فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

اگر به دنبال آلبوم فوق العاده احساسی و زیبا هستید , به گونه ای که با گوش دادن به آن بو به تن شما سیخ شود باید به شما بگویم به جای درسی آمدید. هم اکنون آلبوم سرشار از احساس موسیقی فیلم آخرین سامورایی (The Last Samurai) اثری از آهنگساز بزرگ و افسانه ای هانس زیمر (Hans Zimmer) می باشد. بدون شک این آلبوم در لیست بهترین آلبوم های موسیقی فیلم خیلی از دوستداران موسیقی فیلم قرار دارد. به هیچ عنوان این آلبوم زیبا را از دست ندهید…

کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless اضافه شد

آلبوم سرشار از احساس موسیقی فیلم آخرین سامورایی (The Last Samurai)

معرفی فیلم آخرین سامورایی

آخرین سامورایی (The Last Samurai) فیلم اکشن و درام محصول سال ۲۰۰۳ کشور آمریکا می باشد. کارگردانی و کمک تهیه کنندگی این فیلم را ادوارد زوئیک (The Last Samurai) انجام داده است. او همچنین کمک نویسندگی فیلمنامه را در کنار جان لوگان (John Logan) و Marshall Herskovitz بر عهده داشته.

 

ستارگان بزرگی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند در نقش اصلی تام کروز (Tom Cruise) می باشد که به عنوان کمک تهیه کننده هم در فیلم حضور دارد. و همچنین تیموتی اسپال (Timothy Spall) و کن واتانابه (Ken Watanabe) و بیلی کانلی (Billy Connolly) و تونی گلدوین (Tony Goldwyn) و هیرویوکی سانادا (Hiroyuki Sanada) و کویوکی (Koyuki) و شین کویامادا (Shin Koyamada) می باشند.

 

تام کروز در این فیلم در نقش کاپیتان آمریکایی هفتمین هنگ سواره‌ نظام است که درگیری احساسی و شخصی او باعث می شود او در ارتباط نزدیک با جنگجویان سامورایی در قرن ۱۹ میلادی قرار دهد. داستان این فیلم از شورشیان Satsuma به رهبری Saigō Takamori الهام گرفته است. فیلم اخرین سامورایی موفق شد در سطح جهان فروش ۴۵۶ میلیون دلاری دا تجربه کند. و توانست با نظر مثبت طیف گسترده ای از منتقدین رو به رو شود که فیلم را برای بازیگری و نویسندگی و کارگردانیو موسیقی متن و جلوه های ویژه و طراحی لباس و پپایم های اخلاقی ستایش کنند. این فیلم نامزد دریافت جوایز متعددی شد. از جمله ۴ بخش مراسم اسکار و ۳ گلدن گلوب . پیشنهاد می شود موسیقی فیلم آخرین سامورایی را دانلود نمایید.

تولید فیلم The Last Samurai

اکثر فیلمبرداری در نیوزیلند در منطقه Taranaki انجام شد. تیم بازیگری این فیلم اکثرا بازیگرانی ژاپنی بودند و تیم سازنده ی فیلم آمریکایی بودند. این لوکیشن فیلمبرداری به دلیل شباهت Egmont/Mount Taranaki به Mount Fuji انتخاب شده بود. همچنین در انجا جنگل های زیاد و زمین های کشاورزی را شاهد هستیم. مدیر لوکیشن Charlie Harrington منطقه کوهستانی را در کتاب سفر پیدا کرده بود که از تیم سازنده خواست او را به Taranaki بفرستند تا این منطقه را بررسی کند.

 

تعداد زیادی از سکانس های روستا در استودیوی برادرام وارنر در Burbank , کالیفورنیا فیلمبرداری شده بود. تعدادی از سکانس ها هم در Kyoto و Himeji, Japan صورت گرفته بود. به طور کلی فیلمبرداری فیلم در ۱۳ لوکیشن مختلف انجام شده بود. و تام کروز هم شاهکار بازیگری خود را ارائه داده بود. فیلم بر اساس فیلمنامه اصلی با عنوان “The Last Samurai” نوشته ی جان لوگان می باشد. خود پروژه هم از کارگردان و نویسنده Vincent Ward الهام گرفته است. که بعدا به عنوان تهیه کننده اجرایی در فیلم حضور داشت.

