فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

در سال ۲۰۱۶ یکی از فیلم های جالب ترسناکی که نظرات بسیاری را به خود جلب کرد فیلم نفس نکش بود. امروز از طرف وب سایت دریم موزیک قصد دانلود موسیقی متن فیلم نفس نکش (Don’t Breathe) اثری از روکه بانیوس (Roque Banos) را داریم. امید است از گوش دادن به اهنگ های فیلم نفس نکش نهایت لذت را ببرید چونکه البوم موسیقی فیلم بسیار جذابی در انتظار شماست.

آلبوم دلهره آور موسیقی متن فیلم نفس نکش (Don't Breathe)

معرفی فیلم نفس نکش

نفس نکش (Don’t Breathe) فیلم ترسنناک و هیجانی محصول سال ۲۰۱۶ کشور آمریکا می باشد.

کارگردانی و تهیه کنندگی این فیلم را فدی آلوارز (Fede Álvarez) انجام داده است.

کمک تهیه کنندگی فیلم را هم سم ریمی (Sam Raimi) و رابرت تپرت (Robert Tapert) انجام داده اند و کمک نویسندگی آن را خود آلوارز به همراه Rodo Sayagues انجام داده است.

 

ستارگانی که در فیلم نفس نکش هنرنمایی می کنند جین لیوی (Jane Levy) و دیلان مینت (Dylan Minnette) و دنیل زوواتو (Daniel Zovatto) و استیون لانگ (Stephen Lang) می باشند. داستان فیلم درباره سه دوست است که برای دزدی وارد خانه پیر مرد کوری می شوند که در آنجا به دام می افتند. فیلم Don’t Breathe توسط دو کمپانی Ghost House Pictures و Good Universe تولید می شود و کمپانی Sony Pictures Releasing هم کار انتشار آن را برعهده گرفته.

 

برخلاف فیلم مرگ شیطان (Evil Dead) کارگردان آلوارز تصمیم گرفت که پروژه باید از خون و خون ریزی کمتری برخوردار باشد و دارای داستانی اورجینال با تعلیق بیشتر و بدون عناصر ماورایی مسخره باشد, که اخیرا به این نتیجه رسیده بود زیادی از آنها استفاده کرده. عنوان اصلی فیلم A Man in the Dark بوده است که در اوایل سال ۲۰۱۴ معرفی شده است. و در همین زمان کارگردانی آلوارز و نویسندگی Sayagues و تهیه کنندگی ریمی و تپرت و هنرنمایی لیوی تایید شد. در ۲۹ جون ۲۰۱۵ , فیلمبرداری فیلم نفس نکش اغاز شد و در جولای ۲۰۱۵ در دیترویت به پایان رسید. همان طور که گفته شد موسیقی متن فیلم نفس نکش را روکه بانیوس (Roque Banos) نوشته است.

آلبوم دلهره آور موسیقی متن فیلم نفس نکش (Don't Breathe)

ادامه معرفی فیلم

پیش نمایش فیلم نفس نکش در ۱۲ مارچ ۲۰۱۶ در South by Southwest به نمایش درآمد.

و انتشار سینمایی خودش را در ۲۶ اگوست ۲۰۱۶ توسط کمپانی های Screen Gems و Stage 6 Films تجربه کرد. فیلم در سطح جهان با فروش ۱۵۷ میلیون دلاری رو به رو شد و به طور گسترده با نظرات مثبت منتقدین رو به رو شد و بسیاری بازی های لیوی و لانگ و کارگردانی و فیلمنامه و اتمسفر پرتنش آن را تحسین کرده بودند. و Magazine ار آن با عنوان “بهترین فیلم ترسناک ۲۰ سال اخیر یاد کرد”

پیشنهاد ویژه : آلبوم دلهره آور موسیقی متن فیلم مرد نامرئی (The Invisible Man)

آلبوم دلهره آور موسیقی متن فیلم نفس نکش (Don't Breathe)

درباره تولید فیلم نفس نکش

Fede Álvarez اظهار داشت, واکنش ها به فیلم اخیراش یعنی مرگ شیطان ۲۰۱۳ این بوده است که خون و خون ریزی زیادی داشته است و تمرکز زیادی بر روی شوکه کردن بیننده ها داشته است و همچنین یک بازسازی بوده است. در پاسخ به این نظرات الوارز تصمیم میگیرد فیلم Don’t Breathe را بسازد, داستانی اورجینال که خون و خون ریزی کمتری دارد و تمرکز بیشتری بر روی تعلیق و شوکه کردن بیننده ها دارد. او میخواست از فیلمی که عناصر ماورایی دارد دوری کند و احساس کرده این عناصر زیادی مرسوم شده.

