فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

هم اکنون از وب سایت دریم موزیک قصد معرفی آلبوم موسیقی بی کلام فوق العاده زیبایی را داریم که از گوش دادن به این آلبوم موسیقی زیبا خسته نخواهید شد. و آن آلبوم موسیقی متن سریال بازماندگان (The Leftovers) کاری از آهنگساز بزرگ مکس ریشتر (Max Richter) می باشد. در ادامه با نقد اختصاصی و دانلود موسیقی متن تمام فصل ها همراه ما باشید.

آلبوم روح نواز موسیقی متن سریال بازماندگان (The Leftovers)

معرفی سریال The Leftovers

بازماندگان (The Leftovers) سریال درام و معمایی و ماورائی است که خالق آن دیمون لیندلوف (Damon Lindelof) و تام پروتا (Tom Perrotta) می باشند. این سریال در تاریخ ۲۹ جون ۲۰۱۴ تا ۴ جون ۲۰۱۷ از شبکه HBO پخش شد. این سریال بر اساس رمانی از تام پروتا با همین نام می باشد. داستان سریال سه سال بعد از “عزیمت ناگهانی” اغاز می شود که در آن اتقاف ۲ درصد از جمعیت جهان ناپدید می شوند.

 

تمرکز اصلی داستان بر روی کاراکتر های رئیس پلیس کوین گاروی (با بازیه جاستین ثرو – Justin Theroux) و بیوه ای داغدار به نام نورا درست (با بازیه کری کون – Carrie Coon) و برادرش “مت” (با بازیه کریستوفر اکلستون – Christopher Eccleston) می باشد. و این که این حادثه چه تاثیری روی زندگی آنها گذاشته است.

 

داستان سریال توسط Lindelof و Perrotta نوشته شده است. و توسط پیتر برگ (Peter Berg) هم کارگردانی شده است. بازیگران برجسته ی دیگری که در این سریال به هنرنمایی پرداخته اند ایمی برنمن (Amy Brenneman) و لیو تایلر (Liv Tyler) و کریس زیلکا (Chris Zylka) و مارگارت کوالی (Margaret Qualley) و آن داود (Ann Dowd) و رجینا کینگ (Regina King) و جوان آدپو (Jovan Adepo) و کوین کارل (Kevin Carroll) و جنل ملونی (Janel Moloney) و اسکات گلن (Scott Glenn).

فصل دوم سریال در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۱۵ روی آنتن رفت, در ۶ دسامبر همان سال به پایان رسید. در تاریخ ۱۰ دسامبر ۲۰۱۵ , Lindelof درخواست پایان سریال را کرد. اما HBO سریال را برای فصل سوم و پایانی تمدید کرد. که در تاریخ ۱۶ آپریل ۲۰۱۷ بر روی آنتن رفت. و در تاریخ ۴ جون ۲۰۱۷ به پایان رسید. به طور کلی سریال از ۲۸ قسمت تشکیل شده است که در قالب سه فصل منتشر شده است.

 

ادامه معرفی سریال

فصل اول سریال با نقد های مثبت بسیاری رو به رو شد. اما برای تن ظالمانه ای که داشت مورد انتقاد قرار گرفت. بعد از پخش سریال, از سریال بازماندگان به عنوان یکی از بهترین سریال های همه ی دوران ها یاد شد. سریال برای نویسندگی , کارگردانی , بازیگری و عمق احساسی مورد ستایش قرار گرفت. موسیقی متن سریال بازماندگان هم به آهنگسازی مکس ریشتر مورد ستایش بسیاری از منتقدین و بینندگان قرار گرفت. این فیلم از خیلی جهان با کار قبلی Lindelof یعنی سریال Lost مقایسه شد. موسیقی متن سریال بازماندگان را از دست ندهید.

