فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

هم اکنون از وب سایت دریم موزیک یکی دیگر از شاهکار های آهنگساز ایرانی-آلمانی یعنی رامین جوادی را آماده کرده ایم امید است از گوش دادن به این البوم لذت کافی را ببرید. دانلود موسیقی متن فیلم دیوار بزرگ (The Great Wall) اثری از رامین جوادی (Ramin Djawadi) را از پایین همین مطلب دانلود نمایید و پیشنهاد می شود نقد اختصاصی ان را مطالعه نمایید.

دانلود موسیقی متن فیلم دیوار بزرگ (The Great Wall)

معرفی فیلم دیوار بزرگ

دیوار بزرگ (The Great Wall) (نام ان به چینی 长城 می باشد) فیلم اکشن و هیولایی به کارگردانی ژانک ییمو (Zhang Yimou) می باشد. فیلمنامه ی این فیلم توسط کارلو برنارد (Carlo Bernard) و دوگ میرو (Doug Miro) و تونی گیلروی (Tony Gilroy) نوشته شده است. داستان این فیلم توسط مکس بروکس (Max Brooks) و ادوارد زوئیک (Edward Zwick) و Marshall Herskovitz نوشته شده است.

 

این فیلم با همکاری کشورهای چین و آمریکا ساخته شده است. ستارگانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند مت دیمون (Matt Damon) و جینگ تیان (Jing Tian) و پدرو پاسکال (Pedro Pascal) و ویلیام دفو (Willem Dafoe) و اندی لاو (Andy Lau) ساخته شده است. فیلم دیوار بزرگ اولین فیلم انگلیسی زبان کارگردان ژانگ می باشد.

 

در ۳۰ مارچ ۲۰۱۵ فیلمبرداری فیلم در Qingdao, China اغاز شد و در ۶ دسامبر ۲۰۱۶ پیش نمایش ان در Beijing انجام شد. این فیلم در ۱۶ دسامبر ۲۰۱۶ توسط کمپانی China Film Group در کشور چین اکران شد و در ۱۷ فبریه ۲۰۱۷ اکران خود را توسط کمپانی Universal Pictures در کشور آمریکا انجام داد. این فیلم با تقدهای متنوعی رو به رو شد و انها از فیلم به این شکل یاد کردند “داستانی عالی, وقف اکشنی عالی شده بود”. این فیلم در سطح جهان موفق به فروش ۳۳۰ میلیون دلاری شد و بمب باکس افیس تلقی شد. تخمین زده شد ضرری ۷۵ میلیون دلاری را به استودیو وارد کرد. دانلود موسیقی متن فیلم دیوار بزرگ را از پایین مطلب انجام دهید.

دانلود موسیقی متن فیلم دیوار بزرگ (The Great Wall)

تولید فیلم The Great Wall

در ۳۰ مارچ ۲۰۱۵ , فیلمبرداری فیلم در لوکیشن “Qingdao” اغاز شد, این فیلم گران قیمت ترین فیلم در تاریخ کشور چین می باشد که ساخته شده است. در روند تولید این فیلم سه دیوار ساخته شد, به دلیل اینکه امکان فیلمبرداری بر روی دیوار اصلی نبود. کارگردان درباره فیلم می گوید نکته جالبی که در این فیلم وجود دارد, وجود تعداد قابل توجهی مترجم می باشد که در روند تولید فیلم حضور دارند حدودا ۱۰۰ مترجم وجود داشت. به دلیل این که او از تیم بازیگری بین المللی استفاده کرده بود.

پیشنهاد ویژه : موسیقی متن فیلم حاشیه اقیانوس ارام – Pacific Rim (آهنگساز ایرانی)

 

آلبوم موسیقی متن فیلم توسط رامین جوادی آهنگسازی شده است. این البوم در ۱۶ دسامبر ۲۰۱۶ در کشور چین منتشر شد و در ۱۷ فبریه ۲۰۱۷ در سطح جهان منتشر شد. ورژن Vinyl آلبوم انتظار می رفت در ماه بعد یعنی مارچ ۲۰۱۷ منتشر شود. در ساخت این البوم جوادی قصد داشت از ترکیب موسیقی شرقی و غربی با ارکست سمفونی بزرگ هالیوودی با ابزارهای سولو نمادین چینی این البوم را خلق کند. این موضوع باعث شده بود به البوم رنگ و لعاب های مختلفی داده شود و داراتی تم های متنوعی باشد. Brandon Campbell تعدادی اهنگ اضافه برای فیلم خلق کرد.

