فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

در این لحظه قصد معرفی و دانلود آهنگ بی کلام فوق العاده زیبایی را از آهنگساز بزرگ و افسانه ای جان ویلیامز (John Williams) را داریم. بعد از دانلود موسیقی فیلم نجات سرباز رایان (Saving Private Ryan) و گوش دادن به آن این حس در آدم به وجود می آید که هم اکنون در وسط میدان جنگ هست. پیشنهاد می شود به هیچ عنوان این آلبوم زیبا را از دست ندهید. با ما همراه باشید …

تجربه جنگ با موسیقی فیلم نجات سرباز رایان (Saving Private Ryan)

معرفی فیلم Saving Private Ryan | بخش اول

نجات سرباز رایان (Saving Private Ryan) فیلم حماسی و جنگی محصول سال ۱۹۹۸ کشور آمریکا می باشد. کارگردانی این فیلم را استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) انجام داده است. کار نویسندگی آن را هم رابرت رودات (Robert Rodat) بر عهده داشته. فیلم درباره ی حمله ی نورمندی در جنگ جهانی دوم می باشد. فیلم شهرت خودش را به خاطر کیفیت گرافیکی که از خودش به نمایش گذاشته بود و آن تنشی که در ۲۷ دقیقه ی ابتدایی فیلم وجود داشت بدست آورد. آن نبرد سنگینی که در ساحل اوماها وجود داشت را به خوبی به تصویر کشیده بود.

 

داستان درباره ی کاپیتان تکاور ارنش ایلات متحده آمریکا جان اچ. میلر (با بازی تام هنکس – Tom Hanks) و جوخه او (تام سایزمور (Tom Sizemore) و ادوارد برنز (Edward Burns) و بری پپر (Barry Pepper) و جووانی ریبیسی (Giovanni Ribisi) و وین دیزل (Vin Diesel) و آدام گلدبرگ (Adam Goldberg) و جرمی دیویس (Jeremy Davies) می باشد که به دنبال سرباز چترباز کلاس اول به نام جیمز فرنسیس رایان (با بازی مت دیمون – Matt Damon) می باشد. که اخرین برادر از چهاربرادری است که در خدمت جنگ جان خود را از دست داده اند …

تجربه جنگ با موسیقی فیلم نجات سرباز رایان (Saving Private Ryan)

معرفی فیلم Saving Private Ryan | بخش دوم

تهیه کننده مارک گردون (Mark Gordon) از ایده رودات که از برادران نیلند الهام گرفته شده بود در سال ۱۹۹۶ برای کمپانی Paramount Pictures استفاده کرد. و سرانجام شروع به توسعه این پروژه کرد. استیون اسپیلبرگ که در آن زمان در حال ساخت کمپانی DreamWorks Pictures بود برای کارگردانی پروژه انتخاب شد. و هر دو کمپاتی دریم ورک و پارامونت برای ساخت این فیلم به یکدیگر ملحق شدند.

 

بعد از این که تیم بازیگری برای بازی در این فیلم اموزش های خود را زیر نظر دیل دای (Dale Dye) انجام دادند. فیلمبرداری فیلم در جون ۱۹۹۷ اغاز شد و حدودا دو ماه به طول انجامید. سکانس های نورمندی در ساحل (Ballinesker) گرفته شد.

 

فیلم در ۲۴ جولای ۱۹۹۸ اکران شد و مورد تحسین بسیاری قرار گرفت

به خصوص برای بازیگری (مخصوصا تام هنکس) و واقعگرایی و فیلمبرداری و موسیقی متن و فیلمنامه و کارگردانی.

در داخل آمریکا فروش ۲۱۶٫۸ میلیون دلاری را داشت

و پرفروش ترین فیلم سال ۱۹۹۸ نام گرفت.

و در سطح جهان با فروش ۴۸۱٫۸ میلیون دلاری رو به رو شد.

و به دومین فیلم پرفروش در سطح جهان در سال ۱۹۹۸ تبدیل شد.

در می ۱۹۹۹ با فروش نسخه خانگی این فیلم درامد ۴۴ میلیون دلاری را به جیب زد.

 

در مراسم ۷۱ امین اسکار در ۱۱ بخش نامزد جایزه اسکار شد و در بخش های بهترین ویرایش و بهترین فیلمبرداری و بهترین میکس صدا و بهترین ویرایش صدا و بهترین کارگردانی (دومین جایزه اسکار اسپیلبرگ) موفق به دریافت جایزه شد. فیلم نجات سرباز رایان تاثیر زیادی در ژانر جنگی گذاشت و در سال ۲۰۱۴ به عنوان اثری تاریخی انتخاب شد.

