دانلود فول البوم جان ویلیامز – John Williams (آهنگسازی ستایش شده)

فرمت
MP3
حجم و تعداد
14.1GB - 128
نویسنده
تاریخ انتشار
15 آوریل 2020
دسته بندی
تعداد بازدید
9360 بازدید
۲۶,۰۰۰ تومان ۱۳,۰۰۰ تومان٪50 تخفیف

فکر میکنم هرکسی که علاقمند به موسیقی فیلم می باشد حتما نام جان ویلیامز را شنیده است و حتما یکی دو تا از کارهای او را شنیده است. جان ویلیامز در زمینه موسیقی فیلم یکی از نمادین ترین آهنگسازان است که موسیقی های ماندگار و نمادینی را در سطح گسترده ارائه داده است. هم اکنون از وب سایت دریم موزیک فول البوم جان ویلیامز (John Williams) را آماده کرده ایم که کاملترین دیسکوگرافی در سطح ایران و جهان به حساب می اید. در ادامه معرفی کاملی از این آهنگساز افسانه ای برای شما داریم که امید است مورد قبول شما کاربران عزیز واقع شود.

جان ویلیامز یکی از بهترین آهنگسازان همه دوران ها است

دانلود فول البوم جان ویلیامز - John Williams (آهنگسازی ستایش شده)

بخش اول معرفی جان ویلیامز

جان ویلیامز (John Williams) (با نام کامل جان تاونر ویلیامز –  John Towner Williams) آهنگساز و رهبر ارکسترا و پیانیست متولد 8 فبریه 1932 می باشد که در بیشتر مواقع با عنوان یکی از بهترین آهنگسازان همه دوران ها از او یاد می شود. وی در دوران کاری بیشتر از 60 ساله خود, آهنگسازی موسیقی فیلم های بسیار معروف و شناخته شده و مورد ستایشی را انجام داده است. پیشنهاد می شود آهنگ های هانس زیمر را هم دانلود نمایید.

 

جان ویلیامز در دوران کاری خودش برنده 25 جایزه گرمی (Grammy Awards) و 7 جایزه فیلم بفتا (British Academy Film Awards) و 5 جایزه آکادمی اسکار (Academy Awards) و چهار جایزه گلدن گلوب (Golden Globe Awards) شده است. همچنین لازم به ذکر است 52 نامزدی اسکار را درکارنامه خود دارد. وی دومین شخصی از که بعد از والت دیزنی بیشترین نامزدی اسکار را دارد. در سال 2005 , موسسه فیلم آمریکایی موسیقی متن جان ویلیامز برای فیلم جنگ ستارگان سال 1977 را به عنوان بهترین موسیقی متن همه دوران ها معرفی کرد. کتابخانه کنگره موسیقی متن فیلم جنگ ستارگان را وارد فهرست ملی ضبط اصوات کرد.

 

جان ویلیامز آهنگسازی فیلم های بسیاری را که مورد ستایش منتقدین بوده اند و فیلم های محبوبی هستند را آهنگسازی کرده است. از جمله آنها میتوان به چندگانه Schindler’s List, Close Encounters of the Third Kind, Superman, E.T. the Extra-Terrestrial, Star Wars و سری فیلم های ایندیانا جونز (Indiana Jones) اشاره داشت. دو قسمت اول فیلم های تنها در خانه (Home Alone) و فیلم های آرواره ها (Jaws) و پارک ژوراسیک (Jurassic Park) و Hook و سه قسمت اول سری فیلم های هری پاتر (Harry Potter) .

دانلود فول البوم جان ویلیامز - John Williams (آهنگسازی ستایش شده)

بخش دوم معرفی جان ویلیامز

John Williams آهنگسازی کنسرتو های بیشماری را انجام داده است و همچنین کارهای بسیار زیاد ارکسترا و ابزارالات موسیقی سولو. وی در بین سال های 1980 تا 1993 ارکستر پاپ بوستون بوده است و رهبر ارکسترا برجسته آن می باشد. وی با کارگردان بزرگ سینما استیون اسپیلبرگ از سال 1974 همکاری داشته است و اهنگسازی همه فیلم های وی بجزء 5 مورد را انجام داده است.

