اگر سایت برای شما مفید واقع شده, ممنون می شویم یک چای ما را مهمان کنید:

صفحه حمایت مالی

در این لحظه قصد معرفی شاهکار دیگری از هانس زیمر (Hans Zimmer) را داریم که مطمئنا جزء ۱۰ آلبوم آهنگ فیلم برتر او خواهد بود. معرفی و دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور (Gladiator) را برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم و این آلبوم هفتمین آلبوم این آهنگساز بزرگ است که بر روی سایت دریم موزیک قرار میگیرد پیشنهاد می شود آن را از دست ندهید.

دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور - Gladiator (اثری از هانس زیمر)

معرفی فیلم Gladiator | بخش اول

گلادیاتور (Gladiator) فیلم تاریخی و حماسی محصول سال ۲۰۰۰ کشورهای آمریکا و انگلستان و مالتا و موروکو می باشد. کارگردانی این فیلم را ریدلی اسکات (Ridley Scott) انجام داده. نویسندگی آن را هم دیوید فرنزونی (David Franzoni) و جان لوگان (John Logan) و ویلیام نیکلسون (William Nicholson) انجام داده اند. کار تولید و انتشار این فیلم را دو کمپانی دریم ورکس و یونیورسال (DreamWorks Pictures و Universal Pictures) انجام داده اند.

 

ستارگانی که در این فیلم به هنرنمایی پرداخته اند راسل کرو (Russell Crowe) و واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) و کانی نیلسن (Connie Nielsen) و رالف مولر (Ralf Möller) و الیور رید (Oliver Reed) (اخرین نقشی که ایفا کرد) و جایمن هانسو (Djimon Hounsou) و درک جاکوبی (Derek Jacobi) و جان شاراپنل (John Shrapnel) و ریچارد هریس (Richard Harris) .

 

راسل کرو در نقش ژنرال ماکسیموس ایفای نقش می کند , کسی که بعد از کشته شدن فرمانروایش به او خیانت می شود و پسر جاه طلب فرمانروا , پدرش را به قل می رساند و خودش حکومت را به دست می گیرد. ماکسیموس هم با نبرد در میدان گلادیاتور ها و پیروزی در انها سعی می کند انتقام خون خانواده و فرمانروا را بگیرد.

 

معرفی فیلم Gladiator | بخش دوم

این فیلم بر اساس رمانی با نام “Those About to Die” نوشته Daniel P. Mannix محصول سال ۱۹۵۸ می باشد. فیلمنامه ابتدایی توسط دیوید فرنزونی نوشته شده بود و کمپاتی دریمورک کار تولید را به کارگردانی ریدلی اسکات بر عهده گرفته بود. فیلمبرداری اصلی فیلم در سال ۱۹۹۹ اغاز شده بود, قبل از این که فیلمنامه به پایان برسد. در می همان سال هم فیلم برداری به پایان رسید.

 

تمام سکانس های رم باستان در بازه زمانی نانزده هفته ای در Fort Ricasoli , مالتا فیلمبرداری شده بود. تمامی جلوه های کامپیوتری فیلم هم توسط کمپانی بریتانیایی با نام “The Mill” ساخته شده بود. همچنین این کمپانی کار ساخت شخصیت پروکسیم (با بازیه الیور رید که در اثر حمله قلبی جان خود را از دست داده بود) بر عهده داشت.

دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور - Gladiator (اثری از هانس زیمر)

معرفی فیلم Gladiator | بخش سوم

انتشار ابتدایی فیلم گلادیاتو در ۱ می سال ۲۰۰۰ در لس آنجلس انجام شد. در ۵ می در آمریکا و در ۱۱ می در انگلستان اکران عمومی شد. فیلم نقدهای مثبت زیادی را به خود جلب کرد. بازی کرو و واکین مورد تحسین منتقدین قرار گرفت. همچنین کارگردانی اسکات و جلوه های ویژه و صحته های نبرد و موسیقی متن و تولید فیلم مورد ستایش منتقدین قرار گرفت. این در حالی است که فیلمنامه آن مورد انتقاد قرار گرفت.

