فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

حتما انیمیشن معروف و خاطره انگیز شیرشاه را دیده اید. در سال ۲۰۱۹ نسخه بازسازی شده این انیمیشن تولید شده است که آهنگسازی موسیقی انیمیشن شیرشاه (The Lion King) مثل نسخه اولیه خود هانس زیمر (Hans Zimmer) انجام شده است. هانس زیمر برای ساخت نسخه قبلی این انیمیشن موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین موسیقی متن فیلم شد , باید دید او برای این نسخه چه موسیقی ای برای ارائه دارد. با ما با معرفی فیلم و موسیقی همراه باشید …

دانلود موسیقی انیمیشن شیرشاه (The Lion King)

معرفی فیلم شیرشاه

شیرشاه (The Lion King) انیمیشن درام و موزیکال محصول سال ۲۰۱۹ کشور آمریکا می باشد. کارگردانی این فیلم را جان فاورو (Jon Favreau) انجام داده است. کار تولید آن بر عهده کمپانی والت دیزینی می باشد. این فیلم انیمیشنی کامپیوتری بر اساس انیمیشنی به همین نام محصول سال ۱۹۹۴ می باشد. ستارگانی که در این فیلم به گویندگی پرداخته اند دونالد گلاور (Donald Glover) و ست روگن (Seth Rogen) و چیویتل اجیرفور (Chiwetel Ejiofor) و الفری وودارد (Alfre Woodard) و بیلی ایکنر (Billy Eichner) و جان کانی (John Kani) و جان اولیور (John Oliver) و بیانسه (Beyoncé Knowles-Carter) و جیمز ارل جونز (James Earl Jones) می باشند.

 

در سپتامبر ۲۰۱۶ ساخت نسخه بازسازی شده این انیمیشن معرفی شد. و بعد از موفقیت فیلم The Jungle Book کاری از کمپانی دیزنی , که آن هم توسط جان فاورو کارگردانی شده بود. جمع زیادی از گویندگان این فیلم در اوایل سال ۲۰۱۷ انتخاب شدند. فیلمبرداری آن از اواسط سال ۲۰۱۷ در استودیوی blue screen stage در لس آنجلس اغاز شد. برنامه ریزی شده بود فیلم در ۱۹ جولای ۲۰۱۹ در امریکا اکران شود.

 

خلاصه داستان انیمیشن شیر شاه

سیمبا, پسر موسافا , شاهزاده سرزمین های افتخار می باشد. او قصد دارد جا پای پدرش بگذارد. برادر موسافا , سکار , توطئه می کند تا قدرت را از موسافا بگیرد و شاهزاده سرزمین های افتخار شود. سیمبا را تبعید می کند. در جایی که تبعید شده است با تیمون و پومبا آشنا می شود. سیمبا باید متحد شود و چیزی که حق او بوده است را پس بگیرد. ….

دانلود موسیقی انیمیشن شیرشاه (The Lion King)

توسعه فیلم

در ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۶ کمپانی والت دیزنی ساخت انیمیشن بازسازی شده شیرشاه را به کارگردانی جان فاورو تایید می کند. در این فیلم از آهنگ های اورجینال نسخه سال ۱۹۹۴ استفاده خواهد شد. بعد از موفقیت فیلم های بازسازی شده والت دیزنی از جمله Maleficent, Cinderella, The Jungle Book و Beauty and the Beast دیزنی تصمیم به ساخت این بازسازی هم می کند. که با اعلام این موضوع , منتقدین واکنش مثبت نشان می دهند.

 

در ۱۳ اکتبر ۲۰۱۶ , دیزنی اعلام کرد که Jeff Nathanson را برای نوشتن فیلمنامه استخدام کرده. داستان آن را هم Brenda Chapman نوشته است. کسی که نویسنده داستان انیمیشن اصلی می باشد. در ماه نوامبر در گفت و گویی که جان فاورو با ComingSoon.net داشت. ان فیلم برداری واقعیت مجازی که برای ساخت فیلم The Jungle Book استفاده شده بود با درجه بیشتر برای ساخت این بازسازی استفاده خواهد شد. این فیلم اخرین کار ویراستار “Mark Livolsi” می باشد که در سپتامبر ۲۰۱۸ جان خود را از دست داد. دانلود موسیقی انیمیشن شیرشاه را از پایین همین مطلب انجام دهید.