 

“وارد” حدود ۴ سال به دنبال کار تولید فیلم بود و با کارگردانان مختلف از جمله (Francis Ford Coppola, Peter Weir) صحبت داشته اما در پایان به Edward Zwick علاقه مند شده. دانلود موسیقی فیلم آخرین سامورایی را از پایین همین مطلب انجام دهید.

آلبوم سرشار از احساس موسیقی فیلم آخرین سامورایی (The Last Samurai)

موسیقی متن

موسیقی متن The Last Samurai در تاریخ ۲۳ نوامبر ۲۰۰۳ توسط کمپانی Warner Sunset Records منتشر شد. و تمام آلبوم موسیقی توسط هانس زیمر آهنگسازی , ارنج و تولید شده بود. موسیقی آن توسط ارکستر سمفونی Hollywood Studio Symphony به رهبری ارکستر Blake Neely ضبط شده بود. آلبوم موزیک این فیلم در رتبه ۲۴ بهترین موسیقی متن های فیلم قرار دارد.

 

واکنش منتقدین

فیلم در ژاپن نظرات مثبت بیشتری را نسبت به آمریکا دریافت کرد. روزنامه ژاپنی Mainichi Shinbun اعلام کرده بود فیلم اخرین سامورایی نسبت به فیلم های قبلی که تلاش برای به تصویر کشیدن ژاپن داشتند بهبودی بسیاری بیشتری و گشترده ای داشت. و همچنین اعلام کرد کارگردان Edward Zwick تحقیقات گسترده ای بر روی تاریخ ژاپن انجام داده است.

 

 بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۲۲۱ نقدی که از فیلم انجام شده بود

فیلم با ۶۶ درصد نظر مثبت رو به رو شده بود و امتیاز ۶٫۴۳ از ۱۰ دریافت کرده است.

بر اساس وب سایت “Metacritic” از ۴۳ نقدی که از فیلم انجام شده امتیاز ۵۵ از ۱۰۰ را دریافت کرده.

 

باکس آفیس

در ۱ ژانویه ۲۰۱۶ , فیلم موفق به فروش ۴۵۶٫۸ میلیون دلاری در سطح جهان شود

این در حالی است که بودجه ساخت فیلم ۱۴۰ میلیون دلار بوده است.

در آمریکا و کانادا فروش ۱۱۱ میلیون دلاری داشته

و در بقیه مناطق ۳۴۵ میلیون دلار فروش را تجربه کرده.

یکی از موفق ترین فیلم ها در باکس افیس ژاپن بوده, با فروش ۱۳۲ میلیون دلاری.

پیشنهاد ویژه : آلبوم احساسی موسیقی فیلم ماری ملکه اسکاتلند (Mary Queen of Scots)

آلبوم سرشار از احساس موسیقی فیلم آخرین سامورایی (The Last Samurai)

نقد اختصاصی آهنگ های فیلم The Last Samurai

برای من بسیار سخت است تا علاقه خودم و زیبایی آلبوم را از طریق کلمات بیان کنم…. تا به حال رویایی زیبا را تجربه کرده اید…رویایی به شدت خالص که هیچ وقت از ان خسته نشده باشید؟ صبح روزی بهاری را متصور شوید…. در جای مورد علاقه ی خودتان در هر جای این دنیا نشسته اید, در بالکن خانه ی دوران کودکیتان , در ساحل دریا, در بالای تپه ای یا در اغوش کسی که عاشق او هستید…. درباره ی یک ساعت قبل از طلوع آفتاب صحبت می کنم. در آن ساعت زیبا شما شاهد چیزی جادویی در آسمان هستید, انگار اتشی در اسمان وجود دارد , شاهد رنگ های مختلفی در آسمان هستید.