پیشنهاد ویژه دریم موزیک : حس نوستالژی با موسیقی متن سریال چیزهای عجیب (Stranger Things)

 

فیلم در باکس آفیس موفق ظاهر شد و توانست ۱۸۷٫۷ میلیون دلار فروش تنها در آمریکا تجربه کند. به چهارمین فیلم پرفروش سال ۲۰۰۰ در آمریکا تبدیل شد. در سطح جهان هم فروش ۴۵۷ میلیون دلاری تجربه کرد. و به دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۰۰ در سطح جهان تبدیل شد.

 

فیلم موفق به دریافت جوایز متعددی در بخش های متعددی شد. در ۷۳ومین مراسم اسکار در ۵ بخش برنده جایزه شد, از جمله : بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد (راسل کرو) و بهترین طراحی لباس و بهترین صداگذاری و بهترین جلوه های ویژه. در ۵۴ومین مراسم بریتانیا در ۵ بخش بهترین فیلم و بهترین فیلمبرداری و بهترین طراحی تولید و بهترین ویرایش موفق به دریافت جایزه شد. فیلم گلادیاتور سونان باستان و فرهنگ رومی را به خوبی به نمایش گذاشته بود. فیلم نقطه قوتی در دوران کاری کرو و اسکات بود. دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور را از دست ندهید.

دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور - Gladiator (اثری از هانس زیمر)

باکس آفیس

فیلم Gladiator در آمریکا و کانادا موفق به فروش ۱۸۷٫۷ میلیون دلاری و در بقیه مناطق موفق به فروش ۲۶۹٫۹ میلیون دلاری شد. و مجموعا در سطح جهان فروش ۴۵۷٫۶ میلیون دلاری را تجربه کرد. این در حالی اسن که بودجه ساخت فیلم ۱٫۳ میلیون دلار بوده است.

 

در آمریکای شمالی از ۲۹۳۸ سالن سینمایی که در اختیار داشت

در هفته اول ۳۴٫۸ میلیون دلار فروش کرد

و در صدر باکس افیس قرار گرفت.

در هفته دوم هم در جایگاه اول باکش آفیس باقی ماند

و فروش ۲۴٫۶ میلیون دلاری داشت.

در هفته سوم در جایگاه سوم باکس آفیس قرار گرفت

و ۱۹٫۷ میلیون دلار فروش را تجربه کرد.

و در پشت دو فیلم تازه از راه رسیده Mission: Impossible 2 و Shanghai Noon قرار گرفت.

 

واکنش منتقدین

بر اساس آمار وب سایت Rotten Tomatoes از ۱۹۴ نقدی که از فیلم انجام شده , ۷۶ درصد نقد ها مثبت بوده و امتیاز ۷٫۲ از ۱۰ را گرفته. منتقدین برای کارگردانی عالی ریدلی اسکات و بازی زیبای بازیگران و نبرد گلادیاتور ها و موضوعات سیاسی ان زمان به خوبی به نمایش گذاشته شده بود, فیلم را ستایش کردند. بر اساس آمار وب سایت Metacritic فیلم امتیاز معمولی ۶۷ از ۱۰۰ را دریافت کرد, بر اساس ۴۶ نقد انجام شده.

 

فیلمبرداری فیلم گلادیاتور

فیلمبرداری فیلم در سه محل اصلی در بین ماه های ژانویه و می ۱۹۹۹ انجام شد. سکانس های ابتدایی نبردی که در جنگل رخ داد در طول سه هفته فیلمبرداری شده بود. در جنگل های Bourne در نزدیکی Farnham, Surrey در انگلستان. وقتی که اسکات متوجه شد شرکت Forestry Commission انگلستان قصد دارد بخشی از جنگل را حذف کند. اسکات آنها را راضی می کند که فیلمبرداری فیلمش را در آنجا انجام دهد و آنجا را به آتش بکشد.

