اگر سایت برای شما مفید واقع شده, ممنون می شویم یک چای ما را مهمان کنید:

صفحه حمایت مالی

هم اکنون از وب سایت دریم موزیک قصد معرفی و دانلود موسیقی متن اولین انیمیشن سه بعدی تاریخ و یکی از پرطرفدار ترین انیمیشن های دنیا را داریم. دانلود موسیقی متن انیمیشن Toy Story 4 (داستان اسباب بازی ۴) کاری از آهنگساز بزرگ رندی نیومن (Randy Newman) می باشد. او در طول دوران کاری خود مکررا نامزد جایزه اسکار برای آهنگسازی موسیقی متن فیلم های مختلف شده است و از میان انها دو بار موفق به دریافت جایزه اسکار شده است. هم اکنون موسیقی متن قسمت چهارم این انیمیشن را در اختیار شما قرار داده ایم او اهنگسازی سه قسمت قبلی این انیمیشن را هم انجام داده است.

دانلود موسیقی متن انیمیشن Toy Story 4 (داستان اسباب بازی 4)

معرفی انیمیشن Toy Story 4

داستان اسباب بازی ۴ (Toy Story 4) انیمیشن کامپیوتری و کمدی محصول سال ۲۰۱۹ کشور آمریکا می باشد. این انیمیشن توسط دو کمپانی بزرگ انیمیشن سازی پیکسار (Pixar Animation Studios) و والت دیزنی (Walt Disney Pictures) ساخته شده است. این انیمیشن چهارمین قسمت از سری انیمیشن های داستان اسباب بازی می باشد. کارگردانی این انیمیشن را جاش کولی (Josh Cooley) بر عهده داشته. و فیلمنامه ی آن توسط Andrew Stanton و Stephany Folsom نوشته شده است.

 

آنها داستان را در کنار افرادی از جمله John Lasseter, Rashida Jones, Will McCormack, Valerie LaPointe و Martin Hynes نوشته اند. صداپیشگان بزرگی که در این انیمیشن به هنرنمایی پرداخته اند تام هنکس (Tom Hanks) و تیم الن (Tim Allen) و آنی پاتس (Annie Potts) و تونی هیل (Tony Hale) و کیگان-مایکل کی (Keegan-Michael Key) و جوردن پیل (Jordan Peele) و مدلین مک گراو (Madeleine McGraw) و کریستینا هندریکس (Christina Hendricks) و کیانو ریوز (Keanu Reeves) و الی ماکی (Ally Maki) و جی هرناندس (Jay Hernandez) و لوری الن (Lori Alan) و جون کیوسک (Joan Cusack) می باشند.

پیشنهاد ویژه : موسیقی متن فیلم روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood)

 

ادامه معرفی

این فیلم در ادامه فیلم داستان اسباب بازی ۳ می باشد جایی که Sheriff Woody و Buzz Lightyear به همراه بقیه دوستان اسباب بازی خود, بعد از این که از اندی به بونی داده می شوند قدردان او هستند. انها به “فرکی” معرفی میشوند کسی که قاشق چنگالی است که به اسباب بازی تبدیل شده است. انها وارد سفری ماجراجویانه می شوند … این فیلم به یادبود بازیگر “Don Rickles” و انیمیشن ساز “Adam Burke” ساخته شده اند که هر دو انها به ترتیب در تاریخ های ۶ آپریل ۲۰۱۷ و ۸ اکتبر ۲۰۱۸ فوت شده اند. در ادامه با دانلود موسیقی متن انیمیشن Toy Story 4 با ما همراه باشید.

 

انیمیشن Toy Story 4 در تاریخ ۱۱ جون ۲۰۱۹ در لس انجلس, کالیفورنیا به نمایش در آمد. و اکران عمومی خود را در آمریکا در تاریخ ۲۱ جون ۲۰۱۹ در سینماهای RealD 3D, Dolby Cinema و IMAX انجام داد. این انیمیشن تا بهاین لحظه توانست فروش ۸۷۰ میلیون دلاری را در سطح جهان تجربه کند. و به پرفروش ترین انیمیشن پر فروش سال ۲۰۱۹ و پنجمین فیلم پرفروش ۲۰۱۹ تبدیل شد. این انیمیشن درست مثل قسمت های قبلی خود مورد ستایش منتقدین قرار گرفت و برای داستان و شوخی ها و احساسات و انیمیشن سازی و صداپیشگی مورد تحسین قرار گرفت.

