فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

هم اکنون از وب سایت دریم موزیک البوم جدید و داغ داغ موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ (Doctor Sleep) اثری از برادران نیوتن (The Newton Brothers) را برای دانلود آماده کرده ایم. پیشنهاد می شود به هیچ عنوان این موسیقی متن زیبا را از دست ندهید. این فیلم یکی از مورد انتظارترین فیلم های سال ۲۰۱۹ می باشد که طرفداران زیادی اشتیاق دیدن آن را داشته اند.

آلبوم ترسناک و روانشناسی موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ (Doctor Sleep)

معرفی فیلم دکتر اسلیپ

دکتر اسلیپ (Doctor Sleep) فیلم ترسناک روانشناسی محصول سال ۲۰۱۹ کشور آمریکا می باشد. این فیلم بر اساس رمانی به همین نام محصول سال ۲۰۱۳ نوشته شده توسط استفان کینگ می باشد. این فیلم دنباله ای بر رمان درخشش (The Shining 1977) نوشته کینگ می باشد. داستان این فیلم چند دهه بعد از وقایع درخشش رخ می دهد, و از عناصر رمان سال ۱۹۷۷ با فیلم اقتباس شده محصول ۱۹۸۰ به کارگردانی استنلی کوبریک (Stanley Kubrick) ترکیب شده است.

پیشنهاد ویژه : آلبوم حماسی و الکترونیک موسیقی متن فیلم فراموشی (Oblivion)

 

کارگردانی و نویسندگی و تدوین فیلم دکتر اسلیپ بر عهده مایک فلنگن (Mike Flanagan) می باشد. ستاره اصلی این فیلم یوان مک گرگور (Ewan McGregor) در نقش دن تورنس (Dan Torrance), مردی با توانایی های روانی که از آسیب روحی که در دوران کودکی اش خورده است رنج می برد. ستارگانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند ربکا فرگوسن (Rebecca Ferguson) در نقش کیلیگ کورران (Kyliegh Curran) و کارل لامبلی (Carl Lumbly) و زان مک کلارنون (Zahn McClarnon) و امیلی آلین لیند (Emily Alyn Lind) و بروس گرینوود (Bruce Greenwood) و جاسلین داناهیو (Jocelin Donahue) و الکس اسوسه (Alex Essoe) و کلیف کریتس (Cliff Curtis) می باشند.

 

کاراکتر دن تورنس برای اولین بار در رمان کینگ و اقتباس کوبریک در نقش بچه ای که توانایی های روانی دارد جلوی دوربین رفت. در رمان دکتر اسلیپ نمایش کاراکتر دن به صورتی است که او شخصی بزرگسال است. مایک فلنگن اعلام کرد که فیلم دکتر اسلیپ اقتباسی بر رمان کینگ می باشد که در همان دنیای سینمایی رخ می دهد که درخشش کوبریک رخ داده است. بر اساس گفته کارگردان او تمام تلاش خود را کرده که بین فیلم و رمان تفاوت هایی ایجاد کند.

آلبوم ترسناک و روانشناسی موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ (Doctor Sleep)

ادامه معرفی فیلم

مدتی کوتاه بعد از انتشار رمان دکتر اسلیپ در سال ۲۰۱۳ کمپانی برادران وارنر کار توسعه فیلم را اغاز کردند. نویسنده و تهیه کننده آکیوا گلدزمن (Akiva Goldsman) کار نوشتن فیلمنامه را برعهده گرفت. اما استودیو بودجه ای برای فیلم تامین نکرد تا موفقیت فیلم IT که ان فیلم هم براساس رمان کینگ بود. فلنگن برای بازنویسی فیلمنامه گلدزمن استخدام شد. فیلمبرداری در سپتامبر ۲۰۱۸ در ایالت جورجیا اغاز شد. در دسامبر ۲۰۱۸ به پایان رسید. در ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹ فیلم در بسیاری از کشورهای قاره اروپا اکران شده و این اکران زودتر از آمریکا بوده است. تاریخ اکران فیلم در امریکا در ۸ نوامبر ۲۰۱۹ بوده است. دانلود موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ را از دست ندهید.

