فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

هم اکنون از وب سایت موسیقی بی کلام , دریم موزیک قصد معرفی و نقد اختصاصی و دانلود موسیقی فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض (Transformers: Age of Extinction) اثری از استیو جابلونسکی (Steve Jablonsky) داریم. پیشنهاد می کنم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید…

دانلود موسیقی فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض (Transformers: Age of Extinction)

معرفی فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض

تبدیل شوندگان عصر انقراض (Transformers: Age of Extinction) فیلم اکشن و علمی تخیلی محصول سال ۲۰۱۴ کشور آمریکا می باشد. خط داستانی این فیلم در ادامه سری فیلم های تبدیل شوندگان می باشد و اتفاقات ان پنج سال بعد از فیلم Transformers: Dark of the Moon رخ می دهد. کارگردانی این فیلم توسط مایکل بی (Michael Bay) انجام شده و نویسندگی آن را (Ehren Kruger) انجام داده است. تهیه کنندگی فیلم هم توسط مایکل بی و استیون اسپیلبرگ صورت گرفته است.

 

ستارگانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند مارک والبرگ (Mark Wahlberg) و استنلی توچی (Stanley Tucci) و کلسی گرمر (Kelsey Grammer) و نیکولا پلتز (Nicola Peltz) و جم رینور (Jack Reynor) و سوفیا مایلز (Sophia Myles) و لی بینگ بینگ (Bingbing Li) و تیتوس ولیور (Titus Welliver) و تی جی میلر (T. J. Miller) می باشند. این فیلم اولین قسمتی است که بازیگران انسان ان نسبت به قسمت قبل متفاوت هستند. به جای ان تیم بازیگری انسان جدید و یک سری ربات جدید را شامل می شود. از جمله دینوباتس (Dinobots).

 

تبدیل شوندگان همیشگی فیلم هم Optimus Prime, Bumblebee, Ratchet, Brains, Leadfoot و Megatron هستند. فیلم در ۲۷ جون ۲۰۱۴ اجران عمومی خود را تجربه کرد. فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض با طیف گسترده ای از نقد های منفی رو به رو شد اما در باکس افیس موفقیت بزرگی را تجربه کرد حدودا بیش از ۱٫۱ میلیارد دلاری در سطح جهان فروش کرد. و پرفروش ترین فیلم سال ۲۰۱۴ شد. و دومین فیلم پرفروش سری فیلم های تبدیل شوندگان شد. همچنین ۱۹امین فیلمی که فروش ان از مرز ۱ میلیارد دلار گذشت. و ۲۶امین فیلم پرفروش همه دوران ها شد. در ادامه ی این فیلم , فیلم Transformers: The Last Knight ساخته شد که در ۲۱ جون ۲۰۱۷ اکران شد.

دانلود موسیقی فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض (Transformers: Age of Extinction)

باکس آفیس

فیلم Transformers: Age of Extinction در آمریکا و کانادا موفق به فروش ۲۴۵٫۴ میلیون دلاری شد

و در بقیه مناطق موفق به فروش ۸۵۸٫۶ میلیون دلاری شد.

به طور کلی در سطح جهان ۱٫۱۰۴ میلیون دلاری فروش را تجربه کرد.

این در حالی است که بودجه ساخت فیلم تنها ۲۱۰ میلیون دلار بوده است.

در سال ۲۰۱۴ این فیلم تنها فیلمی بود که توانست مجموع فروش خود را از مرز ۱ میلیارد دلار بگذراند.

 

مجله Deadline Hollywood اعلام کرد با در نظر گرفتن میزان هزینه ها و تبلیغاتی که بر روی فیلم انجام شده

سود خالص فیلم ۲۵۰ میلیون دلار بوده

و عنوان پرسودترین فیلم سال ۲۰۱۴ را دریافت کرده.

این فیلم در هفته ی اغازین خود در سطح جهان ۳۰۲ میلیون دلار فروش را تجربه کرد

و دومین فیلم پرفروش هفته اغازین را برای کمپانی Paramount رقم زد.

