فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

هم اکنون از وب سایت دریم موزیک قصد معرفی و دانلود آهنگ بی کلام فوق العاده زیبای سبک جاز را داریم. موسیقی متن فیلم ویپلش (Whiplash) محصول سال ۲۰۱۴ به آهنگسازی جاستین هورویتز (Justin Hurwitz) کسی که برای آهنگسازی فیلم لالالند موفق به دریافت دو جایزه اسکار شد. پیشنهاد می شود این آلبوم زیبا را از دست ندهید.

موسیقی متن فیلم ویپلش - Whiplash (موسیقی جاز فوق العاده زیبا)

معرفی فیلم Whiplash

ویپلش (Whiplash) فیلم درام و موزیکال محصول سال ۲۰۱۴ کشور آمریکا می باشد. کارگردانی و نویسندگی این فیلم توسط دیمین شزل (Damien Chazelle) انجام شده است. داستان فیلم درباره ی رابطه یک دانش آموز بلندپرواز درامر سبک جاز (با بازیه مایلز تلر – Miles Teller) و معلم فحاش او (با بازیه جی. کی. سایمونز – J. K. Simmons) می باشد. پل رایزر (Paul Reiser) و ملیسا بنویست (Melissa Benoist) هم در این فیلم به هنرنمایی پرداخته اند.

 

فیلم ویپلش در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۴ , در فستیوال فیلم ساندنس به عنوان فیلم ابتدایی به نمایش درآمد و جایزه مخالطبین را برنده شد. کمپانی “Sony Pictures Worldwide” حق و حقوق انتشار فیلم را بر عهده داشت. فیلم در تاریخ ۱۰ اکتبر ۲۰۱۴ اکران داخلی خود را در آمریکا و کانادا اغاز کرد. سپس تعداد سینماهای خود را تا ۵۰۰ سالن افزایش داد. بالاخره در ۲۶ مارچ ۲۰۱۵ به پایان رسید. فیلم تنها با بودجه ۳٫۳ میلیون دلاری خود توانست فروش ۴۹ میلیون دلاری را تجربه کند.

 

فیلم به طور گسترده با ستایش منتقدین رو به رو شد. بیشتر ستایش که از فیلم شد برای بازی سایمون و فیلمنامه شزل بود. فیلم در مراسم اسکار توانست در سه بخش برنده جایزه شود از جمله بهترین ویراستار , بهترین میکس صدا و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد. همچنین برای بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین فیلم نامزد جایزه اسکار شد.

موسیقی متن فیلم ویپلش - Whiplash (موسیقی جاز فوق العاده زیبا)

تولید فیلم ویپلش

در آگوست سال ۲۰۱۳ , فیلمبرداری فیلم اغاز شد و مایلز تلر در نقش اصلی به تیم بازیگری اضافه شد. دیمین شزل در صحبنی که با سامون درباره ی نقش او داشته به او گفته: ازت میخوام محدودیت ها را کنار بگذاری و نقشی را اجرا کنی که در آن شاهد شخصی عادی و محدود نباشیم. نمیخوام یک انسان را روی صفحه نمایش ببینم.

 

میخواهم یک هیولا ببینم, یک حیوان خیلی از اعضای باند آهنگساز واقعی یا یک دانش آموز موسیقی هستند, شزل قصد داشت کاری کند وقتی که سایمون به انها فشار می آورد ترس و اضطراب وجود آنها را بگیرد. شزل اعلام کرد در بازه های بین فیلمبرداری ها سایمون خیلی شیرین بود اما در زمان فیلمبرداری به هیولایی ترسناک تبدیل می شد.

 

فیلمبرداری فیلم در طول ۱۹ روز صورت گرفت, حدودا ۱۴ ساعت فیلمبرداری در روز. در زمان فیلمبرداری شزل یک تصادف بد را تجربه کرد که باعث شد راهی بیمارستان شود اما برای این که در فیلمبرداری خللی ایجاد نشود درست روز بعد در سر فیلمبرداری حاضر شد تا فیلم را به پایان برساند. بیشتر فیلمبرداری های فیلم در لس آنجلس صورت گرفت. یک سری فیلمبرداری های خارجی هم در نیویورک صورت گرفت.