پیشنهاد ویژه : انعطاف ذهن در موسیقی فیلم تلقین (Inception)

دانلود موسیقی متن انیمیشن Toy Story 4 (داستان اسباب بازی 4)

موسیقی متن فیلم Toy Story 4

رندی نیومن (Randy Newman) کسی که آنگسازی موسیقی متن و ترانه های سه قسمت قبلی این انیمیشن را انجام داده برای آهنگسازی قسمت چهارم این انیمیشن بازگشته است. کارگردان جاش کولی اعلام کرده بود برای ساخت قسمت چهارم این انیمیشن نمیتوانستم انها بدون اهنگسازی رندی نیومن تصور کنم در نتیجه با او برای اهنگسازی این قسمت انیمیشن تماس گرفتم.

 

رندی نیومن موسیقی تم های جدیدی برای کاراکتر های Bonnie, Gabby Gabby و Duke Caboom نوشته است. این درحالی است که از موسیقی های تم قدیمی که برای بعضی از کاراکتر ها نوشته شده بود استفاده کرد. او موسیقی تم جدیدی هم برای کاراکتر فورکی نوشته است. رندی دو ترانه جدید هم با نام های “The Ballad of the Lonesome Cowboy” و “I Can’t Let You Throw Yourself Away” برای فیلم نوشته است.

 

در تاریخ ۵ جون ۲۰۱۹ , ورژن Chris Stapleton از آهنگ “Cowboy” به عنوان تک موسیقی از این آلبوم منتشر شد. و آلبوم موسیقی متن اورجینال فیلم که در ان موسیقی های بی کلام نوشته شده توسط نیومن و دو ترانه جدید کاری از Stapleton و Newman و ورژن تازه ای از آهنگ You’ve Got a Friend in Me کاری از نیومن منتشر شد. موسیقی متن انیمیشن داستان اسباب بازی ۴ را از دست ندهید. لازم به ذکر است مدت زمان کل آلبوم حدود ۷۲ دقیقه است.

دانلود موسیقی متن انیمیشن Toy Story 4 (داستان اسباب بازی 4)

باکس آفیس

تا تاریخ ۲۵ جولای ۲۰۱۹ , انیمیشن Toy Story 4 فروش ۳۸۵٫۸ میلیون دلاری را در آمریکا و کانادا تجربه کرده است و ۴۸۴٫۷ میلیون دلار در بقیه مناطق جهان فروش داشته است. این انیمیشن در هفته اول اکران جهانی خود فروش ۲۴۴٫۵ میلیون دلاری را تجربه کرد و به ۴۶امین فیلم پرفروش همه دوران ها و پرفروش ترین انیمیشن همه دوران ها که در هفته اول پرفروش بوده اند تبدیل شد.

 

این انیمیشن اکران خود را در کنار دو فیلم Child’s Play و Anna اغاز کرد

و با توجه به ۴۵۷۵ سالن سینمایی که در اختیار داشت

پیش بینی شده بود فروش ۱۴۰ تا ۱۶۰ میلیون دلاری را در هفته ی اول تجربه کند.

دبعضی ها بر این باور بودند حتی ممکنه است فروش ان از ۲۰۰ میلیون دلار عبور کند.

انیمیشن داستان اسباب بازی ۴ موفق شد در روز اول اکران خود فروش ۴۷٫۴ میلیون دلاری داشته باشد

و بعد از انیمیشن Incredibles 2 به دومین انیمیشن پرفروش در روز اول اکران تبدیل شد.

در ادامه تا پایان هفته موفق شد ۱۲۰ میلیون دلار فروش داشته باشد

و در رتبه اول باکس افیس قرار گرفت.

این فروش کمتر از ان میزان پیش بینی شده بود.

 

اما پرفروش ترین شروع را نسبت به سه قسمت قبلی خود داشت , حدودا ۵۰ درصد پیش فروش بلیط های خود را نسبت به سه قسمت قبلی خود افزایش داشته. عنوان چهارمین انیمیشن پرفروش در هفته اغازین را دریافت کرد. در هفته ی دوم این انیمیشن فروش ۵۹٫۷ میلیون دلاری را تجربه کرد و جایگاه اول حود را حفظ کرد. در هفته ی سوم ۳۳٫۹ میلیون دلار فروش داشت و جای خود را به فیلم تازه از راه رسیده ی Spider-Man: Far From Home داد. این انیمیشن علاوه بر آمریکا در ۳۷ کشور دیگر دنیا اکران شد.