تجربه جنگ با موسیقی فیلم نجات سرباز رایان (Saving Private Ryan)

باکس آفیس

فیلم نجات سرباز رایان در ۲۴ جولای ۱۹۹۸ در ۲۴۶۳ سالن سینما اکران خود را آغاز کرد

و موفق به فروش ۳۰٫۵ میلیون دلاری در هفته اول خود شد و جایگاه اول را از آن خود کرد.

این فیلم جایگاه اول را به مدت ۴ هفته در دست داشت

تا این که با اکران فیلم Blade این جایگاه از ان گرفته شد.

فیلم در آمریکا و کانادا فروش ۲۱۶٫۵ میلیون دلاری را تجربه کرد

و در بقیه کشور های ۲۶۵٫۳ میلیون دلار فروش کرد. و به طور کلی در سطح جهان فروش ۴۸۱٫۸ میلیون دلاری را تجربه کرد.

 

موسیقی متن فیلم Saving Private Ryan

آلبوم موسیقی فیلم نجات سرباز رایان (Saving Private Ryan) توسط آهنگساز افسانه ای که احتمالا خیلی از شما با او آشنایی دارید, جان ویلیامز (John Williams) انجام شده است. این آلبوم توسط لیبل DreamWorks Records منتشر شده است. این آلبوم توسط سمفونی ارکسترا Symphony Hall, Boston در ماساچوست ضبط شده است. گروه کر Tanglewood Festival Chorus هم در این آلبوم همکاری داشته است. آلبوم حدودا ۱ ساعت زمان دارد و این در حالی است که خود فیلم بیشتر از دو ساعت می باشد.

شاهکار دیگر جان ویلیامز را از دست ندهید : اندوهی بی انتها با آهنگ های فیلم فهرست شیندلر

 

در ساخت آلبوم موزیک متن فیلم نجات سرباز رایان از ابزار های موسیقی همچون براس (نوعی شیپور – ساز بادی برنجی – Brass) و استرینگ (نوعی موسیقی تار – ساز زهی – String) و هورن (ابزار موسیقی مثل شیپور) استفاده شده تا انواع احساسات و تن ها را با آن برانگیزد. آلبوم موسیقی متن با نقدهای متنوعی رو به رو شد. اما همچنان توانست نامزد ۷ جایزه مختلف شود و برای مثال توانست برنده جایزه گرمی شود.

 

ترک ابتدایی آلبوم “Hymn to the Fallen” در برنامه های مختلف رادیویی پخش شده. به خصوص در روزهای تعطیل آمریکایی از جمله Veterans Day و Memorial Day . ر بیستمین سالگرد این فیلم در تاریخ ۲۸ آگوست ۲۰۱۸ لیبل La-La Land Records نسخه بازسازی شده و رفع اشکال شده ای را منتشر کرده.

 

پشت صحنه موسیقی متن فیلم | بخش اول

استیون اسپیلبرگ و جان ویلیامز تا قبل از فیلم نجات سرباز رایان در ۱۵ فیلم همکاری داشته اند. آلبوم موسیقی متن در سالن سمفونی بوستون در ماساچوست با همکاری ارکست سمفونی بوستون انجام شده. تا قبل از این فیلم در این سالن فیلم های Close Encounters of the Third Kind (1977) و تعدادی از موسیقی های Schindler’s List (1993) در آن ضبط شده. و میشه گفت سومین باری بود اسپیلبرگ و ویلیامز در این مکان همکاری داشته اند.

 

اسپیلبرگ این سالن را انتخاب کرد چون دیوارها و سقف این محل ضبط صدایی گرما بخش و ارزشمند تولید میکرد. همچنین به شما اجازه میداد تا صدای باد را بشنوید. هر سالنی این امکان را به شما نمی دهد. اسپیلبرگ ارکست سمفونی بوستون را انتخاب کرد چون نوازندهگان با تجربه ای در آن حضور داشتند. در فبریه ۱۹۹۸ در طول مدت ۳ روز , آلبوم موسیقی متن با نرخ ۱۰۰ هزار دلار در ساعت ساخته شد.

 

پشت صحنه موسیقی متن فیلم | بخش دوم

اسپیلبرگ و ویلیامز با هم چندین بار فیلم را تماشا کردند و تصمیم گرفتند در قسمت هایی که سکانس جنگ و نبرد است , موسیقی پخش نشود. و به جای آن در بخش هایی که نبرد نیست با مدت زمان های ۸-۹ دقیقه ای پخش شود. پخش موسیقی در این قسمت ها باعث می شد اتفاقات بعد از بنرد به نمایش گذاشته شود.