 

باکس افیس

فیلم The Great Wall در امریکا و کانادا موفق به فروش ۴۵٫۵ میلیون دلاری شد

و ۲۸۹٫۴ میلیون دلار هم در بقیه مناطق فروش کرد.

و به طور کلی مجموع فروش خود را به عدد ۳۳۴٫۹ میلیون دلار رساند.

این در حالی است بودجه ساخت فیلم ۱۵۰ میلیون دلار بوده است.

 

در کشور چین, فیلم دیوار بزرگ اکران خود را در تاریخ ۱۶ دسامبر ۲۰۱۶ اغاز کرد و در اولین روز اکران خود ۲۴٫۳ میلیون دلار فروش کرد و تا پاین هفته اول فروش ۶۷٫۴ میلیون دلاری را ثبت کرد. در هفته دوم فروش ۲۶٫۱ میلیون دلاری داشت و سرانجام در باکس افیس کشور چین ۱۷۰٫۹ میلیون دلار تجربه کرد. از ان به فروش ناامیدانه یاد کردند.

 

این فیلم در آمریکا و کانادا در کنار فیلم های A Cure for Wellness و Fist Fight اکران خود را اغاز کرد و از ۳۲۰۰ سالن سینمایی که در اختیار داشت پیش بینی شده بود بین ۱۷ تا ۱ میلیون دلار فروش داشته باشد. در پیش نمایش پنج شنبه شب از ۲۴۷۰ سالن سینمایی که در اختیار داشت, ۹۷۰ هزار دلار فروش کرد و سر انجام در روز اول ۵٫۹ میلیون دلار فروش داشت و سرانجام هفته اول اکران خود را با ۱۸٫۱ میلیون دلار اغاز کرد. و در باکی افیس در جایگاه سوم بعد از فیلم های The Lego Batman Movie و Fifty Shades Darker قرار گرفت. و همانطور که گفته شد ۴۵٫۵ میلیون دلار در امریکا و کانادا فروش کرد.

پیشنهاد ویژه : موسیقی متن مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی (Spider-Man: Into the Spider-Verse)

 

واکنش منتقدین

بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۲۲۳ نقدی که از فیلم انجام شده تنها با ۳۶ درصد نظر مثبت رو به رو شد و امتیاز ضعیف ۴٫۹۳ از ۱۰ را دریافت کرد. و نظر اکثریت انها این بود فیلم دیوار بزرگ نه هیجان کافی داشت و نه فیلم جالبی بود. بر اساس وب سایت “Metacritic” از ۴۰ نقدی که از فیلم انجام شده بود امتیاز ۴۲ از ۱۰۰ را دریافت کرده بود.

دانلود موسیقی متن فیلم دیوار بزرگ (The Great Wall)

نقد اختصاصی موسیقی متن فیلم The Great Wall

در سپتامیر سال ۲۰۱۵ , تعطیلات را به کشور چین رفتم. وقتی انجا بودم, خب مسلما به مثل هر توریست دیگری به تماشای دیوار بزرگ چین رفتم. که یکی از هشت شگفتی دنیا به حساب میاد. یکی از بهترین تجربیاتی بود که در کل زندگیم داشتم. از انجایی که در زمان دیدار من از دیوار چین بارندگی وجود داشت, انگار دیوار بخش از وجودم شده بود. ابر و مه ای که بوجود امده بود تجربه ای جادویی را برای من رقم زده بود.

 

همان اندازه جادویی که در فیلم دیوار بزرگ شاهد ان بودیم. کارگردانی این فیلم توسط Zhang Yimou انجام شده است که قبلا از او فیلم های چینی خوبی از جمله Hero و House of Flying Daggers شاهد بودیم. او اینبار با فیلمی نیمه آمریکایی و نیمه چینی امده است که تجربه خوبی است. پیشنهاد می شود موسیقی متن فیلم دیوار بزرگ را از دست ندهید.

 

Nameless Order

رامین جوادی وظیفه نوشتن موسیقی متن دیوار بزرگ داده شده است. البوم او با ترک زیبای “Nameless Order” اغاز می شود. در حقیقت اساس این ترک یک ترانه است, از یک شعر ۲۰۰۰ ساله گرفته شده است که در ان صدای کر یک زن وجود دارد که وظیفه خواندن این ترانه چینی را دارد. نمیتوانم بگویم درباره چی میخواند. گوش دادن به این ترانه واقعا لذت بخش است و ملودی فوق العاده زیبایی در ان وجود دارد. نشانه هایی از این تم در کل البوم موج می زند. چه توسط ابزار موسیقی و چه به صورت کر اجرا شود.