 

از دیگر موسیقی های جان ویلیامز میتوان به موسیقی تم المپیک تابستانه 1984 و تم فوتبال یک شنبه شب NBC , تم ارکسترای The Mission که در ان بی سی نیوز و سون نیوز در استرالیا مورد استفاده قرار گرفته است. از کارهای تلویزیونی وی میتوان به Lost in Space و Land of the Giants اشاره داشت. وی در دوران کاری خود آهنگسازی 8 فیلم از 25 فیلم پرفروش همه دوران ها را اهنگسازی کرده است. اکثر این کارهای در فول البوم جان ویلیامز که برای شما آماده کرده ایم موجود است.

پیشنهاد ویژه : دانلود فول البوم Two Steps from Hell (تجربه جذاب موسیقی حماسی)

 

بخش اول دوران زندگی و خانواده John Williams

جان تاوتر ویلیامز در 8 فبریه 1932 در فلورال پارک نیویورک چشم به جهان گشود. وی فرزند جانی ویلیامز درامر آمریکایی که به همراه Raymond Scott به نواختن می پرداختند می باشد. جان ویلیامز درباره اصل و نسب خود میگوید “پدرم مرد ماین بود … ما به هم بسیار نزدیک بودیم … مادرم اهل باستون بود. والدین پدرم آپارتمانی را در بنگور, ماین اجاره کردند. پدرِمادرم یک قفسه ساز بود. افرادی با این ریشه, اهل تنبلی نبودند”

 

در سال 1948 , خانواده ویلیامز به لس آنجلس نقل مکان می کنند, جایی که جان به دبیرستان شمال هالیوود می رود و در سال 1950 فارغ التحصیل می شود. در ادامه وارد دانشگاه کالیفورنیا, لس آنجلس می شود و به طور خصوصی با تحت تعلیم اهنگساز ایتالیایی Mario Castelnuovo-Tedesco قرار میگیرد. ویلیامز همچنین برای یک نیمسال وارد کالج لس آنجلس می شود.

 

در سال 1951 , ویلیامز وارد نیروی هوایی آمریکا می شود, جایی که در آن به نواختن پیانو و براس و رهبری ارکسترا و ارنج موسیقی برای باند نیروی هوایی به عنوان بخشی از وظیفه خود به فعالیت پرداخت. وی همچنین در دوره های موسیقی در دانشگاه آریزونا به عنوان بخشی از خدمت خود حضور پیدا کرد.

دانلود فول البوم جان ویلیامز - John Williams (آهنگسازی ستایش شده)

بخش دوم دوران زندگی و خانواده John Williams

در سال 1955 , در ادامه خدمت نیروی هوایی او ویلیامز به نیویورک نقل مکان می کند و وارد مدرسه جولیارد می شود و در آنجا به تحصیل پیانو به همراه Rosina Lhévinne می پردازد. در این حین ویلیامز به عنوان پیانیست جاز در بسیاری از کلوب های شهر فعالیت میکرد. بعد از نقل مکان به لس آنجلس به عنوان موسیقیدان فصلی شروع به کار کرد که میتوان به همکاری با هنری مانچینی (Henry Mancini) اشاره کرد. او به همراه مانچینی بر روی موسیقی متن سریال Peter Gunn کار کرد و در کنار انها گیتاریس باب برین (Bob Bain) و درامر جک اسپرلینگ (Jack Sperling) و بیسیس رالی بانداک (Rolly Bundock) حضور داشت.

 

در بین سال های 1950 تا 1960 میلادی با نام “جانی” شناخته میشد. جان ویلیامز برای برنامه های مختلف تلویزیونی آهنگسازی کرده است که از جمله انها میتوان به سریال M Squad اشاره داشت. او همچنین موزیک ارنجر و لیدر باند در بسیاری از البوم های موسیقی برای هنرمندانی از جمله Ray Vasquez و Frankie Laine فعالیت داشته است.

 

بخش اول دوران آهنگسازی جان ویلیامز

درحالی که با زبان ویژه قرن 20ام میلادی مهارت گرفته است, از آشناترین استایل ویلیام میتوان به نئورومنیسم اشاره کرد. که از مقیاس موسیقی ارکسترای قرن 19ام الهام گرفته است, از استایل موسیقیدان هایی از جمله Tchaikovsky یا Richard Wagner , مفهوم و لایت موتیف آنها, دامنه موسیقی فیلم او را تحت تاثیر گذشته است.