دانلود موسیقی انیمیشن شیرشاه (The Lion King)

تیم گویندگی

در اواسط فبریه ۲۰۱۷ , دونالد گلاور در نقش سیمبا به انیمیشن اضافه شد. جیمز ارل جونز هم در نقش موسافا گویندگی کرد, درست مثل نسخه اولیه سال ۱۹۹۴ . در آپریل ۲۰۱۷ بیلی ایکنر برای گویندگی در نقش تیمون و پامبا انتخاب شد. در جولای ۲۰۱۷ , جان الیور در نقش زوزا انتخاب شد. در آگوست ۲۰۱۷ , الفری وودارد و جان کانی به ترتیب برای بازی در نقش های سرابی و رافیکی انتخاب شدند.

 

در اوایل مارچ ۲۰۱۷ , بیانسه انتخاب اول کارگردان برای گویندگی در نقش نانا بود. کارگردان و تیم سازنده هر کاری انجام دادند تا خود را با برنامه فشرده او تطبیق دهند. بعدا در ۱ نوامبر ۲۰۱۷ نقش او به طور رسمی تایید شد. چیویتل اجیرفور برای گویندگی در نقش اسکار انتخاب شد. در ادامه Eric Andre, Florence Kasumba و Keegan-Michael Key برای گویندگی در نقش های عزیزی و شنزی و کاماری انتخاب شدند. موسیقی انیمیشن شیرشاه را از دست ندهید.

دانلود موسیقی انیمیشن شیرشاه (The Lion King)

جلوه های ویژه

کمپانی “Moving Picture” هدایتگر اصلی جلوه های ویژه فیلم The Jungle Book را بر عهده داشت. همین کمپانی ساخت جلوه های ویژه انیمیشن شیرشاه را بر عهده خواهد داشت. و هدایتگری این پروژه بر عهده ی Robert Legato, Elliot Newman و Adam Valdez می باشد. برای ساخت این فیلم از ابزار واقعیت مجازی برای ساخت جلوه های ویژه استفاده می شود.

 

Girish Balakrishnan در وب سایت حرفه ای و شخصی خود اعلام کرده است

که از تکنیک های motion capture و VR/AR برای ساخت فیلم استفاده کرده است.

تکنولوژی وی آر با دوربین ها ترکیب شده است تا فضای شبیه سازی شده وی آر ایجاد شود.

رئیس کمپانی دیزنی “Sean Bailey” درباره ی ساخت این فیلم اینطور سخن گفته است “شیوه جدید فیلم سازی” این حس به وجود می آید “عناصر تاریخی جوابگو نیستند” از یک سری تکنیک ها استفاده می شود که به طور سنتی به انها انیمیشن گفته می شود.

همان تکنیکی که برای ساخت Jungle Book استفاده شده,

اما به صورت توسعه یافته تر در ساخت این فیلم به کار رفته.

دانلود موسیقی انیمیشن شیرشاه (The Lion King)

موسیقی متن The Lion King 2019

در ۱ نوامبر ۲۰۱۷ , اعلام شد هانس زیمر آهنگسازی این انیمیشن بازسازی شده را انجام خواهد داد. کسی که قبلا آهنگ های اضافه فیلم دیگری از همین کارگردان به نام مرد آهنین را آهنگسازی کرده بود. همان طور که گفته شد هانس زیمر نسخه ۱۹۹۴ این انیمیشن را آهنگسازی کرده بود. او در ابتدا خیلی تردید داشت که در ساخت این آلبوم همکاری داشته باشد. با این استنباط که قصد نداشت خاطرات قدیم انیمیشن در اثر بازسازی خراب شود.

