فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

دانلود موسیقی متن فیلم Eternals 2021 (جاودانگان) اثری از Ramin Djawadi (رامین جوادی)

دانلود آهنگ های فیلم Eternals به همه کاربران پیشنهاد می شود

کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless اضافه شد

+ نقد اختصاصی موسیقی متن اضافه شد

دانلود موسیقی متن فیلم Eternals (جاودانگان)

آهنگساز: Ramin Djawadi

آلبوم: Eternals

سال: ۲۰۲۱

ژانر: Score

کیفیت: MP3 320kbps | FLAC-Lossless

اطلاعات تکمیلی در ویکیپدیا

پیشنهاد ویژه : موزیک متن سریال Invasion

 دانلود موسیقی متن فیلم Eternals (جاودانگان)

نقد اختصاصی موسیقی متن فیلم Eternals

موسیقی متن Eternals به آهنگسازی رامین جوادی با موسیقی تم اصلی لذت بخشی می درخشد و میتوان گفت استایل موسیقیایی و آهنگسازی نفیسی دارد. اما متاسفانه باید گفت به دلیل کمبود موسیقی اکشن یک جورایی در گل فرو رفته است! و همچنین نتوانسته است موسیقی تم اصلی خود را در دیگر ترک ها و قطعه های اکشن گسترش دهد. این موضوع باعث می شود در لیست موسیقی متن های فیلم های ابرقهرمانی جایگاه بالایی را از آن خود نکند. این موضوع باعث می شود تجربه موسیقیایی آن بعد از مدتی فراموش شود.

 

رامین جوادی بعد از ۱۳ سال غیبت در دنیای سینمایی مارول با فیلم جاودانگان بازگشته است. کار قبلی وی مربوط به سال ۲۰۰۸ می باشد، زمانی که با موسیقی خود دنیای کاراکتر مرد آهنین (تونی استارک) را خلق کرده است. هم اکنون با تیم جدیدی از کاراکترهای ابرقرمان وارد این عرصه شده است و با موسیقی خود آنها را به دنیای سینمایی مارول بدرقه کرده است. آلبوم موسیقی متن فیلم Eternals با ترک تم اصلی یعنی “Eternals Theme” اغاز می شود.

 

در چند ثانیه ابتدایی این ترک شاهد موسیقی ارگان و موسیقی ضربه ای هیجان انگیزی هستیم که بلافاصله نظر را به خود جلب می کند، در ادامه براسی قدرتمند وارد عمل می شود و موتیفی متشکل از ۱۲ نت که تم اصلی این قرمانان جدید است را به نمایش میگذارد. خوشبختانه مدت زمان طولانی را هم به خود اختصاص میدهد. در این بخش ترک، تم کمی به دور خود میچرخد و هرچی جلوتر می رود بلندتر و قدترمند تر می شود تا اینکه موسیقی ساکت می شود. بخش B موتیف با صدایی پایین همچنان پخش می شود (مدت زمان زیادی ندارد) تا اینکه بخش اصلی موتیف برمیگردد و در ادامه ارکسترایی بزرگ به آن اضافه می شود تا اینکه ترک به تمام می رسد. خلاصه کلام جوادی موسیقی تم عالی برای این ابرقهرمانان خلق کرد. استایل ارکسترا عالی است و موتیف آن هنرمندانه ساخته شده است. قطعا بعد از چند بار گوش دادن کامل در ذهن شما ماندگار می شود.

 

اگر بخوام قیاس کوچکی انجام بدم، میتوانم آن را با موسیقی تم اصلی فیلم Shang-Chi اثری از جول پی. وست قیاس کنم که حقیقتا به شخصه موسیقی تم شانگ چی را بیشتر دوست داشتم. البته باید بگم تمی که رامین جوادی ساخته شروع جذابی را برای فیلم Eternals رقم زده.

 دانلود موسیقی متن فیلم Eternals (جاودانگان)

Mission

در ادامه آلبوم آهنگ های فیلم Eternals به ترک “It Is Time” می رسیم که به شخصه خیلی آن را دوست دارم. این قطعه با صداهایی شوم و موسیقی الکترونیک روح مانندی آغاز می شود. بعد از گذشت یک دقیقه امیدی در موسیقی به گوش میرسد. و براسی خوشبینانه مرکزیت موسیقی را در دست میگرید و در کنار آن شاهد وکالی روحانی هستیم. سپس با ترک “Mission” رو به رو می شویم که با موسیقی پیانو غم انگیزی آغاز می شود و در ادامه با ورود موسیقی وکال جان و امیدی به موسیقی داده می شود. و چند ثانیه بعد شاهد موسیقی استریک محزون کننده ای هستیم. هرچی که ترک ادامه پیدا میکند بخش وکال و موسیقیایی آن قدرتمندتر و بلندتر می شود و در ادامه شاهد موسیقی براس هستیم.

