فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

در سال ۲۰۱۴ در ژانر وحشت فیلم It Follows منتشر شد که توجهات بسیاری را به خودش جلب کرد و همه میدانید که موسیقی متن فیلم در ژانر ترسناک بسیار اهمیت دارد و در ایجاد ترس و دلهره نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. امروز از وب سایت دریم موزیک موسیقی متن فیلم It Follows (او تعقیب می کند) اثری از دیزاسترییس (Disasterpeace) را آماده دانلود کرده ایم, امید است از گوش دادن به آهنگ های فیلم It Follows نهایت لذت را ببرید.

آلبوم وحشتناک موسیقی متن فیلم It Follows (او تعقیب می کند)

معرفی فیلم It Follows

It Follows (او تعقیب می کند) فیلم ترسناک و ماورایی روانشناسی محصول سال ۲۰۱۴ کشور آمریکا می باشد. کارگردانی و نویسندگی این فیلم را دیوید رابرت میچل (David Robert Mitchell) انجام داده است. ستارگانی که در فیلم It Follows به ایفای نقش پرداخته اند مایکا مونرو (Maika Monroe) و Keir Gilchrist و دنیل زوواتو (Daniel Zovatto) و جیک ویری (Jake Weary) و اولیویا لوکاردی (Olivia Luccardi) و لیلی سیپی (Lili Sepe) می باشند.

 

داستان فیلم درباره دختر جوانی به نام جی است که بعد از برقراری رابطه ای یک موجود ماورایی به تعقیب او می پردازد. فیلم It Follows در سال ۲۰۱۴ در جشنواره بین المللی فیلم کن به نمایش گذاشته می شود و در ادامه توسط کمپانی RADiUS-TWC حق انتشار آن بر عهده گرفته می شود. در ۱۳ مارچ ۲۰۱۵ , اکران محدود خود را تجربه می کند. در تاریخ ۲۷ مارچ ۲۰۱۵ اکران گسترده می شود. فیلم او تعقیب می کند از سوی منتقدین مورد تحسین قرار گرفت و موفق به فروش ۲۳٫۳ میلیون دلاری در سطح جهان شد.

آلبوم وحشتناک موسیقی متن فیلم It Follows (او تعقیب می کند)

درباره موسیقی متن فیلم It Follows

کار اهنگسازی موسیقی متن فیلم It Follows را ریچ وریلند(Rich Vreeland) انجام داده که با لقب دیزاسترییس (Disasterpeace) شناخته می شود. البوم موسیقی متن در ۲ فبریه ۲۰۱۵ توسط لیبل Editions Milan Music با کسب اجازه از کمپانی The Weinstein منتشر شد. در ۱۰ مارچ ۲۰۱۵ , ورژن دیجیتال آلبوم برای فروش قرار گرفت.

 

باکس افیس

فیلم It Follows هفته ابتدایی اکران خود را تنها در ۴ سالن سینما تجربه کرد و فروش ۱۶۳ هزار دلاری را از آن خود کرد و میتوان گفت به طور میانگین از هر سینما ۴۰ هزار دلار درامد داشته است. این فروش در زمان خودش در آمریکا و کانادا بهترین فروش محدود سال ۲۰۱۵ رقم گرفته. از نظر فروش بین المللی در تاریخ ۲۷ فبریه ۲۰۱۵ در بریتانیا اکران شد و فروش ۵۷۳ هزار پوندی را از آن خود کرد.

خلاصه به طور کلی فروش داخلی ۱۴٫۷ میلیون دلاری و فروش بین المللی ۸٫۶ میلیون دلاری را از آن خود کرد و به طور کلی در سطح جهان ۲۳٫۳ میلیون دلار فروش کرد.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی فیلم Bad Boys for Life (پسران بد برای زندگی)

 

واکنش منتقدین

بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۲۵۳ نقدی که از فیلم انجام شده است با ۹۶ درصد نظر مثبت رو به رو شده است و امتیاز ۸٫۰۷ از ۱۰ را دریافت کرده است. نظر قریب به اتفاق منتقدین نسبت به فیلم It Follows این بوده است “هوشمندانه, اورجینال, بالاتر از هر وحشتی, فیلم او تعقیب می کند فیلم ترسناک مدرن کمیابی است که دارای سطح های مختلفی می باشد” بر اساس وب سایت “Metacritic” از ۳۷ نقد انجام شده از فیلم با امتیاز ۸۳ از ۱۰۰ رو به رو شده است.