همان طور که گفته شد دومین فیلم سری تبدیل شوندگان است که فروش ان از مرز ۱ میلیارد دلار گذشته است.

این درحالی است که توسط خیلی از متخصصین باکس افیس پیش بینی شده بود این فیلم با شکست عظیمی رو به رو خواهد شد.

پیشنهاد ویژه : آلبوم عمیق موسیقی متن فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ (Blade Runner 2049)

 

واکنش منتقدین

بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۱۹۸ نقدی که از فیلم انجام شده فیلم با ۱۸ درصد نظر مثبت رو به رو شده و امتیاز پایین ۳٫۹ از ۱۰ را دریافت کرده و نظر قریب به اتفاق منتقدین این بوده “به جز سکانس های اکشن خوب حرف دیگری را برای گفتن نداشت” . بر اساس وب سایت “Metacritic” از ۳۸ نقدی که از فیلم انجام شده فیلم امتیاز ۳۲ از ۱۰۰ را دریافت کرده. موسیقی فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض از پایین همین مطلب دانلود نمایید.

دانلود موسیقی فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض (Transformers: Age of Extinction)

موسیقی متن تبدیل شوندگان عصر انقراض | بخش اول

موسیقی متن تبدیل شوندگان عصر انقراض آلبومی است که از دو بخش تشکیل شده است

و در سال ۲۰۱۴ به انتشار رسیده است.

آلبوم موسیقی این فیلم توسط استیو جابلونسکی (Steve Jablonsky) نوشته شده است

و هانس زیمر هم در ساخت موسیقی کمک کرده است.

همچنین باند موسیقی راک Imagine Dragons هم در ساخت ان دست داشته اند

و موسیقی های اضافه ای را خلق کرده اند.

 

آلبوم کوتاهی از این فیلم که شامل ۴ ترک بوده در تاریخ ۳۰ جون ۲۰۱۴ منتشر شد.

که در ان موسیقی تیزر فیلم هم وجود داشت.

در تاریخ ۳ جولای ۲۰۱۴ آلبوم کامل آن توسط کمپانی Paramount Pictures به انتشار رسید.

درست مثل سه سری قبلی این فیلم ها موزیک فیلم Transformers: Age of Extinction هم به استیو جابلونسکی سپرده شد. و این فیلم به ششمین همکاری این اهنگساز با مایکل بی تبدیل شد.

 

انها تمرکز خود را بر روی ساخت تم های جدید برای کاراکتر های جدید گذاشتند. و همچنین انها از تم های سری های قبلی این فیلم هم استفاده کردند. دلیل همکاری بی با باند Imagine Dragons این بود که او تحت تاثیر احساسی که در اهنگ های “Demons” و “Radioactive” این گروه قرار گرفته بود. اولین باری که او به این آهنگ های گوش داد فهمین که به این انرژی در فیلمش نیاز دارد.

پیشنهاد ویژه : تجربه هیجان با دانلود آهنگ های فیلم هابز و شاو (Hobbs & Shaw)

 

موسیقی متن تبدیل شوندگان عصر انقراض | بخش دوم

Steve Jablonsky هم درباره ی این همکاری میگوید به محض این که کار را شروع کردین به سرعت جذب ان شدم. تا به حال چنین همکاری خوب و نزدیکی را تجربه نکرده بودم. او این موضوع را در مقایسه با همکاری های قبلی خودش با گروه های Linkin Park و Goo Goo Dolls اعلام کرده. باند ایمجین دراگون بعد از به پایان رساندن کار خود بر روی آلبوم استودیویی خود Night Visions (2012) قصد شروع البوم جدیدی را داشتند که مایکل بی از انها خواست که در ساخت موسیقی تبدیل شوندگان عصر انقراض همکاری داشته باشند و انها ابراز علاقه کردند چون بر این باور بودند کار بر روی موسیقی فیلم می تواند باعث گسترش شهرت موسیقی انها شود.