 

بعد از تحصیل او در Juilliard و مدرسه موسیقی ایستمن, ویلیامز به لس آنجلس بازمیگردد, جایی که در آنجا در استودیوهای مختلف به عنوان ارکستراتور فعالیت خود را آغاز می کند. ویلیامز در دوران کاری خود با آهنگسازان بزرگی از جمله فرنتس واکسمن (Franz Waxman) و برنارد هرمن (Bernard Herrmann) و آلفرد نیومن (Alfred Newman) همکاری کرده است. همچنین دوستان و همکاران ارکستراتور وی Conrad Salinger و Bob Franklyn می باشند.

 

ویلیام که پیانیست استودیو بود, برای موسیقی فیلم اهنگسازانی از جمله جری گلدسمیت (Jerry Goldsmith) و المر برنستاین (Elmer Bernstein) و نری مانچینی (Henry Mancini) اجرا داشته است. با مانچینی به ضبط موسیقی متن Peter Gunn 1959 و Days of Wine and Roses 1962 و Charade 1963 پرداخته است. در حقیقت ویلیامز اجرای تم مشهور سریال Peter Gunn را انجام داده است. دانلود فول البوم جان ویلیامز را از دست ندهید.

دانلود فول البوم جان ویلیامز - John Williams (آهنگسازی ستایش شده)

بخش دوم دوران آهنگسازی جان ویلیامز

ویلیامز (که گاهی با عنوان “جانی ویلیامز” خطاب می شود), آهنگسازی برای برای برنامه های مختلف تلویزیونی در دهه 60 میلادی را انجام داده است. برای مثال آهنگسازی قسمت اول سریال “Gilligan’s Island” و Bachelor Father (1959–60), the Kraft Suspense Theatre, Lost in Space (1965–68), The Time Tunnel (1966–67) و Land of the Giants (سه مورد آخر توسط تلویزیون Irwin Allen ساخته شده اند)

 

اولین آهنگسازی فیلم جان ویلیامز برای یک فیلم درجه بی به نام Daddy-O محصول سال 1958 بود. اولین اعتبار صفحه نمایش او دو سال بعد با فیلم Because They’re Young بوجود آمد. او در هالیوود به سرعت توجهات رو به خود برای تنوع در آهنگسازی جاز و پیانو و موسیقی سمفونی, جلب کرد. جان ویلیامز با آهنگسازی فیلم Valley of the Dolls 1967 اولین نامزدی اسکار خود را بدست آورد و مجدد برای آهنگسازی موسیقی فیلم Goodbye, Mr. Chips 1969 نامزد اسکار شد.

 

وی اولین جایزه اسکار خود را بر سر فیلم Fiddler on the Roof 1971 دریافت کرد. در سال 1972 , وی آهنگسازی فیلم روانشناختی هیجانی Images به کارگردانی Robert Altman را انجام داد که مجدد نامزدی اسکار بهترین موسیقی متن فیلم را برای او به ارمغان آورد. پیشرفت ویلیامز در دهه 70 میلادی رو به افزایش رفت. در سال 1972 , آهنگسازی موسیقی فیلم The Poseidon Adventure و در سال 1974 آهنگسازی فیلم The Towering Inferno را انجام داد. او همچنین آهنگسازی فیلم Earthquake محصول سال 1974 کمپانی یونیورسال به کارگردانی مارک رابینسون (Mark Robson) را انجام داد. در این زمان بود که اهنگسازی سه فیلم فاجعه دهه را انجام داده بود. دانلود اهنگ های جان ویلیامز و اهنگ های رامین جوادی را از دست ندهید.

 

بخش سوم دوران آهنگسازی جان ویلیامز

در سال 1972 , جان ویلیامز آهنگسازی فیلم The Cowboys با هنرمندی جان وین (John Wayne) و کارگردانی مارک رایدل (Mark Rydell) را انجام داد. در سال 1974 , استیون اسپیلبرگ برای آغاز کارگردانی اولین فیلم بلند خود به نزد جان ویلیامز رفت تا آهنگسازی آن را انجام دهد, آن پروژه The Sugarland Express نام داشت و موسیقی متن آن در فول البوم جان ویلیامز وجود دارد. آنها یک سال بعد در پروژه بعدی اسپیلبرگ یعنی فیلم آرواره ها (Jaws) هم تیمی شدند. آن فیلم به عنوان پروژه کلاسیک پرتعلیق شناخته می شود. موسیقی شوم که از دو نت اوستیناتو تشکیل شده است که بسیار نشان دهنده کوسه ها و نزدیک شدن آنها می باشد.