موسیقی متن فیلم ویپلش - Whiplash (موسیقی جاز فوق العاده زیبا)

موسیقی متن Whiplash

در ۷ اکتبر ۲۰۱۴ آلبوم موسیقی متن فیلم توسط لیبل Varèse Sarabande منتشر شد و آهنگساز آن جاستین هورویتز (Justin Hurwitz) بوده است. آلبوم موسیقی متن از سه بخش مختلف که روی هم رفته ۲۴ ترک شامل می شود تشکیل شده است. قطعه های اورجینال موسیقی جاز که به طور اختصاصی برای فیلم نوشته شده اند. قطعه های موسیقی که به طور اورجینال برای پس زمینه فیلم نوشته شده اند و قطعه های کلاسیک استاندارد و معروفی که توسط Stan Getz و Duke Ellington و آهنگسازان دیگر نوشته شده اند.

 

باکس آفیس

فیلم ویپلش در آمریکا و کانادا با فروش ۱۳٫۱ میلیون دلاری

و در بقیه مناطق با فروش ۳۵٫۹ میلیون دلاری رو به رو شد.

و به طور کلی در سطح جهانی فروش ۴۹ میلیون دلاری را تجربه کرد

این در حالی است که بودجه ساخت فیلم تنها ۳٫۳ میلیون دلار بوده است.

در ۱۰ اکتبر ۲۰۱۴ این فیلم اکران محدودی در آمریکای شمالی را تجربه کرد.

و از ۶ سالن سینمایی که در اختیار داشت فروش ۱۳۵٫۳۸۸ دلاری را تجربه کرد

(به طور میانگین از هر سینما ۲۲٫۵۶۵ دلار فروش داشت)

و در باکس افیس رتبه ۳۴ام را کسب کرد.

 

واکنش منتقدین

بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۲۸۴ نقدی که از فیلم انجام شد با ۹۳ درصد نقد مثبت رو به رو شد و امتیاز بالای ۸٫۵۴ از ۱۰ را دریافت کرد. نظر منتقدین این بود با فیلمی پرتنش و الهام بخش با بازی های خوب و کارگردانی استادانه رو به رو هستیم. بر اساس وب سایت Metacritic از ۴۹ نقدی که از فیلم صورت گرفت امتیاز ۸۸ از ۱۰۰ را دریافت کرد. بدون شک دانلود موسیقی متن فیلم ویپلش پیشنهاد می شود.

موسیقی متن فیلم ویپلش - Whiplash (موسیقی جاز فوق العاده زیبا)

داستان فیلم ویپلش | بخش اول

“اندرو نیمن” دانش آموز سال اول موسیقی سبک جاز در هنرستان شافر معتبر در نیویورک است. او از کودکی نوازنده ی “درام” بوده است. او همیشه آرزو داشته مثل بابی ریچ (Buddy Rich) درامری در سطح جهان باشد. رهبر ارکستر معروف ترنس فلچر (Terence Fletcher) از او دعوت می کند که به باند استودیویی اش به عنوان درامر جایگزین برای کارل تنر (Carl Tanner) باشد. فلچر نسبت به دانش آموزانش سختگیر و خشن است.

 

وقتی که باند در حال تمرین برای نواختن قطعه “Whiplash” کاری از هنک لوی (Hank Levy) است. از اندرو خواسته می شود هنگام نواختن موسیقی سرعتش را حفط کند, در زمانی که او در تنش انجام این کار است فلچر صندلی به سمت او پرت می کند, به او سیلی می زند و جلوی بقیه اعضای باند او را سرزنش می کند.

 

در زمان رقابت جاز, پوشه ای که در آن ورق های موسیقی کارل وجود دارد و اندرو مسئولیت نگهداری آن را دارد گم می شود. کارل بدون ورق موسیقی نمیتوانم موسیقی بنوازد. اندرو به فلچر می گوید که میتواند قطعه “ویپلش” را بدون ورق موسیقی بنوازد چون تمام آن را حفظ است. بعد از اجرای موفقیت آمیز او , فلچر اندرو رو به عنوان نوازنده اصلی درام انتخاب می کند.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی فیلم آنابل به خانه می آید (Annabelle Comes Home)

 