پیشنهاد ویژه : حسی خوب با آهنگ های فیلم First Man (نخستین انسان)

 

اگرچه او بعد از اجرای آهنگ تم اصلی این انیمیشن در کنسرتی

, قبول کرد که در این پروژه همکاری داشته باشد.

او اعلام کرد, ناگهان متوجه شده جایگاهش در این انیمیشن کجا است.

سعی دارم تجربه بزرگ با گروه ارکسترا خودم داشته باشم.

به آفریقا برگردم, با آهنگساز آفریقایی “Lebo” و همه ی آهنگسازان فوق العاده بزرگ دنیا همکاری داشته باشم.

 

زیمر اعلام کرده است همانطوری که برای ساخت نسخه ۱۹۹۴ رفتار کرده ام در این پروژه هم رفتار خواهم داشت. او همچنین اعلام کرد این کار را برای افرادی انجام خواهد داشت که این کار برای آنها ارزش داشته باشد. از ارکسترای خودم تا مغز استخانشان کار می کشم تا اجرایی عالی داشته باشیم. میخواهم بوی شیرینی و خون را در استودیو بشنوم.

دانلود موسیقی انیمیشن شیرشاه (The Lion King)

ادامه معرفی موسیقی فیلم شیرشاه

در ۲۸ نوامبر ۲۰۱۷ , گزارش شد “Elton John” در پروژه حضور خواهد داشت و آهنگسازی خود را بازسازی خواهد کرد. در همان روز هم اعلام شد بیانسه با التون جان برای ساخت موسیقی متن همکاری خواهد داشت. در ۹ فبریه ۲۰۱۸ , جان اعلام کرد بیانسه و تیم رایس آهنگی برای قسمت پایانی این انیمیشن اجرا کرده اند. اواخر همان ماه , اعلام شد چهار آهنگ از نسخه اولیه فیلم با نام های “Circle of Life” و “I Just Can’t Wait to Be King  ” و “Hakuna Matata” و “Can You Feel the Love Tonight” در فیلم وجود خواهد داشت.

 

در ۳ فبریه ۲۰۱۹ , Skyler Shuler اعلام کرد, آهنگ “Be Prepared” هم در فیلم وجود دارد. کارگردان اعلام کرد ما قصد نداشتیم اهنگ جدید خلق کنیم بلکه میخواستیم از همان آهنگ هایی که مردم به یاد دارند استفاده کنیم و تغییراتی کوچک در انها اعمال کنیم. در ادامه کارگردان اعلام کرد , احساس کردم زیمر و جان به اعماق منشاء اصلی داستان وارد شده اند.

 

جان و رایس آهنگی جدید برای قسمت پایانی داستان نوشته اند.

که عنوان آن “Never Too Late” می باشد که توسط جان اجرا می شود.

پیشنهاد می شود آب دستتان است زمین بگذارید و دانلود موسیقی انیمیشن شیرشاه (The Lion King) را هم اکنون انجام دهید و از گوش دادن به آلبوم لذت ببرید.

دانلود موسیقی انیمیشن شیرشاه (The Lion King)

نقد اختصاصی موسیقی متن فیلم The Lion King

موسیقی انیمیشن شیرشاه کاری از هانس زیمر کاری خوب, حتی میتوان گفت عالی است. اما نباید گفت کاری سخت بوده است, در اکثر قسمت های آلبوم شاهد این هستیم که بازسازی و مدرنایز موسیقی انیمیشن اورجینال آن محصول سال ۱۹۹۴ بوده است. گاهی شاهد بازسازی نت به نت آن بوده ایم.

 

من در حال کش مکش با خودم هستم که چه حسی نسبت به این آلبوم موسیقی متن دارم, واقعا میگم. از یک طرف موسیقی های عالی ارکسترایی وجود دارد و تمام تم های انیمیشن اورجینال آن بازگشت فوق العاده ای با صداهای جذاب داشته اند. اما از طرف دیگه اینکه واقعا هیچ چیز جدیدی در آن وجود ندارد نا امید شدم. تقریبا میتوان گفت کل آلبوم از آلبوم اورجینال خود کپی شده و شکل و حالی مدرن به خود گرفته است, همین. در این که آلبومی لذت بخش است شکی نیست. اما کمی گوش دادن مجدد به این موسیقی ها حوصله ی من را سر برد, منتظر موسیقی و تم های جدید بودم.

