فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

هم اکنون از وب سایت دریم موزیک قصد معرفی آلبوم موسیقی متن فیلم شزم (Shazam!) را داریم. بنجامین والفیش (Benjamin Wallfisch) کار آهنگسازی این فیلم را بر عهده داشته. او ما را وارد دنیای شگفت انگیز موسیقی ارکسترا و اکشن و ماجرایی دهه ۸۰ میلادی می کند. آلبوم موسیقی فانتزی محشری, در دنیای ابرقهرمانی دی سی. در ادامه با دانلود موسیقی و معرفی فیلم و نقد اختصاصی موسیقی متن همراه ما باشید…

موسیقی متن فیلم شزم - Shazam! (موسیقی ارکسترا و اکشن)

معرفی فیلم Shazam

شزم (Shazam!) فیلمی ابر قهرمانی محصول سال ۲۰۱۹ کشور آمریکا می باشد که بر اساس کاراکتری با همین نام از کامیک دی سی می باشد. تهیه کنندگی آن را کمپانی New Line Cinema انجام داده و کمپانی Warner Bros. Pictures کار انتشار این فیلم را بر عهده داشته. هفتمین فیلم ساخته شده از دنیای دی سی می باشد. کارگردانی این فیلم را دیوید اف. سندبرگ (David F. Sandberg) انجام داده و فیلمنامه ی آن را هنری گیدن (Henry Gayden) نوشته است.

 

ستارگانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند آشر انجل (Asher Angel) در نقش بیلی بتسون که پسر نوجوانی است که میتواند به یک ابرقهرمان بالغ تبدیل شود. زکری لی وای (Zachary Levi) و مارک استرانگ (Mark Strong) و جک دیلان گریزر (Jack Dylan Grazer) هستند. کار توسعه و تولید این فیلم که توسط کمپانی New Line انجام شده بود از سال ۲۰۰۰ اغاز شده بود که متاسفاده تاخیری چند ساله خورده بود.

 

کار تولید فیلم مجدد در سال ۲۰۰۹ اغاز شد و کارگردانی ان را پیتر سیگال (Peter Segal) و نویسندگی ان را جان اگوست (John August) انجام داده بود. و در نظر گرفته شده بود دایان جانسون (Dwayne Johnson) در نقش زد ابرقهرمان داستان “بلک ادم” بازی کند که آن پروژه هم از هم پاشید. دایان جانسون به عنوان تهیه کننده اجرایی در میان افرادی از جمله William Goldman, Alec Sokolow, Joel Cohen, Bill Birch و Geoff Johns به فیلم شزم اشافه شدند.

موسیقی متن فیلم شزم - Shazam!

اکران و موفقیت فیلم شزم

فیلم سینمایی شزم به طور رسمی در سال ۲۰۱۴ معرفی شد. و در آن اعلام شده بود جانسون یا در نقش شزم یا در نقش بلک ادم در فیلم هنرنمایی خواهد کرد. که در ژانویه ۲۰۱۷ مشخص شد در نقش بلک ادم خواهد بود. سندبرگ به عنوان کارگردان به پروژه اضافه شد و در اکتبر همان سال “لوی” و “انجل” به تیم بازیگری اضافه شد. فیلمبرداری فیلم در ۲۹ ژانویه ۲۰۱۸ در اونتارو , تورنتو کانادا اغاز شد و بیشتر فیلمبرداری ان در استودیوی “Pinewood Toronto Studios” انجام شده است. و در ۱۱ می ۲۰۱۸ به پایان رسیده است.