پیشنهاد ویژه : موسیقی فیلم شوالیه تاریکی – The Dark Knight (پیشنهاد ویژه)

 

اسکات و فیلمبردار John Mathieson از چندین دوربین فیلمبرداری با فریم ریت های مختلف و یک شاتر ۴۵ درجه ای برای فیلمبرداری این سکانس استفاده کردند. این شاتر باعث می شد بتوانند توقف حرکت را در سکانس های حرکت انجام دهند. از تکنیک مشابه آن در فیلم نجات سرباز رایان محصول ۱۹۹۸ استفاده شده بود. سکانس های برده داری و سفر در بیابان و مدرسه آموزش گلادیاتور ها در Ouarzazate در موروکو صورت گرفت درست در جنوب کوه های اطلس در مدت سه هفته.

 

برای ساخت زمین نبرد , جایی که ماکسیموس اولین نبرد خود را در آن انجام داد. گروه فیلم سازی از مصالح ابتدایی و محلی برای ساخت ۳۰ هزار صندلی در میدان جنگ استفاده کردند. و بالاخره سکانس های رم باستان در طول مدت ۱۹ هفته در Fort Ricasoli در مالتا فیلمبرداری شد. دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور را هم اکنون انجام دهید.

 

پیش تولید

کمپانی ساخت جلوه های کامپیوتری بریتانیایی “The Mill” مسئول ساخت جلوه های ویژه فیلم را بر عهده داشت. کمپانی مسئولیت ساخت قسمت هایی از جمله ببر های میدان نبرد یا ایجاد گرد و خاک کالسکه های در حال حرکت یا افزایش مسافت پرتاب تیرهای کمان . آنها همچنین از ۲۰۰۰ بازیگر مختلف در سکانس های میدان نبرد برای به نمایش در آوردن جمعیت ۳۵ هزار نفری در میدان های نبرد استفاده کردند. آنها با فیلمبرداری از جهت ها و زوایای مختلف از ۲۰۰۰ بازیگر زنده , آن جمعیت بالا ۳۵هزار نفری را به نمایش در آوردند.

 

موسیقی متن Gladiator

آهنگسازی فیلم را آهنگساز بزرگ و نامزد اسکار هانس زیمر (Hans Zimmer) به همراه لیسا جرارد (Lisa Gerrard) انجام داده اند. رهبر ارکستر موسیقی متن فیلم Gavin Greenaway بوده است. در ابتدا هانس زیمر قصد داشت از وکالیست اسرائیلی Ofra Haza برای این فیلم استفاده کند. قبلا هم در فیلم The Prince of Egypt با هم همکاری داشته اند. در هر حال قبل از این که او بتواند در ساخت موسیقی همکاری کند در اواخر فبریه سال ۲۰۰۰ جان خود را از دست داد. در نتیجه جرارد جایگزین او شد. وکال های جرارد شبیه به کارهای او مثل فیلم The Insider می باشند.

دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور - Gladiator (اثری از هانس زیمر)

موسیقی که در سکانس های نبرد استفاده شده بود , گفته شد بسیار شبیه به Mars: The Bringer of War کاری از Gustav Holst بوده است. در جون ۲۰۰۶ به خاطر این موضوع از هانس زیمر شکاست شد. یک شباهت موسیقیایی دیگر هم در سکانس ورود فرمانروا به روم پخش شد به وجود آمد , موسیقی از دو بخش تشکیل شده بود.

 

حدودا یک سال بعد از این که آلبوم موسیقی متن فیلم گلادیاتور منتشر شود لیبل Decca آلبوم دیگر مربوط به فیلم با نام Gladiator: More Music From the Motion Picture منتشر کرد. سپس در ۵ سپتامبر ۲۰۰۵ لیبل Decca آلبوم دیگری با نام Gladiator: Special Anniversary Edition در قالب دو سی دی منتشر کرد. که شامل دو ریلیز قبل بود. در سال ۲۰۰۳ , Luciano Pavarotti یک ریلیزی که خودش در به خوانندگی پرداخته بود را منتشر کرد و اعلام کرد پشیمان است که همکاری در ساخت موسیقی متن این فیلم را رد کرده است.