پیشنهاد ویژه : آلبوم دیوانه کننده و پیچیده موسیقی متن سریال تاریک (Dark)

 

کار نوشتن موسیقی متن فیلم Doctor Sleep را برادران نیوتن (The Newton Brothers) (که شامل Andy Grush و Taylor Stewart می باشند) انجام داده اند. انها فیلم های دیگر این کارگردان را هم اهنگسازی کرده بودند. بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۴۱ نقدی که از فیلم انجام شده بود با ۷۸ درصد نظر مثبت رو به رو شده و امتیاز ۷٫۰۴ از ۱۰ را دریافت کرده. بر اساس وب سایت “Metacritic” از ۱۵ نقدی که از فیلم انجام شده با امتیاز ۵۹ از ۱۰۰ رو به رو شده. نکته جالبی که وجود دارد در ابتدا قرار بود اکران فیلم در سال ۲۰۲۰ انجام شود.

آلبوم ترسناک و روانشناسی موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ (Doctor Sleep)

نقد اختصاصی فیلم دکتر اسلیپ

دکتر اسلیپ فیلمی به کارگردانی و نویسندگی مایک فلنگن و هنرمندی ستارگانی از جمله یوان مک گرگور و ربکا فرگوسن می باشد. این فیلم براساس کتاب استفن کینگ به نام دکتر اسلیپ می باشد که دنباله ای بر فیلم درخشش می باشد که دست بر قضا فیلم شاینینگ یکی از بهترین فیلم های ترسناک همه دوران های من هست. در نتیجه انتظار خاصی ازش ندارم!! فقط یک فیلمه دیگه!! یک فیلمه!!

 

یوان مک گرگور در نقش دنی توریس بزرگ شده است. حالا که سنی ازش گذشته است مشکل مصرف مشروبات الکلی دارد و سعی دارد تا جایی که میتواند از گذشته خودش فاصله بگیرد, اما او وقتی که با دختر بچه ای مثل خودش که توانایی درخشش دارد رو به رو می شود, دوباره با گذشته خودش رو به رو میشود. در این فیلم کاراکتر ربکا فرگوست و تیمش به دنبال شکار افرادی که توانایی درخشش دارند می باشند…

 

همان طور که در ابتدای اشاره ای داشتم, فیلم درخشش جایگاه ویژه ای برای من دارد و بدون شکل محبوبترین فیلم ترسناک و محبوبترین فیلم کوبریک برای من هست. وقتی به تماشای این فیلم نشستم با این حد انتظار سراغش نرفتم, با خودم گفتم انتظار بالا ایده خوبی نخواهد بود, انتظاراتم را در حد تعادل نگه داشتم چونکه کارهای گذشته مایک فلنگن را دوست داشتم, از زمان فیلم Oculus کارهای او را دنبال کردم. وقتی که برای اولین بار فیلم Oculus را تماشا کردم شگفت زده شدم و در ادامه هم کارهای خیلی خوبی را مثل فیلم Hush و … از او شاهد بودیم. در نتیجه واگذاری چنین پروژه ای به او دور از انتظار نیست. موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ را از پایین مطلب دانلود نمایید.

پیشنهاد ویژه : آلبوم بسیار زیبای موسیقی متن سریال ریوردیل (Riverdale)

آلبوم ترسناک و روانشناسی موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ (Doctor Sleep)

بخش اول

او در این فیلم وظیفه سختی را بر عهده دارد, چونکه او نه تنها می بایست اقتباسی از استفان کینگ را بسازد, باید طرفداران کوبریک را هم متقاعد می کرد. کینگ زیاد طرفدار کارهای کوبریک نیست, چونکه کوبریک نتوانست با فیلم شاینینگ, زیاد به عمق رمان کینگ نفوذ کند. اما کارگردان این فیلم باید این موضوع را هم در نظر بگیرد که فیلم درخشش طرفداران زیادی دارد.