 

حالا فرض کنید که یکی از بهترین خاطره های خود را به یاد می آورد.

زمانی که آن شادی را تجربه کردید مهم نیست مال دو هفته قبل است

یا مال ۲۰ سال قبل, یا حتی خاطره ای از دوران کودکیتان.

ان خاطره انچنان خوشحال کننده است که وقتی به ان فکر می کنید

به مدت طولانی به اعماق ان فرو می روید و از ان لذت می بردید.

خیلی خب حالا بهترین موقعیت را تصور کردید. حسی که موسیقی فیلم آخرین سامورایی ایجاد می کند دقیقا همین است.

ادامه نقد

هانس زیمر ان نقطه پنهان در وجود من را پیدا کرد و ان را به نت موسیقی تبدیل کرد. آن رویایی بینظیر هم اکنون به موسیقی تبدیل شده است. او به چیزی که فکر میکردم غیر ممکن است دست پیدا کرد. برای این که ان رویا را پشت هم و در هر زمانی که بخواهم تجربه کنم, برای برگشت به بهترین خاطرات زندگی ام, برای ارتباط با خودم در هر زمانی که بخواهم. او آلبوم موزیک فیلم آخرین سامورایی را خلق کرد. باغ های آرامش بخش ژاپنی دقیقا همین هدف را دارند.

پیشنهاد ویژه : آلبوم روح نواز آهنگ های فیلم در میان ستارگان (Interstellar)

 

هر ترک در جایگاه درست خود قرار دارد. موسیقی همانند آبی روان در باغی می باشد که من را به رویایی دعوت می کند. در ان باغ همیشه بهار است. درست در همان اغاز آلبوم ان حس ابدیت بوجود می آید. یک جورایی زمان متوقف می شود.

آلبوم سرشار از احساس موسیقی فیلم آخرین سامورایی (The Last Samurai)

A Way of Life

ترک “A Way of Life” تولد است… از سمت عابدین سواحل بی کران دریا است. در ان شاهد موسیقی فلوت ژاپنی , ویولن و استرینگ گرمی هستیم. هنگام گوش دادن به این ترک چشمانم را می بندم و من را به پروازی غیر قابل توصیف می برد.

 

Specters in the fog

قطعه ی “Specters in the fog” همانند ضربان قلب است که در حال قوی و قویتر شدن است. ملودی که در ابتدای این ترک وجود دارد غیر قابل توصیف است. یادم می آید هنگامی که برای اولین بار به این آلبوم گوش میدادم به این ترک که رسیدم از شدت زیبایی ان اصلا توانایی رفتم به قطعه بعدی را نداشتم و پشت سر هم و مداوم ان را پخش می کردم. دوست داشتم موسیقی ان مداوم در وجود من بماند. بخش ابتدایی این ترک به محض پخش شدن انچنان تاثیرگذار است که اصلا نمیتوانم در زمان گوش دادم به ان آرام بگیرم مدام در هنگام گوش دادن به ان دست هایم را به همراه ریتم موسیقی تکان می دهم و هیچ کنترلی روی انها ندارم. در این ترک سه ابزار موسیقی با هم نواخته می شوند و غوغایی به پا می کنند, هرچی بگم کم گفتم.

 

A hard teacher

قطعه “A hard teacher” در بین ۵ قطعه برتری است که تا به حال نوشته شده اند. با این موسیقی میتوانید ان روستای کوهستانی ایده آل ژاپنی را که داخل فیلم شاهد ان بودیم , متصور شوید. آن لطافت و ملایمت و ظرافتی که در این قطعه وجود دارد من را به دوران کودکی می برد. و خاطرات خالصی که در ان زمان داشتم را تدایی می کند. قطعه ای متفکرانه و شاهکارانه است.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی فیلم شوالیه تاریکی بر می خیزد (The Dark Knight Rises)

آلبوم سرشار از احساس موسیقی فیلم آخرین سامورایی (The Last Samurai)

پیچیده ترین قطعه آلبوم “Idyll’s End” است. بیت بسیاری از تم های آلبوم در ان وجود دارد و میتوان گفت کوتاه شده ی همه ی انها است. قطعه ی “Red warrior” همانند شمشیر ژاپنی سخت و محکم است.