پیشنهاد ویژه : موسیقی سریال چرنوبیل – Chernobyl (موسیقی تاریک و بیم آور)

 

فیلم شزم در ۵ اپریل ۲۰۱۹ توسط کمپانی برادران وارنر در فرمت های RealD 3D, Dolby Cinema و IMAX 3D منتشر شده است. و توانست فروش جهانی ۳۶۲ میلیون دلاری را تجربه کند. و به هفتمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تا به این لحظه تبدیل شود. با وجود این که کمترین فروش را در بین فیلم های دی سی داشته اما فروش ان موفقیت امیز بوده و نقد های مثبت زیادی هم داشته است که کارگردانی سندبرگ و بازیگری لوی و گریزر و همچنین سکانس های کمدی آن را مورد تحسین قرار داده اند. ادامه ی فیلم با کارگردانی سندبرگ در آینده ساخته خواهد شد . کار ساخت موسیقی متن فیلم شزم را هم بنجامین والفیش بر عهده داشته.

موسیقی متن فیلم شزم

نقد اختصاصی آهنگ های فیلم Shazam

بیایید با بزرگترین و بهترین ترک این آلبوم موسیقی متن شروع کنیم. آلبوم با ترکی با نام “SHAZAM!” شروع می شود. موسیقی تم بلند و حماسی و قهرمانی که چهار دقیقه موسیقی استادانه ارکسترا را شامل می شود. کار زیادی بر روی این ترک انجام شده , در نت های ابتدایی میتوان علائمی از استایل آهنگسازی جان ویلیامز را مشاهده کرد به خصوص فیلم سوپرمن محصول سال ۱۹۷۸٫ موتیف اصلی برای شخصیت اصلی داستان نسبتا پیچیده است. حدودا ۲۴ تا نت دارد. و معرفی خود را بلند و با وکالی سنگین در حدود ۳۰ ثانه انجام می دهد.

 

سپس در ادامه حدود ۲ دقیقه موسیقی دراماتیک می شود و حال و هوایی قهرمانی با موسیقی ارکسترا براس به خود میگیرد. عناصر تم اصلی داستان هم در آن موج میزند. اینجا موسیقی کمی آرام میگیرد. و چند ثانیه اجازه نفس کشیدن و آسودگی را به ما می دهد. و مجددا یک راست برمیگردد به موسیقی تم اصلی و به بهترین شکل خود را نشان میدهد. در این لحظه والفیش هرچیزی که از موسقی ارکسترا در چنته داشت رو میکند. و حقیقتا نتیجه ی آن قطعه موسیقی زیبایی است که نفس را در سینه حبس می کند. معمولا اینو به زبان نمی آوردم اما به جرعت میگم بهترین موسیقی قهرمانی بود که توی چند سال اخیر شنیده ام.

 

The Consul Of Wizards و Compass

بعد از ترک تم اصلی اوضاع به سرعت بت ترک های تار سنگین و محزون کننده از جمله The Consul Of Wizards و Compass آرام میگیرد. عناصر برجسته ای از معما و شگفتی در این ترک ها دیده می شود. که از طریق صداهای نامیمون-وکال و موسیقی پرتنش تار نقل می شوند. در نیمه اول آلبوم این موسیقی های قهرمانی وجود دارد که خیلی آرام در پس زمینه موسیقی پخش می شوند. ترک “Seven Symbols” به مراتب تاریکتر است و حس معماگونه موسیقی در آن بیشتر دیده می شود.

موسیقی متن فیلم شزم - Shazam! (موسیقی ارکسترا و اکشن)

It’s You Or No One

خب بعد از دانلود موسیقی متن فیلم شزم و گوش دادن به آلبوم رسیدیم به ترک هشتم آلبوم با نام “It’s You Or No One” . ترکی است که بازی را تغییر می دهد , یعنی بخش تاریک آلبوم را کنار میزند و عناصری از امید در آن پدیدار می شود که تا قبل ان در پس زمینه موسیقی پنهان بودند. مثل چند ترک قبل با موسیقی محزون کننده و ضربه ای اغاز می شود. در بعضی از لحظات موسیقی , من رو یاد استایل موسیقی معمایی الن سیلوستری برای فیلم شب در موزه می اندازد.

 

و تا پایان ترک به سرعت به موسیقی قهرمانی براس و تار تبدیل می شود که بسیار شبیه به ۲۴ نت ای است که قبلا به آن اشاره کردیم. در ترک “Dude, You’re Stacked” با همین روال روبه رو هستیم که بیشترین تکیه را روی موسیقی تم اصلی دارد با طعم قهرمانی بیشتر که با گذشت زمان این ویژگی آن محو می شود و به بخش موسیقی تار آلبوم نزدیک می شود.