دانلود موسیقی فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض (Transformers: Age of Extinction)

باند Imagine Dragons برای همکاری به لس انجلس برده شدند و Jablonsky هم برای ضبط آلبوم به استودیوی این باند در نوادا رفت. رهبر این گروه Dan Reynolds کارهای وکال را اجرا کرد. آهنگساز Joseph Trapanese هم قطعه های اضافه آلبوم را تهیه کرد. دانلود موسیقی فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض را هم اکنون انجام دهید.

 

نقد اختصاصی آلبوم آهنگ های فیلم Transformers: Age of Extinction

با وجود ساخت بهترین تم ها و تغییر اساسی تن موسیقی نسبت به قسمت های قبلی این فیلم. استیو جابلونسکی موفق شد یکی از بهترین کارهای خود را در فیلم Age of Extinction به نمایش گذارد. آلبومی که به یکی از بهترین موسیقی متن فیلم های همه ی دوران ها برای من تبدیل شد.

 

Transformers: Age Of Extinction در انتشار ابتدایی خود کمی جیب و غریب به نظر می آمد. چیزی که مشخص بود بازسازی نرمی از سری های قبلی خود بود. و نکته دیگری که وجود داشت این بود هیچ یک از کاراکتر های سه سری قبلی در این فیلم حضور نداشتند. به عنوان طرفدار پر و پا قرص جابلونسکی در سری های قبلی این فیلم سوال بزرگی که برای به وجود امده بود این بود این بازسازی چه میزان بر روی موسیقی تاثیر خواهد گذاشت؟ و در پاسخ باید بگم بسیار زیاد.

 

Hunted

قبل از این که آلبوم کامل منتشر شود Steve Jablonsky آلبومی را با نام EP منتشر کرد که شامل چهار ترک Hunted, Tessa, Autobots Reunited و Lockdown بود. ترک “Hunted” تم اصلی برای بخش های اکشن داستان بود. ترک “Tessa” نمایانگر خانواده موجود در فیلم بود و “Autobots Reunited” موتیوی برای اتوبات ها بود و “Lockdown” همی توان گفت تمی برای کاراکتر بد داستان بود.

دانلود موسیقی فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض (Transformers: Age of Extinction)

این چهار ترک کارشان را به خوبی انجام دادند و و نشان دادند جابلونسکی در فیلم Age Of Extinction چه چیزی برای ارائه دارد. همچنین نشان دادند چه کار جدید و متفاوتی را نسبت به سه قسمت قبلی این فیلم برای ارائه دارند. در این چهار ترک شاهد هیچ موسیقی از سه سری قبلی این فیلم نیستیم. و تن تاریکتر و دراماتیک تر این قسمت را به نمایش گذاشت. حقیقتش بعد از گوش دادن به ان چیز خاصی در انها ندیدم و چندان امیدی به ان نداشتم. حس میکردم موسیقی مناسب این سری فیلم نیست.

 

بالاخره بعد از مدتی نسخه کامل آلبوم منتشر شد. کمی حس وحشت در من به وجود آمد و نشستم و به آلبوم گوش دادم. واقعا نیاز نبود نگران باشم. احتمال میدم حدود ۱۰۰ بار به آلبوم گوش دادم. شاید آن میزان که انتظار داشتم موسیقی تم در ان پیدا نکردم (با توجه به کارهای قبلی او و گستردگی این فیلم) اما به جرئت میتونم بگم یکی از بهترین کارهای Jablonsky در این سری فیلم ها می باشد.

پیشنهاد ویژه : آلبوم روح نواز آهنگ های فیلم در میان ستارگان (Interstellar)

 

Decision

شروع آلبوم با ترک “Decision” می باشد. و چیزی که در ان به خوبی دیده می شود این است که به طور کامل در خدمت سکانس فیلم است. تن آن تاریک و جدی می باشد و به شکل متخصصانه ای به شما نشان می دهد ان دنیای تبدیل شوندگان سابق نیست. در ابتدای آهنگ موسیقی ضربه ای خفیفی به شما خوش آمد می گوید.

با گذشت زمان بلندتر و برجسته تر می شود تا این که موسیقی پیانو وارد عمل می شود و شروع به نواختن نت های اولیه ترک “battle” می کند. در ادامه ی ان موسیقی براس وارد عمل می شود اما این بار استایل آن حماسی و قهرمانی است.

