد. استفاده بیش از حدش همیشه برای من جواب نمیدهد, به طور کلی فیلمی زیباست.

 

بسیاری از افرادی که برای تماشای این فیلم می روند, انتظارانی از آن دارند,

انتظاردارند سکانس های اکشن ابرقهرمانی در آن وجود داشته باشد.

اگر به فیلم Unbeakable توجه کنید, فقط یک سکانس وجود دارد که اکشن دارد!

همین و اصلا هم این موضوع منو آزار نداد و عاشق آن فیلم بودم.

یکی از فیلم های هیجان انگیز روانشناسی است.

 

منم انتظار نداشتم یک فیلم مارولی را شاهد باشم, در حقیقت امیدوار بودم از این موضوع دوری کند و یک چیزی مخالف آن باشد. از لحاظ های بسیاری همین طور هم هست. حقیقتش سکانس های اکشنی که در آن وجود دارد بیشتر از حد انتظاراتم بود.

دانلود آلبوم فوق العاده موسیقی متن فیلم شیشه (Glass)

درباره پایان بندی

پایان بندی که برای این فیلم انتخاب شده بود از میان بسیاری از پپایان بندی هایی بود که میشد برای این فیلم انتخاب کرد. از آن دست پایان هاست که این احساس بوجود نمی آید ادای دین کرده باشد! اما به عنوان یکی از طرفدارای شیامالان که کارهای او طی چندین سال اخیر همیشه الهام بخش من بوده از آن دفاع خواهم کرد.

پیشنهاد ویژه : دانلود آهنگ های فیلم Man of Steel

 

فیلم شیشه فیلم عالی است, شما یک کارگردان برای من نام ببرید که ریسک ها ره به جون می خرد, سعی میکند یک فیلم اورجینال بسازد و سعی میکند آن دیدی که دارد را در معرض تماشا قرار دهد؟ بیشتر فیلم سازها , حتی فیلم سازهای خوب همش فیلم هایی میسازند که وارد باکس افیس شوند و دوباره از باکس افیس خارج می شوند و می روند سراغ فیلم بعدی باکس آفیسی. اما شیامالان این کار را انجام نمی دهد و من به این موضوع احترام قائل هستم.

 

این فیلم دنباله ای ۱۹ ساله است که پایان بندی آن مرا ناامید کرد, فیلم بخش های زیبای بسیاری را شامل بود. یک جعبه ای سرشار از بخش های زیبا است که تصمیم درستی برای آن گرفته نشده است و این موضوع مرا ناراحت میکند. این موضوع برای طرفدارهای شیامالان بسیار سخت تر است, چونکه چندین سال طرفدار او هستی و مدام به مردم توضیح می دهی که چرا کارهای ویژه ای دارد اما با این انتخاب هایی آدم ناراحت می شود. وقتی اینطور تصمیماتی میگیرد چه طور میتوانی این موضوع را برای مردم توضیح دهی؟! به جای بهانه تراشی باید بگم متوجه هستم چی میگویید حق با شماست.

دانلود آلبوم فوق العاده موسیقی متن فیلم شیشه (Glass)

سخن پایانی

نمیگم این پایان بندی بسیاری از مردم را دلسرد می کند, به نظرم بسیاری از این کارگردانی متفاوت لذت خواهند برد و آنرا تماشا خواهند کرد. خودم یکی از آن افراد هستم و مسیری که این فیلم طی میکند را دوست دارم. فقط ۲۰ دقیقه پایانی سوالات بسیاری را درباره کل فیلم بوجود می آورد, سوالات بی جواب بسیاری باقی می ماند. امتیاز A را برای فیلم Glass در نظر دارم و دانلود موسیقی متن فیلم شیشه را از دست ندهید.

دانلود آلبوم فوق العاده موسیقی متن فیلم شیشه (Glass)

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

ترک لیست اهنگ های فیلم Glass

۱) – Physicks – 1:21
۲) – Brick Factory – 3:30
۳) – Pink Room – 1:24
۴) – Cycles – 4:57
۵) – Backfire – 1:12
۶) – Remember – 1:49
۷) – Escape – 3:31
۸) – David & Elijah – 1:45
۹) – Pierce – 2:14
۱۰) – Belief – 3:03
۱۱) – Thru the Basement – 1:11
۱۲) – Parking Lot – 5:13
۱۳) – Unraveling – 1:56
۱۴) – Ordinary Man – 2:07
۱۵) – Kevin & Casey – 2:11
۱۶) – Checkmate – 2:08
۱۷) – Origin Story – 9:48
۴۹:۱۹

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

3 آوریل 2020 1,470 views 0
نظرات