پیشنهاد ویژه : آلبوم روح نواز آهنگ های فیلم در میان ستارگان (Interstellar)

 

Bus Rescue

از این لحظه آلبوم به بعد موسیقی که در ترک ابتدایی آلبوم “SHAZAM!” گوش دادیم شروع به تکامل می کند.

این دلیل دیگری است که فکر میکنم بهتر بود این ترک پایانی آلبوم بود نه ترک اغازین آلبوم.

از این لحظه به بعد موسیقی براس دیگه عضو ثایت این ارکسترا است. ترکی مثل “Bus Rescue” بیشترین تکیه خود را روی قسمت اکشن داستان دارد, با تلفیق موسیقی تار پرتنش با براسی بلند و موسیقی وکالی امیدبخش.

 

لحظاتی در موسیقی وجود دارد که صدای موسیقی افزایش پیدا می کند

و در ان لحظه موسیقی ارکسترا شروع به تکامل می کند. به معنای واقعی کلمه دو تا نت از تم اصلی موسیقی متن داخل ترک شروع به پخش کردند که به سرعت قطع شدند (انگار یک صدایی به آنها گفته به “نه! شما هنوز آماده نیستید”) مطمئنا قرار است موسیقی کاملی در ادامه انها پخش شود, شکی نیست.

موسیقی متن فیلم شزم

Come Home Billy

موسیقی متن در چند ترک بعد به همین شکل ادامه پیدا می کند و آهنگساز از ترکیب موسیقی نرمتر استرینک و موسیقی تاریکتر وکال استفاده می کند. و به ندرت هم شاهد ارکسترا قهرمانی هستیم. یک مثال خوب برای این موضوع ترک “Come Home Billy” است. که با تعداد اندکی از نت های تم اصلی اغاز می شود و در ادامه بیشتر وارد حوضه موسیقی استرینگ می شود و به شکل غم انگیزی هم به پایان می رسد. در ادامه شاهد ترک “Give Me Your Power” هستیم که از همان جایی که ترک قبلی به پایان رسیده بود ادامه پیدا میکند. غم انگیز و آرام که در ادامه با موزیک براس تکامل می یابد , احتمالا اتفاق خیلی بدی افتاده است.

 

All Hands On Deck

وقتی ترک “All Hands On Deck” شروع می شود مجددا همه چیز تغییر می کند , یک جورایی موسیقی ترسناک ادم بده داستان است. و عناصر ارکسترا بیشتری به آن افزوده می شود. و موسیقی استرینگ و در پس زمینه آن موجود است. از نیمه های راه موسیقی وکال غم انگیزی به آن افزوده می شود. و در پایان هم موسیقی قهرمانی که طعم امیدبخشی دارد با چند نت از تم اصلی به موسیقی اضافه می شود.

پیشنهاد ویژه دریم موزیک : دانلود موسیقی فیلم دارک فینکس – Dark Phoenix (شاهکار هانس زیمر)

 

دلیل خوبی برای این موضوع وجود دارد. ترک “I Can Fly!” ورژن کامل موسیقی تم فیلم است (ترک اصلی به حساب نمی آید) . تمام آن موسیقی بلند و براس سنگین است. اما متاسفانه تنها دو دقیقه زمان دارد. همان لحظات موسیقیایی است که منتظر آن بودیم. موسیقی متن فیلم شزم را از دست ندهید.

موسیقی متن فیلم شزم - Shazam! (موسیقی ارکسترا و اکشن)

Fight Flight

آلبوم با ترک های پایانی از جمله “Fight Flight” به اخرای راه خود می رسد.