 

A small measure of peace

دو ترک پایانی آلبوم “The way of the sword” و “A small measure of peace” بازگو کننده ی داستان خود هستند. جاده ای طولانی و گاهی اوقات سخت و نفس گیر همه این چیز ها جلوی شما را از رفتن به خانه نمی گیرد. این دو ترک همیشه من را یاد این موضوع می اندازند مهم نیست چه اتفاقی رخ دهد همیشه مسیر وجود دارد. هیچ وقت راهم را گم نمیکنم و به small measure of peace (آرامش کوچک) را پیدا می کنم.

در زمانی که در لب ساحل هستید و به دوردست ها نگاه می کنید به این ترک گوش دهید. گوش داده به این البوم در صبح بهاری واقعا لذت بخش است. زیبایی که در این آلبوم است بدون شک مو به تن شما سیخ خواهد کرد و اشک را به چشمانتان خواهد آورد. قطعا گوش دادن به آلبوم آهنگ فیلم آخرین سامورایی جزء واجبات است.

آلبوم سرشار از احساس موسیقی فیلم آخرین سامورایی (The Last Samurai)

نقد اختصاصی فیلم اخرین سامورایی

اخرین سامورایی , توسط ادوارد زوئیک (Edward Zwick) کارگردانی شده, ستارگان فیلم هم تام کروز و کن واتانابه هستند. داستان درباره سربازی است که توسط این سامورائی اسیر شده است. در طول اسارتش, او شروع به دیدن زیبایی در این فرهنگ و تمدن می کند و در واقع تصمیم میگیرد که در کنار انها قرار بگیرد.

 

خب چرا من دارم فیلم اخرین سامورایی رو نقد می کنم! این اخر هفته, فیلم Jack Reacher Never Go Back اکران می شود که این فیلم هم توسط ادوارد زوئیک کارگردانی شده و توسط تام کروز هم بازی می شود. فیلم اخرین سامورائی اولین همکاری انها بود و یکی از بهترین فیلم های همه دوران ها برای من است. خیلی وقت بود دنبال یک بهانه می گشتم تا درباره این فیلم صحبت کنم و فکر میکنم الان بهترین موقعیت برای اینکار است چون همکاری دیگه ای از ان دو در راه است. دانلود موسیقی فیلم آخرین سامورایی پیشنهاد می شود.

آلبوم سرشار از احساس موسیقی فیلم آخرین سامورایی (The Last Samurai)

بخش اول

بیایید درباره آخرین سامورائی صحبت کنیم. وقتی که برای اولین بار این فیلم را تماشا کردم, از اعماق قلبم تحت تاثیرش قرار گرفتم و میدانم نه تنها من بلکه خیلی از افرادی که فیلم را دیدند این اتفاق برایشان رخ داده. چیزی که بیشتر از همه من رو تحت تاثیر خودش قرار داد و چیزی که هنوز که هنوزه من رو تحت تاثیر قرار می دهد, این است که سکانس های نبرد فوق العاده بودند, به شکل با شکوهی حماسی بودند و به خوبی ساخته شده بودند و به بهترین شکل طراحی شده بودند. همه چیز به شکل بی رحمانه ای واقعی به نظر می رسید.

 

سکانس های نبرد مرکزیت اصلی این فیلم را تشکیل نمی دادند.

مرکزیت داستان دوستی قلبی بین این دو مرد است,

که هر دو اهل فرهنگ و تمدن های کاملا متفاوت هستند.

تام کروز در نقش نیتان الگرن یک سرباز امریکایی است که کاملا شخصی مست است,

او فرضا تاریخچه ای سرشار از پیروزی دارد, اما بعدا به احمقی مست تبدیل شده است.

 

اما بعد از اینکه استخدام می شود که به سربازان آموزش دهد تا وارد صحنه نبرد شوند و سامورائی را شکست دهند. اما سرانجام توسط این سامورائی ها اسیر می شود, او قرار بود که کشته شود و همان موقع است که با کاتسو موتو با بازیه کن واتانابه آشنا می شود, رهبر این گروه سامورائی.

