فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

در این لحظه از وب سایت دریم موزیک آلبوم شنیدنی موسیقی متن فیلم موتورهای فانی (Mortal Engines) اثری از جانکی ایکس ال (Junkie XL) با کیفیت اورجینال FLAC را آماده دانلود کرده ایم. در ادام به معرفی کامل فیلم موتورهای فانی پرداخته ایم حتما آن را مطالعه نمایید. امید است از گوش دادن به آهنگ های فیلم Mortal Engines نهایت لذت را ببرید.

آلبوم شنیدنی موسیقی متن فیلم موتورهای فانی (Mortal Engines)

معرفی فیلم موتورهای فانی

موتورهای فانی (Mortal Engines) فیلم اکشن و ماجرایی و آخرالزمانی محصول سال ۲۰۱۸ کشورهای آمریکا و نیوزیلند می باشد. کارگردانی این فیلم را کریستین ریورز (Christian Rivers) انجام داده و فیلمنامه آن توسط فرن والش (Fran Walsh) و فیلیپا بوینس (Philippa Boyens) و پیتر جکسون (Peter Jackson) نوشته شده است. داستان این فیلم بر اساس رمانی به همین نام نوشته فیلیپ ریو (Philip Reeve) محصول سال ۲۰۰۱ می باشد.

 

ستارگانی که در فیلم موتورهای فانی هنرنمایی می کنند هرا هیلمار (Hera Hilmar) و رابرت شیهان (Robert Sheehan) و هوگو ویوینگ (Hugo Weaving) و جیهای (Jihae) و رونان رافتری (Ronan Raftery) و لیلا جرج (Leila George) و پاتریک مالاهید (Patrick Malahide) و استیون لانگ (Stephen Lang) می باشد. همان طور که قبلتر اشاره ای شد این فیلم حاصل همکاری دو کشور آمریکا و نیوزیلند می باشد. داستان فیلم در دنیای آخرالزمانی که تمامی شهرها بر روی چرخ ها قرار گرفته اند و موتوری شده اند رخ می دهد. یک جورایی میتوان گفت ریشه داروینیسم داره. دنیای فیلم از دنیایی که در کتاب آمده است متفاوت است.

 

جکسون در سال ۲۰۰۹ امتیاز کتاب را دریافت کرد، اما کار تولید فیلم چندین سال با تاخبر رو به رو شد تا اینکه در سال ۲۰۱۶ کلید خورد. جکسون برای این کار ریورز را که در بخش جلوه های ویژه برنده جایزه اسکار برای فیلم King Kong شده بود را انتخاب کرد و از او خواست آغاز دوران کارگردانی فیلم بلند خودش را با فیلم Mortal Engines آغاز کند. همان طور که اشاره شد کار نوشته موسیقی متن فیلم موتورهای فانی به جانکی ایکس ال سپرده شده است.

آلبوم شنیدنی موسیقی متن فیلم موتورهای فانی (Mortal Engines)

ادامه معرفی فیلم

همچنین در تولید فیلم موتورهای فانی بخش زیادی از اعضای تیم تولیدی دو پروژه بزرگ ارباب حلقه ها و هابیت به این پروژه فراخوانده شدند. فیلمبرداری فیلم از ماه آوریل تا جولای ۲۰۱۷ در نیوزیلند انجام شد. فیلم Mortal Engines در ۲۷ نوامبر ۲۰۱۸ در لندن به نمایش در آمد و در ادامه در تاریخ ۶ دسامبر ۲۰۱۸ انتشار سینمایی خودش را در استرالیا و نیوزیلند تجربه کرد و در تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۱۸ در آمریکا اکران شد.

پیشنهاد ویژه : دانلود آهنگ Last of Us 2

 

فیلم از سوی منتقدین با نقدهای منفی رو به رو شد و فقط تعدادی از آنها از جلوه های ویژه و موسیقی متن فیلم موتورهای فانی تقدیر کردند. بیشتر آنها از کارگردانی و فیلمنامه و “فقدان شخصی نگری” انتقاد کردند. فیلم با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری که داشته است در سطح جهانی تنها با فروش ۸۳ میلیون دلاری رو به رو شده است. خود بودجه تولیدی ۱۰۰ میلیون دلار بوده و هزینه تبلیغات و هزینه های پساتولید آن ۱۵۰ میلیون دلار بوده که یک حساب سر انگشتی انجام بدیم باعث ضرر ۱۷۴ میلیون دلاری به استودیو شده است. بزرگترین بمب باکس آفیس سال ۲۰۱۸ عنوان گرفت.