 

جان ویلیامز تصمیم گرفت از ابزار آلات مختلف موسیقی برای خلق تن های مورد نیاز استفاده کند. ابزار های موسیقی استرینگ برای ایجاد صدایی گرمابخش استفاده شده بود . از ابزار های موسیقی براس هم برای قسمت های رسمی و جدید داستان. از ابزار موسیقی هورن هم برای ایجاد صدای محزون کننده استفاده شده بود. درام های ارتشی بیشتر در قطعه “Hymn to the Fallen” استفاده شده بود. گروه کر “Tanglewood Festival Chorus” آن موسیقی کر لازم برای ترک “Hymn to the Fallen” را خلق کردند این قطعه تنها قطعه وکال آلبوم است. آلبوم هم در ۲۱ جولای ۱۹۹۸ منتشر شد.

تجربه جنگ با موسیقی فیلم نجات سرباز رایان (Saving Private Ryan)

نقد اختصاصی آلبوم آهنگ های فیلم Saving Private Ryan

احتمالا بشه گفت این آلبوم کوتاه ترین آلبومی است که توسط جان ویلیامز نوشته شده است. و دقیقا همان تاثیرهایی که فیلم های Amistad, JFK یا حتی Star Wars داشتند این آلبوم هم دارد. این آلبوم موسیقی متن به زیبایی و ظرافت توسط سمفونی ارکسترای بوستون نواخته می شود. و در سالن اکوستیک سمفونی ارکسترا بر روی CD ضبط شده است.

 

نهایت قدرت در این سی دی حس می شود و اگر آن را در خانه داشته باشید انگار یک کنسرت خانگی دارید. اما نگران نیاشید در پایین همین مطلب وب سایت دریم موزیک موسیقی فیلم نجات سرباز رایان برای دانلود قرار داده است. خیلی از آلبوم ها در استودیو ضبط می شوند اما تعداد نادری از آنها حس اجرای کنسرتی واقعی را دارند. اما همانند موسیقی فیلم فهرست شیندلر زیبایی در این آلبوم موج می زند.

 

هیچ آلبومی از جان ویلیامز بدون موسیقی تم کامل نخواهد بود , حتی آلبوم SPR تعداد کمی دارد. موسیقی درامی که در آلبوم موج می زند و موسیقی شگفت انگیز شیپوری که به صورت سولو توسط Thomas Rolfs و نوازنده شیپور همیشگی ویلیامز “Tim Morrison” (در آلبوم های Amistad و JFK شاهد کارهای او بودیم) به این آلبوم موسیقی هویت می دهد. این آلبوم احترامی به سربازانی است که در نورمندی جنگیدند و جان خود را از دست دادند می باشد. تحت هیچ شرایطی موسیقی قصد ندارد دست روی احساسات شنونده بگذارد , سکانس های فیلم احساسات لازم را به مخاطبان می دهد. موسیقی به عنوان همنشینی برای فیلم عمل می کند.

 

Omaha Beach

آلبوم با ترک “Omaha Beach” که در آن درامی جادویی در حال نواختن است اغاز می شود.

تصویری از پیرمردی که در حال قدم زدن به سمت قبرستانی جنگی است. این نرمندی است.

ناامیدی آن پیرمرد همراه با موسیقی هورن فرانسوی و موسیقی ویولن است.

چندی نمیگذرد موسیقی تکامل پیدا می کند و دوربین به سمت پیرمرد زوم می شود و به ناگهان ما به آن روزهای وحشتناک در ساحل اوماها می رویم.

 

حدودا ۲۰ دقیقه فیلم شاهد سکانس های نبرد بدون موسیقی متن هستیم. و مجددا نشانه هایی از موسیقی را شاهد هستیم که در حال نمایش تخریب هایی که نبرد داشته است. بر روی سی دی این ترک بلند “Omaha Beach” نام دارد. اما نام دقیقتر برای این آلبوم “Letters Home” است. قسمت اعظم موسیقی متن در رابطه با کشف سه برادر مرده رایان و تلاش برای پیدا کردن برادر زنده مانده می باشد.

تجربه جنگ با موسیقی فیلم نجات سرباز رایان (Saving Private Ryan)

بعد از این که بخش طولانی از فیلم را بدون موسیقی گذراندیم

بعد از نبرد کوچکی که در ایستگاه رادار شاهد آن بودیم موسیقی به فیلم بر میگردد.

آمریکایی ها پیروز صحنه نبرد هستند.

اما با پرداخت بهایی , بهیار “وید” مورد شلیک گلوله قرار میگیرد در نقطه ای بحرانی.

موسیقی که در این صحنه پخش می شود جالب است

هرچی که موسیقی جلوتر می رود زندگی وید به پایان خود بیشتر نزدیک می شود.

وقتی که هیچ امیدی وجود ندارد.

تم اصلی از موسیقی شیپور به هورن فرانسوی تبدیل می شود.

در ادامه با موسیقی استرینگ رو به رو هستیم و در پایان خداحافطی با وید.