 

آلوارز درباره ساخت فیلم می گوید: “به طور معمول ما به کاراکترهای داستان قابلیت هایی می دهیم که فراتر از انسان های عادی و توانایی های انها باشند. با اینبار به این فکر افتادیم برعکس عمل کنیم و قابلیت ها را از کاراکتر بگیرید و آمدیم از کاراکتر چشم هایش را گرفتیم و شخصیتی نابینا خلق کردیم.”

همچنین الوارز درباره فیلم نفس نکش می گوید “تمرینی در واژگونی”!

 

در ۱ می ۲۰۱۵ , Daniel Zovatto به تیم بازیگری اضافه شد.

در ۲۲ می ۲۰۱۵ , Dylan Minnette به تیم اضافه شد.

در ۱۸ جون ۲۰۱۵ , Jane Levy و Stephen Lang به فیلم اضافه شدند.

لازم به ذکر است اکثر بخش های فیلم در هانگری فیلمبرداری شده است. دانلود موسیقی متن فیلم Don’t Breathe را از پایین مطلب انجام دهید.

پیشنهاد ویژه : آلبوم رمانیک موسیقی فیلم All the Bright Places (تمام جاهای درخشان)

آلبوم دلهره آور موسیقی متن فیلم نفس نکش (Don't Breathe)

باکس آفیس

فیلم نفس نکش در آمریکای شمالی موفق به فروش ۸۹٫۲ میلیون دلاری شد

و در بقیه مناطق جهان ۶۷٫۹ میلیون دلار فروش کرد.

این در حالی است فروش جهانی فیلم از مرز ۱۵۷ میلیون دلار گذشته است.

لازم به ذکر است بودجه تولیدی فیلم تنها ۹٫۹ میلیون دلار بوده است.

با توجه به بودجه پایین تولیدی از این فیلم با عنوان موفقیتی مالی بزرگ یاد شد و حدودا سود آن با در نظر گرفتن هزینه های فیلم و تبلیات انجام شده ۵۹٫۱ میلیون دلار بوده است.

این فیلم دومین فیلم موفق سونی در تابستان ۲۰۱۶ بعد از انیمیشن Sausage Party بود.

 

در ۲۶ اگوست ۲۰۱۶ فیلم نفس نکش در آمریکا و کانادا اکران شد.

در ابتدا از ۳۰۵۱ سالن سینمایی که در هفته ابتدایی اکرانش در اختیار داشت

با فروش ۱۱ تا ۱۴ میلیون دلاری رو به رو شود

و بعضی ها تخمین زده بودند تا ۲۰ میلیون دلار هم فروش خواهد داشت.

انتشارات مختلف اعلام کرده بودند که میتواند فیلمی باشد که فیلم Suicide Squad را از جایگاه اول باکس افیس پایین بکشد.

 

در پیش نمایش پنج شنبه شب خود ۱٫۹ میلیون دلار فروش کرد

و در ادامه روز اول اکران خود را با ۱۰ میلیون دلار فروش پشت سر گذاشت.

سرانجام هفته ابتدایی اکران خوش را با ۲۶٫۴ میلیون دلاری پشت سر گذاشت و به راحتی جایگاه اول فیلم جوخه انتحاری را تصاحب کرد. دانلود موسیقی متن فیلم نفس نکش را به دوستان خود پیشنهاد دهید.

