فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

خب دوستان هم اکنون قصد داریم یکی از بهترین کارهای آهنگساز بزرگ یعنی مایکل جاکینو (Michael Giacchino) را معرفی کنم که دست بر قضا این فیلم یکی از زیباترین و هیجان انگیز ترین و یکی از مورد انتظارترین فیلم های سال ۲۰۱۸ بود, فکر میکنید منظورم چه فیلمی است؟ بله, موسیقی فیلم دنیای ژوراسیک سقوط پادشاهی (Jurassic World: Fallen Kingdom) که وب سایت دریم موزیک به شدت پیشنهاد می کند این آلبوم زیبا را از دست ندهید…

موسیقی فیلم دنیای ژوراسیک سقوط پادشاهی (Jurassic World: Fallen Kingdom)

معرفی فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom

دنیای ژوراسیک سقوط پادشاهی (Jurassic World: Fallen Kingdom) فیلم علمی تخیلی و ماجرایی محصول سال ۲۰۱۸ کشور آمریکا می باشد. داستان این فیلم در ادامه ی فیلم Jurassic World (2015) می باشد. کارگردانی این فیلم توسط جی. ای. بایونا (J. A. Bayona) انجام شده است. و دومین قسمت از سری فیلم های برنامه ریزی شده ی پارک ژوراسیک می باشد. و به طور کلی پنجمین قسمت از سری فیلم های پارک ژوراسیک می باشد. نویسندگی این فیلم توسط کالین ترورو (Colin Trevorrow) انجام شده. Colin Trevorrow و کارگردان اصلی سری فیلم های پارک ژوراسیک یعنی Steven Spielberg به عنوان تهیه کننده اجرایی در این فیلم حضور دارند.

 

داستان فیلم در جزیره ی خیالی در مرکز آمریکا به نام Isla Nublar در نزدیکی ساحل کاستاریکا در اقیانوس آرام رخ می دهد. در این فیلم دو کاراکتر Owen Grady و Claire Dearing دایناسور های بازمانده را به دلیل فوران اتش فشان نجات می دهند.

 

ستارگانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند کریس پرت (Chris Pratt) و برایس دالاس هاوارد (Bryce Dallas Howard) و بی دی ونگ (B. D. Wong) و جف گلدبلوم (Jeff Goldblum) می باشند که در فیلم قبلی هم حضور داشتند و ستارگان جدیدی از جمله ریف اسپال (Rafe Spall) و جاستیس اسمیث (Justice Smith) و دنیلا پیندا (Daniella Pineda) و جیمز کرامول (James Cromwell) و توبی جونز (Toby Jones) و تد لواین (Ted Levine) و ایزابل سرمون (Isabella Sermon) و جرالدین چاپلین (Geraldine Chaplin) در این فیلم نقش ایفا کرده اند.

 

ادامه معرفی فیلم

فیلمبرداری فیلم از فبریه تا جون ۲۰۱۷ در انگلستان و هاوایی انجام شده است. تهیه و توزیع این فیلم بر عهده ی کمپانی یونیورسال بوده است. در ۲۱ می ۲۰۱۸ , پیش نماش آن در مادرید انجام شد  در اوایل جون ۲۰۱۸ نمایش بین المللی آن اغاز شد و در ۲۲ جون ۲۰۱۸ در آمریکا اکران شد. این فیلم در سطح جهان موفق به فروش عظیم ۱٫۳ میلیارد دلاری شد و به سومین قسمت فیلم پارک ژوراسیک تبدیل شد که فروش ان از مرز یک میلیارد دلار گذشت.