آلبوم روح نواز موسیقی متن سریال بازماندگان (The Leftovers)

نقد اختصاصی موسیقی سریال The Leftovers فصل اول

تاثیر مذهبی این سریال کاملا در موسیقی آن مشهود است. سریال ریتم خیلی آرامی دارم و این موضوع از موسیقی احساسی و عمیق مکس ریشتر کاملا مشهود است. ترک “De profundis” من را یاد آهنگسازی مینیمالیستی و واهمه آور Arvo Part می اندازد. ترک “Dona nobis pacem 1” تکامل شگفت انگیزی دارد و در آخر آن ترک هم آنچنان موسیقی اوج می گیرد که تک تک موهای بدنتان سیخ خواهد شد و حتی اشک را به چشمانتان خواهد آورد. احساسی که در این ترک وجود دارد غیر قابل وصف است.

پیشنهاد ویژه : موسیقی فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه (Spider-Man: Far From Home)

 

تکاملی که در ترک قبل ذکر کردم را خیلی دوست دارم, همین موضوع برای من باعث می شود به یکی از محبوب ترین ترک های آلبوم تبدیل شود. در ابتدای آغاز ترک شاهد نواخته شدن موسیقی زیبای پیانو هستیم. و در نیمه های راه موسیقی ویولن به آن اضافه می شود و در همان لحظه است موسیقی کاری می کند مو به تن آدم سیخ شود. در بخش پایانی ترک هم باید بگم ابر و باد و مه خودشید و فلک دست به دست هم می دهند و موسیقی اوج فوق العاده ای میگیرد. سپس در ترک Dona nobis pacem 2 تکاملی هستیم که از جنس تکامل هایی است که هانس زیمر در موسیقی هایش استفاده می کند.

 

She Remembers

ترک “She Remembers” یکی از خارق العاه ترین ترک هایی است که در کل این آلبوم شنیده ام. این موسیقی ره راحتی با احساسات بازی می کند. در موسیقی متن سریال های تلویزیونی امروزی سریال The leftovers به شکل منحصر به فردی ظاهر شد. انگار موسیقی از این دنیا نیست و به جای دیگری تعلق دارد. انتظار شنیدن یک چنین آلبومی را نداشتم. عجب ترکیب فوق العاده ای از دو ابزار موسیقی محبوب من یعنی پیانو و ویولن وجود دارد. با نهایت دقت و به شکل جادویی با یک دیگر نواخته می شوند. به نظرم سوزناک ترین ترک سال می باشد.

آلبوم روح نواز موسیقی متن سریال بازماندگان (The Leftovers)

موسیقی وارد وجود شما می شود و با روح و روان شما بازی می کند. حتی ممکن است کاری کند که اشک به چشمان شما آید. اگر در طول سال تنها یک آلبوم مثل این را گوش کنم خودم را خوش شانس می دانم و این بابت از مکس ریشتر قدردان هستم. به موسیقی متن سریال بازماندگان گوش دهید به دلیل این که موسیقی فراموش نشدنی ای را شاهد خواهید بود.

اگر به موسیقی مینیمالیستی پیانو و ویولن علاقه دارید مطمئنا این آلبوم در لیست آلبوم های مورد علاقه شما قرار خواهد گرفت. فقط چشمان خود را ببندید و به موسیقی گوش دهید و ببینید با شما چه خواهد کرد.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی انیمیشن شیرشاه (The Lion King)

 

لیست آهنگ های فصل اول The Leftovers

۱) The Leftovers (Main Title Theme) – 1:35
۲) The Departure – 1:15
۳) Afterimage 1 – 1:31
۴) De Profundis – 5:05
۵) Only Questions – 1:17
۶) Dona Nobis Pacem 1 – 3:20
۷) Afterimage 2 – 1:09
۸) Departure (Reflection) – 1:54
۹) Dona Nobis Pacem 2 – 3:20
۱۰) Family Circles – 1:01
۱۱) A Blessing – 2:32
۱۲) She Remembers – 3:49
۱۳) Departure (Lullaby) – 1:57
۱۴) Illuminations/Clouds – 1:32
۱۵) Afterimage 3 – 3:05
۱۶) Departure (Home) – 1:54
۳۶:۱۶

آلبوم روح نواز موسیقی متن سریال بازماندگان (The Leftovers)

نقد اختصاصی موسیقی متن The Leftovers فصل دوم

موسیقی فصل اول این سریال یک انقلاب بود و زمانی که به آن گوش دادم شوکه شدم. مکس ریشتر موسیقی متن مینیمالیستی و احساسی ای را خلق کرده بود که تا به حال مانند آن را تجربه نکرده بودم. سورپرایز خوبی است که برای فصل دوم هم موسیقی آن را تجربه کرد.

