فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

هم اکنون برای اولین بار در ایران موسیقی متن فیلم گرتل و هانسل (Gretel & Hansel) اثری از روبن کودرت (Robin Coudert) که یکی از جدیدترین فیلم های ژانر ترسناک در سال ۲۰۲۰ می باشد را آماده دانلود کرده ایم. کاراکتر اصلی این فیلم یکی از بازیگران جوان و اینده دار هالیوود است که مطمئنا در آینده کارهای بزرگ و درخشان زیادی را از او شاهد خواهیم بود.

آلبوم ترسناک موسیقی متن فیلم گرتل و هانسل (Gretel & Hansel)

معرفی فیلم گرتل و هانسل

گرتل و هانسل (Gretel & Hansel) (که با نام Gretel & Hansel: A Grim Fairy Tale هم شناخته می شود) فیلم تاریک و ترسناک و فانتزی محصول سال ۲۰۲۰ کشور آمریکا می باشد. داستان این فیلم بر اساس داستانی روستایی آلمانی به نام هانسل و گرتل (Hänsel and Gretel) نوشته ای از برادران گریم (Brothers Grimm) می باشد.

کارگردانی این فیلم را آز پرکینز (Oz Perkins) انجام داده است و تهیه کنندگی آن برعهده فرد برگر (Fred Berger) و Brian Kavanaugh-Jones و Dan Kagan بوده است.

پیشنهاد ویژه : دانلود آهنگ های فیلم Bad Boys for Life

 

فیلمنامه این فیلم توسط آز پرکینز و راب هیز نوشته شده است.

دو کاراکتر شخصیت اصلی این فیلم را سوفیا لیلیز (Sophia Lillis) و سم لیکی (Sam Leakey) بازی کرده اند

و در کنار آنها چارلیز بابالولا (Charles Babalola) و جسیکا دی گوو (Jessica De Gouw) و آلیس کریج (Alice Krige) هنرنمایی کرده اند.

در این فیلم شاهد داستان گرتل و هانسل هستیم که برای پیدا کردن کار و غذا به داخل جنگل می روند تا کمک دست والدینن فقیرشان باشند, که در آنجا سر از خانه جادوگری در می آورند و …

 

در سال ۲۰۱۸ اعلام شد که لیلیز در فیلم ترسناکی به نام گرتل و هانسل هنرنمایی خواهد کرد.

همان طور که گفته شد درباره داستان روستایی قدیمی هانسل و گرتل است و پرکینز کارگردانی فیلمنامه ای که به همراه Hayes نوشته است را انجام خواهد داد. انتخاب تیم بازیگری از نوامبر ۲۰۱۸ تا اپریل ۲۰۱۹ به طول انجامید و فیلمبرداری در نوامبر ۲۰۱۸ اغاز شد و در دوبلین ایرلند به پایان رسید. برنامه ریزی شده است توسط کمپانی در ۳۰ ژآنویه ۲۰۲۰ در آمریکا اکران شود. موسیقی متن فیلم گرتل و هانسل را از پایین مطلب دانلود نمایید.

آلبوم ترسناک موسیقی متن فیلم گرتل و هانسل (Gretel & Hansel)

درباره تولید فیلم گرتل و هانسل

در اکتبر ۲۰۱۸ , مجله Hollywood Reporter گزارش کرد,

کمپانی Orion Pictures کار توسعه فیلمی را که بر اساس داستان معروف آلمانی هانسل و گرتل می باشد

را با کارگردانی Oz Perkins و فیلمنامه ای که خودش به همراه Rob Hayes نوشته است

و هنرمندی ستاره بزرگ سوفیا لیلیز در نقش اصلی را آغاز کرده است.

تهیه کننده فیلم شوم (Sinister) یعنی Brian Kavanaugh-Jones و تهیه کننده فیلم The Autopsy of Jane Doe یعنی Fred Berger در این پروژه حضور پردا کرده اند.

پیشنهاد ویژه : آلبوم شاهکار موسیقی متن سریال ویچر (The Witcher)

 

Sandra Yee Ling و Macdara Kelleher هم به عنوان تهیه کنندگان اجرایی معرفی شدند.

در نوامبر ۲۰۱۸ , Charles Babalola در نقش شکارچی به فیلم اضافه شد,

کاراکتری جدید که به گرتل و هانسل کمک میکند تا به خانه برگردند.

در آپریل ۲۰۱۹ , Alice Krige, Jessica De Gouw و Sam Leakey هم به پروژه اضافه شدند که در میان انها لیکی اولین پروژه خود را تجربه می کند.

 

فیلمبرداری فیلم در ۹ نوامبر ۲۰۱۸ در دبلین ایرلند اغاز شد و در دسامبر ۲۰۱۸ به پایان رسید

و مجدد فیلمبرداری های اضافه فیلم در ژانویه ۲۰۱۹ در لنگلی, بریتیش کلمبیا, کانادا انجام شد.

برنامه ریزی شده است در تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ منتشر شود.