 

Circle Of Life

شروع آلبوم (که ممکن است شما هم همین انتظار را داشته باشید) با ترانه نمادین و برندی جدید از ترک “Circle Of Life” رو به رو هستیم. که در این ترانه التون جان (Elton John) با آهنگ رویایی خودش که بازسازی ترانه ۱۹۹۴ می باشد بازگشته است. Lindiwer Mkhize به عنوان وکالیست اصلی در آن به هنرنمایی پرداخته, که بسیار شبیه به نسخه اورجینال خودش است.

 

ترانه شگفت انگیزی است. که در ان چهار دقیقه موسیقی قدرتمند و احساسی را تجربه می کنید.

کاملا مشخص است انها قصد ایجاد حس نوستالژی را داشته اند.

حرف زیادی درباره این ترک ندارم,

به جزء اینکه به شدت شبیه نسخه اورجینال خودش است که این موضوع کمی توی ذوق میخورد.

در شگفتم هانس زیمر نسخه اصلی را برداشته است

و همان را بدون تغییر در دل آلبوم جدید قرار داده است!

 

Life’s Not Fair

موسیقی اصلی آلبوم با ترک های “Life’s Not Fair” و “Rafiki’s Fireflies” اغاز می شود. اگر تنها یک چیز باشد که این ترک ها در ان خوب عمل کرده باشند این است که هم اکنون شاهد حس و حال شیرشاه قدیم هستیم. در ورژن قدیمی شاهد موسیقی ضربه ای خفیفی که در ادامه موسیقی ابزار بادی چوبی (نوعی براس) در تکامل موسیقی کمک می کند شاهد بودیم. (دقیق نمیدانم کدام موسیقی است, فقط مطمئنم که ان را شناختم).

 

در ورژن جدید موسیقی با تمی اتمسفریک اغاز می شود, که در ان وکال آرامش دهنده و استرینگی خفیف وجود دارد که کار اصلی را در ابتدای موسیقی بر عهده دارند و در ادامه ی ان موسیقی بادی چوبی مجددا وارد عمل می شود, این بار به آرامی و صدایی کم شروع به نواختن می کند. کار زیمر هنوز تمام نشده, موسیقی دوباره شروع به تکامل می کند و بعد از گذشت چند ثانیه ارکسترا وارد عمل می شود و موسیقی انفجاری بلند و حماسی و به شدت زیبا در ترک های ذکر شده پخش می شود و کم کم شاهد کاهش صدای هستیم و به آرامی موسیقی به پایان می رسد.

 

I Just Can’t Wait To Be King

ترک “I Just Can’t Wait To Be King” بسیار شبیه به همتای خود در آلبوم سال ۱۹۹۴ است

فقط با این تفاوت که وکالیست انها فرق می کند.

JD McCrary برای صدای سیمبا حرف ندارد.

جان الیور گویندگی Zazu را بر عهده دارد که جایگزین Rowan Atkinson شده

کسی که در نسخه ۱۹۹۴ گویندگی این کاراکتر را بر عهده داشت.

مثل ترک “Circle Of Life” پیشرفتی را در این ترک نمی بینم. ترانه خوبی است, اما حرفی تازه برای گفتن ندارد. پیشنهاد می شود بعد از مطالعه ی نقد , موسیقی انیمیشن شیرشاه را دانلود نمایید.