پیشنهاد ویژه : آلبوم روح نواز آهنگ های فیلم در میان ستارگان (Interstellar)

 

نقد اختصاصی موسیقی متن فیلم Gladiator 2000

یک زمانی بود که موسیقی متن زیاد برای من معنا نداشت. با کارهای انیو موریکونه (Ennio Morricone) و ونجلیس (Vangelis) و Goran Bregovic اشنا بودم و حتی بعضی کارهای جان ویلیامز (John Williams) رو هم می شناختم. فکر میکردم موسیقی تم Twin Peaks شگفت انگیزترین چیزی است که تا به حال شنیده ام (حقیقتش تنها چیزی است که از آن زمان تا به الان تغییر نکرده)

 

در سینما بودم و تحت تاثیر این فیلم بودم , وقتی که سکانس های مختلف به آرامی در حال پخش شدن بودن , موسیقی در پس زمینه فیلم در حال پخش بود. آرام , ملودیک , گرمابخش و حال و هوایی الهی داشت, عاشق آن شده بودم. در ادامه شاهد سکانس های نبرد بودم و موسیقی های ملودیک و حماسی آن چنان زیبا و تاثیرگذار بودند پفتم الان سقف سینما فرو می ریزد و دوباره سر جای خود قرار میگیرند. صدای فرشته مانند زنی گه گاهی در موسیقی دیده میشد. به شدت به آن موسیقی نیاز داشتم. دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور را از دست ندهید.

دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور - Gladiator (اثری از هانس زیمر)

Earth و The battle

اینگونه شد که با هانس زیمر آشنا شدم. هیچ وقت اولین باری که به ترک “Earth” یا “The battle” یا “Paricide” را گوش دادم فراموش نخواهم کرد. هیچ وقت موسیقی فیلم مثل آن را گوش نداده بودم. و دوست داشتم بیشتر مثل آن را تجربه کنم. موسیقی فیلم گلادیاتور زیباترین آلبومی بود که تا به حال شنیده بودم. فهمیندم دوست قدیمی ام لیسا جرارد , آن صدای زیبای فرشته مانند داخل موسیقی متن می باشد. ترکیب بین ملودی و ارکسترا و عشقی که در موسیقی این فیلم بود باور نکردنی بود و در کل آلبوم موزیک فیلم گلادیاتور یکی از راه های ورود من به دنیای موسیقی فیلم بود.

 

همان طور که گفتم موسیقی این فیلم دلیل اصلی ورود من به دنیای موسیقی فیلم شد.

و همچنین موسیقی این فیلم یکی از لذت بخشترین و کامل ترین تجربه موسیقیایی است که هر کسی می تواند داشته باشد. تا چندین سال آینده همانند موسیقی فیلم Ben-Hur مورد احترام شنوندگان باقی خواهد ماند.

یکی از ارزشمندترین و زیباترین آهنگسازی های دوران ما خواهد بود.

و یکی از برترین کارهای هانس زیمر.

پیشنهاد ویژه : اندوهی فراوان با موسیقی متن فیلم بازگشته (The Revenant)

 

موسیقی هیجان انگیز “Barbarian horde” و عشقی که در ترک “Earth” است.

موسیقی سنگین و غم انگیز “Am I not merciful?” .

این آلبوم موسیقی سفری پرتنش و احساسی است.

نشان می دهد زیبایی می توان به شکل ها و گونه های مختلف باشد.

دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور - Gladiator (اثری از هانس زیمر)

نقد اختصاصی فیلم گلادیاتور

در ابتدای نقد خدمت شما دوستان اعلام کنم اگر فیلم را تماشا نکرده اید توجه کنید که نقد فیلم دارای محتوی اسپویل می باشد. همراهان همیشگی وب سایت دریم موزیک هم اکنون قصد نقد اختصاصی فیلم برنده اسکار بهترین فیلم در سال ۲۰۰۰ یعنی گلادیاتور را داریم, پیشنهاد می شود در ادامه همراه ما باشید. فیلم گلادیاتور توسط ریدلی اسکات کارگردانی شده و هنرمندی ستاره بزرگ راسل کرو می باشد.