آلبوم سرشار از احساس موسیقی فیلم آخرین سامورایی (The Last Samurai)

بخش دوم

کاتسو موتو از کشتن او خودداری می کند, در حقیقت از او مراقبت می کند تا سلامتی اش را کامل بدست آورد. و سعی می کند به او شیوه متفاوت زندگی کردن را آموزش دهد. در این لحظه از موسیقی فیلم آخرین سامورایی ترک فوق العاده زیبای A Way of Life پخش می شود که حقیقتا مو به تن انسان سیخ می کند.

 

حقیقتا این فیلم به شکل شگفت آوری بر روی یک چنین داستان زیبایی تمرکز دارد,

که در ان زمان در حال نابودی یکدیگر بودند و یاد میگیرند در کنار یکدیگر کار کنند.

از تفاوت های یکدیگر درس میگیرند و یاد میگیرند که به یکدیگر عشق بورزند.

این موضوع تاثیر احساسی زیادی روی من داشت,

چونکه معمولا در این نوع فیلم ها همش با خودمون میگیم کی قرار سکانس جنگی ببینیم!

کی قرار خون و خون ریزی راه بیوفته! چند تا جسد تیکه تیکه شده نشون بدین! بجنبین!

 

اما همانطور که گفتم وقتی که سکانس های جنگی وارد می شوند, به شدت تاثیرگذار هستند, حتی بعد از این همه سال همچنان قدرت خود را حفظ کرده اند. ر این فیلم CGI خیلی کم دیده می شود و اکثر ان با دوربین فیلمبرداری شده است. چنان سکانس هایی را فیلمبرداری کرده اند که همچنان هیجان خود را دارند. این فیلم رو بی انتها تصور کرم چونکه تصمیم گرفته بود بر روی فاکتور دوستی تمرکز داشته باشد. دوستی که بین این دو کاراکتر در حال رشد بود, از تمام این سکانس هایی که این دو کاراکتر در کنار یکدیگر می نشستند و صحبت میکردند خیلی لذت بردم.

آلبوم سرشار از احساس موسیقی فیلم آخرین سامورایی (The Last Samurai)

بخش سوم

اکثر مواقع انها صحبت خاصی هم با یکدیگر انجام نمی دهند, تنها از گفت و گو با یکدیگر لذت می برند.

انها از یادگرفتن چیزهای مختلف از یکدیگر لذت می بردند, از این لحاظ فیلم فوق العاده است.

یک موضوع دیگری هم بود که من رو تحت تاثیر قرار داد, وقتی که این فیلم منتشر شد,

خیلی از مردم شاکی بودند که یک فیلم دیگر با رهبری سفید پوست,

که با تمدنی به نام آخرین سامورایی رو به رو می شود و تام کروز هم اخرین سامورایی قهرمان می شود.

 

کاملا مشخص بود این شکایت از طرف افرادی بود که اصلا فیلم را تماشا نکرده بودند. چونکه این فیلم درباره دو فرهنگ مختلف است که در جنگ با یکدیگر بودند, انها یاد میگیرند که به یکدیگر احترام بگذارند و این موضوع باعث می شود انها با یکدیگر دوست شوند و حتی همدیگر را هم دوست داشته باشند. هیچ جای این فیلم نژادپرستی وجود ندارد.

 

نکته ای که درباره عنوان این فیلم وجود دارد, عنوان فیلم “آخرین سامورایی” است

اما منظورش یک سامورایی نیست, کلمه سامورایی در اینجا جمع است, یعنی اخرین گروه بازمانده سامورایی.

فقط منظور تام کروز نیست, منظور اخرین گروه بازمانده سامورایی است.

این شکاست ها رو کاملا سطحی می دونم.

