فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

احتمالا همه ی شما آهنگساز بزرگ و با سابقه سبک آهنگ های بیکلام نیوایج (New Age) , یانی (Yanni) را می شناسید. هم اکنون قصد معرفی بهترین آهنگ های یانی را از وب سایت دریم موزیک داریم. پیشنهاد می شود این آلبوم زیبا را از دست ندهید.

بهترین آهنگ های یانی

معرفی یانی

یانی (Yanni) (یانیس کریسومالیس – Yiannis Chryssomallis) , آهنگساز و نوازنده کیبورد و پیانیست یونانی است که از بزرگسالی خود در آمریکا زندگی می کند. یانی دوران موسیقیایی خود را از کودکی اغاز می کند. وی در سبک های جاز و کلاسیک و راک نرم و موسیقی جهان فعالیت داشته و اکثر کارهای او موسیقی بی کلام می باشد. با این که این سبک زیاد برای رادیو و تلویزیون مناسب نبود. یانی توانست با برگذاری کنسرت در بناهای معروف تاریخی مختلف در کشور های مختلف شناخت بین المللی پیدا کند. حتی از موسیقی های او در برنامه های تلویزیونی استفاده شد.

 

یکی از کنسرت های موفق او “Live at the Acropolis” نام داشت که دومین موزیک ویدیو کنسرت پرفروش همه دوران ها شد. از جمله مکان های تاریخی معروف دیگری که یانی در آنها به برگذاری کنسرت پرداخته است تاج محل (هندوستان) , شهرممنوعه (چین) , برج خلیفه (امارات عربی) , کرملین (روسیه) , جبیل (لبنان) , کارتاژ (تونس) , قصر ویلاس (هندوستان) , اهرام مصر , ابوالهول بزرگ جیزه و سیتادل (مصر) و …

 

حداقل ۱۶ آلبوم موسیقی یانی , رتبه اول در بین آلبوم های موسیقی نیوایج در بیلبورد پیدا کرده است.

و دو تا از آلبوم های او با نام های Dare to Dream و In My Time نامزد جایزه گرمی شده اند.

یانی در بیشتر از ۳۰ کشور در ۵ قاره اجرا داشته است.

در اواخر سال ۲۰۱۵ یانی اجرای زنده ای در برابر بیش از ۵ میلیون نفر داشت.

فروش آلبوم های او از مرز ۲۵ میلیون نسخه هم گذشته است.

از آهنگ های یانی در برنامه های مختلف تلویزیونی استفاده شده است به خصوص رویداد های ورزشی.

وی موسیقی متن برنامه تلویزیونی بریتانیایی British Airways television commercial را هم ساخته است.

 

محبوبیت یانی

سبک خاص یانی این است که موسیقی الکترونیک را با موسیقی ارکسترا ترکیب کرده است. و از نوازنده های مختلف از سرتاسر دنیا با ملیت های مختلف استفاده کرده است. و در ساخت موسیقی های خود از ابزار های موسیقی عجیب و غریب مختلفی استفاده کرده است تا موسیقی هایی به نام موسیقی قومی و نژادی تولید کند. از یانی با نام “هنرمند بین المللی حقیقی” یاد شده است.

بهترین آهنگ های یانی - Yanni

سالهای ابتدایی زندگی یانی (Yanni)

یانی در تاریخ ۱۴ نوامبر ۱۹۵۴ در کالاماتا یونان چشم به جهان گشود و او فرزند یک بانکدار به نام Sotiri Chryssomallis می باشد و مادر او زنی خانه دار بود. استعداد موسیقیایی او در سالهای ابتدایی زندگی او کشف شد. و در سن ۶ سالگی موسیقی پیانو مینواخت. والدین او او را تشویق کردند که به آرامی و به شیوه خودش موسیقی را یاد بگیرد, بدون این که به طور رسمی اموزش ببیند. این روش اموختن موسیقی او ادامه پیدا کرد که “musical shorthand” نام داشت و در کودکی او توسعه پیدا کرده بود. و با روش اصلی اموختن موسیقی که “musical notation” نام دارد فرق داشت. یانی در سن ۱۴ سالگی رکورد ملی شنای آزاد ۵۰ متری را از آن خود کرد.

 

در نوامبر ۱۹۷۲ یانی از یونان به آمریکا مهاجرت کرد.