 

داستان فیلم درباره ژنرال ماکسیموس دسیموس مریدیوس فرمانده ارتش امپراتور مارکوس ارلیوس با بازیه ریچارد هریس می باشد. مارکوس به ماکسیموس می گوید که میخواهد جایگاهش را به او بدهد, این موضوع باعث رنجش و ترس فرزندش کامدوس با بازیه واکین فینکس می شود. در اثر افزایش حسادت کامدوس پدرش را می کشد و تلاش می کند ماکسیموس را هم بکشد که او موفق به فرار می شود.

 

او برمیگردد تا همسر و فرزندش را پیدا کند که می بیند آنها کشته شده اند.

در ادامه او گرفته می شود و به عنوان گلادیاتور به میدان جنگ برده می شود تا عامل سرگرمی مردم شود. دانلود اهنگ های فیلم گلادیاتور کاری از هانس زیمر را به هیج عنوان از دست ندهید.

دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور - Gladiator (اثری از هانس زیمر)

بخش اول

فیلم گلادیاتور اولین باری که اکران می شود در باکس آفیس بسیار موفق ظاهر می شود.

واکنش منتقدین به نظر می اومد که اکثر مثبت بودند,

اگرچه بعضی از منتقدین از جمله راجر البرت معروف و مشهور نظر منفی نسبت به فیلم داشته.

این فیلم با خود پنج جایزه اسکار به خانه برد از جمله بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد (راسل کرو), نکته عجیب و شوکه کننده این بود که ریدلی اسکات برنده بهترین کارگردان نشد. اگر فیلمی برنده بهترین فیلم می شود در نتیجه به طور طبیعی کارگردان ان هم باید برنده جایزه بهترین کارگردان شود.

 

به هر حال گلادیاتور فیلمی شگفت انگیز است که از تیم بازیگری بسیار قوی ای بهره می برد.

شخصیت اصلی ان هم راسل کرو در نقش ماکسیموس می باشد, او بازیگر به شدت قوی ای است و قطعا میشه گفت این فیلمی یکی از بهترین اجراهای او هست. ماکسیموس کاراکتر بسیار تراژدی است او برای امپراتوری اش می جنگد و در اخر تنها چیزی که میخواهد به خانه برود و در کنار خانواده اش باشد.

 

و وقتی که به خانه می رود و می بیند که خانواده اش کشته شده اند به شدت لحظه غم انگیزی است و موسیقی متن فیلم گلادیاتور هم غوغا می کند, در آن لحظه هر کسی برای کاراکتر ماکسیموس متاسف می شود. در ادامه در میدان نبرد او برای بقاء خودش مجبور می شود بقیه مردم را بکشد و مردم را سرگرم کند. در یکی از اخرین نبردهایش از کشتن یکی از رقابایش خودداری می کند.

دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور - Gladiator (اثری از هانس زیمر)

بخش دوم

در سکانس های پایانی فیلم او با کامدوس نبرد می کند که سرانجام او را شکست می دهد و خودش هم می میرد. اما سرانجام در زندگی بعد از مردگش خانواده اش را ملاقات می کند که پایان شیرینی می باشد. اولیور ریید در نقش تربیت کنننده گلادیاتور در این فیلم کارش را فوق العاده انجام می دهد, فیلم گلادیاتور اخرین هنرنمایی او قبل از مرگش می باشد. او در طول فیلمبرداری فیلم جان خود را از دست می دهد و مجبور می شوند او را با نسخه CGI خودش جایگزین کنند.

 

نکته فوق العاده که وجود دارد این است که این فیلم در سال ۲۰۰۰ منتشر شده است یعنی حدودا ۲۰ سال قبل اما CGI استفاده شده در ان بسیار قوی است در بیشتر قسمت ها تشخیص ان ممکن نیست. ۱۶ سال بعد از این فیلم, فیلم Rouge One بیرون آمد که استفاده از CGI در ان بسیار مشهود بود. او به عنوان مربی ماکسیموس در فیلم نقش ایفا می کند و به ماکسیموس می گوید برای چیزی که بهش ایمان داری بجنگ. به هر حال اونم در این فیلم بسیار قوی ظاهر می شود.