آلبوم وحشتناک موسیقی متن فیلم It Follows (او تعقیب می کند)

نقد اختصاصی فیلم It Follows

It Follows (او تعقیب می کند) فیلمی است که یه مدت اسمش رو زیاد می شنیدم, یکی از مورد انتظارترین فیلم های سال بوده است. اگر لیست مورد انتظارترین فیلم های سال ۲۰۱۵ منو دیده باشید این فیلم یکی از اولین فیلم هایی بود که دربارش صحبت کردم. همش درخواست شده بود که نقد و موسیقی متن فیلم It Follows را قرار دهیم, و بالاخره این فرصت پیش آمد.

 

او تعقیب می کند فیلمی ترسناک است که تم دهه ۸۰ میلادی دارد که در آن موسیقی متن الکترونیک سبک جان کارپندر در دهه ۸۰ میلادی را دارا می باشد. برای اینکه چیزی اسپویل نشود به طور خلاصه میگم این فیلم درباره چی بوده است. یک نوع بیماری که میتواند با برقراری رابطه بین افراد منتقل شود و بعد یک موجود آنها را به طور دائم دنبال می کند و اگر به چنگ او بیوفتید, کار شما ساخته است!

 

عدم وجود کلیشه های فیلم های ترسناک

اگر نقدهای دیگر من درباره فیلم های ترسناک مطالعه کرده باشید, حتما متوجه شده اید که از کلیشه های هالیوودی که در این سبک وجود دارد بیزارم, فیلم های مثل انایل ساخته می شوند و کلی بودجه در اختیار آنها قرار میگید و بسیار هم مسخره هستند! یک نمونه خوب بخوام مثال بزنم, فیلم The Babadook را اگر دیده باشید, می آید غم و افسردگی ناشی از اتفاقی را در دست میگیرد و آن را به صورت هیولایی روایت می کند و بسیار هم ایده عالی و جذابی دارد. عاشق آن فیلم بودم, اما همه از آن فیلم لذت نبردند چونکه مخاطبان عموم همش به دنبال تکرار مکررات هستند و از این دست فیلم های لذت نمی برند.

پیشنهاد ویژه : دانلود اهنگ های فیلم No Time to Die

 

همین مخاطبان عادی از فیلم It Follows متنفر خواهند بود.

چونکه فیلم او تعقیب می کند همین رویکرد را دارد و به دور از فیلم های ترسنناک کلیشه ای است.

اگر بخوام صادقانه بگم, من انچنان این فیلم رو ترسناک قلمداد نمیکنم و در حقیقت اصلا نترسیدم! اما از فیلمبرداری عالی آن لذت بردم و کار کارگردان را تحسین می کنم که از این فیلمبرداری خوب و موسیقی متن عالی استفاه کرده بود تا تنش را در فیلم بالا ببرد بدون اینکه استفاده چندانی از خون و خون ریزی انجام دهد.

آلبوم وحشتناک موسیقی متن فیلم It Follows (او تعقیب می کند)

وجود تنش در سرتاسر فیلم

یکی از نکات ارزشمند این فیلم, همین تنش آن هست که در طول کل فیلم وجود دارد و حس اضطراب را در بیننده نگه میدارد.

بخشی از این موضوع هم به خاطر موضوعی که دارد است و به خاطر چیزهایی است که کاراکترها می بینند. انها بهترین بخش های فیلم هستند و نکات پنهانی هم در آن دیده می شود,

تصاویری وجود دارد که شما متوجه آنها نمی شوید و متوجه بخش های خاص داستان آن نمی شوید.

 

با اینحال جنبه های بدی هم در فیلم It Follows وجود داشت که یک جورایی منو ناامید کرد, بیشترش عناصر داستان و اینکه عدم وجود ترس در آن بود. بسیاری از منتقدین بر این باور هستند که ترسناک ترین فیلمی بود که دیده اند, من فکر میکنم فیلم های ترسناک تری هم وجود دارد از جمله The Babadook .