داستان فیلم ویپلش | بخش دوم

چندی نمی گذرد, فلچر رایان کانلی را استخدام می کند و او را به عنوان درامر اصلی باند انتخاب می کند. اندرو بر این باور است که کانلی استعدادش از او در نواختن درام کمتر است. وقتی فلچر کانلی را به عنوان درامر اصلی انتخاب می کند خشمگین می شود و این موضوع را یه جوری بیان می کند. اندرو اینقدر تمرین می کند تا از دستانش خون می آید. و دوستی اش را با نیکول به هم میزند تا بر روی دوران موسیقیایی خودش تمرکز کند. بعد از گذشت چهار ساعت آزمون خسته کننده اندرو و بقیه درامر ها, به گونه ای که فلچر میز صندلی را از شدت عصبانیت می شکست و بر سر آنها فریاد می زد. اندرو به عنوان درامر اصلی انتخاب می شود.

موسیقی متن فیلم ویپلش - Whiplash (موسیقی جاز فوق العاده زیبا)

در زمان رقابت بعدی اتوبوسی که اندرو با آن در حال رفتن به سر اجرا بود ناگهان خراب می شود. او یک ماشین کرایه می کند, اما دیر به اجرا می رسد. بعد از رسیدن به انجا متوجه می شود برگه های موسیقی اش را در دفتر کرایه ماشین جا گذاشته است. او به سرعت برمیگردد تا انها را بردارد و متاسفانه در راه برگشت دچار تصادف می شود و آسیب می بیند. او به سختی از ماشین پیاده می شود و در حالی که آسیب دیده بود و خونریزی داشت تا سالن اجرا می دود.

 

در سالن اجرا زمانی که در حال نواختن قطعه “Caravan” هستند, به دلیل جراحت هایی که داشت نتوانست آهنگ را خوب اجرا کند در نتیجه اندرو را مرخص می کند و کس دیگری را جایگذین او می کند. به دلیل بی رحمی که فلچر به او کرده بود در جلوی چشم تماشاچیان به او حمله می کند. و این موضوع باعث می شود او از هنرستان شافر اخراج شود. موسیقی متن فیلم ویپلش را دانلود نمایید.

موسیقی متن فیلم ویپلش - Whiplash (موسیقی جاز فوق العاده زیبا)

داستان فیلم ویپلش | بخش سوم

اندرو به پیشنهاد پدرش با وکیلی ملاقات می کند, که نماینده ی خانواده Sean Casey دانش آموز قبلی فلچر می باشد. بر خلاف صحبت فلچر که دانش اموز او در حادثه رانندگی جان خود را از دست داده اما ان وکیل به اندرو می گوید ان دانش اموز به دلیل این که از فشار روانی ک فلچر به او وارد کرده است او خودش را دار زده است و خودکشی کرده است.

 

خانواده شان میخواهند فلچر از کار بی کار شود و از اموزش برای همیشه اخراج شود. اندرو قبول می کند به عنوان شاهد این موضوع را تایید کند و این موضوع باعث اخراج فلچر می شود. ماه ها بعد زمانی که اندرو نواختن درام را کنار گذاشته است و در یک رستوران مشغول به کار است. متوجه می شود فلچر به عنوان یک پیانیست در یک رستورانی مشغول به نواختن موسیقی است.

 

بعد از پایان موسیقی فلچر از اندرو دعوت میکند که برای صرف نوشیدنی مهمون او باشد. او برای اندرو توضیح می دهد که دلیل این که او به دانش آموزانش فشار می آورد تا شاید انها Louis Armstrong یا Charlie Parker بعدی باشند. اندرو به او اینطور پاسخ می دهد فشارهای او ممکن است Louis Armstrong یا Charlie Parker های بعدی را از ادامه کار نا امید کند و فلچر این پاسخ را می دهد Louis Armstrong یا Charlie Parker های بعدی هیچ وقت ناامید نمی شوند. موسیقی متن فیلم ویپلش را از دست ندهید.

موسیقی متن فیلم ویپلش - Whiplash (موسیقی جاز فوق العاده زیبا)

اندرو دعوت فلچر را برای نواختن درام در اجرایش قبول می کند. اندرو از نیکول هم میخواهد در اجرایش حضور داشته باشد اما نیکول پاسخ می دهد که او در رابطه ای جدید است.