 

سومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۸ و ۲۱امین فیلم پرفروش همه ی دوران ها شد. این فیلم با نقدهای متنوعی رو به رو شد که بازی Pratt و Howard را تحصین کرده بودند. این در حالی بود که فیلمنامه ی قابل پیش بینی ان را به بار انتقاد گرفته بودند. قرار است قسمت بعدی این فیلم در ۱۱ جون سال ۲۰۲۱ با کارگردانی Trevorrow اکران شود. پیشنهاد می شود موسیقی فیلم دنیای ژوراسیک سقوط پادشاهی را از پایین همین مطلب دانلود نمایید.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم ددپول (Deadpool)

موسیقی فیلم دنیای ژوراسیک سقوط پادشاهی (Jurassic World: Fallen Kingdom)

باکس آفیس

فیلم دنیای ژوراسیک سقوط پادشاهی در امریکا و کانادا موفق به فروش ۴۱۷٫۸ میلیون دلاری شد و ۸۹۱٫۸ میلیون دلار در بقیه مناطق جهان فروش را تجربه کرد. و به طور کلی در سطح جهانی ۱٫۳۰۹ میلیارد دلار فروش جهان داشت. این درحالی است که بودجه ساخت فیلم بین ۱۷۰ تا ۱۸۷ میلیون دلار بوده است. در ۵ جولای ۲۰۱۸ فروش فیلم از ۱ میلیارد دلار گذشت و به ۳۵امین فیلم در سطح جهان بود که به این مهم دست یافته بود. و هفتمین فیلم برای کمپانی یونیورسال.

 

همچنین این موضوع باعث شد کمپانی Universal دومین استودیو بعد از دیزنی باشد که فروش دو فیلم از سه فررنچی مختلف ان از مرز ۱ میلیارد دلار گذشته است. در کنار فیلم های The Fast and the Furious و Despicable Me . مجله ی Deadline Hollywood اعلام کرد با درنظر گرفتن هزینه ها و تبلیغاتی که بر روی فیلم انجام شده است سود حاصل از فروش فیلم ۲۲۲٫۸ میلیون دلار بوده است. لازم به ذکر است این موضوع باعث شده است این فیلم به هشتمین فیلم پرسود سال ۲۰۱۸ باشد.

 

واکنش منتقدین

بر اساس وب سایت Rotten Tomatoes از ۳۹۲ نقدی که از فیلم انجام شده با ۴۷ درصد نظر مثبت رو به رو شده و توانسته امتیاز ۵٫۴۵ از ۱۰ را دریافت کند و بر اساس وب سایت “Metacritic” از ۵۹ نقدی که از فیلم انجام شده فیلم با امتیاز ۵۱ از ۱۰۰ رو به رو شده.

موسیقی فیلم دنیای ژوراسیک سقوط پادشاهی (Jurassic World: Fallen Kingdom)

نقد اختصاصی موسیقی متن فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom

اگر بخوام صادق باشم باید بگم موسیقی فیلم دنیای ژوراسیک سقوط پادشاهی در بهترین شرایط خودش قرار دارد. افرین به شما اقای مایکل جاکینو (Michael Giacchino).

اقای جاکینو برای ساخت موسیقی فیلم دنیای ژوراسیک کاری غیرممکن را در پیش رو داشت. او میابیست کاری در حد اندازه موسیقی نمادین آهنگساز افسانه ای یعنی جان ویلیامز ارائه دهد. و این احتمال زیاد وجود داشت که فیلم دنیای ژوراسیک از تیم اصلی خود که در سری فیلم های پارک ژوراسیک با انها اشنا بودیم استفاده نکند. جاکینو تصمیم مهمی در پیش رو داشت , ایا باید از تم اصلی پارک ژوراسیک استفاده کنم؟

پیشنهاد ویژه : آلبوم شگفت انگیز موسیقی سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)

 

استفاده از تم نمادین جان ویلیامز

قطعا وضعیت دشواری است, با وجود تم افسانه ای ویلیامز این موضوع وجود داشت که کار خود را برای فیلم دنیای ژوراسیک زیر سایه ببرد. و اگر از ان استفاده کند هم به فیلم به خوبی هم خوانی دارد و هم حس و حال نوستالژی خیلی خوبی را برای بینندگان رقم میزد. همچنین استفاده از ان به عنوان پلی بین این دو چندگانه عمل می کند. و از طرف دیگر استفاده از تم خود جاکینو , شاید خیلی خوب هم در فیلم عمل کند اما میتواند واکنش شدید منتقدین و بینندگان را در بر داشته باشد. در پایان به نظر می رسد مایکل جاکینو تصمیم به استفاده از تم جان ویلیامز میگیرد اما مقدار آن کم است.