 

در نتیجه او باید از کار دو نفر اقتباس بگیرد, “انگار شما یک بچه هستید و والدین شما در حال بحث هستند و شما میگید خفه شید فیلم خوبی میشه, فقط خفه شید! بحث نکنید” یک بار دیگر بگم فلنگن در پشت دوربین کارش را به خوبی انجام می دهد و این موضوع برای تدوین فیلم هم صدق می کند, چونکه او کار تدوین فیلم دکتر اسلیپ را هم انجام داده است مثل بقیه فیلم هایی که ساخته است. فیلم به زیباترین شکل در جریان است. در طول فیلم مخاطب مدام حال و هوای نگرانی دارد و وحشت زده است.

 

شیوه ای که او کارگردانی فیلم هایش را انجام می دهد, شبیه فیلم های ترسناکی که این دوره زمونه باب هستند, نیست, فیلم هایی که هر چند دقیقه یک بار سکانس ترس ناگهانی و صداهای بلند و … در انها وجود دارد. البته در این فیلم هم تعدادی از یک چنین موارد ترسی وجود دارد, که واقعا قوی هستند و اصلا میشه گفت برای داستان فیلم و کاراکترها مورد نیاز هستند. پیشنهاد می شود موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ را از پایین مطلب دانلود نمایید.

پیشنهاد ویژه : آلبوم فوق العاده زیبای موسیقی متن فیلم Her (او)

آلبوم ترسناک و روانشناسی موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ (Doctor Sleep)

بخش دوم

چیزی که فلنگن در فیلم ترسناک علاقه دارد, نحوه مواجع شدن کاراکترها با فاکتور ترس است, چیزهای ضمنی. ترسناک ترین چیزها ضمنی هستند. ترسهای زیادی را بر روی صفحه نمایش شاهد نیستید, اما با ساخت تصویری در ذهن شما که تا اعماق وجود شما نفوذ می کند و اینکار باعث ترس و استرس بیشتر شما می شود, فلنگن در اینکار ماهر است. عاشق فیلم دکتر اسلیپ شدم و فکر میکنم فیلم خیلی خیلی خوبی است. اما نه به اندازه فیلم درخشش, درست هم نیست با فیلم درخشش مقایسش کنیم, فیلمی که چندین سال از انتشارش میگذرد و توانسته به فیلمی نمادین تبدیل شود.

 

من این فیلم رو تازه امشب دیده, در مقایسه این دو هدفی رو نمی بینم. این فیلم سعی دارم کار متفاوتی هم باشد و تمرکز روی ترس های خانه ارواح ندارد. یوان مک گرگور در این فیلم عالی بازی می کند, او نقش شخصی را بازی می کند که فشار زیادی در زندگی اش دارد و کاملا مشخص است گذشته سختی هم داشته است و سعی داشته از طریق الکل باهاش کنار بیاد.

 

ما به عنوان بیننده شاهد استفاده او از توانایی اش هستیم, نکته جالبی که در فیلم وجود دارد این است او از این توانایی خودش به شکلی استفاده می کند که حس خیلی خوب و راضی کننده ای برای بیننده بوجود می آورد. این موضوع باعث می شود که این کاراکتر برای شما عزیز باشد. ربکا فرگوسن هم در نقش زرِ کلاه به خوبی بازی می کند یکی از مواردی که عاشق این کاراکتر و افراد شرور اطرافش هستم. یکی از کاراکترهای بدی است که مدت زمان زیادی در جلوی دوربین است و بیننده به طور کامل با شخصیت, هدف و … او اشنا می شود. این اتفاق برای شخصیت های بد داستان کم رخ می دهد.

آلبوم ترسناک و روانشناسی موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ (Doctor Sleep)

بخش سوم

در واقع بهترین اجرای این فیلم برای من توسط کاراکتر جوان داستان یعنی کایل کرن انجام شه است. بازی او فوق العاده است, شاید بشه گفت بهترین اجرای کودکی باشد که در کل سال ۲۰۱۹ دیده باشم. او در نقش دختری که با کاراکر اصلی داستان اشنا می شود, این دختر هم توانایی دارد اما با این تفاوت که توانایی او از قدرت بیشتری برخوردار است. این نقش بزرگی است و ان دختر مدت زمان جلوی دوربین زیادی دارد.