 

ریچارد هریس حضور کوتاهی در ابتدای فیلم دارد و خدای من او هم کارش را به بهترین شکل انجام می دهد. هر خطی که در این فیلم می گوید میشه گفت شاعرانه است, نه اینکه دیالوگهایش اینگونه باشند, شیوه ای که آنها را ارائه می دهد. او گوش دادن به خطوط بسیار ساده را به شدت لذت بخش کرده بود. دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور را از پایین مطلب انجام دهید.

دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور - Gladiator (اثری از هانس زیمر)

بخش سوم

واکین فینکس هم در این فیلم به خوبی به ایفای نقش می پردازد و برای این اجرایش نامزد دریافت جایزه اسکار می شود. او در نقش کاراکتر بد داستان است و ممکن است کمی برای او دلسوزی کنید اما قطعا از ان کاراکترهایی نیست که شما او را دوست داشته باشید. در ابتدای فیلم او نشان داد که به شدت بزدل است و در بیشتر جنگ ها ورود پیدا نمی کند. در حالی که ماکسیموس در خط مقدم در حال جنگ است.

 

این موضوع باعث می شود پدرش ماکسیموس را به او ترجیح دهد

و این موضوع باعث ایجاد حسادت می شود.

در یکی از احساسی ترین سکانس های فیلم پدرش به او می گوید که او پادشاه نخواهد شد

و این باعث از هم پاشیدن این کاراکتر می شود.

در آن لحظه میتوانید دردی که او متحمل می شود را حس کنید

او متوجه می شود او هیچ کدام از انتظاراتی که پدرش آرزوی ان را داشته ندارد.

با این حال تمام تلاش خود را انجام می دهد تا توجه پدرش را جلب کند.

در اخرش پدرش به او می گوید این موضوع تقصیر خودش است چونکه او پدرش است.

 

این موضوع منجر به نمایش سکانسی فوق العاده احساسی می شود که او به شکل وحشیانه ای در حالی پدرش را در آغوش دارد پدرش را می کشد. یک جورایی میشه گفت مثل کاراکتر اسکار در انیمیشن شیرشاه ۱۹۹۴ می باشد. یک جورایی میشه گفت که او یک بچه است و به این جایگاه از قدرت رسیده است و مردم اطرافش برای او اهمیتی ندارند, یا حتی به هیچ یک از سیاست مدارها, او به دموکراسی اعتقادی ندارد و میخواهد فقط یک فرمانروا باشد.

دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور - Gladiator (اثری از هانس زیمر)

بخش چهارم

او رابطه بسیار خاصی با خواهرش دارد, مثل کاراکتر لوک و لیا در فیلم جنک ستارگان فقط با این تفاوت انها از این موضوع خبر نداشتند که خواهر و برادر یکدیگر هستند. این فیلم به شکل استادانه ای ساخته شده است, طراحی لباس در این فیلم حرف ندارد, لباس گلادیاتور ها به واقعیت بسیار نزدیک بودند. سکانس های فیلمبرداری شده از رو خارق العاده هستند و مقدار کی از CGI در ان استفاده شده اما با اینحال بسیار زیبا هستند.

 

فیلمبرداری فیلم بسیار زیبا است, سکانس هایی که از بیابان فیلمبرداری شده است انگار نقاشی شده اند! اکشنی که در فیلم وجود دارد بسیار خفن است, جنگ ابتدایی فیلم بسیار حماسی است. که اغاز ان با نمایش دشمنی که سر یکی از سربازان خودش را در اسمان گرفته شروع می شود که در ادامه به جنگی فوق العاده خشن و بیرحمانه تبدیل می شود که موسیقی متن فیلم گلادیاتور در پس زمینه آن می درخشد. تدوین فیلم فوق العاده بود.

 

جنگ هایی که گلادیاتور ها دارند هم بسیار زیبا است. که در ابتدا با جنک تن به تن اغاز می شود که در ادامه به جنگ های بزرگ با ارابه تبدیل می شود, حتی در جنگ ها ببر هم وجود دارد. فیلم بسیار گرافیکی است اما این خشونت برای یک چنین فیلمی جزء ملزومات است. این به شما بی رحمی یک گلادیاتور را نمایش می دهد.

دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور - Gladiator (اثری از هانس زیمر)

بخش پنجم

جنگ پایانی بین کامدوس و مکسیموس, به شدت خوب است. در ابتدای ان شاهد جنگ تن به تن شمشیر هستیم, که هرچی جلوتر می رود شمشیرهایشان را از دست می دهند که به جنگ مشت زنی تبدیل می شود, مرک خیلی خوبی هم نصیب کامدوس می شود.

 

موسیقی متن Gladiator هم یک شاهکار تمام عیار از آهنگساز افسانه ای هانس زیمر می باشد. هانس زیمر همیشه موسیقی متن های فوق العاده ای را ارائه می دهد. بعضی از ترک ها شباهت زیادی به موسیقی متن فیلم دزدان دریایی کارائیب دارد که شاید به دلیل یکی بودن اهنگساز دو فیلم است. ترکی وجود دارد به نام Now We Are Free که قطعه موسیقیایی فوق العاده زیبایی است که بار احساسی سکانس پایانی فیلم را چند برابر می کند. فیلم گلادیاتور ارزش چندین بار گوش دادن را دارد امتیاز من ۱۰ از ۱۰ است.

 

اطلاعات کامل در ویکی پدیا

لیست کامل موسیقی های متن فیلم  :

CD1
۱ – Progeny ~Disc 1 – Gladiator~ – 2:15
۲ – The Wheat – 1:03
۳ – The Battle – 10:02
۴ – Earth – 3:02
۵ – Sorrow – 1:26
۶ – To Zucchabar – 3:16
۷ – Patricide – 4:08
۸ – The Emperor Is Dead – 1:21
۹ – The Might Of Rome – 5:18
۱۰ – Strength And Honor – 2:10
۱۱ – Reunion – 1:14
۱۲ – Slaves To Rome – 1:00
۱۳ – Barbarian Horde – 10:33
۱۴ – Am I Not Merciful? – 6:33
۱۵ – Elysium – 2:41
۱۶ – Honor Him – 1:20
۱۷ – Now We Are Free Lisa Gerrard 4:14
۶۱:۳۶

CD2
۱ – Duduk Of The North ~Disc 2 – More Music From Gladiator~ – 5:35
۲ – Now We Are Free (Juba’S Mix) – 4:39
۳ – The Protector Of Rome ~Featuring Dialogue By Russell Crowe And Richard Harris~ – 1:28
۴ – Homecoming ~Featuring Dialogue By Joaquin Phoenix And Russell Crowe~ – 3:38
۵ – The General Who Became A Slave – 3:05
۶ – The Slave Who Became A Gladiator ~Featuring Dialogue By Oliver Reed And Russell Crowe~ – 6:14
۷ – Secrets – 2:01
۸ – Rome Is The Light – 2:46
۹ – All That Remains – 0:57
۱۰ – Maximus ~Guitar Solos By Heitor Pereira~ – 1:11

۱۱ – Marrakesh Marketplace Jeff Rona 0:44
۱۲ – The Gladiator Waltz (Original Synth Demo Version) ~Featuring Dialogue By Russell Crowe~ – 8:27
۱۳ – Figurines – 1:04
۱۴ – The Mob – 2:25
۱۵ – Busy Little Bee ~Featuring Dialogue By Connie Nielsen And Russell Crowe~ – 3:50
۱۶ – Death Smiles At Us All ~Eaturing Dialogue By Russell Crowe And Joaquin Phoenix~ – 2:32
۱۷ – Not Yet ~Featuring Dialogue By Djimon Hounsou~ – 1:33
۱۸ – Now We Are Free (Maximus Mix) ~Remixed By Fred Jorio And Eric Calvi~ – 3:49
۵۵:۵۸

Earth

Now We Are Free

————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال : FLAC-Lossless

دانلود آلبوم با کیفیت : MP3-320kbps

اگر آلبوم موسیقی برای شما مفید واقع شده, ممنون می شویم یک چای ما را مهمان کنید:

صفحه حمایت مالی

لینک کوتاه مطلب
16 اکتبر 2019 2,518 views 0
نظرات