فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

هم اکنون به درخواست کاربران گرامی آلبوم بی نظیر موسیقی متن فیلم Gangs of New York (دارودسته های نیویورکی) اثری از آهنگساز بزرگ برنده اسکاری هاوارد شور (Howard Shore) را با کیفیت اورجینال FLAC آماده دانلود کرده ایم. اگر علاقمند به فیلم های گنگستری هستید و هنوز این فیلم را تماشا نکرده اید باید بگم که همین الان بلافاصله به تماشای آن بنشینید که یک فیلم دیدنی در انتظار شماست. امیدواریم از گوش دادن به آهنگ های فیلم Gangs of New York نهایت لذت را ببرید. در ادامه به معرفی کامل این فیلم پرداخته ایم.

آلبوم بی نظیر موسیقی متن فیلم Gangs of New York (دارودسته های نیویورکی)

معرفی فیلم Gangs of New York

Gangs of New York (دارودسته های نیویورکی) فیلم جنایی و حماسی تاریخی محصول سال ۲۰۰۲ کشور آمریکا می باشد. کارگردانی این فیلم را مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) انجام داده است و داستان آن در محلات زاغه‌نشین نیویورک رخ می دهد. و بر اساس کتاب داستانی The Gangs of New York نوشته هربرت آسبری (Herbert Asbury) محصول سال ۱۹۲۷ می باشد. فیلمنامه توسط جی کاکس (Jay Cocks) و استیون زیلیان (Steven Zaillian) و کنیت لونرگان (Kenneth Lonergan) نوشته شده است.

پیشنهاد ویژه : موسیقی متن انیمیشن Over the Moon

 

ستارگان بزرگ و اصلی فیلم دارودسته های نیویورکی شامل لئوناردو دیکاپریو (Leonardo DiCaprio) و دنیل دی لوئیس (Daniel Day-Lewis) و کامرون دیاز (Cameron Diaz) می باشند. اسکورسیزی ۲۰ سال درحال توسعه این پروژه بوده است تا اینکه در سال ۱۹۹۹ هاروی وینستین (Harvey Weinstein) و کمپانی اش یعنی Miramax Films حق انتشار فیلم را بدست آورد.

 

ساخت فیلم Gangs of New York در روم و نیویورک و استودیوی چینه چیتا انجام شده است. تولید فیلم تا سال ۲۰۰۱ به اتمام رسید و به دلیل حملات ۱۱ سپتامبر انتشار آن به تعویق افتاد و در ۲۰ دسامبر ۲۰۰۲ فیلم در سطح جهانی فروش ۱۹۳ میلیون دلاری را تجربه کرد و این درحالی بود که بودجه تولیدی فیلم ۱۰۰ میلیون دلار بوده است و از سوی منتقدین برای بازی دنیل دی لویس و کارگردانی اسکورسیزی و طراحی تولیدی و طراحی لباس مورد ستایش قرار گرفت، اما برای داستانی که داشت مورد انتقاد قرار گرفت. در ۷۵امین مراسم اسکار در ۱۰ بخش نامزد اسکار شد. موسیقی متن فیلم Gangs of New York را از پایین مطلب دانلود نمایید.

آلبوم بی نظیر موسیقی متن فیلم Gangs of New York (دارودسته های نیویورکی)

نحوه بوجود آمدن ایده ساخت فیلم

فیلمساز مارتین اسکورسیزی در لیتل ایتلی در بخش منهتن نیویورک بزرگ شده است. او متوجه شد بخش هایی از محل او وجود داشت که قدیمی تر از بقیه بودند. از جمله تامب‌استون در دهه ۱۸۱۰ خیابان ها و ساختمان های کوچکی در زیر آپارتمان های فعلی وجود داشته. این موضوع اسکورسیزی را برای تاریخچه این محل کنجکاو کرد. که قبل از ما دیگران هم در اینجا بوده اند. و ایتایلیایی آمریکایی ها اولین افراد نبوده اند. و وقتی که متوجه آن شدم، شیفته آن شدم و سوالات بیشتری از اینکه نیویورک چه شکلی بود؟ مردم چه شکلی بودند؟ چه طور راه می رفتند و غذا میخوردند و لباس میپوشیدند؟

آلبوم بی نظیر موسیقی متن فیلم Gangs of New York (دارودسته های نیویورکی)

باکس آفیس و واکنش منتقدین

این فیلم در آمریکا و کانادا موفق به فروش ۷۷ میلیون دلاری شد و در ژاپن ۲۳ میلیون دلار فروش کرد و در بریتانیا شاهد فروش ۱۶ میلیون دلاری آن بودیم. سرانجام به طور کلی در سطح جهانی فروشی بیش از ۱۹۳ میلیون دلار را تجربه کرد.