پیشنهاد ویژه : تجربه هیجان با دانلود آهنگ های فیلم هابز و شاو (Hobbs & Shaw)

 

بخش پایانی داستان

روی صحنه, درست قبل از این که اجرا اغاز شود. فلچر به اندرو می گوید که خبر دارد اندرو علیه او شهادت داده است. سپس فلچر اجرا را با قطعه ای شروع می کند که اندرو برگه موسیقی آن را ندارد. و اندرو امادگی اجرای آن را هم ندارد. اندرو صحنه را در حالی که تحقیر شده است ترک می کند. اما به محض بیرون رفتن تصمیمش عوض می شود و مجدد به صحنه بر میگردد.

 

او با نواختن موسیقی “Caravan” مزاحم کار فلچر می شود.

و باند هم مجبور به اجرای موسیقی هماهنگ با اندرو می شوند.

به محض این که این قطعه به پایان می رسد چراغ ها خاموش می شوند.

اما اندرو به نواختن سولو موسیقی ادامه می دهد , فلچر برمیگردد و اینبار اندرو رو راهنمایی می کند.

وقتی که قطعه به پایان می رسد, هر دو با هم لبخند می زنند و آن موسیقی به پایان میرسد.

(اندرو بهترین اجرا را انجام می دهد) دانلود موسیقی متن فیلم ویپلش را از پایین همین مطلب دانلود نمایید.

موسیقی متن فیلم ویپلش - Whiplash (موسیقی جاز فوق العاده زیبا)

نقد اختصاصی فیلم ویپلش

ویپلش (شلاق – Whiplash) , بالاخره این امکان رو پیدا کردم که فیلم ویپلش را تماشا کنم, همیشه با این فیلم هایی که به طور محدود اکران می شوند مشکل داشتم, چونکه تا زمانی که در اوهایو به نمایش در آیند جان آدم به لبش می رسد. شلاق فیلمی به هنرنمایی مایلز تلر و جی کی سیمونز می باشد که در آن مایلز تلر در نقش یک درامر هنرنمایی می کند, اما نه یک درامر معمولی, او میخواهد درامر فوق العاده بعدی باشد که دنیا به خود می بیند. سیمونز هم در نقش معلم, مربی, با استعداد موسیقی است که بسیار بدجنس است!

پیشنهاد ویژه : اهنگ های سریال کاراگاه حقیقی

 

او یکبار نواختن مایلز را می بیند و از او میخواهد یک بار به کلاسش سربزند, در ادامه او کاراکتر مایلز تلر رو شروع به کباب کردن می کند! به معنای واقعی کلمه اون رو می بلعد! … تا اینکه مایلز دیگه تحمل ندارد و نبرد روانشناسی میان آنها بوجود می آید!

موسیقی متن فیلم ویپلش - Whiplash (موسیقی جاز فوق العاده زیبا)

سرشار از الفاظ …

قدیم ها یک بار یک کار از مایلز تلر آماده تماشا کردم که فیلم بازسازی شده Footloose بود که باید بگم اصلا انتخاب خوبی نبود. مثل شخصیت ههای نوجوان معمولی بود که به جایی نخواهد رسید که در نقش رفیق مستی بود که ۲۱ سال سن دارد …. همین! اما با فیلم ویپلش او نشان داد که استعداد بسیار بالایی دارد, به خصوص در نواختن درامز, ظاهرا او از ۱۵ سالگی در حال نواختن درامز بوده است و در نتیجه برای این نقش انتخابی کاملا مناسب بوده است. همچنین باید بگم, جی کی سیمونز در آن فیلم فوق العاده است. تصور کنید جی جوناه جیمسون سرش را بتراشد و به مربی موسیقی تبدیل شود و بسیار مبتذل شود! …. در این فیلم این کاراکتر را دارد و محشر است. کاملا در حد و اندازه های اسکار است.

 

اون ویدیوهای مونتاژ شده یوتیوب رو دیدید که عنوان بهترین توهین های سینمایی نام دارند؟! میشه حرف های این کاراکتر را برداشت و تمام مدت زمان آن فیلم ها را پر کرد. دانلود موسیقی متن فیلم ویپلش را از پایین مطلب انجام دهید.