 

سپس به ترک “Somewhere In Time” میرسیم که کمی متفاوت عمل می کند، در این ترک موسیقی استرینگ کمی خوشبینامه عمل میکند و در ادامه آن شاهد ورژن خفیفی از موتیف تم اصلی هستیم که تا پایان کیو ادامه پیدا میکند. در ادامه آلبوم شاهد غرش موسیقی الکترونیک هستیم که در قطعه “The Domo” دیده می شود و در ادامه آن اورگان های آپ‌بیتی وارد عمل می شوند و سپس شاهد موسیقی تم اصلی هستیم که بلند نواخته می شود و همچنین شاهد براس قهرمانانه و وکال هستیم. این مورد زیاد طول نمیکشد و سپس شاهد موتیف ترک Mission هستیم.

 

مرکزیت ترک “Joie De Vivre” را ابزار موسیقی بادی چوبی تشکیل می دهد و تن موسیقی آسیایی در آن دیده می شود و در ادامه کیو غم انگیز دو دقیقه ای را تشکیل می دهد. در این ترک موسیقی استرینگ و موسیقی ضربه ای خفیفی را هم شاهد هستیم. تا به اینجای کار امیدواریم از گوش دادن به موسیقی متن فیلم Eternals نهایت لذت را برده باشید.

 

Celestials

در ادامه موزیک های فیلم Eternals شاهد ترکیب استرینگ امیدبخش و وکال محزون کننده هستیم که ترک “Celestials” را خلق کرده اند. همان طور که در ترک Mission شاهد بودیم، این قطعه هم به آرامی آغاز می شود و در طی چند دقیقه با افزایش موسیقی بی کلام و وکال کم کم تکامل پیدا میکند و شدت آن زیاد می شود. هرچی جلوتر می رود موسیقی مطمئن تر می شود و بار دراماتیکی آن افزایش میابد تا اینکه از ضربات آن کم می شود و همه چیز در سه دقیقه پیش رو آرام میگیرد. دو دقیقه پایانی ترک را موسیقی براس به خود اختصاص می دهد. پیشنهاد می شود موسیقی متن فیلم Eternals را حتما دانلود نمایید و به دوستان خود معرفی کنید.

 

در ترک “Life” شاهد تنی شوم هستیم تا اینکه موسیقی ارگان وارد جریان موسیقی می شود و حدود دو دقیقه و نیم ادامه پیدا میکند. به آرامی عناصری از امید به موسیقی تزریق میشود و میتوان گفت بعد از چهار دقیقه شاهد انقجار موسیقی ارکسترا هستیم و موسیقی دراماتیک و قهرمانانه بلندی رقم میخورد. بخش اکشن ماجرا را در ترک “Not Worth Saving” شاهد خواهیم بود، آغاز ترک بلند و با موسیقی براس است و در ادامه استرینگ پرتنشی را شاهد هستیم و یکجورایی سبک موسیقی فیلم مرد آهنین شاهد هستیم، در پس زمینه موسیقی گیتار را شاهدیم.

 

هرچی که ترک جلوتر می رود تنش آن بیشتر می شود و بخش اینسترامنتال ان بیشتر می شود و بعد از مدت ۳ دقیقه به بخش ویلن موسیقی میرسیم!

 دانلود موسیقی متن فیلم Eternals (جاودانگان)

Remember

خب میرسیم به قطعه مورد علاقه من یعنی “Remember” که جو موسیقی را با موتیفی آرام ار ترک Mission آرام میکند. سپس تن موسیقی با پیانویی زیبا تغییر می کند و وکالی محزون کننده با آن اضافه می شود. در ادامه همین ترک قطعه زیبای “Across The Oceans Of Time” را شاهد هستیم، که مرکزیت آن را موسیقی وکال تشکیل داده همانند بسیاری از ترک های قبل. در مدت زمانی که این قطعه به خود اختصاص داده است به تدریج تکامل پیدا میکند. سپس موسیقی ارکسترا وارد عمل می شود و به انتهایی ارکسترا و عظیم منجر می شود.