 

موردی که وجود دارد من دوست داشتم بازم اونو جلوی دوربین ببینم, برخلاف بسیاری از بازیگران کودکی که بعد از یک اجرای کوچک از انها با خودتان می گویید خیلی خب, بسه دیگه! اما در این فیلم اینطور نیست و این بچه کارش را خیلی خوب انجام می دهد. او با سطح های مختلف احساسی رو به رو است او باید نسبت به کاری که قرار است انجام دهد به شدت اعتماد به نفس داشته باشد و همچنین باید به شدت بترسد وقتی که فیلم از شما میخواهد که در کل زندگی خود ترس داشته باشد. این کاراکتر کودک توانست تمامی این موارد را به خوبی اجرا کند و به شخصه هنوز باورم نمیشه! به شدت علاقه مند هستم کارهای بیشتری از او ببینم.

 

خوشحال هستم که از عنوان کتاب برای فیلم استفاده کردند, این از مواردی است که ممکن است استودیوی فیلمسازی مخالف ان باشد, “ببخشید میشه اسمش رو بزارید درخشانتر! درخشانترین! درخشش بیشتر! هرچیزی که داخلش درخشش باید خوب است” . مورد جرئی است اما وقتی که فیلمی از عنوان کتاب استفاده می کند خوشحال می شود حتی اگر ان اسم به قدر کافی جذاب نباشد.

پیشنهاد ویژه : موسیقی متن فیلم فانوس دریایی – The Lighthouse (آلبوم دیوانه کننده)

آلبوم ترسناک و روانشناسی موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ (Doctor Sleep)

بخش چهارم

بیایید درباره شکایتی که مردم طرفداری که از فیلم خوششان نمیآید می توانند از فیلم داشته باشند صحبت کنیم! ممکنه وقتی که این فیلم را ببینند بگوید انها دارند از نماهای هتل قبلی و فیلمبرداری های مجددی مثل ان فیلم را می سازند. مثلا سکانس ابتدایی فیلم که مک گرگور به دنبال کار است و وارد دفتری می شود که دقیقا شبیه دفتری بود که جک نیکلسون در فیلم شاینینگ در ان کار میکرد! نمیتونم مطمئن باشم, ممکن است این تصور به وجود اید این فیلم بر روی افرادی که عاشق درخشش هستند تکیه دارد.

 

نمای مجددی از هتل را نمایش می دهد, شما شاهد خلق مجدد این تصویربرداری ها هستید و … اوه خدای من این فیلم کار جدیدی ارائه می دهد, کلا فیلم بر پایایه طرفداران فیلم است. درک میکنم مردم ممکن است چه فکر هایی بکنند اما نظر من در اینباره این است:

 

دو تفکر درباره فیلم دارم یکی خوب و دیگری بد, نکته بدی که وجود دارد چیزی که انتظار دیدنش را در فیلم دارد و نمیدانید در اصل چی هست, اما بر روی چیز دیگری تکیه دارد. داستان خوبی را ارائه نمی دهد, کاراکتر خوبی را هم ارائه نمی دهد اما نوستالژی زیادی دارد. این روزهای فیلم های ترسناک زیادی می بینم که سعی دارند شبیه فیلم های ترسناک دهه ۸۰ باشند. ممکن از فیلم و کاراکتر خوشتان نیاد, اما انیمترانیک ها و تمام خون ها معرکه بودند و موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ هم محشر بود این چیزهای نمیتوانند موارد راضی کننده ای باشند! اگر طرفدار درخشش کوبریک باشید فیلم را تماشا کنید با خودتان می گویید, تو داری فقط طرفداران کوبریک رو راضی می کنی.

آلبوم ترسناک و روانشناسی موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ (Doctor Sleep)

بخش پنجم

همه این موارد را در تریلر دیدید و می دانستید قرار است چه چیزی به نمایش گذاشته شود به همین دلیل بهتون میگم بخش هایی از ان در بخش سوم فیلم هست. به این معنی که در دو بخش اول فیلم داستان به گونه ای پیش می روید که شما را جذب داستان و کاراکترها کند, دوستان فیلم دو ساعت و نیمه است و یعنی حدود دو ساعت ان چیزی جزء راضی نگه داشتن طرفداران کوبریک نیست! به این معنا که این فیلم شما را باید با کاراکترها و داستان آشنا کند “خب حالا که متوجه داستان شدید میخواهیم از خاطرات قبل استفاده کنید تا پایان خفن رو به شما نمایش دهیم”