 

در ادامه شاهد ترک “Elephant Graveyard” هستیم, قطعه ای مه محورت ان اکشن است و موسیقی سنگین و سریع ضربه ای در ان دیده می شود. در این ترک شاهد تحول خیلی خوبی از موسیقی اورجینال خودش هستیم. در اینجا مدرناستون هانس زیمر به خوبی دیده می شود و کاملا می درخشد. این دو ترک حدودا ۲۵ سال فاصله زمانی دارند. وقتی استایل و لحظات مختلف موسیقیایی انها را با هم مقایسه می کنیم می بینیم , با گذر زمان قدرت اهنگسازی آهنگساز چه پیشرفت چشمگیری داشته است. باید اقرار کنم این ورژن سال ۲۰۱۹ خللی که در نسخه قدیمی ان بود را پر کرده است. و کاملا راضی کننده است.

 

Stampede

لحظات کلیدی مهمی در طول داستان انیمیشن شیرشاه وجود دارد. و میدانیم در بسیاری از انها موسیقی زیبای هانس زیمر همراه با انها است. کنجکاو بودم بدانم اهنگساز با این بخش ها چه گونه برخورد می کند. ایا سعی می کنم کاری جدید را ارائه دهد, یا فقط از موسیقی های اورجینال استفاده خواهد کرد و کمی ارکستراسون انها را بیشتر خواهد کرد؟

 

“Stampede” در اغاز این ترک آشنا, شاهد موسیقی ضربه ای با سرعتی هستیم. که ما را به دوران قدیم هانس زیمر می برد, این موضوع به دلیل این است که از همان نت استفاده کرده است و فقط کمی ارکسترای آن را افزایش داده. دانلود موسیقی فیلم The Lion King را از دست ندهید.

 

Simba Is Alive!

تقریبا به نیمه های آلبوم رسیده ایم و غم و اندوه به شکل مناسبی در ترک “Simba Is Alive!” پدیدار می شود.

که با براسی آرام و پر تعلیق و با ترکیب با موسیقی سوگوارانه استرینگ اغاز می شود.

سپس موسیقی تم اصلی, با موسیقی ضربه ای مختصری نمایان می شود

و بعد وکال هایی آشنا کار خود را شروع می کنند.

مجددا خودم را در حال گوش کردن به بازسازی موسیقی “Kings Of The Past” دیدم.

 

این موسیقی آرامتر و خفیفتر از اهنگ اورجینال خود پخش می شود.

متاسفانه در آن تکامل موسیقی ضربه ای خوبی دیده نمی شود اما به جای آن موسیقی دراماتیک براس را شاهد هستیم که در نهایت به موسیقی انفجاری و قدرتمند ارکسترا و وکال منجر می شود. همچنان فکر میکنم نسخه اورجینال برتری نسبی نسبت به این ترک داشت.

 

Can You Feel The Love Tonight

در ترک “Can You Feel The Love Tonight” شاهد اجرای بیانسه و دونالد گلور (Beyoncé و Donald Glover) هستیم. اولین ترک در آلبوم است که فکر می کنم بیش از حد مدرن شده با وجود این که صداها در این ترک بسیار واضح تر از نسخه ۱۹۹۴ است. باید اقرار کند اهنگ های زیاد حوضه فعالیت و حرفه ی من نبوده اند. اما به نظر میاد این ترک کمی کاور بیشتری نسبت به یک کار بازسازی شده , کاور شده است.

 

با توجه به وضوح زیادی که در صدای بیانسه است احساس کمتری در انسان بوجود میاد که این کار توسط یکی از کاراکتر های انیمیشن خوانده شده است. به نظر میاد یک آهنگ از بیانسه شاهد هستیم.

 

در ادامه شاهد یکی دیگر از موسیقی انیمیشن شیرشاه به نام “Reflections Of Mufasa” هستیم. که در ان موسیقی ارکسترا تغییر و تحول داده ای از تم اصلی هستیم. به نظر صدای فوق العاده ای دارد. یکی از نکته های اصلی که میتوان درباره ی موسیقی هانس زیمر در این آلبوم گفت این است که بدون شک او توانست پاسه و اساس موسیقی متن انیمیشن شیرشاه را حفظ کند.