 

Entropy for Meg

در ابتدای آلبوم با شنیدن ترک “Entropy for Meg” به این نتیجه می رسید معجزه موسیقی همچنان وجود دارد. کمی متفاوت از آن چیزی که در فصل اول شنیدیم می باشد اما همچنان وجود دارد. ترک “The departure (diary)” یکی از محدود موسیقی های فصل دوم است که من را یاد فصل اول می اندازد. موسیقی پیانویی که میتوان گفت رابطی میان دو آلبوم است.

 

آلبوم فصل دوم موسیقی پیانو متناسبی دارد که در کنار آن موسیقی آمبینت پرتنش دیده می شود. به نظر من تنها چیزی که میتوانست آلبوم را بهتر کند این بود که مکس ریشتر از سینث دهه ۸۰ در آن استفاده کند. پیدا کردن موسیقی مینیمالیستی در حد و اندازه این آلبوم کاری سخت است. به آرامی این آلبوم. هیچ وقت نمیخواهم ترکی مثل “Dark cloud for Nora” را فراموش کنم.

 

A crowd of people turned away

در فصل دوم مکس ریشتر ابزارهای موسیقی جدیدی را هم تجربه کرده است. موسیقی تم گیتاری را شاهدیم, همچنین قطعه های الکترونیکی را شاهدیم از جمله “A crowd of people turned away” و همین موضوع آلبوم را خاص می کند. آلبوم همچنان عالی است اما من بخش هایی که موسیقی عمیق و انعکاسی شاهد هستیم را بیشتر دوست دارم.

آلبوم روح نواز موسیقی متن سریال بازماندگان (The Leftovers)

ترک هایی مثل “Tom’s lullaby” و “That solitary moment together” که عنوان های زیبایی هم دارند. من را یاد عنوان های آهنگ های ساخته شده توسط Trent Reznor و Atticus Ross می اندازد. امیدوارم در آینده شاهد موسیقی های متن بیشتری که ساخته شود توسط مکس ریشتر باشد باشیم. حس میکنم یک یا دو آلبوم در سال از این آهنگساز خارق العاده کافی نباشد. پیشنهاد می شود موسیقی متن سریال بازماندگان را از دست ندهید.

 

لیست آهنگ های فصل دوم The Leftovers

۱) Entropy for Meg – 2:02
۲) The Departure (Diary) – 1:52
۳) Crossings – 2:56
۴) Storybook – 2:07
۵) A bird in a Box – 3:12
۶) Tenebrae – 1:15
۷) Dark Cloud for Nora – 1:58
۸) The Departure (Phone call) – 2:37
۹) A Crowd of People Turned Away – 2:08
۱۰) Bright Cloud for Jill – 1:30
۱۱) Tom’s Lullaby – 2:04
۱۲) That Solitary Moment Together – 1:59
۱۳) Dona Nobis Pacem 3 (Evie) – 4:34
۱۴) The Departure (Persistence of Vision) – 1:49
۱۵) Dark Cloud for Kevin – 2:24
۱۶) Erika and John – 1:42
۱۷) The Quality of Mercy – 4:12
۱۸) The Leftovers Main Titles Season 1 (Small Ensemble Version) (Bonus Track) – 3:37
۴۳:۵۸

آلبوم روح نواز موسیقی متن سریال بازماندگان (The Leftovers)

نقد اختصاصی موزیک متن The Leftovers فصل سوم

به شخصه با موسیقی سریال The Leftovers با مکس ریشتر آشنا شدم, موسیقی فصل اول این سریال را به عنوان یکی از به یاد ماندنی ترین و دیوانه کننده ترین آلبوم ابتدایی سریال بود که توسط آهنگسازی ساخته شده بود. آلبومی عمیق و ارکسترا که در کنار سریال به شدت زیبا می بود. موسیقی به گونه ای بود که تا به حال مانند آن را نشنیده بودم و وقتی به آن گوش دادم موسیقی فراتر از انتظاراتم ظاهر شد. حالا هم شاهد موسیقی ۱۲ دقیقه ای فصل دوم هستیم.