موسیقی متن این فیلم دومین اسکار جان ویلیامز را رقم زد و اولین کار او در آهنگسازی اورجینال بوده است.

 

مدتی کوتاه بعد از آن ویلیامز و اسپیلبرگ همکاری بلند مدت خود را با انجام پروژه بعدی یعنی Close Encounters of the Third Kind رقم زده اند که بسیار از این البوم ها در فول البوم John Williams که برای شما آماده کرده ایم وجود دارد. در طول این دو سال همکاری, آنها آن پنج نت منحصر به فرد که در متن فیلم به خوبی عمل می کند را بدست آوردند, موسیقی آن همانند یک سیگنال ارتباطی با فرازمینی ها بود. ویلیامز همچنین از سیستم موزیکال فرازمینی که بر اساس علام دست است استفاده کرد.

پیشنهاد ویژه : دانلود اهنگ های جیمز هورنر

دانلود فول البوم جان ویلیامز - John Williams (آهنگسازی ستایش شده)

بخش چهارم دوران آهنگسازی جان ویلیامز

در همان دوران اسپیلبرگ, ویلیامز را به دوست کارگردانش جرج لوکاس (George Lucas) پیشنهاد داد. کسی که به دنبال آهنگسازی برای پروژه بلندپروازانه اش که یک ماجرای حماسی فضایی بود و جنگ ستارگان نام داشت, بود. جان ویلیامز یک موسیقی بزرگ سمفونیک در سبک آهنگسازانی از جمله ریشارد اشتراوس (Richard Strauss) و آنتونین دورژاک (Antonín Dvořák) و همچنین آهنگسازان دوران طلایی هالیوود از جمله ماکس اشتاینر (Max Steiner) و اریک ولفگانگ کورنگلد (Erich Wolfgang Korngold) برای آن فیلم می نویسد.

 

موسیقی تم استار وارز (جنگ ستارگان) در میان شناخته شده ترین موسیقی ها در تاریخ سینما می باشد. و تم های “Force Theme” و “Princess Leia’s Theme” مثال های خیلی خوبی از لایت موتیف هستند. هم موسیقی و هم فیلم جزء موفق ترین فیلم ها می باشند و به پرفروش ترین ترانه های همه دوران ها تبدیل شدند و ویلیامز هم یک بار دیگر برای ساخت موسیقی متن ان فیلم برنده اسکار شد.

 

در سال 1980 , جان ویلیامز برای آهنگسازی فیلم The Empire Strikes Back بازگشت. موسیقی تم “The Imperial March” را برای کاراکتر دارت ویدر (Darth Vader) ارائه داد و برای امپراتوری کهکشانی ترک های تم “Yoda’s Theme” و “Han Solo and the Princess” را ارائه می دهد. سه گانه اورجینال جنگ ستارگان در سال 1983 با فیلم Return of the Jedi به پایان رسید. که ویلیامز تم های برجسته ای از جمله “Emperor’s Theme” و “Parade of the Ewoks” و “Luke and Leia” را ارائه می دهد که نامزدی اسکار را برای او به ارمغان می آورد. فول البوم جان ویلیامز را به دوستان و اشنایان خود پیشنهاد دهید.

 

بخش پنجم دوران آهنگسازی جان ویلیامز

ویلیامز آهنگسازی فیلم 1976 کارگردان بزرگ آلفرد هیچکاک (Alfred Hitchcock) به نام Family Plot را انجام داده است. ویلیامز چندان فیلم را دوست نداشت, اما نمیخواست دست رد به سینه هیچکاک بزند, هیچکاک صرفا یک چیز به جان ویلیامز می گوید و آن این است “قتل, میتواند سرگرم کننده باشد”. در پایان هیچکاک از نتیجه پایانی راضی بود.

 

ویلیامز با کارگردان ریچارد دانر (Richard Donner) برای آهنگساری فیلم سوپرمن (Superman) در سال 1978 همکاری داشته است. آلبوم موسیقی دارای تم های عاشقانه و قهرمانی بود. به خصوص ترک “Can You Read My Mind” که در چهار دنباله این فیلم وجود داشته است. در سال 1981, ویلیامز آهنگسازی فیلم Raiders of the Lost Ark که خالق آن لوکاس و کارگردان آن اسپیلبرگ بوده است, موسیقی تم اصلی به نام “The Raiders March” را برای کاراکتر اصلی یعنی ایندیانا جونز نوشت.