پیشنهاد ویژه : غول چراغ جادو در موسیقی فیلم علاءالدین (Aladdin)

 

در این آلبوم موسیقی شاهد تعداد زیادی موسیقی ضربه ای و ابزارهای موسیقی سولو چینی هستیم, برای مثال ابزار موسیقی فلوت که حس و حال شرقی به البوم موسیقی می دهد. به خضوض زمانی که فیلم را تماشا کرده باشید, جایی که درام ها به ضکل رقص مانندی نواخته می شوند. این نوع موسیقی در فیلم های چینی مد است. جوادی موسیقی ضربه ای شرقی را با موسیقی ارکستر سمفونی غربی گوشش داده است. این موضوع به البوم حس و حال شرقی و غربی خوبی داده است.

دانلود موسیقی متن فیلم دیوار بزرگ (The Great Wall)

The Great Wall

برای این موضوع مثال های خوبی وجود دارد, مثلا در ترک های “The Great Wall” و “First Battle” و “The Great Experiment” شاهد موسیقی ضربه ای نابی هستیم که در کنار انها احساسات هم وجود دارد که در ترک های “Xiao Long, General” و ترک پایانی “Xin Ren” قابل شنیدن است.

 

اخرین چیزی که دوست دارم به ان اشاره کنم در اواسط البوم ترکی وجود دارد که ترانه فوق العاده ای دارد, دلم نیومد درباره اون صحبت نکنم. در این ترک شاهد هنرنمایی Zhao Muyang و Wang Leehom هستیم. متاسفانه ان ترک در اسپاتیفای موجود نیست, اما در ورژنی که لیبل Milan Records در کانال یوتیوب خود منتشر کرده اند وجود دارد. در ابتدای ان ترک شاهد هنرنمایی درامر و وکال سولو هستیم. که در ادامه ان ضداهای دیگر به ان ملحق می شوند. ای کاش میتوانستم متن ترانه ای که می خوانند را متوجه شوم.

 

سخن پایانی

فیلم جالب و سرگرم کننده ای بود. اما متاسفانه داستان ان از جهات مختلفی دارای نقص هایی بود. چیزی که ان را برای من سرگرم کننده کرده بود البوم اهنگ فیلم دیوار بزرگ بود. به طور کامل در حدمت فیلم بود. ترانه تم به شدت زیبا است و قطعا ارزش گوش دادن را دارد. اگر میخواهید بدانید بقیه البوم به چه طورت است پیشنهاد می کنم به ترک “First Battle” گوش دهید. یک ارائه خیلی خوبی از اینکه در بقیه البوم شاهد چی هستیم دارد.

پیشنهاد ویژه : آلبوم روح نواز آهنگ های فیلم در میان ستارگان (Interstellar)

 

این البوم برای من لحظات خیلی خوبی هم داشت. اما متاسفانه در اینده نه چندان دور این البوم برای شونده تکراری خواهد شد. این البوم قطعا شبیه موسیقی متن بازی تاج و تخت کار دیگر رامین جوادی با کلی موسیقی تم نیست. اما در این لحظه دارم از ان لذت می برم. میتوان دوباره خودم را که در حال قدم زدن بر روی دیوار چین هستم ببینم. در باران در حالی که البوم موسیقی این فیلم را با هدفون گوش می دهم. موسیقی متن فیلم دیوار بزرگ را از پایین مطلب دانلود نمایید.

 

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

ترک لیست موسیقی متن فیلم

۱) – Nameless Order – 4:26
۲) – Prologue – 1:49
۳) – What a Wall – 3:45
۴) – The Great Wall – 4:29
۵) – First Battle – 7:38
۶) – Captive Heroes – 1:38
۷) – A Clean Start – 2:27
۸) – We Are Not the Same – 3:17
۹) – Xiao Long, General – 1:33
۱۰) – At the Border – Leehom Wang Zhao Mu-Yang – 1:29
۱۱) – Foggy Loyalty – 3:01
۱۲) – Fog and Fire – 3:00
۱۳) – The Greed of Man – 1:56
۱۴) – Fools and Thieves – 3:15
۱۵) – The Great Experiment – 2:54
۱۶) – Bianling Boogie – 3:43
۱۷) – Tower Tactics – 4:19
۱۸) – Powder Rangers – 3:27
۱۹) – Xin Ren – 3:55
۲۰) – Bridge of Fate – Tan Weiwei Leehom Wang – 4:26
۲۱) – Digital Booklet: The Great Wall (Original Motion Picture Soundtrack) – 0:00
۶۶:۲۷

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

3 سپتامبر 2019 4,028 views 0
نظرات