 

بر اساس وب سایت راتن تومیتوز از مجموع ۲۱۱ نقدی که از فیلم دارودسته های نیویورکی انجام شده بود با ۷۳ درصد نظر مثبت رو به رو شد است و امتیاز ۷٫۱۱ از ۱۰ را دریافت کرده است. بر اساس وب سایت متاکریتیک از ۳۹ نقدی که از فیلم انجام شده است با امتیاز ۷۲ از ۱۰۰ رو به رو شده است و به طور کلی با نظرات مثبت رو به رو شده است.

آلبوم بی نظیر موسیقی متن فیلم Gangs of New York (دارودسته های نیویورکی)

نقد اختصاصی فیلم Gangs of New York

درود بر دوست داران وب سایت دریم موزیک از اینکه از سایت خودتون دیده می کنید بسیار خوشحال و خورسند هستیم. در ادامه با نقد جدیدی همراه ما باشید، امیدواریم مورد قبول شما واقع شود. خب وقتی صحبت از فیلم های مارتین اسکورسیزی می شود مردم معمولا درباره فیلم های Goodfellas یا Casino یا Wolf of Wall Street صحبت میکنند. فیلم دارودسته های نیویورکی همیشه جدای از آن ها تصور میشده و حتی آنها سطح پایین‌تر متصور هستند اما باید بگم برای من این فیلم بهترین کار مارتین اسکورسیزی بوده است! بریم ببینیم چرا…!

پیشنهاد ویژه : موسیقی متن انیمیشن The Croods A New Age

 

قصد دارم براتون بگم چرا فیلم دارودسته های نیویورکی همچنان ارزش تماشا کردن را دارد. داستان فیلم در اواسط قرن ۱۹ رخ می دهد و در میانه درگیری دو گروه گنگستر قدیمی نیویورکی هست. خب در دانشگاه سینمایی صحبت زیادی درباره ساخت دنیا برای فیلم مورد نظر صحبت می شود، وقتی فیلمی را میسازید، به خصوص فیلمی که درباره بخشی از واقع تاریخی باشد، واقعا باید جزئیات آن دنیا را به درستی ارائه دهید، چونکه شما سعی در ساخت یک توهم دارید و باید بیننده ها را به داخل این دنیایی که ساختیم بکشیم.

آلبوم بی نظیر موسیقی متن فیلم Gangs of New York (دارودسته های نیویورکی)

دنیای خلق شده در این فیلم

فیلم Gangs of New York دنیایی را خلق کرده که تا به حال در هیچ فیلم و سریال مثل و مانند آن را ندیدم. در همان سکانس اولیه فیلم وقتی که مشاهده میکنید لیام نیسون با آمستردام جوان صحبت می کند و موسیقی متن خودنمایی می کند و اون بخش های زیرزمینی و قدیمی را نشان می دهد. طرحی صحنه و طراحی تولیدی و احساسی که این دنیا در بیننده بوجود می آورد به شدت کثیف و زننده است!

 

لباس ها و لهجه ها و آن بازه زمانی این احساس را بوجود می آورد که انگار دوباره زنده شده است. متوجه می شوید دوران ناآرامی بوده است و جنگ داخلی وجود داشته و متوجه ناعدالتی از سوی قانون و پلیس وجود داشته و هیچ خبری از نظر و ترتیب وجود نداشته و هیچ نشانی از مسیر مشخصی برای نیویورک در آن بازه زمانی وجود نداشته، یک جهنم کامل بوده. بنا به دلایلی ای تاریکی زیبایی هایی دارد، هیچوقت دوست ندارم در آن بازه زمانی در نیویورک زندگی کنم، شاید اگر در آن کاخ های بزرگ زندگی کنم! اما با این حال وقتی میبینید کامرون دیاز از افراد ثروتمند دزدی می کند، با خودتون میگویید حتی اینجا هم امنیت ندارم. این مکان اصلا امنیت ندارد، اما تاریکی زیبایی دارد!

 

توضیح این موضوع کمی سخت است، شاید به خاطر این باشد که شیفته آن دوران هستم! اما دارودسته های نیویورکی ساخت دنیای بینظیری دارد. تنها به اون هاله ای که برای این مردم ساخته شده که تا با یکدیگر ارتباط داشته باشند بسیار زیباست.

