فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

در این لحظه از وب سایت دریم موزیک قصد معرفی و دانلود موسیقی متن فیلم روز مرگت مبارک (Happy Death Day) اثری از آهنگساز بزرگ بیر مک کرری (Bear McCreary) را داریم. این فیلم ترسناک یکی از بهترین فیلم های ترسناک می باشد که موسیقی آن همخوانی شدیدی به فیلم دارد. پیشنهاد می شود این آلبوم را از دست ندهید.

دانلود موسیقی متن فیلم روز مرگت مبارک (Happy Death Day)

معرفی فیلم روز مرگت مبارک

روز مرگت مبارک (Happy Death Day) فیلم ترسناک اسلشر , کمدی سیاه محصول سال ۲۰۱۷ کشور آمریکا می باشد. کارگردانی این فیلم را کریستوفر لندون (Christopher Landon) انجام داده است. نویسندگی این فیلم توسط اسکات لابدل (Scott Lobdell) انجام داده است. ستارگانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند جسیکا راث (Jessica Rothe) و ایزرائیل بروسارد (Israel Broussard) و رابی مودی (Ruby Modine) می باشند.

 

تهیه کنندگی فیلم توسط جیسون بلوم (Jason Blum) و کمپانی او Blumhouse Productions انجام شده است. داستان فیلم درباره ی دانش آموز مدرسه است که در روز تولدش به قتل می رسد و مدام ان روز را تجربه می کند. او متوجه می شود که باید قاتل را پیدا کند و جلوی او را بگیرد. این پروژه در سال ۲۰۰۷ تحت نام Half to Death معرفی شد و سرانجام در تاریخ ۱۳ اکتبر ۲۰۱۷ توسط کمپانی Universal Pictures منتشر شد. این فیلم موفق شد در سطح جهان ۱۲۵ میلیون دلار فروش کند این در حالی است بودجه ساخت فیلم ۴٫۸ میلیون دلار بوده است. فیلم با نظر مثبت منتقدین رو به رو شد. از این فیلم با عنوان ترکیب فیلم Groundhog Day با Scream یاد کردند. ادامه ای بر این فیلم در تاریخ ۱۳ فبریه ۲۰۱۹ با عنوان Happy Death Day 2U منتشر شد.

پیشنهاد ویژه : حسی خوب با آهنگ های فیلم First Man (نخستین انسان)

 

تولید فیلم

اولین معرفی فیلم در جولای ۲۰۰۷ با بازی مگان فاکس (Megan Fox) معرفی شد. و همان طور که گفته شد در ابتدا عنوان فیلم Half to Death انتخاب شده بود. همچنین اعلام شده بود مایکل بی (Michael Bay) تهیه کنندگی این فیلم را برای کمپانی Rogue Pictures انجام خواهد داد. و کارگردان ان Antti Jokinen باشد. Christopher Landon استخدام شده بود تا فیلمنامه نوشته شده توسط Scott Lobdell را بازنویسی کند.

 

فکر ساخت فیلم ساها بعد , بعد از این که تهیه کننده Angela Mancuso و Landon با هم رو به رو شدند و درباره ی ساخت فیلم Half to Death صحبت به میان آوردند. Landon  تصمیم گرفت تا فیلمنامه را برای Jason Blum از کمپانی Blumhouse Productions ارسال کند. کسی که در زمینه فیلم ترسناک تجربه دارد و در ساخت سری فیلم های Paranormal Activity همکاری داشته است. برای ساخت فیلم باعث شد چراغ سبزی به کمپانی Universal Pictures داده شود.

 

در ۱۱ اکتبر ۲۰۱۶ کمپانی Blumhouse این پروژه را معرفی کرد که کارگردانی ان را Landon انجام خواهد داد و Jessica Rothe در نقش اصلی در ان بازی خواهد کرد. در ۸ نوامبر ۲۰۱۶ اعلام شد ستارگانی از جمله Ruby Modine, Charles Aitken و Rachel Matthews به تیم بازیگری اضافه خواهند شد. سرانجام در جون ۲۰۱۷ عنوان فیلم به Happy Death Day تغییر کرد.

 

ماسکی که در این فیلم وجود دارد توسط Tony Gardner طراحی شده است که او قبلا ماسک Ghostface را برای فیلم Scream طراحی کرده است. او اعلام کرده بود ایده ساخت این ماسک شخصی بوده است و همچنین اعلام کرده بود در زمان ساخت این ماسک فرزندم به دنیا امد و یک جورایی میتوان گفت چهره کودکانه ان از ان بچه الهام گرفته است. با ان مسک توانستند نویسنده را بترساند و همان موضع بود که ماسک تایید شد.

