فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

خب نوبتی هم باشه نوبت می رسد به بازی فوق العاده زیبا با موسیقی بی کلام زیباتر. در این لحظه آلبوم موسیقی متن بازی جورنی (Journey) کاری از آهنگساز جوان آستین وینتوری (Austin Wintory) را آماده دانلود کرده ایم, پیشنهاد می شود آب دستتان است زمین بگذارید و به این آلبوم زیبا و شنیدنی گوش دهید. این بازی مدت زمان کوتاهی دارد اما لحظه به لحظه ان جوری ساخته شده است که شیفته ی ان خواهید شد.

دانلود آلبوم محسور کننده موسیقی متن بازی جورنی (Journey)

معرفی بازی جورنی

جورنی (Journey) بازی مستقل ماجرایی می باشد که کار تولید و توسعه ی آن توسط کمپانی That game company انجام شده است. کار انتشار این بازی زیبا بر عهده ی کمپانی بزرگ سونی (Sony Computer Entertainment) بوده است. در مارچ ۲۰۱۲ بر روی پلنفورم پلی استیشن ۳ منتشر شد و در جولای سال ۲۰۱۵ امکاری بازی بر روی پلی استیشن ۴ فراهم شد. در جون ۲۰۱۹ هم بر روی پلتفورم ویندوز منتشر شد. و طیف بازیکنان این گسترش زیادی پیدا کرد.

 

در جورنی, بازیکن یک کاراکتر با جامعی بلند را در بیابانی گسترده هدایت می کند. که به سمت کوهی بلند در دوردست ها می رود. در این سفر میتوان شاهد بازیکنان دیگر هم بود. که انها می توانند به یاری هم بپردازند. اما انها نمی توانند با یکدیگر پیام صوتی یا نوشتاری بنویسند, حتی نمی توانند نام یکدیگر را ببیند مگر بعد از پایان بازی.

 

تنها راه ارتباطی آوازی موزیکال است, تولید کنندگان این بازی قصد داشته اند حس کوچکی و شگفتی و ارتباط احساسی بین انها بوجود آورند. موسیقی متن بازی توسط آستین وینتوری خلق شده و به شکل داینامیک نسبت به اعمالی که بازیکنان انجام می دهند واکنش نشان می دهند. او تمی ساده را برای این بازی خلق کرده است که بار احساسی فوق العاده ای را برای بازیکنان ایجاد می کند.

 

ادامه معرفی بازی

منتقدین بازی جلوه های سمعی بصری بازی را تحسین کرده اند و همچنین حس همراهی و دوستی که با دیگر بازیکنان که حتی انها را نمی شناسید به زیبایی ان افزوده است. بازی جورنی از ان زمان انتشار خود تا به امروز جزء یکی از بهترین بازی های همه ی دوران ها می باشد. این بازی چندین بار برنده جایزه بهترین بازی سال شده است و نامزدی و برنده چندین جایزه مختلف دیگر هم شده است. برای مثال در مراسم گرمی سال ۲۰۱۳ نامزد دریافت جایزه بهترین موسیقی متن برای رسانده های دیداری شده است. در آگوست ۲۰۱۲ نسخه Collector’s Edition این بازی منتشر شده است. دانلود موسیقی متن بازی جورنی (Journey) را از پایین مطلب انجام دهید.

پیشنهاد ویژه : غول چراغ جادو در موسیقی فیلم علاءالدین (Aladdin)

دانلود آلبوم محسور کننده موسیقی متن بازی جورنی (Journey)

معرفی موسیقی متن

موسیقی متن Journey توسط آهنگساز و رهبر ارکستر Austin Wintory اهنگسازی شده است. کسی که قبلا با کمپانی “Thatgamecompany” بر سر بازی Flow همکاری داشته اند. آن بازی هم از موسیقی زیبایی بر خوردار است پیشنهاد می کنم ان را از دست ندهید. آستین وینتوری با طراح صدا Steve Johnson برای ساخت موسیقی این بازی همکاری نزدیکی داشته است. این موضوع شامل تیم برنامه ریزی و تولید هم می شود. همین باعث شده است موسیقی به صورت داینامیک هم بدرد سکانس های اکشن بازی و هم بخش های ماجرایی و احساسی بخورد.