 

John Williams برای نمایش Ark of the Covenant موسیقی تم های مختلفی نوشته است, کاراکتر ماریون و داستان کاراکترهای شرور نازی. شاهد تم های اضافه در فیلم Indiana Jones and the Temple of Doom 1984 و Indiana Jones and the Last Crusade 1989 و Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008 بودیم. جان ویلیامز آهنگسازی حساس و احساسی را برای پروژه بعدی اسپیلبرگ یعنی فیلم زیبای E.T. the Extra-Terrestrial  1982 انجام داد که چهارمین جایزه اسکار ویلیامز را برای او به ارمغان آورد. دانلود اهنگ های جان ویلیامز را به دوستان خود پیشنهاد دهید.

دانلود فول البوم جان ویلیامز - John Williams (آهنگسازی ستایش شده)

بخش ششم دوران آهنگسازی جان ویلیامز

همکاری اسپیلبرگ-ویلیامز در سال 1987 با فیلم Empire of the Sun ادامه پیدا کرد و همچنان هم ادامه دارد و طیف ژانرهای مختلف از جمله فیلم هیجانی و علمی تخیلی Jurassic Park 1993 و تراژدی غمناک Schindler’s List 1993 و Munich 2005 و ملودرام های شرقی Memoirs of a Geisha 2005 که کارگردانی آن را راب مارشال (Rob Marshall) انجام داده است و فیلم های دراماتیک جنگی Saving Private Ryan 1998 . اسپیلبرگ درباره همکاری اش با ویلیامز می گوید “من از جان ویلیامز با عنوان امتیاز افتخار آمیر یاد می کنم تا یک دوست”

 

در سال 1999 , جرج لوکاس اولین از سه پیش درآمد سری فیلم های اورجینال جنگ ستارگان را کلید زد. از جان ویلیامز خواسته شد که آهنگسازی هرسه قسمت فیلم را انجام دهید, که اولین قسمت آن The Phantom Menace نام داشت. درکنار تم های استفاده شده در فیلم های اورجینال جان ویلیامز از تم های تازه ای به عنوان لایت موتیف استفاده کرد که در دو قسمت Attack of the Clones 2002 و Revenge of the Sith 2005 استفاده شد. یکی از برجسته ترین این تم ها “Duel of the Fates” بود, که یک تحرک خشونت آمیز کر در سبک Requiem کاری از Verdi بود. از زبان سانسکریت که استایل موسیقی را گسترده کرده بود در فیلم های جنگ ستارگان استفاده شده بود.

 

دیگر تم مشهور “Anakin’s Theme” نام داشت, که با ملودی مظلومانه کودکی با مورف های مداوم آغاز می شود. برای قسمت دوم این سه گانه ویلیامز تم “Across the Stars” را آهنگسازی کرد, که یک تم عاشقانه برای دو کاراکتر Padmé Amidala و Anakin Skywalker بود (منعکس کننده تم عاشقانه The Empire Strikes Back).

 

بخش هفتم دوران آهنگسازی جان ویلیامز

در قسمت اخر این سری, وی بسیاری از تم های قسمت های قبلی را با یکدیگر ترکیب کرده است, از جمله آنها میتوان به تم های “The Emperor’s Theme,” “The Imperial March”, “Across the Stars”, “Duel of the Fates”, “The Force Theme”, “Rebel Fanfare”, “Luke’s Theme” و “Princess Leia’s Theme” اشاره داشت و همچنین تم جدید “Battle of the Heroes” برای General Grievous.

 

با آغاز هزاره جدید جان ویلیامز اولین قسمت از سه اقتباسی که کارگردان جی. کی. رولینگ (J. K. Rowling) از سری کتاب های مشهور و موفق هری پاتر را انجام داده بود, آهنگسازی کرد. درست همانند تمی که برای فیلم سوپرمن نوشت و جاودانه شد برای سری فیلم های هری پاتر مهمترین تم را نوشت و آن “Hedwig’s Theme” نام داشت. این تم در چهار قسمت از هشت قسمت سری فیلم های هری پاتر (یعنی Harry Potter and the Goblet of Fire, Harry Potter and the Order of the Phoenix, Harry Potter and the Half-Blood Prince, Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1 و Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2 مورد استفاده قرار گرفت.