دانلود موسیقی فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض (Transformers: Age of Extinction)

Best Thing That Ever Happened

در ادامه شاهد اولین نمایش تم خانواده که در ترک Tessa شاهد آن بودیم در قطعه Best Thing That Ever Happened به نمایش گذاشته می شود. در این قطعه موسیقی وکال نقش مهمی را ایفا می کند و باید بگم این قطعه نمایش دهنده بیشترین تغییر موسیقیایی استیو جابلونسکی نسبت به سری های قبلی این فیلم را دارد. این قطعه نسبتا آرامش بخش و ملایم است و به طور کلی به آرامی نواخته می شود.

 

موسیقی استرینگ محزون کننده با موسیقی وکالی آرامش بخش که کار اصلی ان خواندن نت های تم خانواده است. تنها مشکلی که با این ترک دارم این است که به قدر کافی بلند نیست. حدودا دو دقیقه زمان دارد. همان قطعه Tessa در آلبوم اول خیلی بهتر این تم زیبا را به نمایش گذاشت. حیف است که این موضوع در این ترک صدق نمی کند. پیشنهاد می شود دانلود موسیقی فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض را هم اکنون دانلود نمایید.

 

His Name is Shane and He Drives

در ادامه به ترک “His Name is Shane and He Drives” می رسید

که دید بهتری نسبت به بخش اکشن آلبوم آهنگ فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض به ما می دهد.

و مثل تم اصلی به شدت با موسیقی سری های قبلی این فیلم متفاوت است. و کمی به نظر میاد از موسیقی متن Man of Steel کاری از هانس زیمر هم الهام گرفته است. در بخش های مختلف صدای مشابه بلندی با درامی سرعتی در ان حکم فرما است.

 

تم اصلی “battle” هم در بعضی بخش ها دیده می شود. در زمانی که اکشن وجود دارد این نت ها دیده می شوند. قطعه اکشن دیگری با عنوان “Punch Hold Slide Repeat” در آلبوم وجود دارد که شباهت زیادی با ترک قبلی دارد. تقریبا میشه گفت موسیقی ضربه ای و براس سرعتی مشابهی در ان وجود دارد که در ادامه ی ان با یکی از چهار تم اصلی ترکیب  می شود. اینبار از موتیف اتوبات ها استفاده شده است. نکته جالبی که در این لحظه وجود دارد این است این قطعه تنها قطعه در کل البوم است که موسیقی جدیدی برای اتوبات های جدید در ان وجود دارد. همین نشان می دهد که چه قدر موسیقی خوبی است. به جنب استیو از تم های معروف قبلی هم استفاده کن…

دانلود موسیقی فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض (Transformers: Age of Extinction)

Have Faith Prime

خوشبخنانه این موضوع به طور کامل در بخش های دراماتیک صدق نمی کند. اگر چه نقش تم های قدیم به حداقل رسیده است اما میتوان نشانه هایی از ان را برای اولین بار در ترک “Have Faith Prime” دید. در این قطعه نت های ابتدایی تم آپتیموس پرایم که در قسمت اول این فیلم ها شاهد ان بودیم با ابزار موسیقی پیانو نواخته می شود که کمی محزون کننده و غم انگیز است.

 

متاسفانه این بخش موسیقی بسیار کوتاه است (تنها چند ثانیه به طور می انجامد). بعد به ترک “The Legend Exists” می رسیم که کامو مهمی در ان وجود دارد. در ان موسیقی دراماتیک و براسی قهرمانی با صدای بلند پخش می شود باید بگویم ترک باشکوهی است. اما متاسفانه به همان سرعتی که شروع می شود به پایان می رسد.