 

Johnson در ابتدا این تفکر را داشت که استفاده از قطعه های کوتاه موسیقی و تکرار ان باعث ایجاد خستگی در بازیکنان می شود و از ان با عنوان “فرصت از دست رفته” یاد کرد. او موسیقی میخواست که در ان تغییرات وجود داشته باشد. Jenova Chen در ابتدای شروع پروژه با Wintory دیدار کرد و از این که از موسیقی چی در ذهن دارد برایش گفت. وینتوری بعد از ترک جلسه مستقیم رفت و موسیقی تم اصلی را با موسیقی ویولن سل در همان شب نوشت.

 

ادامه معرفی موسیقی متن

وی کار ساخت موسیقی را تا سه سال بعد بر روی این بازی ادامه داد.

او ایده ها و تجربیات زیادی را بر روی موسیقی این بازی پیاده کرد.

ارکسترای موسیقی این بازی توسط ارکستر سمفونی Skopje Radio در شمال مقدونیه انجام شده است.

برخلاف بسیاری از بازی ها که کاراکتر های مختلف و مکان های مختلف بازی ایده ها و تم های مختلفی دارند.

وینتوری تصمیم گرفت تمام تم های بازی را بر اساس یک تم اصلی بنویسد.

بخصوص با ابزار سولو ویولن سل.

به طور کلی پیشنهاد می شود اب دستتان است زمین بگذارید و هم اکنون شروع به گوش دادن به این آلبوم موسیقی متن بازی جورنی , زیبا و شنیدنی کنید. تجربه فوق العاده ای در انتشار شما هست.

دانلود آلبوم محسور کننده موسیقی متن بازی جورنی (Journey)

نقد اختصاصی موسیقی متن Journey

اوایل همین ماه بود که کمپانی بازی سازی Thatgamecompany دنیای بازی را با انتشار نسخه اپل ایفون و ای پد این بازی غافلگیر کرد. این در حالی است که هیچ اطلاع قبلی از این انتشار وجود نداشت. در ابتدا فقط امکان بازی بروی کنسول پلی استیشن بود. اما هم اکنون با این انتشار مشخص شد این بازی را افراد بیشتری تجربه خواهند کرد. و من فرصت خوبی دارم تا درباره ی موسیقی متن خارق العاده ای که آستین وینتوری برای این بازی نوشته را بنویسم.

 

یکی از نکات خوب این بازی این است که زمان زیادی را بازی بازی کردن از شما نمی گیرد. میتوان ان را در عرض یکی دو ساعت به پایان رساند. این موضوع باعث شده به خالقین این بازی این فرصت داده بشه تا از تک تک لحظات برای هنری کردن بصری و از همه مهم تر موزیکالی این بازی استفاده کنند. این بازی تنها درباره ی سیر و سفر است. در این بازی شما کنترل موجودی را بر عهده دارید که جامعی بلند بر تر ندارد و روسری جادویی او قابلیت های جالبی دارد. تا جایی که اطلاع دارم جنسیت این کاراکتر مشخص نیست اما از انجایی که حرکات زنانه دارد دوست دارم ان را زن فرض کنم. و نقد را با این فرض پیش ببرم.

قبل از این که به معرفی تک تک اهنگ های این بازی بپردازیم از انجایی که شما عزیزان طرفدار موسیقی متن هستید پیشنهاد می شود حتما از صفحه فیلم انگاشته دیدن نمایید.