 

از همان ابتدا مشخص است Michael Giacchino برای ساخت موسیقی این چندگانه تلاش زیادی کرده است.

ترک “This Title Makes Me Jurassic” استایل ان جوری است که اتفاقی قرار است رخ دهد.

و جوری تکامل پیدا می کند که انگار تم اصلی برای فیلم Fallen Kingdom است.

این تم صدایی بلند و شوم مانندی دارد که در ان براس و وکالی چشمگیر استفاده شده است.

تم کاملا متفاوتی برای دایناسور ها است نسبت به کاری که ویلیامز انجام داده است.

صادقانه بگم نکته خوبی است.

فکر میکنم برای این که جاکینو در این سری فیلم ها بدرخشد باید خودش را از موسیقی اورجینال دور کند و کار جدید مخصوص به خودش را ارائه دهد.

موسیقی فیلم دنیای ژوراسیک سقوط پادشاهی (Jurassic World: Fallen Kingdom)

The Theropod Preservation Society

ترک “The Theropod Preservation Society” قدمی دقیقا در جهت مخالف است, بد براشت نکنید. این قطعه شگفت انگیز است , موسیقی لذت بخش از استرینگ که در ان شاهد موسیقی آرامش بخش و شادی بخش است. ترک خیلی خوبی برای گوش دادن است و در ادامه ی ان شاهد نت های ابتدایی فیلم پارک ژوراسیک کاری از جان ویلیمز هستیم.

 

به محض این که این نت ها را شنیدم, پیش خودم گفتم “نه! داشتی کارت رو خوب انجام میدادی” این نت ها به همان سرعتی که شروع می شوند به پایان میرسند , اما دیگه دیر شده است. میخواستم بیشتر موسیقی جاکینو را بشنوم که تم ویلیامز تداخل ایجاد کرد.

پیشنهاد ویژه : موسیقی متن فیلم روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood)

 

Nostalgia-Saurus

با وجود اسمی که ترک “Nostalgia-Saurus” دارد شاهد حس نوستالژی در ان نیستیم چون خبری از تم های جان ویلیامز در ان نیست. در حقیقت مایکل جاکینو از تم ترسناک Fallen Kingdom در آن استفاده کرده است. این موسیقی بعد از نمایان شدن چند نت از پارک نمایان می شود.

 

Lava Land

ترک “Lava Land” اولین قطعه اکشن خوب و مناسب آلبوم است. اصلا قطعه ای عالی است. میتوانید استفاده مکرر آهنگساز را از ابزار موسیقی براس در ان بشنوید. همچنین در ان نشانه هایی از تم جدید Fallen Kingdom در ان هستید. در ان حس تهدید وجود دارد و ان را به قطعه ای هیجان انگیز تبدیل می کند. برای اولین بار شاهد درخشش آلبوم موسیقی هستیم, استفاده نکردن از تم اورجینال پارک ژوراسیک باعث افزایش قدرت ان شده بود.

 

Raiders of the Lost Isla Nublar

در ادامه شاهد ترک “Raiders of the Lost Isla Nublar” هستیم (اقای جاکینو واقعا دست خودت نیست نه؟) . ماهیت موسیقی که در ترک Lava Land شاهد آن بودیم در این ترک دیده می شود. در این ترک براس سنگین با استرینگی سریع به خوبی با یکدیگر کار می کنند و قطعه شگفت انگیز اکشنی را خلق می کنند. در ان ارجاع هایی به تم Fallen Kingdom دیده می شود, که وحشت در سرتاسر ان وجود دارد. جاکینو در ساخت موزیک اکشن مهارت خاصی دارد.

پیشنهاد ویژه : آلبوم سرشار از احساس موسیقی فیلم آخرین سامورایی (The Last Samurai)

 

eclaration of Indo-Pendence

تقریبا اکشن همچنان ادامه دارد تا اینکه به ترک “eclaration of Indo-Pendence” می رسیم.