 

به این شکل باید طرفداران را راضی کرد, همه چیز را در ابتدایی فیلم نمایش دهی چونکه مردم از این چیزها خوششان میاد فلنگن واقعا باهوش است او فیلمی را با بازیگران فوق العاده و کارگردانی بینظیر ساخته است. بعد از اینکه فیلم را تماشا کردم تعدادی نقد مطالعه کردم, یک شکایت معمولی که وجود داشت این بود که فیلم به قدر کافی ترسناک نبود, “به شدت با این مورد مخالفم”

 

چندسال قبل مطلبی رو نوشتم که درباره مشکلات فیلم های ترسناک امروزی بود که الان در سال ۲۰۱۹ هستیم این مشکلات همچنان وجود دارد. در حقیقت از ان زمان تا حالا فیلم های ترسناک خیلی بهتر شدند, مثلا فیلم فانوس دریایی خارق العاده بود, اما موضوع درک ما از این موضوع هست که چه چیزی ترسناک است! به نظرم کمی پیچیده است, خیلی از مردم از چیزهایی می ترسند که از انها ترس دارند!

آلبوم ترسناک و روانشناسی موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ (Doctor Sleep)

بخش ششم

خیلی از مردم به وجود چهره ای ترسناک یا وجود ارواح و … عناصر ترس آور به شمار می آیند. به شخصه برای من موارد ضمنی هستند چیزهای مرموز, عناصر عمیق و آزاردهنده زندگی واقعی, چیزهای که با روح و روان بازی می کنند, به نظرم ترس واقعی در آنجاست, دلیل اینکه ترس در فیلم درخشش موج میزند به دلیل از هم پاشیدن یک خانواده است. بله ارواح و هتلی ترسناک وجود دارد. اما مورد اصلی که از فیلم درخشش به یاد می آورد نزدیک شدن جک نیکلسون به همسرش روی پله ها هست و زمانی که زنش ان چوب دستی را گیر می آورد.

 

این موضوع از هم پاشیدن ازدواج است و شما این مورد را از نگاه پسربچه درک می کنید که حتی بدترش هم می کند. دکتر اسلیپ فیلمی است که پر شده از ارواح و شیاطین که قبلا هم مثل و مانندش رو دیدید. فیلمی درباره کاراکترها است که انها را وارد سفری پرمخاطره می کند. و به شکلی روایت می شود که به شدت پرتعلیق است و پر شده از تنش. به شخصه از این نوع فیلم های می ترسم.

 

“به اندازه چیزهایی که ناگهانی از کمد کوفتی می پرن بیرون نترسیدم!” اما به نظر میاد خیلی از مردم انتظار یک چنین چیزی رو داشتند. این فیلم وارد وجودم شد و به نظرم به شدت نگران کننده بود. موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ یکی از عناصر ترسناک فیلم است آن را از دست ندهید.

آلبوم ترسناک و روانشناسی موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ (Doctor Sleep)

بخش هفتم

اگر بخوام به نقاط ضعف فیلم بپردازم, سکانس هایی از فیلم وجود دارد که انگار از بیننده میخواهند, کاری که کاراکترها انجام می دهند را پذیرا باشید! مثلا یک جا اسلحه ای در کار بود که با خودم گفتم اصلا به کاراکتر نمیاد, اگر قرار بود یک چنین سکانسی داشته باشند بهتر بود بحث بیشتری روی آن داشته باشند, یا دلیل انجام اینکار توسط کاراکترها به نمایش گذارند, به نظر میاد کمی قضیه رو اکشن کرده بودند. حس سکوت نگران کننده فیلم های ترسناک را بر هم زده بود, خیلی اکشنی شده بود که خوشم نیومد.