در رشته روانشناسی وارد دانشگاه مینسوتا شد.

او یک مدت برای بدست اوردن پول در اتحادیه دانش اموزی به شستن ظرف ها مشغول بود.

یانی بعد ها توضیح داده بود برای یاد گرفتن انگلیسی جملات مختلف را چندین بار تکرار میکرده که به شدت کاری طاقت فرسا بوده است.

که همین باعث موفقیت او در امتحانات شد و توانست امتیاز بی.ای. را در رشته روانشناسی در سال ۱۹۷۶ بدست اورد.

 

در دوران دانشجویی خود در یک گروه راک بوده که در کنار آن به اموزش موزیک پیانو و ابزار های کیبوردی دیگر پرداخته است. وقتی که او فارغ التحصیل شد او یک سال کامل خودش را وقف موسیقی کرده بود بود و همان زمان فهمیده بود که شادترین زمان زندگی اش است و همان موقع تصمیم گرفته موسیقی را به عنوان دوران کاری خود انتخاب کند. پیشنهاد می شود بهترین آهنگ های یانی را از پایین همین مطلب دانلود نمایید.

بهترین آهنگ های یانی - Yanni

دوران موسیقیایی یانی

در سال ۱۹۷۷ یانی به گروه راک “Chameleon” ملحق شد که بنیادگذار و درامر آن چارلی ادمز (Charlie Adams) بوده است.

کسی که تا سال ۲۰۱۰ با او همکاری کرده است.

همزمان یانی با رقصنده Loyce Houlton کار میکرده و موسیقی رقص برای Minnesota Dance Theatre می ساخته.

بعد از سیر و سفر هایی که با گروه Chameleon بین سال های ۱۹۸۰-۱۹۸۴ انجام میدهد

یانی به لس انجلس برمیگردد تا کار موسیقی متن فیلم را دنبال کند.

 

۱۹۸۰ تا اوایل ۱۹۹۰ : ظهور و شناخت

در سال ۱۹۸۰ سانی اولین آلبوم خود را با نام Optimystique ضبط کرد . لیبل Atlantic Records آن را در سال ۱۹۸۴ و لیبل Private Music آن را در سال ۱۹۸۹ منتشر کرد. یانی در سال ۱۹۸۷ باندی را تشکیل داد و در سال ۱۹۸۸ تور خود را با پیانیست جان تش (John Tesh) و درامر چارلی ادمز (Charlie Adams) اغاز کرد. آلبوم های اولیه که از منتشر شد Keys to Imagination, Out of Silence و Chameleon Days نام داشتند.

 

نکته برجسته ای که در تور او وجود داشت این بود که آهنگ های او را ارکستر سمفونی دالاس که نقد های مثبت زیادی را به خود جلب کرده بود اجرا میکرد. که به شناخت یانی به شدت کمک کرد. ظهور یانی به شدت زمان بندی خوبی داشت چون در همان زمان بود که موسیقی معاصر در حال رشد یود. در همین زمان ها بود که یانی موسیقی متن فیلم محصول شبکه HBO با نام Steal the Sky (1988) و همچنین فیلم های I Love You Perfect (1989), She’ll Take Romance (1990), When You Remember Me (1990), Children of the Bride (1990) و Hua qi Shao Lin (1994) را نوشت.

 

شناخت مردم نسبت به یانی در زمانی که مجله Peaple عکس یانی را سال ۱۹۹۰ منتشر کرد بسیار بیشتر شد.

هم چنین در شو تلویزیونی “The Oprah Winfrey Show” با هنرنمایی Linda Evans .

کسی که از سال ۱۹۸۹ با او در رابطه بود.

اگرچه برنامه های تلویزیونی و فروش آلبوم ها و ویدیوها معروفیت بیشتری نسبت به رابطه با “ایوانز” برای یانی به ارمغان اورده بود.

آلبوم “Dare to Dream” که منتشر شد اولین نامزدی گرمی را برای یانی به ارمغان آورد.

و در سال ۱۹۹۳ با انتشار آلبوم “In My Time” دومین نامزدی گرمی را بدست آورد.

