فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

هم اکنون وب سایت دریم موزیک قصد معرفی بهترین موسیقی بی کلام جو هیسایشی (Joe Hisaishi) آهنگساز ژاپنی را دارد. در این آلبوم قصد معرفی ۱۶ آهنگ برتر این آهنگساز را داریم. امیدواریم از گوش دادن به این آهنگ های بی کلام زیبا لذت کافی را ببرید.

بهترین موسیقی بی کلام جو هیسایشی (Joe Hisaishi)

معرفی آهنگساز جو هیسایشی

جو هیسایشی (Joe Hisaishi) (Mamoru Fujisawa) آهنگساز و کارگردان موسیقی است که کار آهنگسازی موسیقی متن بیش از ۱۰۰ عنوان فیلم و آلبوم های سولویی که از سال ۱۹۸۱ ساخته است را انجام داده است. جو هیسایشی برای موسیقی های پیانو ای که دارد, معروف است.

موسیقی های وی سبک خاص خود را دارند و به خاطر ژانر متفاوتی که موسیقی وی دارد, ژانر هایی از جمله مینیمالیستی و الکترونیک تجربی و کلاسیک اروپایی و کلاسیک ژاپنی شهرت پیدا کرده است. وی در زمینه های دیگر موسیقی از جمله نویسنده و ارنجر و رهبر ارکستر فعالیت دارد.

 

جو هیسایشی با انیمیشن ساز Hayao Miyazaki همکاری طولانی مدتی (از سال ۱۹۸۴) داشته است و برای تمامی کارهای وی به جزء یک کار آهنگسازی موسیقی متن انجام داده است. او همچنین برای آهنگسازی برای کارگردان Takeshi Kitano شهرت دارد. فیلم های از جمله A Scene at the Sea (1991), Sonatine (1993), Kids Return (1996), Hana-bi (1997), Kikujiro (1999) و Dolls (2002) و همچنین بازی ویدیویی Ni no Kuni . هیسایشی شاگرد آهنگساز افسانه ای انیمیشن ها Takeo Watanabe بوده است.

 

سال های ابتدایی زندگی Joe Hisaishi

Hisaishi در شهر ناکانو (Nakano) واقع در ناگانو (Nagano) ژاپن چشم به جهان گذاشت. وقتی که در مدرسی ویولن شروع به آموختن ویولن کرد تنها چهار سال سن داشت. او اشتیاق خود را در موسیقی دید. وقتی که جوان بود او را به سینما بردند و در حدود چهار سال ۳۰۰ عنوان فیلم را تماشا کرد. و این موضوع تاثیر زیادی بر روی کار او گذاشت. عشقش را پیدا کرده بود. او وارد دانشگاه موسیقی Kunitachi شد و در زمینه ساخت موسیقی شروع به تحصیل کرد و در آن زمان با آهنگسازان مینیمالیستی مختلفی همکاری کرد و تجربه موسیقیایی خود را افزایش داد.

 

هیسایشی در سال ۱۹۷۴ اولین آهنگسازی خود را برای سریال انیمیشنی Gyatoruzu انجام داد

و این موفقیت بزرگی در دوران کاری او بود.

این کار و چند کار ابتدایی او تحت نام تولد او (Mamoru Fujisawa) ساخته شده بود.

در همان ابتدا دو کار دیگر هم با نام های Sasuga no Sarutobi (Academy of Ninja) و Futari Daka (A Full Throttle) انجام داده بود.

بهترین موسیقی بی کلام جو هیسایشی

قبل از این که به ادامه مطلب بپردازیم پیشنهاد می شود بهترین آهنگ ها هانس زیمر را دانلود نمایید.

رونق موسیقی

در سال ۱۹۷۰ موسیقی محبوب ژاپنی و موسیقی الکترونیک و موسیقی نیوایج رونق پیدا کرده بود.

تمام این ژانر ها و باند موسقیایی ژاپنی (Yellow Magic Orchestra) که بین سال های ۱۹۷۸–۱۹۸۳ فعالیت داشته.

بر روی موسیقی جو هیسایشی تاثیر داشته. وی موسیقی خود را از ایده های مینیمالیستی به کارهای ارکسترا گسترش داد.

 

در سال ۱۹۷۵ او اولین اجرای عمومی خود را معرفی کرد. و آوازه خود را به گوش همه رساند. همچنین وی از سال ۱۹۷۸ آهنگسازی براس را برای مدتی طولانی انجام داد. MKWAJU در سال ۱۹۸۱ منتشر شد. دو انیمه اصلی و اولیه ای که او آهنگسازی کرده بود Hajime Ningen Gyatoruz (1974) و Robokko Beeton (1976) نام داشتند. نام مستعار جو هیسایشی (Joe Hisaishi) از آهنگساز آفریقایی – آمریکایی کوینسی جونز (Quincy Jones) الهام گرفته شده بود. به این صورت که (“Quincy” در ژاپنی به صورت “Kuishi” خوانده می شود و میتوان به صورت “Hisaishi” نوشته شود. “Joe” هم از “Jones” گرفته شده است) دانلود موسیقی بی کلام جو هیسایشی را همین حالا انجام دهید.