آلبوم شنیدنی موسیقی متن فیلم موتورهای فانی (Mortal Engines)

درباره تولید فیلم Mortal Engines

در دسامبر ۲۰۰۹ ، فیلم ساز نیوزیلندی پیتر جکسون گزارش داد که کار تولید فیلمی بر اساس رمان موتورهای فانی نوشته فیلیپ ریو را آغاز کرده. در ۲۴ اکتبر ۲۰۱۶ ، کار تولید فیلم بلندی به کارگردانی کریستین ریوز آغاز شد و این پروژه اولید تجربه کارگردانی وی بود. همان طور که در بالا اشاره شد کار نوشتن فیلمنامه توسط پیتر جکسون و فیلیپا بوینس و فرن والش انجام شده است. در ادامه اعلام شد دو کمپانی Media Rights Capital و Universal Pictures در تولید پروژه همکاری خواهند داشت.

 

برنامه ریزی شد در مارچ ۲۰۱۷ فیلمبرداری در ولینگتون نیوزیلند انجام شود. تهیه کنندگان زین وینر (Zane Weiner) و آماندا واکر (Amanda Walker) که هردو در پروژه هابیت همکاری داشته اند، رهبری تیم نیوزیلندی پروژه را برعهده گرفته بودند. همچنین دبورا فورته (Deborah Forte) رهبری تیم آمریکایی سازنده فیلم موتورهای فانی را برعهده داشت.

آلبوم شنیدنی موسیقی متن فیلم موتورهای فانی (Mortal Engines)

تیم بازیگری و فیلمبرداری و جلوه های ویژه

در فبریه ۲۰۱۷ ، رابرت شیهان در نقش اصلی در کنار رونان رافتری به تیم بازیگری اضافه شد. این در حالی بود که هرا هیلمار در نقش اصلی بازیگر زن فیلم به پروژه اضافه شد. در ادامه Gwen Stefani, Ashley Eckstein و Nicky Whelan برای بازی در این فیلم در نظر گرفته شدند. در مارچ ۲۰۱۷ ، بیشتر اعضای تیم بازیگری اضافه شدند از جمله آنها میتوان به Stephen Lang, Jihae و بازیگر تازه وارد Leila George اشاره داشت. در آوریل ۲۰۱۷ Hugo Weaving, Patrick Malahide, Colin Salmon و Regé-Jean Page به تیم اضافه شدند. به Richard Armitage هم نقشی پیشنهاد شد که به دلیل تداخل کاری آن را رد کرد.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم Artemis Fowl

 

فیلمبرداری در آوریل ۲۰۱۷ آغاز شد و در استودیوی استون استریت در نیوزیلند، ویلینگتون انجام شد. سرانجام در جولای ۲۰۱۷ کار فیلمبرداری فیلم موتورهای فانی به سرانجام رسید. کار ساخت جلوه های ویژه توسط کمانی وتا دیجیتال (Weta Digital) تحت سرپرستی Ken McGaugh, Kevin Smith و Luke Millar انجام شده است.

آلبوم شنیدنی موسیقی متن فیلم موتورهای فانی (Mortal Engines)

باکس آفیس و واکنش منتقدین

فیلم Mortal Engines در آمریکا و کانادا موفق به فروش ۱۶ میلیون دلاری شد

و در دیگر مناطق با فروش ۶۷٫۷ میلیون دلاری رو به رو شد.

به طور کلی مجموع فروش خود را در سطح جهانی به رقم ۸۳٫۷ میلیون دلار رساند.

این درحالی است که بودجه تولیدی فیلم حداقل ۱۰۰ میلیون دلار بوده است.

مجله ددلاین هالیوود اعلام کرد با در نظر گرفته هزینه ها و تبلیغاتی که برای فیلم انجام شده اس

ت حداقل خسارت ۱۷۴٫۸ میلیون دلاری به پروژه وارد شده است.

که یکی از بزرگترین شکست های سال ۲۰۱۸ بوده است.

 

این فیلم در آمریکا و کانادا در کنار فیلم های Spider-Man: Into the Spider-Verse و The Mule اکران خود را آغاز کرد. پیش بینی شده بود از ۳۱۰۳ سالن سینمایی که در اختیار دارد فروش ۱۰-۱۳ میلیون دلاری در هفته ابتدایی اکرانش تجربه کند. روز اول اکرانش را با ۲٫۸ میلیون دلار فروش پشت سر گذاشت (این درحالی بود ۶۷۵ هزار دلار آن فروش پیش نمایش پنج شنبه شب بود). سرانجام با ۷٫۵ میلیون دلار فروش هفته ابتدایی اکرانش را پشت سر گذاشت در جایگاه پنجم قرار گرفت. هفته دوم با ۷۷ درصد کاهش فروش رو به رو شد و تنها ۱٫۷ میلیون دلار فروش کرد در چایگاه ۱۳ ام قرار گرفت.