ترک اکشن و سریع چهار دقیقه ای که خیلی به آهنگ های جان ویلیامز شبیه است. قسم میخورم موسیقی های دنی الفمن رو هم در اینجا شنیدم. اما شاید اشتباه از من باشه. موسیقی نسبتا پرتنش است که از استایل سریع و ترسناک موسیقی استرینگ با تلفیق موسیقی وکال و براسی عمیق است. بعد از حدود دو دقیقه بازگشتی انفجاری دارد, وکال بیشتر به چشم میخورد و براس به طعمی قهرمانی منجر می شود و ترک به پایان میرسد.

 

Finale

درست از لحظه ای که ترک قبلی به پایان میرسد ترک “Finale” استارت می خورد.

ان طعم قهرمانی خود را ادامه می دهد و در پایان عناصر تاریک و شومی در ان دیده می شود. بیشتر در سکانس های نبرد استفاده می شود و گوش دادن به موسیقی متن فیلم شزم به شدت لذت بخش است. در ادامه ترک “We’ve Got a Lair” را شاهد هستیم که قطعه ای امیدبخش است که یک بار دیگر رگه هایی از موسیقی تم اصلی در آن دیده می شود. و نتیجه ی آن موسیقی فوق العاده است.

 

خیلی عالی می شد اگر ترک “SHAZAM!” درست بعد از این قطعه پخش میشد. واقعا خیلی بهتر بود آن چهار دقیقه موسیقی تم خارق العاده در پایان آلبوم بود. به این شکل آلبوم کامل تر بود.

 

سخن پایانی

بنجامین والفیش آلبوم موسیقی متن فیلم شزم را هوشمندانه ساخته بود.

به خصوص تم اصلی که جادو میکند. یک موسیقی ارکسترا کامل با طعم قهرمانی می باشد.

و کل آلبوم روی این ترک تمرکز دارد (درستش هم همین است) .

در پایان آلبوم هم با موسیقی کامل اکشن براس سنگین رو به رو هستیم که فوق العاده است.

آلبوم هنرمندانه ای است فقط این که ترک تم اصلی در ابتدای آلبوم است زیاد کار درستی نبود. ممنونم اقای والفیش.

موسیقی متن فیلم شزم - Shazam! (موسیقی ارکسترا و اکشن)

نقد اختصاصی فیلم شزم

شزم , فیلمی به کارگردانی دیوید اف. سندبرگ و داستان پسر جوانی به نام بیلی بتسون می باشد که پسری است که به فرزند خواندگی گرفته می شود. پسری شیرین است که زندگی سختی را سپری میکند. وقتی که با جادوگری رو به رو می شود, که به محض استفاده از واژه شزم, این توانایی را پیدا می کند که به یک ابرقهرمان بالغ تبدیل شود. به شخصه بنا به دلایلی انتظار تماشای این فیلم را می کشیم, اول اینکه اخیرا DCEU کارش عالی بوده است و عاشق فیلم زن شگفت انگیز بودم و واقعا از فیلم آکوامن خوشم اومد.

 

همچنین بسیار کارهای دیوید اف سنبرگ را دوست دارم, کسی که کارگردانی فیلم Lights out و Annabelle creation را انجام داده است, او در ژانر ترسناک کارش را به خوبی انجام داده و برام سوال بود با یک فیلم ابرقهرمانی چه کاری میتواند انجام دهد. و همچنین باید بگم عاشق فیلم Big محصول سال ۱۹۸۸ با هنرمندی تام هنکس هستم و فیلم شزم انگار ورژن ابرقهرمانی آن فیلم است. در نتیجهه طبیعتا این فیلم مرا به خودش جلب می کند.

 

فیلم شزم , بسیار سرگرم کننده است و فیلم خنده داری می باشد و به شخصه با تماشای فیلم Shazam به من که خیلی خوش گذشت. حقیقتش میزان کمدی که در این فیلم بود خیلی بیشتر از حد انتظاراتم بود. به شخصه علاقه چندانی به کامیک این کاراکتر و داستان ان ندارم, تریلر ان را که تماشا کردم به من اشتیاق تماشای ان را داد و فیلمی کمدی است که قضیه و داستانی که در ان رخ می دهد را زیاد جدی نگرفته است.