 

صنعت انیمه سازی

در سال ۱۹۸۱ هیسایشی با نام جدید خود اولین آلبوم موسیقی هنری خود را با نام MKWAJU منتشر کرد. و در سال ۱۹۸۲ اطلاعات آلبوم الکتروپاپ-مینیمالیستی را منتشر کرد. سپس در سال ۱۹۸۳ به پیشنهاد Tokuma (کسی که اطلاعات را منتشر می کرد) آلبوم تصویری برای انیمیشن Nausicaä of the Valley of the Wind ساخت. از همان زمان هیسایشی و کارگردان Hayao Miyazaki بهترین دوستان برای یک دیگر شدند و در بسیاری پروژه دیگر با یک دیگر همکاری کردند.

موسیقی بی کلام جو هیسایشی

در سال ۱۹۸۵ اولین استادیوی موسیقی خود را با نام wonder station (ایستگاه شگفتی) منتشر کرد. همکاری این آهنگساز و کارگردان به مانند همکاری کارگردان استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) و آهنگساز جان ویلیامز (John Williams) تشبیه شده بود. و همین موضوع برای او به عنوان آهنگساز موسیقی فیلم موفقیت بزرگی بود.

 

در سال ۱۹۸۶ اولین کار استودیوی خود را با نام Laputa: Castle in the Sky منتشر کرد.

که کاری آرام و غم انگیز است و یک جورایی نشان اختصاصی بر استودیوی او بود.

در سال ۱۹۹۰ دو آلبوم Porco Rosso و Princess Mononoke را منتشر کرد.

وب با انجام این کارها داشت نام خود را به عنوان آهنگساز موسیقی انیمه ثبت می کرد.

و در آینده برای سریال های و فیلم های متنوع ای هم آهنگسازی کرده بود.

از پایین همین مطلب بهترین موسیقی بی کلام جو هیسایشی را حتما دانلود نمایید.

پیشنهاد ویژه : انعطاف ذهن در موسیقی فیلم تلقین (Inception)

 

موفقیت جهانی آهنگ های بی کلام جو هیسایشی

در سال ۱۹۹۸ , موسیقی متن پاراالمپیک زمستانی ۱۹۹۸ را آهنگسازی کرده بود. در همان سال برای سومین بخش فیلم انیمیشن کامپیوتری آموزشی که درباره بدن انسان بود آهنگسازی کرده بود. مجدد در سال ۱۹۹۹ آهنگسازی فیلم دیگری از کارگردان Takeshi Kitano به نام Kikujiro را انجام داد. که ترک ابتدایی این فیلم که Summer نام داشت یکی از خاطره انگیز ترین کارهای هیسایشی نام گرفت.

 

در سال ۲۰۰۱ کار دیگری را برای Kitano به نام “Brother” انجام داد. همچنین فیلم انیمیشنی Spirited Away را برای Hayao Miyazaki آهنگسازی کرد. اولین آهنگسازی برای فیلم خارجی را در فیلم Le Petit Poucet انجام داده بود. در ۲۰ نوامبر ۲۰۰۴ آهنگسازی فیلم Howl’s Moving Castle را برای Miyazaki انجام داده بود. هیسایشی در سال ۲۰۰۴ تور آزادی به نام “داستان های پیانو” خود را در سرتاسر دنیا با آهنگسازان کانادایی آغاز کرد. در سال ۲۰۰۵ فیلم کره ای Welcome to Dongmakgol را آهنگسازی کرد. او با آهنگسازی که برای فیلم های Miyazaki انجام داده بود طرفداران زیادی برای ساخت آهنگ های بیکلام در کره پیدا کرده بود.

موسیقی بی کلام جو هیسایشی (Joe Hisaishi)

جوایز Joe Hisaishi

نتیجه کارهایی که وی طی چندین سال انجام داده است, این بوده که وی جایزه اکادمی ژاپن برای ۷ بار برده شد , سال های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳ و ۱۹۹۴ و ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ و ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ . همچنین در سال ۱۹۹۷ برنده ۴۸ امین جایزه نوآوری از وزیر آموزش و پرورش شده است. اینها تنها تعداد کمی از جایزه های وی است. او جایزه های بیشماری را برده شده است. وی چهره تاثیرگذاری در صنعت فیلمسازی ژاپن بوده است. همچنین برنده ۱۰ جایزه بین المللی شده است.

لیست بهترین موزیک های بی کلام :

۱ – Joe Hisaishi – A Summer’s Day – 3:03
۲ – Joe Hisaishi – Resphoina – 4:58
۳ – Joe Hisaishi – Silent Love – 6:29
۴ – Joe Hisaishi – Clifside Waltz – 3:47
۵ – Joe Hisaishi – Wind Of Time – 2:12
۶ – Joe Hisaishi – Shoujou No Mama De – 1:34
۷ – Joe Hisaishi – Rendezvous – 4:02
۸ – Joe Hisaishi – VIEW OF SILENCE – 5:30
۹ – Joe Hisaishi – That Summer – 4:52
۱۰ – Joe Hisaishi – The Sixth Station – 3:48
۱۱ – Joe Hisaishi – Nausicaa Of The Valley Of The Wind Musical Suite Revised Edition – 3:07
۱۲ – Joe Hisaishi – For You – 4:26
۱۳ – Joe Hisaishi – Fragile Dream – 4:44
۱۴ – Joe Hisaishi – Blooming Sakura – 4:34
۱۵ – Joe Hisaishi – Variation – 1:53
۱۶ – Joe Hisaishi – Festival Of Wind – 3:57

اطلاعات بیشتر در ویکیپدیا

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

28 می 2019 5,705 views 0
نظرات