 

بر اساس وب سایت راتن تومیتوز از ۱۸۱ نقدی که از فیلم انجام شده است با ۲۷ درصد نظر مثبت رو به رو شده است و امتیاز ۴٫۸۹ از ۱۰ را دریافت کرده است. بر اساس وب سایت متاکریتیک از ۳۳ نقدی که از فیلم انجام شده با امتیاز ۴۴ از ۱۰۰ رو به رو شده است. موسیقی متن فیلم موتورهای فانی را از پایین مطلب دانلود نمایید.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن سریال آخرین پادشاهی (The Last Kingdom)

آلبوم شنیدنی موسیقی متن فیلم موتورهای فانی (Mortal Engines)

تعداد از نظرات بینندگان درباره فیلم

بهتر از حد انتظار – ۷/۱۰

وقتی که درباره ایده اصلی فیلم شنیدم (درباره شهرهای بزرگ بر روی چرخ ها) با خودم گفتم، چه کوفتی! چه ایده احمقانه و چه استعدادها و هزینه های که برای سی جی ای و این فیلم تلف میشه، اگرچه در ادامه به عقیده من فیلم سرگرم کننده ای بود، بخش های خوب:

نکات مثبت

  • همان طوری که در بسیاری از نقدهای دیگر دیده و شنیده اید، جلوه های ویژه/ CGI بسیار قوی بود، مناظر بسیار دیدنی به تصویر کشیده می شوند، رنگ بندی های جذابی دارد و نبردهای عظیمی و جالبی را در آن شاهد هستیم. فیلمبرداری بسیار خوبی هم دارد.
  • بسیار پویا است! تقریبا میشه گفت بی وقفه شاهد اکشن هستیم (وقت دستشویی رفتن نیست!)
  • بازی بسیار قوی هوگو ویوینگ
  • کاجرای قوی استفان لنگ و تیم سی جی آی برای کاراکتر شرایک

پیشنهاد ویژه : دانلود آهنگ های فیلم The Platform

حالا اگر به فیلم به عنوان یک فیلم افسانه ای مدرن برای کودکان و نوجوانان نگاه میکنید، هیچ مشکلی نیست. اما اگر انتظارات بیشتری دارید …. اینم یک سری از ضعف های فیلم موتورهای فانی :

نکات منفی

  • مفهوم کلی و ایده اصلی فیلم فاقد هرگونه منطقی است! بعد از جنگ جهانی و نابودی دستاوردهای رو به پیشرفت بشرت، انسان های باقی مانده شهرهای بزرگی را بر روی چرخ ها میسازند که امکان تحرک آنها وجود دارد. و همچنین دیگریان شهرهایی را می سازند که توسط دیوارهایی محافظت می شوند.
  • همان طور که در دیگر نقدها هم ذکر شد، فیلم سعی دارد بسیاری از مواردی که در کتاب وجود دارد را در دل این فیلم دو ساعته بگنجاند که از این منظر شکست میخورد. کاراکترها هیچگونه عمقی ندارند، هیچگونه پیچیدگی در آنها به چشم نمیخورد و هیچ احساس واقعی نسبت به آنها پیدا نمیکنید.
  • شباهت های زیاد به فیلم مکس دیوانه
  • تیم سازنده و بازیگری بزرگی در پشت آن زیاد به چشم نمیخورد به جزء هوگو ویوینگ و صد البته پیتر جکسون به عنوان نویسنده.
  • داستان قابل پیش بینی است، هدف اصلی این است اکشن و جلوه های ویژه به تصویر کشیده شوند. کلیشه های بسیاری در کاراکترها و داستان و دیالوگ ها وجود دارد (یک اسیایی پیر دانا، یک دختر جنگجو و ….) و هشدار اسپویل … و داستان همیشگی “من پدرت هستیم”!!