بهترین آهنگ های یانی - Yanni

۱۹۹۰ : آکروپلیس و  کنسرت های جهانی و خستگی و ادامه مسیر

کنسرت موفق یانی که “Live at the Acropolis” نام داشت. که در سپتامبر ۱۹۹۳ در اودئون هرودس آتیکوس ۲۰۰۰ ساله فیلمبرداری شده بود. به صورت کاست و سی دی در سال ۱۹۹۴ منتشر شده بود. Acropolis اولین آلبوم زنده یانی بود که از باند اصلی خود که از ارکسترا ۶۰ نفره تشکیل شده بود استفاده کرده بود. Royal Philharmonic Orchestra با رهبر ارکستر ایرانی-آمریکایی شهرداد روحانی (Shahrdad Rohani) . دانلود بهترین آهنگ های یانی را از دست ندهید.

 

بدون هیچ پشتوانه مالی ای یانی ۲ میلیون دلار از مال شخصی خود را برای این کنسرت هزینه می کند.

با این استراتژی که بازاری جدید برای موسیقی خود دست و پا کند.

نتیجه این ویدیو , پخش آن در برنامه تلویزیونی PBS بود که به یکی از محبوبت ترین برنامه های پخش شده از این شبکه تبدیل شد.

در ۶۵ کشور مختلف پخش شد و حدودا نیم میلیارد نفر آن را تماشا کردند.

و بعد از “Michael Jackson’s Thriller” به دومین موزیک ویدیو کنسرت پرفروش همه ی دوران ها تبدیل شد.

و بیش از ۷ میلیون نسخه در کل جهان به فروش رساند.

پیشنهاد ویژه : دانلود مجموعه شاهکارهای آهنگ بی کلام جیمز لست (James Last)

 

کنسرت در مکان های مختلف تاریخی

در مارچ ۱۹۹۷ یانی به یکی از اندک آهنگسازان غربی تبدیل شد که در بنای تاریخی تاج محل در هندوستان به اجرای کنسرت پرداخت. در ادامه در می ۱۹۹۷ در شهر ممنوعه در چین کنسرتی را اجرا کرد و اولین آهنگساز مدرن غرب شد که در این بنای تاریخی کنسرت اجرا کرده. این دو رویداد به صورت کنسرت زنده بوده اند. سومین آلبوم یانی هم “Tribute” نام داشت و در نوامبر ۱۹۹۷ منتشر شد.

 

او مذاکراتی انجام داد تا اجازه اجراهای بیشتر در این دو بنای تاریخی پیدا کند. در اوایل سال ۱۹۹۸ رابطه او با ایوانز به هم خورد. در اواخر سال ۱۹۹۸ تور خود را به پایان رساند. یانی دوران موسیقیایی خود را متوقف کرد. بعدها اعلام کرد که افسرده شده است و به مدت سه ماه به یونان پیش خانواده اش بازگشته است. به مدت دو سال مصاحبه ای انجام نداد. در پاین همین مطلب بهترین آهنگ های یانی را دانلود نمایید.

بهترین آهنگ های یانی - Yanni

۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ : بعد از وقفه زمانی و منظری جدید

در سال ۲۰۰۰ بعد از دو سال فاصله زمانی , یانی دوازدهمین آلبوم استودیویی خود را با نام “If I Could Tell You” منتشر کرد. این آلبوم در هفته اول موفق به فروش ۵۵ هزار نسخه شد و رتبه ۲۰ را در بیلبورد بدست اورد. بیشترین فروش را در هفته اول در بین آلبوم های دیگر خود داشت. یانی از این آلبوم با عنوان آلبومی آرام یاد کرد و گفت بار دراماتیکی ان از آلبوم های کنسرتش کمتر است. او در ادامه اعلام کرده بود تمامی صداهای موجود در آلبومش را خودش خلق کرده است.

 

آلبوم موسیقی یانی با عنوان Ethnicity محصول سال ۲۰۰۳ نمایانگر فرهنگ های مختلف در جهان است.

یانی درباره ی این آلبوم گفته بود آن انعکاس دهنده رنگ و زیبایی جامعه های چند فرهنگی است.

این آلبوم نزدیک به انتشار زندگینامه یانی با نام “یانی در کلمات – Yanni in Words” در ۲۳ اکتبر ۲۰۰۳ منتشر شده بود.

 

یانی در آلبوم “Yanni Voices” برای اولین بار در دوران کاری خود از وکالیست در آلبوم خود به تهیه کنندگی Ric Wake استفاده کرده بود.