دانلود موسیقی متن فیلم روز مرگت مبارک (Happy Death Day)

نویسندگی

نویسنده کتاب های کامیک بودکی Scott Lobdell اعلام کرد میخوام با تیم فیلم های اسلشر کاری را انجام دهم. بر اساس گفته ی او در هر فیلم اسلشر یک دختر بدجنس کشته می شود و دختر خوبه داستان تا پایان فیلم زنده می ماند. و با خودم گفتم چه طور میتوان هم دختر بدجنس و هم دختر خوبه داستان را یکی کنم؟ در فیلمنامه اصلی Lori و Dr. Butler با هم قاتل داستان بودند.

پیشنهاد ویژه : دانلود آهنگ های فیلم پالپ فیکشن (Pulp Fiction)

 

Landon اعلام کرد انها روانی بودند و سه نفر را به ققتل می رساندند. این موضوع زیاد باب میلم نبود و فکر کردم Gregory فرصت عالی برای مضنون شدن است. برای قاتل کردن او من کاری انجام ندادم. این تغییری بود که واقعا میخواستم انجام دهم. همچنین در پیش نویس اصلی خبری از تولد نبود.

فیلمبرداری فیلم در اطراف دانشگاه Loyola در ایالت لویزیانا انجام شده است و حدودا ۵ هفته به طول انجامیده است. سه روز اول داستان فیلم پشت سر هم در مدت دو روز فیلمبرداری شده است.

 

موسیقی متن

Bear McCreary آهنگسازی فیلم ترسناک روز مرگت مبارک را آهنگسازی کرده است. در البوم موسیقی شاهد انعکاس جنبه کمدی و ترسناک فیلم هستیم. بیر مک کرری اعلام کرده بود دوست داشتم البوم موسیقی برای این فیلم خلق کنم که از یک طرف جنبه کمدی داستان را نمایان کند و از سویی دیگر جنبه وحشت آور داشته باشد.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم IT – آن (خواهید گرخید)

 

در این آلبوم از دو leitmotif اصلی استفاده شده است. یک موسیقی وکالی در این آلبوم وجود دارد که توسط دختر جوان مک کرری ساخته شده است. در تریلر فیلم از آهنگ In Da Club کاری از آهنگساز ۵۰ Cent استفاده شده است. پیشنهاد می شود آهنگ های فیلم روز مرگت مبارک را از دست ندهید.

 

باکس آفیس

فیلم Happy Death Day در آمریکا و کانادا موفق به فروش ۵۵٫۷ میلیون دلاری شد

و در بقیه مناطق جهان فروش ۶۹٫۸ میلیون دلاری را تجربه کرد.

به طور کلی در سطح جهان ۱۲۵٫۵ میلیون دلار فروش کرد این در حالی است

که بودجه ساخت فیلم ۴٫۸ میلیون دلار بوده است.

این فیلم اکران خود را در کنار فیلم های Marshall, The Foreigner و Professor Marston and the Wonder Women اغاز کرد.

و انتظار می رفت از ۳۱۳۰ سالن سینمایی که در اختیار دارد,

فروش ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلاری را تجربه کند.

 

در پیش نمایش پنج شنبه شب فروش ۱ میلیون دلاری را از ۲۴۵۰ سالن سینما بدست آورد.

و در روز اول اکران موفق به فروش ۱۱٫۶ میلیون دلاری شد.

سرانجام در هفته ی اول موفق به فروش ۲۶ میلیون دلاری شد

و در رتبه اول باکس افیس قرار گرفت.

و ان را به سومین فیلم موفق کمپانی Blumhouse Productions در سال ۲۰۱۷ بعد از دو فیلم Split و Get Out تبدیل کرد.

در هفته دوم با ۶۸ درصد افت فروش رو به رو شد

و ۹٫۴ میلیون دلار فروش را تجربه کرد.

و در رتبه ی سوم بعد از دو فیلم تازه وارد Boo 2! A Madea Halloween و Geostorm قرار گرفت.

پیشنهاد ویژه : موسیقی فیلم دانکرک (Dunkirk) شاهکاری از هانس زیمر

 

واکنش منتقدین

بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۱۴۱ نقدی که از فیلم انجام شد

با ۷۲ درصد نظر مثبت رو به رو شد امتیاز ۶٫۰۹ از ۱۰ را دریافت کرد.

بر اساس وب سایت “Metacritic” از ۲۶ نقدی که از فیلم انجام شده با امتیاز ۵۸ از ۱۰۰ رو به رو شده است.

در ۲ ژانویه ۲۰۱۸ نسخه خانگی این فیلم با کیفیت digital HD منتشر شد

و در تاریخ ۱۶ ژانویه ۲۰۱۸ نسخه DVD و Blu-Ray ان به فروش رسید.

