هر ساله تعدادی بازی منتشر می شود که در آن سال حرف اول را می زنند، در سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد بازی سامورایی جهان بازی شبح سوشیما هستیم که یکی از مورد انتظارترین بازی های سال ۲۰۲۰ یا حتی ناجی امسال خواهد بود. آلبوم سزاوار موسیقی متن بازی شبح سوشیما (Ghost of Tsushima) اثری از شیگرو اومبایاشی (Shigeru Umebayashi) را با کیفیت اورجینال FLAC آماده دانلود کرده ایم. موسیقی متن این بازی یکی از نقاط قوت بازی است و بسیاری از پلیرها به دنبال آن هستند امید است از گوش دادن به آهنگ های شبح سوشیما نهایت لذت را ببرید.

آلبوم سزاوار موسیقی متن بازی شبح سوشیما (Ghost of Tsushima)

معرفی بازی شبح سوشیما

شبح سوشیما (Ghost of Tsushima) بازی اکشن و ماجرایی محصول سال ۲۰۲۰ میلادی می باشد که کار توسعه آن توسط کمپانی ساکرپانچ پروداکشن (Sucker Punch Productions) انجام شده است. همچنین لازم به ذکر است کار انتشار بازی شبح سوشیما توسط کمپانی سونی (Sony Interactive Entertainment) برای پپلتفرم پی اس ۴ انجام شده است. این بازی به صورت جهان باز است و بازیکن این امکان را دارد به صورت آزادانه در آن به گشت و گذار بپردازد.

 

داستان بازی حول کاراکتر جین ساکای (Jin Sakai) می‌چرخد، که یکی از آخرین سامورایی های باقی مانده در جزیره سوشیما در پی اولین حمله مغول به ژاپن در دهه ۱۲۷۰ برنامه ریزی شده است بازی Ghost of Tsushima در تاریخ ۱۷ جولای ۲۰۲۰ انتشار خود را تجربه کند. همان طور که در ابتدا اشاره شد کار نوشتن موسیقی متن بازی شبخ سوشیما توسط شیگرو اومبایاشی انجام شده است.

آلبوم سزاوار موسیقی متن بازی شبح سوشیما (Ghost of Tsushima)

گیم پلی بازی شبح سوشیما

همان طور که در بالا اشاره شد بازی شبح سوشیما بازی اکشن و ماجرایی و مخفی کاری است که در نمای سوم شخص می باشد. این بازی دنیای بزرگ جهان بازی است که هیچ خط مسیری ندارد و شما میتوانید بدون راهنما به گشت و گزار در آن بپردازید. بازیکن ها میتوانند با سواری با اسب به سرعت به مکان های مختلف نقشه بازی بروند. یک آیتم که مثل قلاب عمل می کند به شما کمک می کند تا به مکان هایی که دسترسی به آنها سخت است وارد شوید. بازی دارای کاراکترهای غیرقابل بازی است که میتوان با آنها در تعامل بود.

پیشنهاد ویژه : آلبوم تحسین برانگیز موسیقی متن سریال خطوط سفید (White Lines)

 

بازیکن ها میتوانند در درگیری متقابل و مستقیم با دشمنان قرار بگیرند و از سلاحی به نام کاتانا (کِتانا هم شناخته می شود، سلاحی است که در قرن ۱۳ میلادی توسط سامورایی ها مورد استفاده قرار میگرفت) ، همچنین میتوانند حمله های مهلکی را بعد از رساندن آسیب هایی به دشمن مورد نظر ترتیب دهند. به علاوه هنگام استفاده از حالت مخفی کاری به شما این اجازه داده می شود از دست دشمن فرار کنید یا به صورت بی صدا به آنها حمله کنید و میتوانید از ابزار آلاتی از جمله ترقه برای حواس پرت کردن آنها استفاده کنید. همچنین میتوانید از بمب دودزا برای گیج کردن دشمن استفاده کنید و همچنین از ابزار کونای برای حمله به دشمنان متعدد استفاده کنید. همچنین دوئل تن به تن با کاراکترهای داستان اختیاری است.

آلبوم سزاوار موسیقی متن بازی شبح سوشیما (Ghost of Tsushima)

محیط بازی شبح سوشیما

داستان بازی شبح سوشیما در قرن ۱۳ام در جزیره سوشیما رخ می دهد، و به تصویر کشیننده مجموعه ای از مذاهب و ساختمان های مختلف از جمله حومه شهر و زمین ها و جنگل های باستانی و معابد و روستاها و مزرعه ها و مناظر کوهستانی و نقاط دیدنی متنوعی است. بازیکن با کاراکترها و دوستان و متحدین بیشماری در سفرش رو به رو می شود.

 

کارگردان بازی نیت فاکس (Nate Fox) اظهار دارد، “این بازی است که به طور کامل بر پایه واقعیت است” “ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا مردم را به قرن ۱۲۷۴ ژاپن ببریم. از تاریخ الهام گرفته ایم اما ذره ذره آن را نساخته ایم، ما تلاش کردیم جزیره سوشیما را بازسازی کنیم. کاراکتر اصلی داستان ساختگی است، ما همچنین تو این فکر بودیم از یک سری اشکال تاریخی هم استفاده کنیم و از افرادی که در این زمینه اطلاعات بیشتری نسبت به ما داشتند مشاوره گرفتیم، اما آنها توصیه نکردند.