که باید بگم قطعه جالبی است. در اینجا آهنگساز از استایل موسیقی اکشن جان ویلیامز استفاده کرده است و ان را به شکل هوشمندانه ای با موسیقی خود ترکیب کرده است. برای اولین بار است که موسیقی دو فیلم از دنیایی ژوراسیک به یکدیگر کار می کنند و به خوبی هم جواب می دهد. این درخشش در حدود ۳۰ ثانیه یا کمی بیشتر ادامه پیدا می کند. این موضوع امید زیادی نسبت به ترک های بعدی به من داد. پیشنهاد می شود موسیقی فیلم دنیای ژوراسیک سقوط پادشاهی را از دست ندهید.

موسیقی فیلم دنیای ژوراسیک سقوط پادشاهی (Jurassic World: Fallen Kingdom)

To Free Or Not to Free

در ترک “To Free Or Not to Free” شاهد موسیقی قهرمانی تم جدید Fallen Kingdom هستیم که تمام فاکتورهای یک تم شگفت انگیز را دارا می باشد. در ادامه وارد حوضه امن با ترک پایانی “At Jurassic World’’s End Credits Suite” می شویم. در اینجا ما شاهد مجموعه ای از تم های موجود در فیلم هستیم. به نظر من تم های جدید این فیلم به شکل ویژه ای محشر هستند.

 

در کل, موسیقی متن Jurassic World: Fallen Kingdom قدمی در سمت درست است که در ان شاهد موسیقی تم عالی و اکشنی هستیم. اما ان اصرار جاکینو در استفاده تم اورجینال پارک ژوراسیک از زیبایی ان کاسته است. به دلیل این که این تم یکی از نمادی ترین تم هایی است که تا به حال ساخته شده است و استفاده مجدد از ان باعث کمتر دیده شدت موسیقی جاکینو می شود. به نظر من اصلا نیاز به استفاده از این تم هم نیست. جاکینو ثابت کرده میتوان آهنگسازی فوق العاده ای انجام دهد. و نباید به موسیقی اورجینال این فیلم تکیه کند.

در نهایت باید بگویم کار مایکل جاکینو عالی بوده است و امتیاز من به موزیک فیلم ۷ از ۱۰ می باشد.

 

اطلاعات تکمیلی در ویکیپدیا

لیست آهنگ های فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom

۱) – This Title Makes Me Jurassic – 2:54
۲) – The Theropod Preservation Society – 3:47
۳) – Maisie and the Island – 2:07
۴) – March of the Wheatley Cavalcade – 2:14
۵) – Nostalgia-Saurus – 1:05
۶) – Double Cross to Bear – 2:31
۷) – Lava Land – 3:16
۸) – Keep Calm and Baryonyx – 2:46
۹) – Go With the Pyroclastic Flow – 3:43
۱۰) – Gyro Can You Go? – 2:16
۱۱) – Raiders of the Lost Isla Nublar – 3:20
۱۲) – Volcano to Death – 1:38

۱۳) – Operation Blue Blood – 3:43
۱۴) – Jurassic Pillow Talk – 2:47
۱۵) – How to Pick a Lockwood – 3:10
۱۶) – Wilting Iris – 1:11
۱۷) – Shock and Auction – 2:28
۱۸) – Thus Begins the Indo-Rapture – 3:41
۱۹) – You Can Be So Hard-Headed – 2:28
۲۰) – Between the Devil and the Deep Blue Free – 3:29
۲۱) – There’s Something About Maisie – 1:20
۲۲) – World’s Worst Bedtime Storyteller – 2:27
۲۳) – Declaration of Indo-Pendence – 4:02
۲۴) – To Free or Not to Free – 3:00
۲۵) – The Neo-Jurassic Age – 3:33
۲۶) – At Jurassic World’s End Credits/Suite – 10:55
۷۹:۵۱

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

14 آگوست 2019 3,364 views 0
نظرات