اگرچه فیلم توانست سرگرم کننده باید اما حیف که در باکس آفیس شکست خورد. احتمالا به خاطر ایده اصلی داستان که زیاد به کَت کسی نمیرود. فقداد تبلیغاتی. نقدهای بد بسیار توسط منتقدین شناخته شده که از بار بینندگان آن کم کرد است. نا گفته نماند اکران فیلم موتورهای فانی همزمان شد با اکران فیلم های قابل توجهی مثل آکوامن.

نتیجه پایانی: شما از تماشای این فیلم ناامید نخواهید شد البته اگر به دنبال جلوه های ویژه عالی هستید. اما انتشار فیلمی مثل ارباب حلقه ها را نداشته باشید. البته توصیه می کنم آهنگ های فیلم Mortal Engines را حتما گوش دهید.

آلبوم شنیدنی موسیقی متن فیلم موتورهای فانی (Mortal Engines)

یک سواری عجیب و بی جان – ۴/۱۰

صادقانه بگم، انتظار چندانی از فیلم Mortal Engines نداشتم.

فیلمی که این احساس را بوجود می آورد که خیلی دیر ساخته شده.

پیتر جکسون این فیلم بلکباستری را تهیه کرده است و در شرایط سختی بوده است تا بیننده ها را که به سختی دلارهای خود را بدست آورده اند خرج چنین پروژه ای بکنند. با وجود اینکه با سطح انتظارات پایینی به تماشای این فیلم نشستم اما در آخر حس سردی و پوچی و ناامیدی را در من بوجود آورد. اینقدر شکست مفتضحانه ای خود که دیگه هیچکس فرصتی به آن نداد.

 

بسیاری از عناصری که کارگردان تازه کار کریستین ریورز در این فیلم استفاده کرده بود کم مصرف به نظر آمده بودند، نپخته و خام، مثلا ما به سرعت با دنیا و چشم اندازهایی معرفی می شویم که انسان ها تصمیم گرفته اند شهرهای متحرکی را خلق کنند و در روی کره زمین به دنبال منابع هستند. این موضوع بعد از اتفاقی فاجعه آمیز بر روی کره زمین بوجود می اید.

قبل از اینکه فرصت پلک زدن پیدا کنید، با لندنی رو به رو می شوید متحرک است!

واقعا از دیدن اینکار نامید شدم، نمایش دنیایی که کوچکتری پایه ریزی و توسعه ای برای آن انجام نشده است. فقط تنها کاری که انجام دادند استفاده از جلوه های ویژه سنگین برای نمایش آن (نمایشی که در پشت آن کوچکتری منطقی نبود. کارگردان در نمایش اینکه چرا بشریت تصمیم گرفته چنین شهرهای متحرکی را خلق کند بسیار ناتوان بود. تقریبا هیچگونه صحبتی از دلیل بوجود آمدن این شهرها نشده است. چرا یک ترمیناتور به نام شرایک میخواهد یک بچه انسان را از آن خود کند؟

 

سخن پایانی

در بهترین حالت سعی داشته یک نیمچه فیلمی منحصر به فردی را خلق کند که تنها عنصر قابل توجه آن جلوه های ویژه آن بوده اند. فیلم موتورهای فانی کاملا بی روح و بدون هیچ نقطه قوتی است که بودجه سنگینی دراختیار آن قرار داده شده اما به بزرگترین شکست های سال ۲۰۱۸ تبدیل شد. حیف این بودجه …. موسیقی متن فیلم موتورهای فانی را به هیچ عنوان از دست ندهید.

آلبوم شنیدنی موسیقی متن فیلم موتورهای فانی (Mortal Engines)

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

ترک لیست آهنگ های فیلم موتورهای فانی

۰۱) – London Suite in C Major – 8:56
۰۲) – No-One You Know – 2:53
۰۳) – The Chase – 1:08
۰۴) – Welcome to London – 2:40
۰۵) – Miss Valentine – 4:20
۰۶) – This Is for My Mother – 1:36
۰۷) – The Outlands – 4:52
۰۸) – A Resurrected Man – 4:44
۰۹) – Ms) – Fang – 2:05
۱۰) – In a Sea of Clouds – 1:29
۱۱) – The Weapon of the Ancients – 2:08
۱۲) – Shan Guo – 3:22
۱۳) – I Am the Meteor – 2:16
۱۴) – First Strike – 2:09
۱۵) – Night Sundered – 4:10
۱۶) – In the Shadow of a Shrine – 3:30
۱۷) – No Going Back – 5:58
۱۸) – Windflower – 2:28
۱۹) – The 13th Floor Elevator – 4:41
۲۰) – Alive and Together – 4:53

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

29 ژوئن 2020 1,691 views 0
نظرات