 

Goblet of Fire توسط پاتریک دویل و Order of the Phoenix و Half-Blood Prince توسط نیکولاس هوپر و Deathly Hallows توسط الکساندر دسپلا . درست مثل تم ها و آهنگ های جان ویلیامز برای فیلم های مشهوری همچون سوپرمن و ایندیانا جونز و آرواره ها و جنگ ستارگان , مردم هری پاتر را با شنیدن موسیقی تم آن به یاد می آوردند. اگر به دنبال فول البوم جان ویلیامز هستید این محصول کامل را از دست ندهید.

 

بخش هشتم دوران آهنگسازی جان ویلیامز

از جان ویلیامز خواسته شد تا قسمت پایانی سری فیلم های هری پاتر یعنی Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2 را انجام دهد, اما کارگردان دیوید ییتس (David Yates) دلیل عدم حضور جان ویلیامز را عدم هماهنگی زمانی کارها اعلام کرد و اظهار داشت باید یک کات خشن از فیلم را در دسترس ویلیامز قرار دهد که عملا انجام اینکار امکان پذیر نبود. در سال 2002 در 20امین سالگرد آهنگسازی فیلم E.T. The Extra-Terrestrial , ویلیامز کاور جدیدی را با ارکسترای کمپانی سونیورسال ارائه داد.

 

در سال 2006 , فیلم Superman Returns توسط کارگردان بزرگ برایان سینگر (Bryan Singer) کارگردانی شد. کسی که کارگردانی دو قسمت اول سری فیلم های مردان ایکس را انجام داده بود. سینگر از قصل از جان ویلیامز برای آهنگسازی فیلم دعوت نکرد! اما او دست های با مهارت جان اوتمن را که اهنگساز قسمت دوم سری فیلم های مردان ایکس بود را به کار گرفت تا از ترکیب تم اورجینال سوپرمن و تم های Lois Lane, Krypton و Smallville استفاده کند. در سال 2011 , “Main Title Theme” و عناصری از تم “Can You Read My Mind” در سکانس پایانی سری پایانی سریال Smallville استفاده شد.

 

جان ویلیامز آهنگساز بزرگ دان دیویس را برای آهنگسازی قسمت سوم پارک ژوراسیک به تهیه کنندگان پیشنهاد داد. در سال 2008 , ویلیامز برای آهنگسازی قسمت چهارم سری فیلم های ایندیانا جونز یعنی فیلم Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull پیوست. وی برای این پروژه نامزدی گرمی را بدست آورد. لازم به ذکر است این فیلم اولین قسمت از سری فیلم های ایندیانا جونز بود که نامزدی اسکاری دریافت نکرد. در سال 2008 جان ویلیامز آهنگسازی دو مستند به نام های Warner at War و A Timeless Call را انجام داد. دانلود فول البوم جان ویلیامز را از دست ندهید.

دانلود فول البوم جان ویلیامز - John Williams (آهنگسازی ستایش شده)

بخش نهم دوران آهنگسازی جان ویلیامز

جان ویلیامز بعد از سه سال غیبت در زمینه موسیقی فیلم, وی در سال 2011 آهنگسازی دو پروژه بعدی اسپیلبرگ یعنی The Adventures of Tintin و War Horse را انجام داد. موسیقی های وی بیش از اندازه با نظرات مثیت رو به رو شدند و نامزدی اسکار را بدست آوردند. این پروژه های 46 و 47 امین نامزدی اسکار جان ویلیامز بودند که او را پرنامزدترین آهنگساز تاریخ سینما کرد (تا قبل از آن این رکورد در دست الفرد نیومن با 45 نامزدی بود) و همچنین به طور کلی پرنامزد ترین هنرومند بعد از والت دیزنی بود

 

جان ویلیامز برای آهنگسازی The Adventures of Tintin برنده جایزه Annie Award شد. در سال 2012 آهنگسازی فیلم Lincoln را انجام داد و موفق به کسب 48امین نامزدی اسکار خود شد. این آلبوم در فول البوم جان ویلیامز وجود دارد حتما به آن گوش دهید. در فبریه 2013 , ویلیامز آهنگسازی موسیقی متن فیلم Star Wars: The Force Awakens را انجام داد و موفق به کسب 50امین نامزدی اسکارش شد. او همچنین در همان سال برای آهنگسازی فیلم Bridge of Spies را انتخاب شد که 27امین همکاری وی با کارگردان بزرگ اسپیلبرگ به شمار می آمد.