 

اگر فکر کنید ۳۰ تا ۴۰ دقیقه ابتدایی فیلم هیچ اتفاقی نیوفتاد , درک میکنم. چونکه هیچکس از ساختمان به بیرون نمی پرده, هیچی منفجر نمیشه و هیچکس با ماشین تصادف نمیکنه. به نظر می اومد برای مدتی هیچ اتفاق خاصی رخ نمیدهد, یک جورایی فیلم به تدریج شما را با کاراکترها آشنا می کند, اما خودم به شخصه عاشقش بودم! چونکه شما این کاراکترها را در لحظات کوچک زندگی و بزرگ زندگی می بینید.

 

در روش مدرن نوشتن فیلمنامه فیلم های ترسناک این مورد وجود دارد که هر سکانس باید معنایی داشته باشد, هر سکانس باید چیز دیوانه کننده ای داشته باشد. از دید خیلی ها این ۳۰ دقیقه ابتدایی به نظر میومد که سرگردان است, اما من عاشق تماشای کاراکتر ها از اون منظر بودم, فقط نمایش زندگی آنها, حتی در لحظات کوجک انها. اینکار باعث شد که ادامه فیلم خیلی واقع گرا شود, ارزش زیادی داشته باشد.

آلبوم ترسناک و روانشناسی موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ (Doctor Sleep)

بخش پایانی

این تکنیکی است که بعضی از کارگردان های استفاده استفاده می کنند. مثلا فرنک دراباند در فیلم رستگاری شائوشنگ اینکار را انجام داد. گفت و گوهای کوتاهی که لحظات آرام بین کاراکترها را احساس می کنید. وقتی ان را تماشا می کنید با خودتان می گویید من به این سطح از گفت و گو در یک فیلم بزرگ در سال ۲۰۱۹ عادت ندارم. عادت دارم همه مدام از پایان دنیا صحبت کنند, اتفاق بزرگ بعدی که قراره برای این کاراکترها پیش بیاد. موسیقی متن فیلم دکتر اسلیپ را از دست ندهید.

 

اما دنی تورنس مدتی رو توی بیمارستان کار کرده افراد پا به سن گذاشته را آرام کرده. زیاد به نظر نمیاد اونقدرها جالب باشه اما همینی که هست. به نظرم فیلم دکتر اسلیپ فیلم بسیار خوبی است (قطعا به اندازه فیلم درخشش خوب نیست) اما به عنوان فیلم ترسناک به شدت باهاش ارتباط برقرار کردم, کار کاراکترها به شدت قوی است, شخصیت بد عالی دارد و شاهد یکی از بهترین اجراهای کودک سال هستیم. امتیاز من A هست.

اقای فلنگن خیلی خوشحال هستم که فیلم می سازید, کارتان را به خوبی انجام می دهید و خوشحال میشم بازم فیلم های زیبایی مثل اینو از شما شاهد باشم.

 

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

لیست اهنگ های فیلم دکتر اسلیپ

۰۱٫ Dies Irae Violet (Incorporating The Shining Main Title)

۰۲٫ ۲۳۷

۰۳٫ Mrs. Massey

۰۴٫ Please Talk Please

۰۵٫ The Shining

۰۸٫ Spoons

۰۹٫ The Hat, The Snake & Dan

۱۰٫ Turning

۱۱٫ Gaucher’s Disease

۱۲٫ Doctor Sleep

۱۳٫ #۱۹

۱۴٫ Steam

۱۵٫ Redrum

۱۶٫ The Looker

۱۷٫ Astral Projection

۱۸٫ Who’s Tony

۱۹٫ Chimes & Outside Voices

۲۰٫ Rose Traveling

۲۱٫ Grampa Flick

۲۲٫ The Things That Lived There

۲۳٫ That Which Was Forgotten

۲۴٫ The True Knot

۲۵٫ Ventriloquism

۲۶٫ Radio Waves

۲۷٫ Going West

۲۸٫ The Overlook

۲۹٫ You Seem Put Upon

۳۰٫ Bloody Elevators

۳۱٫ Enough!

۳۲٫ Ventus

۳۳٫ The Hedge Maze, Pt. 1

۳۴٫ The Hedge Maze, Pt. 2

۳۵٫ Old Ghosts

۳۶٫ We Go On

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-24bit-48kHz-Lossless :

دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

1 نوامبر 2019 2,691 views 0
نظرات