 

Nascence

قبل از این که به این سفر بپردازیم, در ابتدا با تم اصلی که آستین وینتوری برای این بازی نوشته است و “Nascence” نام دارد, می پردازیم. چیزی که این تم را شگفت انگیز می کند تنها ملودی دل انگیز آن نیست. باید اعتبار اصلی به نوازنده ی آن Tina Guo داده شود, کسی که در نواختن موسیقی ویولن سل مهارت فوق العاده ای دارد و همکاری های متعددی با آهنگساز بزرگ هانس زیمر داشته است و تقریبا او در تمام کنسرت های هانس زیمر حضور دارد. نکته جالبی که وجود دارد آستین وینتوری با Tina Guo حتی قبل از هانس زیمر آشنا شده است. اجرایی که در این ترک دارد فوق العاده است.

 

در فستیوان موسیقی فیلم Krakow دو آهنگساز Guo و Wintory اظهار داشتند. اولین نت های ویولن سل دل انگیز و احساسی که در طول اولین جلسات ضبط نواخته شد همین بود. این نشان دهنده این است چه میزان احساس می توان در دل موسیقی قرار داد. وقتی که موسیقی تم اماده شد , در مراحل اولیه ان به توسعه دهندگان بازی داده شد. و انها در طول ساخت بازی از ان الهام گرفتند.

دانلود آلبوم محسور کننده موسیقی متن بازی جورنی (Journey)

The Call

کنترل کاراکتر توسط بازیکنان و اغاز این سفر از ترک دوم یعنی “The Call” اغاز می شود.

وقتی اولین چشمه های موسیقی تم اصلی را در این ترک می شونیم , بازیکنان متوجه هدف این سفر می شوند.

کوهی بلند در دوردست ها که در نوک ان نوری می درخشد. در ادامه البوم شاهد توسعه موسیقی به همین شکل هستیم که سر انجام ان رسیدن به کوه است. در ابتدا کاراکتر بازی تنهای تنهاست و این تنهایی با موسیقی آمبینت سینث حمایت می شود , در این ترک شاهد موسیقی فلوت هستیم که از دور دست ها به گوش می رسد. نمونه ی ان در ترک های “First Confluence” و “Second Confluence” وجود دارد.

 

The Road of Trials

گه گاهی در طول سفر او تنها نیست, اون با “ربانی” آشنا می شود که انگار یک موجود زنده است. که او را در بخش هایی از این سفر همراهی می کند و باعث پرواز او می شود. این سکانس ها با ملودی های مختلف همراه هستند که توسط ابزار موسیقی ویولن سل و هارپ و فلوت که موسیقی انها در اطراف یک دیگر در حال رقصیدن هستند نواخته می شود. نمونه ی ان در ترک های “Threshold” و “The Road of Trials” دیده می شود.

 

موسیقی در این ترک ها به نظر شاد می آید که توسط ابزار های موسیقی که اشاره شد به همراه موزیک زیبای گیتار نواخته می شوند. در ترک های “Temptations” و “Descent” موسیقی حس و حال معماگونه و حتی کمی تاریک میگیرد که در ان شاهد موسیقی آمبینت سینث بیشتری هستیم. اما همچنان جا برای موسیقی ویولن سل و بقیه ابزار های موسیقی استرینگ وجود دارد.

 

Atonement

در ترک “Atonement” به Tina Guo اجازه داده شده تا بدرخشد.

از انجایی که موسیقی های او بر روی ویولن سل تاکید زیادی دارد.

با این موسیقی شاهد ایجاد اتمسفری احساسی و زیبا هستیم.

این اتمسفر زیبا با ملودی های زیباتر در ترک های “The Crossing” و “Reclamation” ادامه پیدا می کند.

تا این که به مغشوش ترین ترک آلبوم یعنی “Nadir” می رسیم.

در ان شاهد طرح خفیف اما سریع استرینگ هستیم

که هرج و مرجی را برای پایان بازی خلق می کند.

دانلود آلبوم محسور کننده موسیقی متن بازی جورنی (Journey)

هر سفری پایانی دارد, و در این بازی پایانی را شاهد هستیم که برای من یکی از بهترین پایان های دنیای بازی بود. تجربه ی فوق العاده خاص و ویژه ای داشت که با کلمات توانایی وصف ان را ندارم. موسیقی هایی که برای سکانس های پایانی بازی وجود دارد در نقطه اوج خود قرار دارند. برای مثال ترک “Apotheosis” ورای شگفت انگیز است. در این ترک شاهد خطوط موسیقی طولانی و زیبایی هستیم که طرح و نقش های فوق العاده ای دارند. باید عنوان “شاهکار” را به آن بدهم.