 

واکنش منتقدین

بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۳۸۸ نقدی که تا به این لحظه از انیمیشن Toy Story 4 انجام شده با ۹۸ درصد نظر مثبت رو به رو شده و امتیاز بالای ۸٫۳۶ از ۱۰ را دریافت کرده. در پاراگراف اول متن خدمت شما اعلام کردم که برای چه قسمت هایی مورد ستایش قرار گرفته. بر اساس وب سایت Metacritic از ۵۷ نقدی که از فیلم انجام شده موفق به دریافت امتیاز ۸۴ از ۱۰۰ شده. دانلود موسیقی متن انیمیشن Toy Story 4 را بعد از نقد اختصاصی موسیقی متن انجام دهید.

دانلود موسیقی متن انیمیشن Toy Story 4 (داستان اسباب بازی 4)

نقد اختصاصی آهنگ های انیمیشن Toy Story 4

در ابتدا باید بگویم اگر از موسیقی متن سه قسمت اول داستان اسباب بازی لذت برده اید, قسمت چهارم این انیمیشن نوستالژی شما را خوشحال خواهد کرد. این آلبوم در اصل شبیه به سه قسمت قبلی است و تفاوت چندانی ندارد. به نظر میاد هدف اصلی انیمیشن Toy Story 4 تمرکز بر روی بعد نوستالژی است و همین موضوع برای موسیقی متن ان هم صدق می کند.

 

You’ve Got a Friend in Me

در ابتدای آلبوم شاهد ترک تم اصلی “You’ve Got a Friend in Me” هستیم که ورژن تغییر و تحول داده شده اهنگ اورجینال خودش در قسمت های قبلی این انیمیشن است. این قطعه همیشه موسیقی شگفت انگیزی داشته, اینجا من سوالی دارم ایا نیاز به ساخت این ترک بود بخ خصوص این که این ترک از تم اصلی و اورجینال ۱۹۹۹ گرفته شده است. ایا نیاز بود تغییر و تحولی در تم اصلی این انیمیشن بدون اضافه شدن فاکتور خاصی به انیمیشن بود

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم Hobbs & Shaw

 

Operation Pull Toy

موسیقی اصلی این انیمیشن با ترک “Operation Pull Toy” اغاز می شود. اینجا است که ما استایل کامل رندی نیومن را برای اولین بار بعد از سال ۲۰۱۰ به بعد می شنویم. موسیقی خوشبینانه و نام اشنای استرینگ که کمی از چشمه ی براس قهرمانی در ان دیده می شود. بعد از گذشت چند ثانیه از این ترک موسیقی وارد حوضه اکشن با موسیقی پرتنش استرینگ و براسی تند می شود که چند دقیقه بعدی موسیقی را شامل می شود.

 

در ادامه تکامل موسیقی به آرامی انجام می شود و حجم تنش موسیقی تا زمانی که صدای شگفت انگیز و تماتیک از موسیقی اورجینال داستان اسباب بازی به گوش برسد ادامه پیدا می کند. در ادامه و تا پایان ترک اوضاع با موسیقی نرم و امیدبخش استرینگ کمی آرام میگیرد. این ترک ابتدایی کارش را به خوبی انجام می دهد و در عرض چند دقیقه ما را به خوبی وارد دنیای شگفت انگیز داستان اسباب بازی ها می کند. این قطعه فاکتور زیبایی بدون فیلم را دارا می باشد. پس از گوش دادن به آن لذت ببرید. موسیقی متن انیمیشن Toy Story 4 را هم اکنون دانلود نمایید.

پیشنهاد ویژه: دانلود موسیقی انیمیشن شیرشاه (The Lion King)

 

A Spork in the Road

ترک “A Spork in the Road” معرف اولین تم جدید آلبوم موسیقی داستان اسباب بازی ۴ است. تمی است که برای اسباب بازی جدید یعنی “فورکی” نوشته شده است. تقریبا میتوان گفت ترکی غم انگیز و ناراحت کننده است. به طور عمده در ساخت این ترک از نت های آرام پیانو با تمی از انیمیشن اورجینال که یک جورایی حال و هوای موسیقی جاز دارد استفاده شده است.