در نسخه های خانگی پایان اصلی فیلم هم وجود دارد.

دانلود موسیقی متن فیلم روز مرگت مبارک (Happy Death Day)

نقد اختصاصی موسیقی متن Happy Death Day

یک موسیقی متن ترسناک کمدی تاریک کاری از بیر مک کرری یکی از ان کارهایی است که برای گوش دادن به ان اشتیاق دارم. او یکی از اهنگسازانی است که نویسندگی جالبی در زمینه موسیقی فیلم دارد. و این ترکیب لبخند و ترس یکی از کارهای ویژه او می باشد. چهار ترک اول البوم نمایش دهنده ی ۴ روز اولی است که کاراکتر داستان از خواب بیدار می شود. در ترک اول البوم یعنی “Day One” شاهد موسیقی خفیف و کمدیکی هستیم. ان موتیف ملودیک که معمولا در بخش های رمانتیک کمدی که در ترکیب با موسیقی ترسناک پخش می شوند را دوست دارم.

 

شروع خوبی بود و یک جورایی موسیقی برای چیزی که در ترک ها بعد برای نمایش دارد گرم کرده است. از انجایی که تعداد ترک های البوم کم است فکر کردم اوضاع کمی جدی تر می شود اما اهنگساز عجله ای نداشته و از اواسط روز سوم موضوع کمی جدی تر می شود.

پیشنهاد ویژه : آلبوم شگفت انگیز موسیقی سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)

 

در ادامه شاهد جذابترین بخش ها آلبوم هستیم.

زمانی که بیر مک کرری از صدای دختر ۳ ساله خودش استفاده می کند اوضاع کمی ترسناک تر می شود.

در نتیجه او صدای دختر کوچک خو را ضبط کرده (من دختری در همین رده سنی دارم و می دانم بونانزا چه صدایی می تواند داشته باشد) خندیدن و صحبت کردن او را اصلاح کردم و تغییراتی در ان ایجاد کردم و ان را به موسیقی ترسناکی تبدیل کردم. به همین دلیل است او یکی از بهترین اهنگسازان حال و حاضر است.

 

Day four

او از تجربه ترسی ندارد و تا روز چهارم داستان فیلم مدام در حال تغییر موسیقی خود است. در ادامه به ترک “Day four” می رسیم. که تقریبا تمام بخش های ان ترک ترسناک و دلهره آور است تا این که در پایان ترک موسیقی کمی ملودیک می شود. میتوانم تصور کنم تغییرات نوسانات موسیقی چگونه بوده است تا به شنونده حس ترس را القاء کند. برای من لحظاتی که موسیقی در استرینگ ترسناک ثابت می شود بهترین بخش ها هستند. این بخش ها به البوم موسیقی هویت و انسجام می دهد.

 

تنها مشکلی که در البوم وجود دارد این است که در طول البوم و ترک ها مختلف شاهد تغییرات زیاد موسیقی هستیم. برای مثال در هر ترک شاهد موتیف های ترسناک هستیم که به ناگهان به موسیقی ارام و خفیفی تبدیل می شوند. اگر بخوام ترک محبوب خودم را از بخش های خفیف البوم معرفی کنم باید به ترک “The bell tower” اشاره کنم. چون که ترس را از همان ابتدا تا انتها با خود حمل می کند. مک کرری دقیقا می داند چگونه موسیقی ترسناک و قدرتمندی بنویسد. هم اکنون با ترکی که در بالا گفتم ولوم را بالا بردم و تا پایان به این ترک زیبا گوش دادم.

 

نیرویی خلاق همانند Bear McCreary گاهی اوقات قصد دارد موسیقی نابرابری را تولید کند. و از ایده های مختلفی در یک البوم استفاده کند. آلبوم موسیقی متن فیلم روز مرگت مبارک از ان نوع البوم هایی است که هنگامی که به ان گوش دادم با خودم گفتم این البوم در متن فیلم بسیار خوب عمل می کند و کاملا در خدمت فیلم خواهد بود. برای من بخش های ترسناک البوم ارزشمند بودند.

 

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

لیست آهنگ های فیلم Happy Death Day

۱) – Day One – 5:26
۲) – Day Two – 6:05
۳) – Day Three – 4:18
۴) – Day Four – 2:17
۵) – Hospital Pursuit – 5:55
۶) – The Bell Tower – 3:30
۷) – Righting Wrongs – 3:40
۸) – Tree Takes Control – 4:30
۹) – The Cupcake – 4:16
۱۰) – Happy Death Day End Title Credits (Bonus Track) – 4:19
۴۴:۱۶

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

26 آگوست 2019 6,082 views 0
نظرات