 

Battle For Pride Rock

آن لحظه ای که همه ی ما منتظرش بودیم با ترک “Battle For Pride Rock” از راه می رسد. از نسخه ۱۹۹۴ , ترک The Rightful King قطعه ای با زیبایی بدون فیلم بود و گوش دادن به آن واقعا لذت بخش بود. مطمئنم نه تنها من بلکه بسیاری دیگر از دوستداران موسیقی متن کنجکاو بودند که هانس زیمر چه طور این ترک را ارائه خواهد داد.

 

موسیقی های ارکسترا و ساختار های موسیقیایی بسیاری در اینجا وجود دارد. که با تعداد بسیار زیادی از موسیقی های تماتیک و گاهی اوقات برگشت به موسیقی اورجینال انیمیشن رو به رو هستیم. به شخصه از بخش های دراماتیک و موسیقی ضربه ای که تا پایان ترک ادامه داشت لذت بردم.

 

Remember

ثانیه های پایانی قطعه اورجینال The Rightful King را در ترک “Remember” شاهد هستیم. این موسیقی از جدیترین تم های انیمیشن اورجینال گرفته شده است و در ادامه به شکل دراماتیک به یکی از حماسی ترین تم های اصلی داستان تبدیل می شود. در ان شاهد حضور مختصری از ترک ابتدایی آلبوم “Circle Of Life” هستیم. پایان دراماتیکی در این ترک زیبا که فاکتور زیبایی بدون فیلم را هم دارد شاهد هستیم.

 

سخن پایانی

به طور کلی نسخه بازسازی شده موسیقی انیمیشن شیرشاه کاری از هانس زیمر به اندازه کافی زیبا بود. این تم ها و استایل موسیقیایی نسخه سال ۱۹۹۴ بازگشت خیلی خوبی داشتند. در این آلبوم بعد از گذشت ۲۵ سال از نسخه اورجینال خود شاهد پیشرفت موسیقیایی آهنگساز به شکل چشمگیری بودیم. موسیقی ارکسترای خیلی خوبی در کل آلبوم موج می زند که نمونه ی بارز آن ترک “Remember” است.

 

اما این حس را دارم در ساخت این آلبوم احتیاط زیادی شده است. و دلیل آن هم میتواند این باشد هانس زیمر قصد نداشته خاطره خوب موسیقیایی انیمیشن اورجینال از بین برود. کار جدیدی را در این البوم شاهد نیستیم. (حداقل از نظر تماتیک) و نکته کلیدی که وجود دارد این است تقریبا این آلبوم نت به نت شبیه به نسخه اورجینال خود است. مطمئن نیستم چه انتظاری از این آلبوم داشتم اما قطعا انتظاراتم بیشتر از این بود.

امتیار من به این آلبوم : ۷ از ۱۰

اطلاعات تکمیلی در ویکیپدیا شیرشاه

ترک لیست آهنگ های فیلم شیرشاه

۱ – Circle Of Life: Nants’ Ingonyama – Lindiwer Mkhize & Lebo M
۲ – Life’s Not Fair
۳ – Rafiki’s Fireflies
۴ – I Just Can’t Wait To Be King – JD McCrary, Shahadi Wright Joseph & John Oliver
۵ – Elephant Graveyard
۶ – Be Prepared (2019 Version) – Chiwetel Ejiofor
۷ – Stampede
۸ – Scar Takes The Throne
۹ – Hakuna Matata – Billy Eichner, Seth Rogen, JD McCrary & Donald Glover
۱۰ – Simba Is Alive!
۱۱ – The Lion Sleeps Tonight – Billy Eichner & Seth Rogen
۱۲ – Can You Feel The Love Tonight – Beyoncé, Donald Glover, Billy Eichner & Seth Rogen –
۱۳ – Reflections Of Mufasa
۱۴ – TBA
۱۵ – Battle For Pride Rock
۱۶ – Remember
۱۷ – Never Too Late – Elton John
۱۸ – He Lives In You – Lebo M
۱۹ – Mbube – Lebo M

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-24bit-44kHz-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :
دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

25 جولای 2019 21,864 views 0
نظرات