 

در طول موسیقی این تم شاهد استفاده از موسیقی اورجینال Toy Story هستم که این موضوع خوب است چون باعث می شود بین تم قدیم و جدید ارتباط برقرار شود. یک جورایی حس عجیبی نسبت به این ترک دارم چون فکر میکنم اجازه درخشیدن روی پای خودش را ندارد. (چه در اینجا و چه در کل آلبوم)

 

از موسیقی های اورجینال قسمت های قبلی ترک های زیادی هستند که اصلاح شده اند برای مثال در ترک “Buzz’s Flight & a Maiden” از تم اکشن سکانس های ابتدایی داستان اسباب بازی ۲ گرفته شده است. در ابتدا با قطعه ای آرام رو به رو هستیم. که در آن از موسیقی آرام و نرم استرینگ استفاده شده است که در ادامه ان سرعت میگیرد و به براس دراماتیک و موسیقی ضربه ای تکامل پیدا می کند. تا زمانی که بخش های اکشن موسیقی وارد عمل شود و حال و هوایی حماسی به خوب بگیرد. همیشه از طرفداران این نوع موتیف بوده ام (با این که ساده است اما به شدت خوب است) در نتیجه از شنیدن ان بسیار خوشحال شدم. اما متاسفانه خیلی کوتاه است.

دانلود موسیقی متن انیمیشن Toy Story 4 (داستان اسباب بازی 4)

Moving at the Speed of Skunk

ان بخش اکشن براس در ترک “Moving at the Speed of Skunk” ادامه پیدا می کند جایی که در ان شاهد اخرین بخش های اکشن موسیقی داستان اسباب بازی ها هستیم. این ترک تنها چند ثانیه از یک دقیقه بیشتر است, باید اقرار کنم زیاد طرفدار این موضوع نبودم که “چند ثانیه موسیقی اصلاح شده بشنوم و سپس وارد ترک بعد شوم” این ایده موسیقیایی را به نظر میاد تعداد زیادی از آهنگسازان اجرا می کنند و هیچ وقت نتوانستم ان را درک کنم.

پیشنهاد ویژه : حسی خوب با آهنگ های فیلم First Man (نخستین انسان)

 

اگر میخواهید ترکی را اصلاح کنید و ان را بر گردانید پس درست و حسابی ان را برگردانید چرا تنها چند ثانیه ان را اصلاح می کنید و بعد بیخیالش می شوید. منصفانه نیست. این حس نسبت به آن بوجود می آید نسبت به بقیه آلبوم ضعیف تر است. گاهی اوقات این حس به من دست میداد که دارم به موسیقی قسمت های قبلی این انیمیشن گوش میدهم تا این که به قسمت چهارم و جدید آن. لطفا اگر قصد داریم موسیقی قدیمی را اصلاح کنید و حس و حالی نو به ان بدهید لطفا به طور مناسب و کامل آن را انجام دهید.

 

Let’s Caboom!

در ترک “Let’s Caboom!” شاهد بازگشت اکشن هستیم. در آن شاهد نواخته شدن موسیقی تند استرینگ و براس دراماتیک هستیم. چندی نمی گذرد که شاهد ورود موسیقی ضربه ای مداوم هستیم. که در چند دقیقه ی ابتدایی این ترک شاهد از کوره در رفتن موسیقی هستیم. در ادامه ان شاهد ارام گرفتم اوضاع هستیم و موسیقی آشنای استرینگ داستان اسباب بازی وارد عمل می شود.

 

این موضوع زیاد دوام ندارد و موسیقی ضربه ای که در پس زمینه وجود داشت شروع به تکامل می کند تا این که موسیقی اکشن شروع می شود و تا پایان ادامه دارد. همین جاها بود حس کردم چشمه هایی از تم جدید را شنیدم. به نظر می آید برای Duke Caboom بوده است. به طور کلی اکشن مرکزیت این ترک بود, و فکر میکنم فثل تم فورکی اگر به این ترک در خارج از این البوم گوش دهم سخت بتوانم ان را تشخیص دهم.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی فیلم شوالیه تاریکی بر می خیزد (The Dark Knight Rises)

 

Parting Gifts & New Horizons

به طور اتفاقی در انتهای آلبوم شاهد ترکی هستیم که فاکتور زیبایی بدون فیلم را دارد. و ان ترک “Parting Gifts & New Horizons” می باشد. قطعه ای سنگین و غم انگیز از موسیقی استرینگ. حس میکنم پایان های غم انگیز در این سری انیمیشن ها تکرار می شود. و به نظر می آید موسیقی متن انیمیشن Toy Story 4 از این قاعده مستثنی نیست.