احساسی ترین ترک آلبوم در همین جا می باشد.

حتی بدون فیلم هم میتوان این احساس را در موسیقی دید.

 

High School Teacher

در این لحظه سربازان در لبه قرار دارند و در همان زمان کاپیتان میلر نقش خود را به خوبی بازی می کند

و با اشغالی که انجام می دهد اوضاع را آرام می کند.

ترک “High School Teacher” موسیقی خیلی رسمی است.

موسیقی تار در سرتاسر این ترک دیده می شود

و کمی هم چاشنی ناامیدی در بازگشت به خانه در آن دیده می شود.

در این قطعه ترک تم اصلی به خوبی هنرنمایی می کند

و میتوان گفت بیشتر سمبلی از سربازانی است که تصمیم میگیرند بمانند و ماموریت را ادامه دهند.

پیشنهاد ویژه : حس نوستالژی با موسیقی متن سریال چیزهای عجیب (Stranger Things)

تجربه جنگ با موسیقی فیلم نجات سرباز رایان (Saving Private Ryan)

Defense Preparations

بعد از این که سربازان تصمیم میگیردند که بمانند و بعد از این که سربازان رایان را پیدا می کنند و تصمیم میگیرند از پل محافظت کنند. قطعه “Defense Preparations” اغاز می شود. در این قسمت شما میتوانند نشانه هایی از ترک “Setting the Trap” در فیلم تنها در خانه را ببینید اما بدون بزرگنمایی های کامیکی. حس شتاب زدگی در آن دیده می شود.

 

آنها باید صحنه را برای آخرین نبرد “The Last Battle” اماده می کردند. دقیقا مثل ترک “Omaha Beach” سعی نشده به آن چاشنی احساس اضافه شود , احساس کاملا در فیلم موج می زند. زمان فیلم از گذشته به آینده تغییر می کند و ما سرباز رایان را شاهد هستیم گه بزرگ شده است و به قبر کاپیتان میلر نگاه می کند. قطعه ای با موسیقی شیپور خالص که در پس زمینه موسیقی نواخته می شود و با موسیقی روان تار در حالی که پرچم آمریکا بر افراشته می شود به پایان می رسد.

 

Hymn to the Fallen

ترکی مثل “Hymn to the Fallen” می تواند پایان خیلی خوبی برای این فیلم باشد.

خیلی شبیه به قطعه “Summon the Heroes” است.

این ترک به صورت جدا برای تکریم فیلم نوشته شده است

و از عناصر اصلی موسیقی که در این آلبوم از آن استفاده شده است در این ترک دیده نمی شود.

این ترک هدیه ای از سوی ویلیامز برای بینندگان فیلم است.

موسیقی کر فرشته مانندی این موسیقی را به اوج می برد.

ترک “Hymn to the Fallen” یکی از آن دلیل هایی است موسیقی فیلم نجات سرباز رایان کلاسیکی پایدار است و یکی از بهترین کارهای جان ویلیامز است.

تجربه جنگ با موسیقی فیلم نجات سرباز رایان (Saving Private Ryan)

خیلی از آهنگسازان سعی داشته اند موسیقی آنها در فیلم جنگی در ساحل اوماها پخش شود یا موسیقی انها در زمان شلیک گلوله های جنگی پخش شود. اما شنیدن شاهکار جان ویلیامز برای فیلم فهرست شیندلر , همه ی ما اگاهی داریم ویلیامز اگاهی کامل به قدرت تصویر دارد و قرار دادن ترکی اشتباه در سکانس اشتباه میتواند کل آلبوم موسیقی فیلم را نابود کند. بدون شک این آلبوم جزء بهترین کارهای ویلیامز تا چندین سال است و با قدرت در قلب شنوندگان می نشیند.

 

اطلاعات بیشتر در ویکی پدیا

لیست آلبوم موسیقی متن فیلم نجات سرباز رایان

۱ – Hymn To The Fallen – 6:10
۲ – Revisiting Normandy – 4:06
۳ – Omaha Beach – 9:15
۴ – Finding Private Ryan – 4:37
۵ – Approaching The Enemy – 4:31
۶ – Defense Preparations – 5:54
۷ – Wade’s Death – 4:30
۸ – High School Teacher – 11:03
۹ – The Last Battle – 7:57
۱۰ – Hymn To The Fallen (Reprise) – 6:10
۶۴:۱۳

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

22 ژوئن 2019 2,837 views 4
نظرات

حسین جباری 2020/05/22

سلام.سایتتون خیلی خوبه.متفاوت حتی در آینده.

admin 2020/05/22

ممنون لطف دارید

علی 2020/09/12

این فیلم جزو شاهکارهای بی همتای سینماست

حسین جباری 2021/01/25

سلام.آدم رو با جنگ آشنا کرد این موسیقی