 

به شخصه باید بگویم شاهد یکی از بهتری آهنگسازی های بازی های ویدیویی همه دوران ها را هستید. و به راحتی اغاز این سفر به پایان می رسد, به گونه ای که تنها در دور دست ها شاهد موسیقی ویولن سل هستیم. علاوه بر موسیقی , جلوه های تصویری هم فوق العاده هستند. این ترکیب موسیقی و تصاویر کاملترین حالت را برای یک بازی ویدیویی رقم زده بود.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم روز مرگت مبارک (Happy Death Day)

 

I Was Born for This

برای رسیدن به نتیجه پایانی آلبوم با ترک “I Was Born for This” به پایان می رسد

که اساس ان ملودی تم اصلی بازی جورنی است و توسط Lisbeth Scott خوانده شده است.

متن این ترانه خیلی جالب است, از اسناد و شعر های قدیمی نشعت گرفته است.

که توسط زبان های مختلف لاتین, انگلیسی قدیم, یونانی وطنی , فرانسه و ژاپنی اجرا می شود.

 

سخن پایانی درباره موسیقی متن بازی جورنی

این البوم موسیقی دقیقا همانند عنوان بازی یعنی “سفر – Journey” می باشد. شما متوانید آمادگی سفر را در ترک ابتدایی و تم اصلی بشنوید و در کل این مسیر سفر به زیبایی ادامه پیدا می کند و در پایاین یکی از زیباتین پایان ها را رقم می زند. بعد رسیدن به مقصد ما شاهد ترانه فوق العاده زیبایی هستیم که یک جورایی نمایش دهنده ی پایان زیبای بازی می باشد.

دانلود آلبوم محسور کننده موسیقی متن بازی جورنی (Journey)

این آلبوم فاکتور زیبایی بدون بازی را هم دارا می باشد. برای مثال میتوان به ترک هایی از جمله “Nascence” و “Atonement” و “Apotheosis” بارها و بارها گوش دادبدون این که از انها خسته شد. اما پیشنهادی که دارم این است, اگر میخواهید موسیقی را با تمام وجود حس کنید پیشنهاد می کنم بازی را بر روی دستگاه های پلی استیشن ۴ یا موبایل های اپل اجرا کنید تا با تمام وجود بازی و موسیقی را حس کنید و ببینید چه طور موسیقی متن بازی جورنی با این دنیای شگفت انگیز همخوانی دارد. بعد از این که بازی را انجام دادید حالا به سایت دریم موزیک برگردید و البوم را دانلود کنید, در انن زمان است تجدید خاطره فوق العاده ای خواهید داشت.

پیشنهاد ویژه : آلبوم شگفت انگیز موسیقی سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)

 

اطلاعات تکمیلی در ویکیپدیا

لیست آهنگ های فیلم Journey

۱) – Nascence – 1:47
۲) – The Call – 3:39
۳) – First Confluence – 1:40
۴) – Second Confluence – 2:20
۵) – Threshold – 6:05
۶) – Third Confluence – 1:40
۷) – The Road of Trials – 4:16
۸) – Fourth Confluence – 1:07
۹) – Temptations – 4:13
۱۰) – Descent – 2:40
۱۱) – Fifth Confluence – 1:23
۱۲) – Atonement – 6:11
۱۳) – Final Confluence – 2:06
۱۴) – The Crossing – 1:58
۱۵) – Reclamation – 2:16
۱۶) – Nadir – 3:37
۱۷) – Apotheosis – 7:07
۱۸) – I Was Born for This – 4:41
۵۸:۴۶

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

27 آگوست 2019 3,947 views 1
نظرات

مهدی 2020/04/27

عالللللیییییی بود ممنون از سایت خوبتون