 

به نظر می اید تعدادی از موسیقی های تم از سری اول این انیمیشن از میانه های راه وارد این ترک می شوند. به نظر من این ترک بهترین قطعه این آلبوم است و پایانی خوب را هم رقم می زند.

دانلود موسیقی متن انیمیشن Toy Story 4 (داستان اسباب بازی 4)

سخن پایانی

به طور کلی باید بگم موسیقی متن داستان اسباب بازی ۴ که رندی نیومن ارائه داده کاری خوب است. حتی میتوان گفت عالی است. اگر از موسیقی متن سه قسمت اول لذت بردید پس به احتمال زیاد این آلبوم را هم دوست خواهید داشت. در اصل میتوان گفت مثل آلبوم های قبلی است. شاهد موسیقی های تم جدید در این آلبوم هستیم که مهم ترین انها تم فورکی است که به نظر من چیز خاصی نداشت که در ذهن باقی بماند.

 

در نتیجه چیزی که در این آلبوم حرف اصلی را می زند نسخه های اصلاح شده تم های اورجینال موسیقی انیمیشن Toy Story است. اما باید بگم البوم منحصر به فرد و لذت بخشی است.

امتیاز من به موسیقی متن ۷ از ۱۰

 

اطلاعات تکمیلی در ویکیپدیا

لیست آهنگ های فیلم Toy Story 4

۱) – You’ve Got a Friend in Me – Randy Newman – 2:04
۲) – I Can’t Let You Throw Yourself Away – Randy Newman – 2:05
۳) – The Ballad of the Lonesome Cowboy – Chris Stapleton – 1:45
۴) – Operation Pull Toy – Randy Newman – 5:19
۵) – Woody’s Closet of Neglect – Randy Newman – 3:55
۶) – School Daze – Randy Newman – 4:22
۷) – Trash Can Chronicles – Randy Newman – 3:28
۸) – The Road to Antiques – Randy Newman – 2:41
۹) – A Spork in the Road – Randy Newman – 1:56
۱۰) – Rubber Baby Buggy Butlers – Randy Newman – 1:52
۱۱) – Buzz’s Flight & a Maiden – Randy Newman – 4:07
۱۲) – Ducky, Bunny & Tea – Randy Newman – 2:16
۱۳) – Moving at the Speed of Skunk – Randy Newman – 1:34
۱۴) – Bo Peep’s Panorama for Two – Randy Newman – 2:36

۱۵) – Three Sheeps to the Wind – Randy Newman – 2:55
۱۶) – Sneaking and Antiquing – Randy Newman – 1:42
۱۷) – Recruiting Duke Caboom – Randy Newman – 1:16
۱۸) – Prepping the Jump – Randy Newman – 2:20
۱۹) – Let’s Caboom! – Randy Newman – 4:07
۲۰) – Cowboy Sacrifice – Randy Newman – 2:06
۲۱) – Operation Harmony – Randy Newman – 4:24
۲۲) – Duke’s Best Crash Ever – Randy Newman – 2:43
۲۳) – Gabby Gabby’s Most Noble Thing – Randy Newman – 3:02
۲۴) – Parting Gifts & New Horizons – Randy Newman – 5:05
۲۵) – The Ballad of the Lonesome Cowboy (Soundtrack Version) – Randy Newman – 1:45
۲۶) – Plush Rush! – Randy Newman – 1:12
۷۲:۳۷

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال : FLAC-Lossless

دانلود آلبوم با کیفیت : MP3-320kbps

اگر آلبوم موسیقی برای شما مفید واقع شده, ممنون می شویم یک چای ما را مهمان کنید:

صفحه حمایت مالی

لینک کوتاه مطلب
31 جولای 2019 1,295 views 0
نظرات