موسیقی متن فیلم ویپلش - Whiplash (موسیقی جاز فوق العاده زیبا)

نمایش احساسات

چیزی که فیلم Whiplash را فوق العاده می کند, این است که احساسات کاراکتر مایلز را به زیبایی هرچه تمام تر بهه نمایش می گذارد. این میل که میخواهد خوب باشد اون شور و اشتیاقی که در وجودش هست, چیزی که به شدت هیجانش را دارد. اما او مشکل بسیاری دارد تا آن را با پدرش در میان بگذارد. من میدونم بسیار سخت است و خودم چنین چیزی را تجربه کرده ام و کاملا این کاراکتر را درک میکنم. در زمان کودکی ام کار بسیار سختی داشتم تا به اطرافیانم عشق و علاقه ام به فیلم و موسیقی را نشان دهم.

 

اینکار در زمان کودکی بسیار سخت است, نمایش عشق و علاقه به یک فرم هنری, چونکه همه افراد اطراف شما میخواهند در یک کارخونه یا شرکت کار کنید, یک چیز سنتی, نشان دادن علاقه به هنر کار بسیار سختی است. این موضوع به زیبایی در این فیلم به نمایش در می آید. امید است از گوش دادن به موسیقی متن فیلم ویپلش نهایت لذت را ببرید.

موسیقی متن فیلم ویپلش - Whiplash (موسیقی جاز فوق العاده زیبا)

نبرد روانشناختی

اما مهم تر از همه کل کل کردن سیمونز و تلر است! از هر نظری یک فیلم روانشناسی است, فقط یک فیلم موزیکال یا سرگرم کننده نیست, یک نبرد جدی روانشناختی میان دو شخص که نسبت به موقعیت و نظری که دارند احساسی بسیار قوی دارند. یکی از پرتنش ترین بازیگری هایی است که در سرتاسر سال نمونه آن را ندیده ام. چیزی که اسپویل نمیکنم اما معتقد هستم این فیلم محبوب ترین پایان سینمای را در سرتاسر سال داشت. یکی از بهترین ۱۰ دقیقه های احساسی و فوق العاده پایانی را شاهد بودم.

فیلم ویپلش , یک فیلم خارق العاده است, اگر طرفدار موسیقی هستید حتما آن را تماشا کنید, اگر طرفدار هنر هستید و برای نمایش آن سختی های بسیاری کشیده اید, حتما آن را ببینید. حتی اگر طرفدار بازیگری فوق العاده هستید, در تماشای فیلم Whiplash شک نکنید. ویپلش یکی از بهترین فیلم های سال ۲۰۱۴ است و امتیاز +A را میگیرد. دانلود اهنگ های فیلم ویپلش را فراموش نکنید.

موسیقی متن فیلم ویپلش - Whiplash (موسیقی جاز فوق العاده زیبا)

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

لیست آهنگ های فیلم ویپلش

۱) – Snare Liftoff – 0:43
۲) – Overture – 3:19
۳) – Too Hip To Retire – 3:03
۴) – Whiplash – 1:55
۵) – Fletcher’s Song In Club – 1:28
۶) – Caravan – 9:14
۷) – “What’s Your Name” – ۱:۳۰
۸) – Practicing – 1:43
۹) – Invited – 0:54
۱۰) – Call From Dad – 0:40
۱۱) – Accident – 5:21
۱۲) – Hug From Dad – 1:14
۱۳) – Drum & Drone – 1:34
۱۴) – Carnegie – 0:36
۱۵) – Ryan / Breakup – 0:31
۱۶) – Drum Battle – 2:10
۱۷) – Dismissed – 2:46
۱۸) – “Good Job” – ۱:۲۸
۱۹) – Intoit – 3:19
۲۰) – No Two Words – 1:41
۲۱) – When I Wake – 3:50
۲۲) – Casey’s Song – 1:57
۲۳) – Upswingin’ – ۲:۱۲
۲۴) – First Nassau Band Rehearsal / Second Nassau Band Rehearsal / Studio Band Eavesdrop / Studio Band Rehearsal After Breakup – 1:34
۵۴:۴۲

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

26 مارس 2020 5,783 views 0
نظرات