آلبوم بی نظیر موسیقی متن فیلم Gangs of New York (دارودسته های نیویورکی)

بازی عالی دنیل دی لویس

حالا کی این جای کثیف نیویورک رو اداره می کند؟ بیل قضاب! چندین و چندبار در نقدهام به این موضوع اشاره داشتم، دنیل دی لویس او در فرو رفتن در نقشش مشهور است، همه فیلم های او را ندیدم اما با دیدن این فیلم میخوام ببینم! بیل قصاب آدم بده وحشتناکی است! اگر آدم بده ای را مشاهده کردید که به شدت از او ترسیدید و کاملا از او بیم داشتید، به طور اتومات این احساس در شما بوجود می اید که میخواهید قهرمان داستان بیشتر پیروز شود. به همین خاطر ما نسبت به کاراکتر لوناردو دیکاپریو احساس پیدا میکنیم.

 

بیایید با هم صادق باشیم، کاراکترهای لئورناردو دیکاپریو و کامرون دیاز اون اندازه که باید و شاید جالب نبودند. آنچنان لعاب نداشتند! به اندازه کاراکتری مثل دنیل دی لویس جلوی دوربین نبودند. البته مثل هری پاتر و مثل جنگ ستارگان کاراکترهای هری پاتی و لوک اسکایواکر از آن کاراکترهایی نیستند که مرکزیت اصلی بر روی آنها باید به آدم ها و شخصیت های اطراف آنها هم توجه زیادی شده است. این کاراکترهای به عنوان رگه هایی عمل میکنند که ما را به این دنیای عظیم منتهی میکنند.

 

اینطور نیست هر روز زندگی آنها به تصویر کشیده شود، بلکه قصد نمایش نیویورک دهه ۱۸۶۰ میلادی است! در نتیجه برای آشنا شدن با این دنیای دیوانه کننده به این کاراکترها نیاز است. البته بگم اینطور فکر نکنید که بدترین کاراکتر کل دنیا را دارد، این فیلم فکر میکنم به خوبی به فیلم خدمت کرد.

آلبوم بی نظیر موسیقی متن فیلم Gangs of New York (دارودسته های نیویورکی)

داستان فیلم

حالا بیایید درباره داستان صحبت کنیم. در این داستان کلاسیک اسکورسیزی، که شخصیتی دیده می شود که کنترل همه چیز را در دست دارد. به طور کلی داستان در این خط خلاصه می شود “که اون پدرم را کشته منم از او انتقام خواهم گرفت” بسیار ساده است. اما بازم میگم موضوع اصلی دنیایی است که این فیلم خلق کرده. بهش اینطور فکر کنید که فیلیمی است که داستان آن را دیده اید اما اینبار رنگ و لعاب آن بیشتر شده است. امتیاز ۹ از ۱۰ را به فیلم Gangs of New York می دهم.

آلبوم بی نظیر موسیقی متن فیلم Gangs of New York (دارودسته های نیویورکی)

اطلاعات تکمیلی در ویکیپدیا

ترک لیست موسیقی متن فیلم Gangs of New York

۱) – “Brooklyn Heights” 1 – Howard Shore – 2:16
۲) – Dark Moon, High Tide – Afro Celt Sound System – 4:06
۳) – Gospel Train – Silver Leaf Quartet – 2:30
۴) – The Hands That Built America – U2 – 4:35
۵) – Shimmy She Wobble – Othar Turner and The Rising Star Fire and Drum Band – 3:37
۶) – Breakaway – Sidney Stripling – 3:32
۷) – Signal to Noise – Peter Gabriel – 7:38
۸) – New York Girls – Finbar Furey – 4:03
۹) – The Murderer’s Home – Jimpson And Group – 0:47
۱۰) – Dionysus – Jocelyn Pook – 4:52
۱۱) – “Brooklyn Heights” 2 – Howard Shore – 2:00
۱۲) – Morrison’s Jig/Liberty – Mariano De Simone – 1:46
۱۳) – Durgen Chugaa – Shu-De – 0:53
۱۴) – Unconstant Lover – Maura O’Connell – 2:34
۱۵) – Devil’s Tapdance – Vittorio Schiboni, Massimo Ciuntim, Rodrigo D’Erasmo and Mariano De Simone – 1:47
۱۶) – Beijing Opera Suite – Da-Can Chen and Anxi Jiang – 3:27
۱۷) – Paddy’s Lamentation – Linda Thompson – 2:53
۱۸) – “Brooklyn Heights” 3 – Howard Shore – 3:15
۵۶:۳۱

Brooklyn Heights” 1

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

1 دسامبر 2020 5,338 views 0
نظرات