پیشنهاد ویژه : آلبوم شاهکار موسیقی متن سریال ویچر (The Witcher)

موسیقی متن فیلم شزم - Shazam! (موسیقی ارکسترا و اکشن)

فیلم کمدی عالی

زمان بندی فیلم شزم برای اکران بسیار خوب بوده است و یک جورایی در میان کلی فیلم جدی از جمله فیلم اونجرز اخر بازی منتشر شده است و یک جورایی در این بازیه فیلمی است که به راحتی می نشینید و از تماشا و کمدی که در آن وجود دارد لذت می برید. زکری لوی در نقش کاراکتر بالغ بیلی بتسون بسیار عالی بازی میکند, او به خوبی در نقش کاراکتری که روح یک بچه دارد که زندگی سختی را پشت سر گذاشته و اتفاقات خوبی برایش رخ نداده و به ناگهان موقعیتی برای او پیش می اید که میتوان زنگی خودش را عوض کند.

 

به راحتی میتوان گفت تمامی سکانس هایی که زکری لوی در آن حضور دارد,

بهترین سکانس های فیلم شزم هستند. همچنین جک دیلن در نقش فردی فریمن, هم اتاقی خانه فرزند خواندگی به خوبی ظاهر می شود. او کمدی زیادی را برای این فیلم تامین می کند و خود این موضوع میتواند ریسک بزرگی باشد, چونکه او بازیگر جوانی است و ممکن است نتواند خوب عمل کند و آزار هنده به نظر اید.

 

خداروشکر, اینطور نیست و به عقیده من تعادل خیلی خوبی را بین این دو کاراکتر به وجود آورده بودند.

بیایید کمی درباره پرورشگاه صحبت کنیم, برای من قلب و روح فیلم همین مورد بود و احتمالا جنبه محبوب من از این فیلم هم بود! والدین داستان حرف نداشتند, مثلا کوپر اندرو همانند گرمابخش ترین روح روی کره زمین بازی کرد, به شدت انرژی دهنده و دوست داشتنی بود.

موسیقی متن فیلم شزم - Shazam! (موسیقی ارکسترا و اکشن)

کمی درباره داستان فیلم شزم و بار احساسی آن

بیلی دوران زندگی اسوده و راحتی نداشته است, وقتی بچه بوده است از مادرش جدا شده است و دیگه اون رو پیدا نکرده است. الان بزرگتر شده است و همچنان به دنبال او هست, مدام از این پرورشگاه به پرورشگاه دیگه در حال جا به جا شدن بود هاست. در سکانس های ابتدایی فیلم شاهد این هستیم که به دنبال مادرش هست, اما به شکلی بسیار پیچیده ای که باعث می شود سر و کارش به قانون بیوفتد.

 

این میتونه به خاطر بچه بودنش باید که تصمیمات احمقانه میگیرد یا اینکه نویسندگان میخواستند سکانس سرگرم کننده به فیلم شزم اضافه کنند! اما به هرحال سروکارش به پرورشگاه جدید میوفتد که کلی بچه دیگر در آن حضور دارند و همینجا بهترین جنبه فیلم Shazam را شاه هستیم. بخش احساسی و قلب گرمادهنده فیلم است. به عقیده من بیشتر آن سکانس ها به خوبی ساخته شده اند و به نظرم اگر این مورد وجود نداشت, کل فیلم حتی نزدیک به موفقیت فعلی که پیدا کرده است هم نمیرسید!

 

در این فیلم شاهد, رویکرد سنتی برای فیلم های ابرقهرمانی هستیم,

انگار از آن دست فیلم هایی هست که در دهه ۷۰ یا حتی ۸۰ مانند آن ساخته میشده. مثلا فیلم ستایش شده سوپرمن کاری از کریستوفر ریوز! انگار اتکای زیادی بر روی ان دست فیلم سازی دارد! به نظر من فیلم شزم در میان فیلم های ابرقهرمانی سنگین امروزی حال و هوای تازه دارد! دانلود اهنگ های فیلم Shazam را به دوستان خود پیشنهاد کنید.