آلبوم دلهره آور موسیقی متن فیلم نفس نکش (Don't Breathe)

واکنش منتقدین

بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۲۱۹ نقد انجام شده از فیلم نفس نکش با ۸۸ درصد نظر مثبت رو به رو شد و امتیاز ۷٫۲ از ۱۰ را دریافت کرد. نظر قریب به اتفاق منتقدین این بود, فیلم نفس نکش به شکل هوشمندانه ای در داستان محکم خود پیچیدگی ایجاد کرده است تا به میزان راضی کننده ای تنش را برای بیننده به ارمغان آورد. بر اساس وب سایت “Metacritic” از ۳۹ نق انجام شده با امتیاز ۷۱ از ۱۰۰ رو به رو شده است.

پیشنهاد ویژه : آلبوم زیبای موسیقی متن سریال I Am Not Okay with This

آلبوم دلهره آور موسیقی متن فیلم نفس نکش (Don't Breathe)

نقد اختصاصی فیلم نفس نکش

نفس نکش , فیلمی ساخته شده توسط تیمی خلاق که کار اخیر انها فیلم بازسازی شده مرگ شیطان بوده است. در این فیلم جیمز لیوی در نقش کاراکتر اصلی فیلم است که به همراه دوستانش وارد خانه پیرمردی نابینا می شوند. آنها بر این باور هستند که در خانه این پیرمرد چیزی ارزشند برای دزدی وجود دارد و فکر میکنند دزدی آن کاری آسان است. در صورتی که این پیرمرد به این راحتی بیخیال این مال نمی شود و شما شاهد ۹۰ دقیقه فیلم هیجان انگیز و ترسناک فوق العاده هستید …

 

فیلم Don’t Breathe , فیلمی پرتنش با طراحی صدا, تدوین, بازیها, کارگردانی, موسیقی متن و … همه در کنار هم جمع شده اند که تجربه ای تکرار نشدنی برای بیننده بوجود آورند. در بعضی از لحظات فیلم نفسم را در سینه حبس کرده بودم, درست مثل کاری که کاراکترهای اصلی فیلم انجام میدادند. کاراکتر پیرمرد داستان به شکل استادانه ای توسط استیون لانگ اجرا می شود. که در این خانه به این طرف و آن طرف می رود و سعی دارد این بچه ها را پیدا کند. بخش زیادی از این تعلیق در این سکانس ها بوجود می آید و منو یاد سکانس های بازی Until Dawn می اندازد! جاهایی که موجود در نزدیکی تو است و تو باید دسته را طوری در دست بگیری که تکون نخورد وگرنه ان موجود شما را پیدا می کند! بخش های زیادی از فیلم نفس نکش چنین حسی را در بیننده بوجود می آورد.

 

مفهومی که در پشت این فیلم وجود دارد, نبوغانه است! ایده فوق العاده ای دارد

و از این مفهوم تمام تعلیق و تنشی را که میخواستند بیرون کشیدند و این کار را به بهترین شکل انجام دادند.

دوستان این کاراکتر اصلی توسط دیلان مینت و دنیل زوواتو بازی می شوند که مینت را در فیلم زندانیان دیده بودیم.

آلبوم دلهره آور موسیقی متن فیلم نفس نکش (Don't Breathe)

دوری از عناصر مرسوم ترس!

به شخصه در هنگام تماشای فیلم نفس نکش از این موضوع بسیار راضی بودم که از عناصر سنتی ترس دوری شده بود. سکانس های ناگهانی ترس در این فیلم حقیقت دارند! اینطور نیست یکی در تاریکی دست روی شانه های شخصی بی اندازد یا اینکه چیزی به به پنجره برخورد کند و یک صدای مسخره بیاید و از این مضخرفات! تمام ترس های این فیلم تاثیرگذار هستند و آنجا هستند که در تکامل این تعلیق و تنش کمک کنند.

 

هرچی که بیشتر درباره این مردی که سعی به دزدی از او دارن می فهمند, ترس آنها بیشتر و بیشتر می شود چونکه این شخص اصلا ان شخص بی دفاعی که فکر میکردند نیست. و به این موضوع طراحی صدای استادانه و کارگردانی استادانه اضافه شده است که این فیلم را به شدت هیجان انگیز برای تماشا تبدیل کرده است. به شخصه کوچکترین مشکلی با این فیلم نداشتم تا آن پایان بندی (چیزی اسپویل نمیکنم). موسیقی متن فیلم نفس نکش تجربه موسیقیایی خیلی خوبی برای شما خواهد بود.