 

در قطعه “This Is Your Fight Now” مجدد شاهد اکشن هستیم، این ترک با موسیقی شوم الکترونیک آغاز می شود و به طور کلی قطعه ای پرتنش است و این تنش با افزایش پیدا کردن موسیقی الکترونیم و براس بیشتر هم می شود در ادامه شاهد ورود موسیقی تم اصلی هستیم که حال و هوای موسیقی را امیدبخش و قرمانانه میکند. این موتیف به طور پراکنده در بخش های مختلف ترک یاد شده پخش می شود. در ادامه موسیقی متن Eternals در قطعه ” Audience With Arishem” شاهد بازگشت موتیف Celestials هستیم که آغاز آن استرینگ آرامی است که مرکزیت آن را وکال هوس انگیزی تشکییل می دهد. سپس موسیقی براس کل قطعه را از آن خود می کند و موسیقی وارد حوضه شرارت واری می شود!

 

Isn’t It Beautiful

قطعه Isn’t It Beautiful جو موسیقی را آرام می کند و مجدد با موتیف استریک ترک Mission رو به رو هستیم و چشمه هایی از موسیقی ارگان وارد عمل می شود. موسیقی تم اصلی هم در این ترک دیده می شود. قطعه “I Have Been Waiting For This” سرعت را به موسیقی بازمیگرداند و در دقیقه ابتدایی شاهد کوبیدن موسیقی براس و ضربه ای هستیم، و در ادامه موسیقی شوم استرینگ وارد عمل می شود. در قطعه “Emergence Sea” شاهد موسیقی اکشن هستیم که در آن موسیقی ضربه ای و دراماتیکی را شاهد هستیم. با ورود براس، موسیقی امید خود را از دست می دهد. قطعه “Eternal Loss” یک حرکت موسیقیایی ترکیبی است! که در آن شاهد موسیقی غم انگیز و چشمه هایی از تم اصلی هستیم و در کنار آن موسیقی پیانو هم به چشم میخورد.

 

سخن پایانی

به طور کلی آلبوم آهنگ های فیلم Eternals تجربه موسیقیایی سرگرم کننده ای خواهد بود. اما متاسفانه قطعه به یاد ماندنی در آن دیده نمی شود، مشکلی که آلبوم دارد این است که تم اصلی بسیار جالب است اما زیاد از آن در کل آلبوم استفاده نشده است. خود تم اصلی ۴ دقیقه تجربه موسیقیایی خیلی خوبی را برای ما رقم می زند. و موسیقی قرمانانه و موتیف به یاد ماندنی است. چشمه هایی از آن در باقی آلبوم دیده می شود اما به طور کلی استفاده قدرتمندی از این تم زیبا نمی شود!

 

موسیقی اکشن در کل آلبوم کم دیده می شود، که میتوان گفت به احتمال زیاد متناسب با ساختار فیلم اصلی است. به طور کلی لحظات بلند قهرمانانه در آن دیده نمی شود که به خوبی بدرخشد. مجدد عرض می کنم تم اصلی بسیار لذت بخش است و به خوبی ساخته شده است. با وجود تعداد زیاد موسیقی های قهرمانانه ای که این روزها ساخته می شود این آلبوم چندان رده بالایی پیدا نمیکند که در یاد بماند. امتیاز ۶ از ۱۰ برای موسیقی متن فیلم Eternals در نظر دارم.

 دانلود موسیقی متن فیلم Eternals (جاودانگان)

ترک لیست موسیقی متن فیلم Eternals

۱) – Eternals Theme (3:47)
۲) – It Is Time (2:17)
۳) – Mission (4:30)
۴) – Somewhere in Time (1:39)
۵) – The Domo (1:57)
۶) – Joie De Vivre (2:13)
۷) – Celestials (6:46)
۸) – Life (5:22)
۹) – Not Worth Saving (2:49)
۱۰) – Remember (5:32)
۱۱) – Across the Oceans of Time (3:50)
۱۲) – This Is Your Fight Now (2:46)
۱۳) – Audience with Arishem (5:33)
۱۴) – Isn’t It Beautiful (2:38)
۱۵) – I Have Been Waiting for This (3:23)
۱۶) – Emergence Sea (2:22)
۱۷) – Eternal Loss (3:24)
۱۸) – A Wish (2:41)
۱۹) – Earth Is Just One Planet (1:39)
۲۰) – Nach Mera Hero – Celina Sharma (3:09)

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-16bit-Lossless :


دانلود رایگان آلبوم با کیفیت MP3-320kbps : دانلود کنید

11 نوامبر 2021 3,175 views 2
نظرات

EhSan 2021/11/03

رامین جوادی باز گل کاشته مثل همیشه .

امید صلحی 2022/04/27

بابا این آهنگ که وسطای فیلم میخونه اسمش چیه