موسیقی متن فیلم شزم - Shazam! (موسیقی ارکسترا و اکشن)

مشکلات فیلم

البته باید بگم مشکلاتی هم با فیلم Shazam دارم که بیشتر آن محدود به کاراکتر بد داستان که مارک استرانگ در آن نقش ایفای نقش می کند. “ساتیا ساوانا” کسی که گذشته ای دارد که به خوبی آن را تنظیم کرده بودند, اما بعد شاهد یک شکاف بسیار بزرگ بین اخرین بازی که او را دیدیم و الان او را میبینیم بوجود می اید. اتفاقات بسیاری در این زمان رخ می دهد و ما به عنوان بیننده باید باور کنیم که او از زمان کودکی تا امروزش دقیقا یک عدد کینه داشته است! و کل زندگی اش از آن رنج می برده و برضد آن بوده!

 

و او مدام بر سر زبان ها می شوند که مردم در حال احساس کردن نیروهای جادویی هستند و او برای اینکه ان نیروی جادویی را بدست آورد دست به کار می شود و … باید بگم یکی از سطحی ترین موارد و دلایل ابرقهرمانی بوده است که تا به امروز در یک فیلم ابرقهرمانی شاهد آن بوده ام. بخش های زیادی از فیلم سطحی است و این موضوع کاملا از قصد بوده است. دانلود موسیقی متن فیلم شزم را از دست ندهید.

 

به عقیده من موسیقی متن فیلم Shazam در اینجا مشکل دارد! چونکه در سکانس هایی موسیقی متن به بیننده می گوید این باید یک لحظه جدی در فیلم باشد اما در اصل یک سکانس سرگرم کننده بیشتر نیست. موسیقی متن چندان خوب عمل نکرده است و بیشتر با تن سرو کله زده است. مثلا شاهد سکانس هایی هستیم که بیلی بتسون به دنبال مادرش است و لحظلت غم انگیزی است و دلسوز او هستید, تغییر تن از دراماتیک به کمدی شدید گاها خوب عمل نکرده است. موسیقی متن و سکانس های فیلم به قدر لازم واضح و شفاف نیستند. امتیاز B را برای فیلم شزم در نظر دارم.

موسیقی متن فیلم شزم - Shazam! (موسیقی ارکسترا و اکشن)

لیست موزیک های فیلم شزم :

اطلاعات بیشتر درباره فیلم شزم به ویکیپدیا مراجعه نمایید

۱ – SHAZAM! – 3:59
۲ – The Consul of Wizards – 3:01
۳ – Seeking Spell – 2:33
۴ – Compass – 3:26
۵ – Seven Symbols – 4:17
۶ – The Rock Of Eternity – 4:17
۷ – Subway Chase – 0:45
۸ – It’s You Or No One – 4:59
۹ – Dude, You’re Stacked – 1:18
۱۰ – This Is Power – 2:32
۱۱ – Bus Rescue – 2:29
۱۲ – You’re Like a Bad Guy, Right? – 1:16
۱۳ – Them’s Street Rules – 0:48
۱۴ – Superman It – 0:55
۱۵ – Super Villain – 1:39
۱۶ – You Might Need It More Than Me – 5:38
۱۷ – Come Home Billy – 3:02
۱۸ – Give Me Your Power – 1:41
۱۹ – His Name Is – 2:46
۲۰ – Sentimental Nonsense – 1:54
۲۱ – Run! – 2:13
۲۲ – Play Time’s Over – 1:48
۲۳ – All Hands On Deck – 2:05
۲۴ – I Can Fly! – 2:14
۲۵ – Fight Flight – 3:31
۲۶ – Finale – 4:11
۲۷ – We’ve Got a Lair – 1:31
۲۸ – I’m Home – 0:53
۲۹ – I Name The Gods – 1:32
– ۷۳:۱۳

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

9 فوریه 2020 4,304 views 0
نظرات