پیشنهاد ویژه: آلبوم هیجان انگیز موسیقی متن بازی سایبرپانک ۲۰۷۷

آلبوم دلهره آور موسیقی متن فیلم نفس نکش (Don't Breathe)

درباره مشکلات و پایان فیلم

در لحظات پایانی فیلم یک لحظه صفحه سیاه می شود و خیال کردم فیلم تمام شده است و از آن پایان بسیار راضی بودم اما دوباره دیدم سه دقیقه اضافه در پایان ان وجود دارد. از آن پایان های جایگزینی است که در دیسک های بلوری وجود دارد و شما بعد از دیدنش با خودتون میگوید خوشحالم که اینو اضافه نکردن! اما در این فیلم اضافه کردن! این سه دقیقه به هیچ درد فیلم نمیخورد و هیچ کاری برای کاراکترها انجام نمیدهد “هی اینم یک سری اطلاعات اضافه!” هیچ کاری برای فیلم و کاراکترها انجام نمیدهد, به نظرم وقتی صفحه سیاه شد همان پایان کافی بود.

 

همچنین مورد دیگری که در طور فیلم نفس نکش وجود داشت و کم کم داشت توی ذوقم میزد, در این فیلم عناصر مشابه زیادی با فیلم Panic Room کاری از دیوید فینچر وجود دارد. بعضی از آنها جلوه های بصری هستند, مثلا کاراکتر اصلی دقیقا با کاراکتر جودی فاستر در فیلم پنیک روم شباهت دارد! یک یاروی Punky هم در این فیلم هست که در آن فیلم دقیقا شبیه کاراکتر جرد لتو بود! نه تنها ظاهر بلکه نحوه بازی کردن! انگار از ساختار پایه ای فیلم Panic Room استفاده کرده است. فکر میکردم من خیال میکنم تا اینکه پایان فیلم دقیقا مشابه بخش ابتدایی فیلم Panic Room است!

همچنین ر این فیلم سکانسی وجود دارد که دوربین به صورت گذرا بخش های مختلف خانه را نمایش می دهد, که اینکار دقیقا در فیلم Panic Room انجام شده است! اگر واقعا چنین برداشت هایی نکرده اند باید بگم تصادف خیلی نادری رخ داده است!

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم جوکر (Joker)

آلبوم دلهره آور موسیقی متن فیلم نفس نکش (Don't Breathe)

سخن پایانی

اگر از این دو مورد چشم پوشی کنیم, به عقیده من فیلم نفس نکش فیلمی به شدت هیجان انگیز که تماشای آن بسیار سرگرم کننده است و به شدت اشتیاق تماشای مجدد آن را دارم و امتیاز -A برای فیلم Dont Breathe در نظر دارم. در پایان پیشنهاد می شود اهنگ های فیلم نفس نکش را حتما دانلود نمایید.

دوستان اگر طرفدار فیلم های ترسناک به خصوص فیلم های خوب ترسناک هستید حتما آن را تماشا کنید, قطعا ارزش وقت گذاشتن را دارد.

آلبوم دلهره آور موسیقی متن فیلم نفس نکش (Don't Breathe)

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

ترک لیست موسیقی متن فیلم نفس نکش

۱) – The Abandoned Neighborhood – 2:24
۲) – Let’s Do This One – 6:30
۳) – Approaching the House – 2:37
۴) – The Blindman Liar – 3:45
۵) – Money Dies – 3:45
۶) – The Safe Box – 4:15
۷) – Let’s Get Out of Here – 6:23
۸) – Indoor Chasing – 3:44
۹) – Dog Hunting – 3:26
۱۰) – Captured – 2:49
۱۱) – Insemination – 5:16
۱۲) – Trapped In the Car – 5:17
۱۳) – Back To the House – 2:28
۱۴) – Leaving Town – 4:05
۱۵) – Don’t Breathe Credits – 2:30
۵۹:۱۳

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

11 مارس 2020 2,919 views 2
نظرات

مهدی قانع‌پسند 2020/03/11

خدا یارتون ، خیلی با ارزشید شما⁦♥️⁩

admin 2020/03/11

ممنون از انرژی مثبتی که می دهید.