 

Dinobot Charge

امیدوارم تا به اینجای آلبوم از گوش دادن به موسیقی فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض لذت کافی را برده باشید. در ادامه آلبوم به ترک “Dinobot Charge” می رسیم و باید بگم امید همچنان باقیست. قطعه ای با فاکتور زیبایی بدون فیلم (برام سوال است ایا عمدا ان را ساخته اند؟) که با تن و ابزار های موسیقی مشابهی که در ترک ابتدایی آلبوم Decision شاهد آن بودیم, فقط اینبار میزان موسیقی ضربه ای و ولم صدای ان افزایش پیدا کرده است نواخته می شود.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم بامبلبی – Bumblebee (آلبومی هیجان انگیز)

 

در ادامه موسیقی آرام میگیرد و موسیقی پیانوی محزون کننده ای در پس آن پخش می شود. که بعدا مجددا به حالت دراماتیک و موزیک ضربه ای قوی ای تبدیل می شود. الحق که موسیقی شگفت انگیز و درخشانی است.

دانلود موسیقی فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض (Transformers: Age of Extinction)

Honor to the End

ترک های “Honor to the End” و “Leave Planet Earth Alone” خاتمه دهنده به آلبوم هستند. با موسیقی ضربه ای و براس دراماتیکی نواخته می شوند و همان مومنتومی که در ترک “Dinobot Charge” شاهد آن بودیم در اینجا وجود دارد. و تا پایان این ترک ها ادامه پیدا می کند, تقریبا میشه گفت جالب بود. در ادامه شاهد موسیقی هستیم که واقعا انتظار ان را نداشتم و ان ورود باند Imagine Dragons است که تعدادی خط را در این ترک ها می خوانند.

 

ان تک اهنگی که برای این فیلم خلق کرده اند واقعا سورپرایز کننده بود.

در اینجا این آهنگ خیلی خوب عمل می کند , یک سطح تازه و هیجانی نو را به فیلم اضافه می کند که باید بگویم واقعا حماسی است. سپس موسیقی به سمت قطعه Leave Planet Earth Alone می رود که در اینجا شاهد موسیقی وکال دیگری از تم خانواده هستیم که به عنوان ترک نبرد پایانی عمل می کند.

 

سخن پایانی

به طور کلی باید بگم Steve Jablonsky هوایی تازه به موسیقی فیلم Transformers: Age of Extinction که در سری های قبلی با ان اشنایی نداشتیم می دمد. موسیقی جدید که این چندگانه به ان نیاز داشت. این تصمیم که از اکثر تم های قبلی این سری استفاده نشود زیاد مورد علاقه ی من نبود. اما فکر میکنم صلاح ایطور بود که استفاده نشود. و در اخر باید بگویم یا آلبوم جذاب و جدیدی از سری فیلم های ترنسفورمرز رو به رو هستید.

امتیاز من به آلبوم موسیقی ۸ از ۱۰

دانلود موسیقی فیلم تبدیل شوندگان عصر انقراض (Transformers: Age of Extinction)

اطلاعات تکمیلی در ویکیپدیا

لیست موسیقی متن های تبدیل شوندگان عصر انقراض

۱) – Decision – 4:20
۲) – Best Thing That Ever Happened – 2:06
۳) – I’m an Autobot – 5:06
۴) – Optimus is Alive – 2:17
۵) – Cemetery Wind – 5:53
۶) – His Name is Shane and He Drives – 5:17
۷) – Hacking the Drone – 2:05
۸) – Transformium – 3:24
۹) – Galvatron is Online – 1:56
۱۰) – Your Creators Want You Back – 3:26
۱۱) – The Final Knight – 4:07
۱۲) – Punch Hold Slide Repeat – 2:12
۱۳) – The Presence of Megatron – 2:51
۱۴) – Galvatron is Active – 4:13
۱۵) – Have Faith Prime – 1:29
۱۶) – Hong Kong Chase – 1:43
۱۷) – The Legend Exists – 1:16
۱۸) – Dinobot Charge – 6:37
۱۹) – That’s a Big Magnet – 2:51
۲۰) – Drive Backwards – 2:05
۲۱) – Honor to the End – 5:18
۲۲) – Leave Planet Earth Alone – 3:47
۲۳) – The Knight Ship – 3:21
۷۷:۴۰

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

6 آگوست 2019 7,792 views 0
نظرات