 

اما در مارچ 2015 , اعلام شد توماس نیومن آهنگسازی آن فیلم را انجام خواهد داد و این موضوع به دلیل مشکل سلامتی که برای جان ویلیامز بوجود آمده بود رخ داده بود. این فیلم اولین فیلم اسپیلبرگ بعد از The Color Purple (1985) بود که توسط ویلیامز آهنگسازی نشده بود. در سال 2016 , جان ویلیامز آهنگسازی پروژه دیگر اسپیلبرگ یعنی The BFG را انجام داد.

 

بخش دهم دوران آهنگسازی جان ویلیامز

در مارچ 2017 , جان ویلیامز آهنگسازی انیمیشن کوتاه Dear Basketball به کارگردانی Glen Keane را انجام داد که بر اساس شعری از Kobe Bryant بوده است. ویلیامز آهنگسازی فیلم Star Wars: The Last Jedi را انجام داده است و این هشتمین قسمتی است که از این سری فیلم ها اهنگسازی می کند و البوم آن در 15 دسامبر 2017 منتشر شده است. این فیلم دنباله ای بر Star Wars: The Rise of Skywalker بوده است که در 20 دسامبر 2019 منتشر شده است. وی در سال 2017 آهنگسازی پروژه بعدی اسپیلبرگ The Post را انجام داد که در فول البوم جان ویلیامز آماده گوش دادن است.

 

در مارچ 2018 , جان ویلیامز بعد از انتشار البوم موسیقی فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker اعلام کرد که از آهنگسازی هرقسمت دیگری از سری فیلم های جنگ ستارگان کنار کشیده است. در جون 2019 , مجله نیویورک تایمز اعلام کرد ویلیامز یکی از هنرمندانی است که اثار هنری او در آتش سوری دانشگاه 2008 نابود شده است. در اینجا شاهد بزرگترین فول البوم جان ویلیامز هستید. پیشنهاد می شود دانلود آهنگ های مکس ریشتر را از دست ندهید.

 

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

لیست فول البوم جان ویلیامز

Part 1

 1. 1964 – The Killers
 2. 1965 – John Goldfarb, Please Come Home!
 3. 1965 – Lost In Space
 4. 1965 – None But the Brave
 5. 1965 – The Ghostbreaker
 6. 1966 – How to Steal a Million
 7. 1966 – Not With My Wife You Don’t
 8. 1966 – Penelope
 9. 1966 – Time Tunnel
 10. 1967 – Heidi
 11. 1967 – Valley of the Dolls
 12. 1968 – Land of the Giants
 13. 1971 – Jane Eyre
 14. 1972 – Images
 15. 1972 – The Cowboys
 16. 1972 – The Poseidon Adventure
 17. 1973 – Cinderella Liberty – The Reivers
 18. 1973 – Fitzwilly & The Long Goodbye
 19. 1973 – The Man Who Loved Cat Dancing
 20. 1974 – Earthquake
 21. 1974 – The Paper Chase, Conrack, The Poseidon Adventure
 22. 1974 – The Sugarland Express
 23. 1974 – The Towering Inferno

Part 2

 1. 1975 – Jaws (Special Edition)
 2. 1975 – The Eiger Sanction
 3. 1976 – Family Plot
 4. 1976 – Midway
 5. 1977 – Black Sunday
 6. 1977 – Close Encounters of the Third Kind
 7. 1977 – Star Wars
 8. 1977 – Star Wars Episode IV A New Hope lp
 9. 1978 – Jaws 2
 10. 1978 – Superman
 11. 1978 – The Fury (Deluxe Edition)
 12. 1979 – 1941
 13. 1979 – 1941 (The extended edition)
 14. 1979 – Dracula
 15. 1980 – Star Wars Episode V The Empire Strikes Back
 16. 1980 – The Empire Strikes Back
 17. 1980 – We Wish you a Merry Christmas
 18. 1981 – Heartbeeps
 19. 1981 – Raiders of the Lost Ark
 20. 1982 – E.T
 21. 1982 – E.T. The Extra-Terrestrial (20th Anniversary Remaster)
 22. 1982 – Monsignor – Missouri Breaks