آلبوم سزاوار موسیقی متن بازی شبح سوشیما (Ghost of Tsushima)

کاراکترها

کاراکتر اصلی داستان، جین ساکالی است که یک جنگجوی سامورایی است. دوست و همنشین او سامورایی زنی به نام ماساکو است. دشمن اصلی آنها ژنرال بیرحم و ظالمی به نام خوتان خان (با گویندگی پاتریک گلگر – Patrick Gallagher) از امپراتوری مغول است. از دیگر کاراکترها می توان به اونیبابا (با گویندگی مینای نوجی – Minae Noji) و کشیشی والا (باگویندگی Hira Ambrosino) و کاراکتری دیگر با گویندگی Keisuke Hoashi اشاره کرد.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی فیلم شوالیه تاریکی بر می خیزد (The Dark Knight Rises)

آلبوم سزاوار موسیقی متن بازی شبح سوشیما (Ghost of Tsushima)

داستان بازی Ghost of Tsushima

همان طور که در بالا اشاره شد داستان بازی شبح سوشیما در سال ۱۲۷۴ در جزیره ای به نام سوشیما رخ می دهد و داستان آن درباره کاراکتر جین ساکای در دوران حمله مغول به ژاپن است. ارتش امراتوری مغول با استفاده از سلاح ها و تاکتیک های ناآشنا با ژاپنی ها کشورهای و مکان های بسیاری از جمله جزیره سوشیما که بین آنها و ژاپن هست را تحت تصرف خود در آورده است. جزیره با حمله اول مغول ها شکست میخورد و نیروهای سامورایی به راحتی شکست میخورند.

 

در نتیجه این اجازه به مغول ها داده می شود تا بخش اعظمی از جزیره را فتح کنند و شروع به ترساندن مردم محلی و بالا بردن منابع و قدرت خود می کنند. جین یکی از اندک نجات یافتگان قبیله خودش است و سعی دارد از جزیره دفاع کند. جین متوجه می شود نحوه آموزش رزمی که به او داده شده است در مقابل چنین دشمن قدرتمندی فایده ای ندارد. سرانجام پی می برد که باید راه و روش شبح بودن را یاد بگیرد. یک روش مبارزه غیرمرسوم که تکیه بر روی حملات چریکی و ترس انداختن در ذهن دشمن خود و شکست دادن موغول ها دارد. او سعی دارد از حمله نهایی و کامل مغول ها جلوگیری کند.

آلبوم سزاوار موسیقی متن بازی شبح سوشیما (Ghost of Tsushima)

درباره توسعه بازی

کار توسعه بازی Ghost of Tsushima توسط کمپانی Sucker Punch Productions صورت گرفته است. بعد از اینکه پروژه Infamous First Light به پایان رسید، این تیم سازنده قصد ساخت بازی جهان باز دیگری را گرفتند، چونکه آنها بر این باور بودند که تصمیماتی که توسط بازیکن ها گرفته می شوند بسیار برای گیم پلی بازی اهمیت دارند. و نتیجه آن این است بازیکن به نشانه مسیر نیازی ندارد و به او این آزادی عمل داده می شود تا در دنیای بازی به گشت و گزار بپردازد.

 

بر اساس گفته نیت فاکس، کارگردان بازی، تیم سازنده بازی در زمان مفهومی سازی بخش های بسیاری از بازی را به فانتزی سامورایی شدن تبدیل کرده اند. تا از این موضوع مطمئن شوند که عنوان نمایش دهنده دقیقی از فئودال ژاپن باشد. کمپانی ساکرپانچ متخصصین تاریخی را استخدام کرده است و تیم صدایی را ترتیب داده است تا صداهای مختلف داخل بازی را خلق کنند از جمله صدای پرندگان.

 

بازیکن ها این امکان را دارند از صدای اصلی با زیرنویس انگلیسی استفاده کنند، بازی از سینمای ژاپن از جمل سامورایی الهام گرفت است. مهم ترین آنها فیلم های Seven Samurai (1954) و Sanjuro (1962) به کارگردانی آکیرا کوروساوا. مشاور حرکات رزمی تاریخی بازی David Ishimaru می باشد که بنیادی تاریخی دارند. در دسامبر ۲۰۱۵ ، Scott Rohde از کمپانی سونی اعلام می کند پروژه جدید کمانی ساکرپانچ در دست توسعه اولیه است و افزود بازی سرگرم کننده و جالبی خواهد بود. همان طور که گفته شد کار نوشتن موسیقی متن بازی شبح سوشیما را شیگرو اومبایاشی (Shigeru Umebayashi) برعهده داشته است.

آلبوم سزاوار موسیقی متن بازی شبح سوشیما (Ghost of Tsushima)

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

 

Ghost of Tsushima Main Theme Flute Music

آهنگ بزودی در سایت قرار خواهد گرفت
22 می 2020 118 views 0
نظرات