راستی این موضوع رو فراموش نکنم, باید به هانس زیمر آفرین گفت, چون با ساخت موسیقی فیلم آخرین سامورایی بدون شک شاهکاری تمام عیار خلق کرده بود. مثلا ترک Ronin اینقدر زیبا بود که تقریبا در تریلر هر فیلمی بعد از این فیلم قرار گرفته بود.

آلبوم سرشار از احساس موسیقی فیلم آخرین سامورایی (The Last Samurai)

بخش چهارم

موضوعی که وجود دارد, بازی کن واتانابه رو برای اولین بار در این فیلم دیده بودم. یادمه اون زمان با خودم گفتم Holy Shit این آدم دیگه کیه! این دوستمون کارش حرف ندارد. و واقعا هم در این فیلم خوش درخشید, توی این فیلم عاشقش هستم. اون عشق عجیبی نسبت به کشورش به فرهنگش و به امپراتوریش دارد. اما اون این موضوع را میدید که دارد به سمتی می رود که زیاد موافقش نیست, و به خاطر همین عشق شدیدش به این نتیجه می رسد که باید راه مقابله رو در پیش بگیرد. همین موضوع باعث شده بود کاراکتر خیلی جالبی از کار در اید.

 

و ان تقابل با تام کروز, که به نظر می امد با کشمکش مشابه ای رو به رو است, چونکه در پیش زمینه او یک آمریکایی خالص بود. اما به ناگهان وارد این دنیا شده است که مردمی را می بیند که درکنار یکدیگر در آرامش زندگی می کنند, و حاضر هستند برای یکدیگر جان خودشان را هم بدهند. خب این دو کاراکتر یاد میگیرند که با یکدیگر کنار آیند و تماشای این موضوع برای من تجربه ای خارق العاده بود. میشه دوباره بگم! سکانس های نبرد فوق العاده بودند.

 

این فیلم من رو با بازیگر یوکی ساناتا آشنا کرد که بازیگر ژاپنی فوق العاده ای است.

که در فیلم ژاپنی Ring بازی او را دیده بودم.

عاشق این بشر هستم و وقتی او را در این فیلم دیدم به شدت شیفته او شدم.

او در این روستا زندگی می کند و زیاد حس خوبی از حضور کاراکتر تام کروز در انجا ندارد.

“از تو خوشم نمیاد! تو مثل من نیستی!” دیدن اینکه این دو کاراکتر هم با هم کار می کنند هم خیلی خوب بود. امتیاز من به فیلم اخرین سامورایی A+ است.

آلبوم سرشار از احساس موسیقی فیلم آخرین سامورایی (The Last Samurai)

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

ترک لیست The Last Samurai

۱) – A Way of Life – 8:03
۲) – Spectres in the Fog – 4:07
۳) – Taken – 3:35
۴) – A Hard Teacher – 5:44
۵) – To Know My Enemy – 4:48
۶) – Idyll’s End – 6:40
۷) – Safe Passage – 4:56
۸) – Ronin – 1:53
۹) – Red Warrior – 3:56
۱۰) – The Way of the Sword – 7:59
۱۱) – A Small Measure of Peace – 7:59
۵۹:۴۰

A Small Measure of Peace

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

13 سپتامبر 2019 11,519 views 8
نظرات

امیر 2020/02/28

سلام
بسیار عالییییییییی
من خودم عاشق این فیلم و آلبوم هستم اما توصیف و احوالات شما لذت بنده رو چند برابر کرد
تشکرررررر مجدد

admin 2020/02/28

سلام ممنون از انرژی مثبت

توصیف 2020/03/06

توصیف شما از فیلم فوق العاده بود

admin 2020/03/06

ممنون از انرژی مثبتی که میدین.

حسین جباری 2020/11/21

سلام.سایتتون خیل. وزین و سنگین هستش.هیچ سایتی درباره آخرین سامورایی توضیح مفید ندارند اگه هم باشه در حد چند خط.ممنون به خاطر این توصیف از این اثر سینمایی.

admin 2020/11/21

ممنون لطف دارید

M KH 2022/09/01

جای خالی کیفیت flac بشدت حس میشه

admin 2022/09/01

سلام. اضافه شد.