 

شباهت هایی با فیلم هالووین

این فیلم ۱۰۰ درصد ادای احترامی به فیلم های ترسناک است به خصوص هالووین, سکانس های مختلفی وجود دارد که به طور کامل از فیلم هالوون جان کارپندر گرفته شده اند. در حقیقت سکانسی وجود دارد که او در کلاس درس است و به سخنرانی کسل کننده ای در حال گوش دادن است, اگر فیلم هالووین را دیده باشید میدانید میخواهم در ادامه چی بگم, برای اینکه اسپویل نشه, ادامه نمیدم. سر این سکانس که رسید با خودم گفتم الان فلان اتفاق رخ می دهد و دقیقا همان اتفاق افتاد و در اون لحظه با خودم گفتم یک کپی کامل از فیلم هالووین بوده است.

پیشنهاد ویژه : آلبوم زیبای موسیقی متن سریال I Am Not Okay with This

 

با همه این تفاسیر, آن تم های دهه هشتادی فیلم را دوست داشتم,

جنبه هایی در داستان این فیلم وجود دارد که این احساس را در من بوجود آورد که جذب فیلم شدم.

مثلا قوانین موجود داستان و اتفاقات خاصی که باید رخ میداد.

بعضی چیزها به نمایش گذاشته نمی شود و برای شما سوال می شود؟! , همین مبهم بودن فیلم را هم دوست داشتم, اما لحظاتی وجود دارد که نیاز است اطلاعات بیشتری به بیننده داده شود تا اون عننصر مبهم بهتر تاثیرگذار باشد. در طول فیلم لحظاتی وجود داشت, که اصلا دلیلی برای ان وجود نداشت, مثل بچه های همسایه که به شیشه سنگ می زدند و … !!

آلبوم وحشتناک موسیقی متن فیلم It Follows (او تعقیب می کند)

وجود مشکلات در داستان

مثلا بخوام یکی از لحظات مشکل دار فیلم رو براتون مثال بزنم, وقتی که این موجود به دنبال یکی از کاراکترهای فیلم است, او باید ترجیح دهد داخل ماشین با درهای قفل با شیشه های بالا بشیند اما ما می بینیم که بر روی سقف ماشین می خوابد!!

 

مورد دیگری که در فیلم هست, اصلا مشخص نیست که والدین داستان کجا هستند!

لااقل در فیلم هالووین به طور مختصر دیده می شود که والدین به چه دلیل نیستند,

اما در این فیلم به دلایل نامعلومی نیستند! به علاوه این مشکلات داستانی,

مشکلات تنشی هم در فیلم وجود دارد که به چیزی منجر نمی شوند!

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن فیلم The Invisible Man

 

سخن پایانی

عاشق موسیقی متن فیلم It Follows , عاشق فیلمبرداری , عاشق اجراهای این فیلم بودم, البته همه اجراها نه, مثلا کاراکتر اصلی بازی ایده آل و خوبی را ارائه داد و این درحالی است بعضی از دوستانش اینطور نبودند. تم دهه ۸۰ معرکه ای دارد , البته منحصر به فرد و اورجینال قلمدادش نمیکنم. چونکه به صورتی از که قبلا هم مشابه ان انجام شده است. به طور کلی امتیاز +B برای فیلم It Follows در نظر دارم.

 

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

ترک لیست اهنگ های فیلم It Follows

۰۱) – Disasterpeace – Heels – 2:47
۰۲) – Disasterpeace – Title – 2:17
۰۳) – Disasterpeace – Jay – 1:28
۰۴) – Disasterpeace – Anyone – 1:48
۰۵) – Disasterpeace – Old Maid – 2:32
۰۶) – Disasterpeace – Company – 4:12
۰۷) – Disasterpeace – Detroit – 1:20
۰۸) – Disasterpeace – Detritus – 2:18
۰۹) – Disasterpeace – Playpen – 1:28
۱۰) – Disasterpeace – Inquiry – 2:20
۱۱) – Disasterpeace – Lakeward – 1:34
۱۲) – Disasterpeace – Doppel – 5:25
۱۳) – Disasterpeace – Relay – 1:52
۱۴) – Disasterpeace – Greg – 3:28
۱۵) – Disasterpeace – Snare – 0:59
۱۶) – Disasterpeace – Pool – 1:35
۱۷) – Disasterpeace – Father – 5:01
۱۸) – Disasterpeace – Linger – 2:20

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

9 مارس 2020 1,881 views 0
نظرات