Part 3

 1. 1983 – Return of the Jedi
 2. 1983 – Star Wars Episode VI Return Of The Jedi lp
 3. 1984 – Indiana Jones and the Temple of Doom
 4. 1984 – The River
 5. 1986 – Spacecamp
 6. 1987 – Empire of The Sun
 7. 1987 – The Witches of Eastwick
 8. 1989 – Aisle Seat (with the Boston Pops Orchestra)
 9. 1989 – Always
 10. 1989 – Born on the 4th of July
 11. 1989 – Indiana Jones and the Last Crusade
 12. 1989 – The Accidental Tourist
 13. 1990 – Home Alone
 14. 1990 – Presumed Innocent
 15. 1990 – Stanley & Iris
 16. 1991 – JFK
 17. 1991 – The Spielberg – Williams Collaboration
 18. 1992 – Far and Away
 19. 1992 – Home alone 2
 20. 1992 – Joy to the World
 21. 1993 – Jurassic Park
 22. 1993 – Schindlers list
 23. 1993 – Star Wars Trilogy Anthology (4 CD Box)

Part 4

 1. 1994 – Hook (2 CD)
 2. 1994 – Hook (4 CD)
 3. 1995 – Nixon
 4. 1995 – Sabrina
 5. 1996 – John Williams & Boston Pops Orchestra – The Sound of Glory
 6. 1996 – Sleepers
 7. 1997 – Amistad
 8. 1997 – Plays The Movies
 9. 1997 – Rosewood
 10. 1997 – Seven Years In Tibet
 11. 1997 – Star Wars – A New Hope – Special Edition
 12. 1997 – Star Wars – Return of the Jedi – Special Edition
 13. 1997 – Star Wars – The Empire Strikes Back – Special Edition
 14. 1997 – The Five Sacred Trees (Concerto for Bassoon and Orchestra)
 15. 1997 – The Lost World – Jurassic Park 2
 16. 1998 – Saving Private Ryan
 17. 1998 – Stepmom
 18. 1999 – Amazing Stories
 19. 1999 – Angelas Ashes
 20. 1999 – Far and away – Vol.2
 21. 1999 – Greatest Hits 1969-1999
 22. 1999 – Star Wars – Episode I – The Phantom Menace
 23. 2000 – The Patriot
 24. 2001 – A.I. Artificial Intelligence
 25. 2001 – Fiddler On The Roof (30th Anniv. Ed.)
 26. 2001 – Harry Potter and The Sorcerers Stone
 27. 2001 – John Williams – An American Journey
 28. 2001 – Treesong – Violin Concerto – 3 Pieces from Schindlers List

Part 5

 1. 2002 – American Journey
 2. 2002 – Catch Me If You Can
 3. 2002 – Concerto for Cello Orchestra (Yo-Yo Ma)
 4. 2002 – Harry Potter and The Chamber of Secrets
 5. 2002 – Minority Report
 6. 2002 – Star Wars – Episode II – Attack of The Clones
 7. 2002 – Star Wars – Episode II – Attack of the Clones – Complete score
 8. 2002 – Trumpet Concerto (A. Sandoval)
 9. 2004 – Harry Potter & The prisoner of Azkaban
 10. 2004 – Star Wars – A New Hope – Remastered
 11. 2004 – Star Wars – Return of The Jedi – Remastered
 12. 2004 – Star Wars – The Empire Strikes Back – Remastered
 13. 2004 – The terminal
 14. 2005 – Memoirs Of A Geisha
 15. 2005 – Munich
 16. 2005 – Star Wars – Episode III – Revenge of the Sith
 17. 2005 – Star Wars Episode III (unreleased)
 18. 2005 – War Of The Worlds
 19. 2008 – Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
 20. 2011 – The Adventures Of Tintin – The Secret Of The Unicorn (Expanded Score)
 21. 2011 – War Horse

Part 6

 1. 2012 – Lincoln
 2. 2013 – The Book Thief
 3. 2015 – Star Wars – The Force Awakens
 4. 2016 – The BFG
 5. 2017 – Boston Pops Orchestra – Lights, Camera…Music! Six Decades of John Williams
 6. 2017 – Star Wars The Last Jedi (Extended)
 7. 2017 – The Post
 8. 2018 – London Symphony Orchestra – John Williams A Life In Music
 9. 2019 – Across The Stars (Deluxe)
 10. 2019 – Star Wars – The Rise of Skywalker
 11. 2020 – John Williams – Work From Home With John Williams
راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.