برنامه تلویزیونی PBS چند هفته قبل از این آلبوم منتشر شود کنسرت Acapulco concert که مربوط به همین آلبوم است در برنامه خود پخش کرد.

آلبوم Mexicanisimo در ماه نوامبر در جشن ۲۰۰ سالگی مکزیک در سال ۲۰۱۰ منتشر کرد.

این آلبوم به احترام آن کشور ساخته شده بود و در ان از موسیقی محلی آنها استفاده شده بود.

از دو خواننده با نام های Pepe Aguilar و Lucero در آلبوم استفاده شده بود.

بهترین آهنگ های یانی - Yanni

۲۰۱۰ : طراحی صداهای جدید و بازگشت به تورهای دور دنیا

در فبریه ۲۰۱۰ آلبوم “Truth of Touch” را منتشر کرد که اولین آلبوم استودیویی بود که از ابزارآلات جدید در آن استفاده شده بود (درست از ۸ سال قبل زمان آلبوم Ethnicity). این آلبوم محتوی های متنوعی دارد و از ابزار آلات موسیقی مدرن و موسیقی الکترونیک و همچنین استفاده از جلوه های سینمایی در آن استفاده شده است. در سبک های موسیقی نیوایج و موسیقی ملل می باشد.

 

James Christopher Monger در وصف این آلبوم گفته بود یانی به مسیر موسیقی بی کلام خود بازگشته است. و باید برای طرفداران خود از نوع موسیقی هایی که در دهه ۹۰ خلق میکرده ارائه دهد. سه ترک از بین ۱۵ ترک این آلبوم از خواننده وکال در آن استفاده شده و بقیه ترک ها عمدتا موسیقی اینسترامنتال را شامل می شوند.

 

در آپریل ۲۰۱۲ او آلبوم زنده خود را به صورت سی دی و دی وی دی منتشر کرد.

که در ۱۶ و ۱۷ دسامبر در محل Castillo (Fort) San Felipe del Morro ضیط و فیلمبرداری شده بود.

این کنسرت هم از طریق برنامه تلویزیونی PBS در سال ۲۰۱۲ پخش شد.

میشه گفت ۱۰همین همکاری با این نهاد می باشد. حتما بهترین آهنگ های یانی را دانلود نمایید.

پیشنهاد ویژه : دانلود بهترین موسیقی های کلاسیک جهان

 

یانی مجددا در فبریه ۲۰۱۳ در چین اجرا داشته که از طریق شبکه چینی CCTV منتشر شده. شبکه ای که بیننده سالیانه ی آن ۷۰۰ میلیون نفر می باشد و یانی اولین فرد خارجی می باشد که از او دعوت کرده برای اجرا. او ترک East Meets West را منتشر کرده است که ترکیب چند آهنگ معروف یانی می باشد. در بخش هایی از آن هم از ابزار موسیقی چینی با نام “zither” استفاده شده است. در تورهای ۲۰۱۰ یانی از وکالیست های متفاوتی نسبت به سالهای ۲۰۰۸-۲۰۰۹ استفاده کرده بود.

بهترین آهنگ های یانی

میانه دهه ۲۰۱۰ به بعد

در مارچ ۲۰۱۴ یانی هفدهمین آلبوم استودیویی خود با نام “Inspirato” را منتشر کرد. که با همکاری تنور اپرا Plácido Domingo و تهیه کنندگی Ric Wake که قبلا در البوم “Yanni Voices” همکاری داشته اند می باشد. در آن اجراهای وکال برجسته ای دیده می شود. متن و آهنگ های به طور اصل ایتالیایی می باشند. در مارچ ۲۰۱۵ یانی موسیقی متن مستند ژاپنی به نام Hexi Corridor را آهنگسازی کرده است.

 

در ۳۰ و ۳۱ اکتبر ۲۰۱۵ یانی دو کنسرت در زمین اطراف اهرام مصر و مجسمه ابوالهول برگذار کرد.

اولین اجرای ان در کشور مصر بود.

در دسامبر ۲۰۱۵ موسیقی “Seven Billion Dreams” را برای ناسا در تولد ۱۵ سالگی ایستگاه فضایی بین المللی ساخته بود.

در ژانویه ۲۰۱۶ هجدهمین آلبوم استودیویی خود را با نام “Sensuous Chill” منتشر کرد.

از موسیقی الکترونیک و ریتمیک در ان استفاده شده بود.