 

میدانم آلبوم کوتاهی است اما آهنگساز آن مکس ریشتر است پس هر لحظه ی آن ارزشمند است. شیوه ای که این آهنگساز برای پیانو نت می نویسد هر لحظه ی آن ارزشمند است. ترک ابتدایی آلبوم “The end of all our exploring” نام داشت اثباتی برای این موضوع است. موسیقی سولو پیانو , سوزآور و غمگین , بدون تغییرات ناگهانی و تغییر تن صدا. به شخصه میتوانم برای همیشه به این موسیقی گوش دهم بدون این که از آن خسته شود. پیشنهاد می کنم حتما به آن گوش دهید.

 

در ادامه همین ترک موسیقی سولو پیانو جای خود را به ابزار موسیقی ارگان می دهد, اما صدای آن همچنان ملودیک بود, نحوه تکامل این ترک من را یاد کارهای هانس زیمر می اندازد. او هم همین تکامل زیبا را در آهنگهایش دارد.

 

The spectre of a rose

ترک “The spectre of a rose” تن صدای خفیف تری داشت, موسیقی پیانو لذت بخش تر و به زیبایی گل در آن دیده می شد. تم امیدبخش فصل سوم می باشد. باور کنید از شیوه نواختن پیانوی مکس ریشتر خشته نمی شوم. موسیقی مینیمالیستی است اما از نظر من حرف های بیشتری برای گفتن دارد, خیلی چیزها می توان در آن احساس کرد. انگار خود آدم در کنار دکمه های پیانو قرار دارد و صدای آن را به وضوح می شوند و حس می کند.

پیشنهاد ویژه : آلبوم روح نواز آهنگ های فیلم در میان ستارگان (Interstellar)

 

موسیقی متن سریال بازماندگان در فصل سوم به خوبی هماهنگ با پایان این سریال بود, این ۱۲ دقیقه موسیقی این آلبوم ارزش ساعت ها موسیقی را دارد برایم مهم نیست مکس ریشتر کجاها برود هر جا برود من هم آنجا خواهم بود…

 

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

لیست آهنگ های فصل سوم The Leftovers

۰۱) Max Richter – the end of all our exploring – 03:35
۰۲) Max Richter – either fire or fire – 01:35
۰۳) Max Richter – the spectre of a rose – 01:46
۰۴) Max Richter – Nothing’s Gonna Stop Me Now – 02:45
۰۵) Max Richter – And know the place for the first time – 02:55

———————————-

دانلود آلبوم S01 با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم S01 با کیفیت MP3-320kbps :

———————————-

دانلود آلبوم S02 با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم S02 با کیفیت MP3-320kbps :

———————————-

دانلود آلبوم S03 با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم S03 با کیفیت MP3-320kbps :

15 جولای 2019 14,870 views 9
نظرات

swallow 2019/08/24

عالییییییییییییییییه

ایمان 2020/11/21

ممنون وبیسنده عزیز… محتوا عالی بود
دمتون گرم

admin 2020/11/21

خواهش میکنم

محمدحسین دوراندیش 2020/12/01

از بهترین موسیقی متن های تاریخ…
دمتون گرم

محمدحسین دوراندیش 2021/01/06

بدون هیچ شکی این سریال از بهترین های تاریخ است و این آلبم از استاد مکس ریشتر از زیباترین آلبوم های موسیقی متن تاریخ
خیلی ممنون از سایت فوق العادتون ، اگر آلبوم های فیلم های قدیمی تر روهم مثلا آثار آقای چاپلین یا هیچکاک بزارین دیگه حرفی نمیمونه
خسته نباشین

admin 2021/01/06

سلام. تشکر لطف دارید

مصطفی اکبری 2021/09/14

دمتوووووون گررررررررررم
من که معتاد قطعه DEPARTURE شدم
عجیب . . .

رضا بهروز 2024/02/28

سلام
آیا لینکهای دانلود مشکل داره؟

admin 2024/02/28

سلام. لطفا قندشکن روشن کنید سپس تست نمایید.