 

در سپتامبر ۲۰۱۸ یانی ترک پیانو سولو با نام “When Dreams Come True” را منتشر کرد. که در تور ۲۰۱۸ ساخته شده بود. ان را به طور زنده در برابر بینندگان اجرا کرد به شکلی که کسی از آن اطلاع نداشت. یانی آن را برای ۲۵امین سالگرد کنسرت Live at the Acropolis پخش کرده بود.

 

نویسندگی کتاب زندگی نامه یانی با نام “Yanni in Words” را David Rensin انجام داده که در فبریه سال ۲۰۰۳ منتشر شد.

این کتاب همزمان به آلبوم Ethnicity منتشر شد.

این کتاب در ۲ مارچ ۲۰۰۳ به پرفروش ترین کتاب از لحاظ نیویورک تایمز در دسته بندی غیر تخیلی تبدیل شد.

هم اکنون از پایین همین مطلب بهترین آهنگ های یانی را دانلود نمایید.

پیشنهاد ویژه : آهنگ های فیلم متخاصمان (Hostiles) اشک را به چشم می آورد

 

تاثیرات موسیقی

در دوران کودکی یانی به دامنه گسترده ای از موسیقی های مختلف از کشور ها و فرهنگ های مختلف از جمله افریقای شمالی, کشور های عربی و اروپا گوش میداد. و اعلام کرد هیچ رادیو موسیقی راک و موسیقی کلاسیک وجود نداشت. هر رادیو در تمامی ژانر های موسیقی پخش میکرد. گفته می شود موزیک های یانی منعکس کننده , روبه رویی او با تارخچه های مختلف سرتاسر دنیا است.

 

Jeffrey Kaczmarczyk از کمپانی موسیقیایی Booth Newspapers اظهار داشت که الهامی که از موسیقی یانی گرفته است یکی از عناصر موفقیت او بوده است. موسیقی یانی از کشور ها و قاره های مختلف الهام گرفته است از جمله آسیا , آمریکای لاتین و خاورمیانه در ژانر های مختلف از جمله موزیک کلاسیک و راک و رول و موزیک الکترونیک.

 

یانی اعلام کرده بود که در دهه ۷۰ میلادی با تکنولوژی جدید و ابزار های موسیقی الکترونیک جدید که روی کار آمده بود تاثیر زیادی در دوران کاری او گذاشته است.

او در آلبوم “Truth of Touch” محصول سال ۲۰۱۱ شروع به تجریه طراحی صداهای جدید کرده بود.

او در سالهای ابتدایی زندگی اش از آهنگسازان کلاسیک زیادی الهام گرفته است.

در سن ۸ سالگی به کارهای Bach گوش میداده.

یانی اظهار کرده نه تنها آهنگسازان کلاسیک از جمله Mozart و Bach تاثیر گرفته بلکه از سبک های راک و رول هم تاثیر گرفته و باند های محبوبش  Led Zeppelin, the People! و Black Sabbath بوده اند.

وب سایت دریم موزیک از شما دعوت میکند بهترین آهنگ های یانی را گوش دهید.

حتما دانلود موسیقی فیلم دارک فینکس – Dark Phoenix (شاهکار هانس زیمر) را دانلود نمایید

 

اطلاعات بیشتر در ویکی پدیا

لیست آهنگ های برتر یانی

۰۱ – Once Upon A Time – [3:51]
۰۲ – Within Attraction – [4:10]
۰۳ – Song For Antartica – [4:24]
۰۴ – Aria – [4:00]
۰۵ – A Love For Life – [5:07]
۰۶ – Reflections Of Passion – [4:32]
۰۷ – To Take…To Hold – [3:59]
۰۸ – Only A Memory – [4:17]
۰۹ – Flight Of Fantasy – [5:41]
۱۰ – To The One Who Knows – [5:37]
۱۱ – The End Of August – [3:47]
۱۲ – Marching Season – [2:39]
۱۳ – Santorini – [4:36]
۱۴ – Nice To Meet You (Special Radio Edit) – [3:21]
۱۵ – A Night To Remember – [5:50]

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

9 ژوئن 2019 22,703 views 1
نظرات

حسن شکیبا 2020/06/13

عالی و بی‌نظیر است یانی
یانی آدل و آخر موسیقی بیکلام است
کاش روزی برسد که در ایران هم اجرا زنده انجام دهد
به امید آن روز