آلبوم ترسناک موسیقی متن فیلم گرتل و هانسل (Gretel & Hansel)

در مصاحبه ای پرکینز دلیل تغییر عنوان فیلم را تمرکز فیلم بر روی کاراکتر گرتل میداند

این فیلم خیلی به داستان اصلی وفادار است, در اصل سه کاراکتر اصلی دارد هانسل و گرتل و جادوگر. ما سعی کردیم آن را بیشتر فیلمی به روز کنیم, میخواستم یک جورایی گرتل بزرگتر از هانسل باشد, اینطور نباشد که هر دو حدود ۱۲ سال داشته باشند, به جای آن یکی ۱۶ ساله دیگری ۸ ساله باشند. این حس وجود داشته باشد که گرتل هرجایی که میرود هانسل را با خودش می برد. و این چه طور مانع تکامل یک شخص می شود , گاهی اوقات چیزهایی که عاشق آن هستیم مانع بزرگ شدن ما می شوند.

آلبوم ترسناک موسیقی متن فیلم گرتل و هانسل (Gretel & Hansel)

نقد اختصاصی فیلم گرتل و هانسل

گرتل و هانسل (Gretel & Hansel) فیلمی به کارگردانی آز پرکینز که از کارهای قبلی او میتوان به فیلم های The Blackcoat’s Daughter و I Am the Pretty Thing That Lives in the House اشاره کرد. در این فیلم سوفیا لیلیز هنرنمایی می کند و تمرکز اصلی این فیلم بر روی کاراکتر گرتل هست (از جابه جایی که در عنوان فیلم بوجود آمده این موضوع مشخص هست.

 

این فیلم ورژن تاریکتری از سری فیلم هایی که قبلا درباره هانسل و گرتل دیدیم هست. هر دوی این کاراکترها وارد جنگلی که در آن جادوگری وجود دارند می شوند. اما داستان به شکل بسیار عجیب و غریبی روایت می شود که بیشتر وارد عمق احساسی اتفاقاتی که در جریان هست شود. وقتی که برای اولین بار درباره فیلم گرتل و هانسل شنیدم, سعی کردم تصور کنم چه طور این فیلم ساخته شده …. “یک نفر وارد استودیو می شود و میگوید میخواهید فیلم هانسل و گرتل را بسازم, پاسخ استودیوی: نه علاقه ای نداریم …. اگر گرتل و هانسل بسازم چی؟ پاسخ استودیو: وای, چه ایده هوشمندانه ای بفرما اینم ۵ میلیون دلار بودجه!!!”

آلبوم ترسناک موسیقی متن فیلم گرتل و هانسل (Gretel & Hansel)

وجود شات های ترسناک!

این فیلم در ماه ژانویه ارائه شده است و به شخصه انتظار چندانی از فیلم Gretel & Hansel نداشتم.

اما حالا که فیلم رو دیدم باید بگم, طراحی صحنه و فیلمبرداری بسیار عالی و قدرتمند است.

سکانس های ترسناک بسیاری در این فیلم وجود دارد, آنها در ساخت سکانس های ترسناک بسیار خوب عمل کردند و اصلا انتظارش رو نداشتم. به نظر میاد فیلم اصلا در مسیر اصلی قرار ندارد و بیشتر یک فیلم مستقل به نظر می رسد. تقریبا تمامی سکانس های فیلم داخل خانه جادوگر یا اطراف آن فیلمبرداری می شوند. در اصل میشه گفت سه کاراکتر اصلی بیشتر در این فیلم وجود ندارند, گرتل و هانسل و جادوگر!

 

سوفیا لیلیز بازی خیلی خوبی را ارائه می دهد, اما یه کم گیج شدم, به نظر می اومد هر سه کاراکتر داستان لحجه متفاوتی را دارند! همه یه ذره متفاوت از یکدیگر صحبت می کنند و متوجه دلیل یه همچین موضوعی نمیشم! … موسیقی متن فیلم گرتل و هانسل هم بسیار خوب است, در نتیجه تا به اینجای کار هرچیزی که می بینید و میشنوید بسیار جذاب و عالی است.

آلبوم ترسناک موسیقی متن فیلم گرتل و هانسل (Gretel & Hansel)

ضعف شدید داستانی

اما از لحاظ داستانی فیلم گرتل و هانسل به شدت ضعف دارد! خود فیلم رویکرد پرمدعایی دارد, اما وقتی خوب به آن نگاه می کنید چیزی در پشت داستان او نیست و این موضوع فیلم رو پرمدعاتر نشان می دهد. فیلم در مقیاس ۱۵۵ فیلمبرداری می شود, در نتیجه فیلمبرداری بسیار گرفته و سنتی به نظر می آیند و این موضوع استاتیک خوبی را برای مدت قابل توجهی بوجود آورده بود.

آلبوم ترسناک موسیقی متن فیلم گرتل و هانسل (Gretel & Hansel)

همه چیز در وسط قاب دوربین

اما بعد از مدتی همه چیز به شکل بی نقصی در مرکز فیلمبرداری قرار گرفت و در نتیجه آن چشم شما اصلا تکان نمیخورد! و یک جورایی خسته کننده می شود. شما چندان درگیر فیلمبرداری ها نمی شوید و همه چیز در وسط قاب دوربین قرار دارد. با اینکه فیلم Gretel & Hansel تنها ۸۷ دقیقه زمان دارد, به نظر می اید فیلم کمی طولانی است و اینم به خاطر این هست فیلمنامه حرف زیادی برای گفتن ندارد.

 

روی روایت داستان دستکاری های زیادی شده است, وقتی که در ابتدای فیلم شما شاهد روایت گذشته داستان هستید, ۱۰۰ درصد این احساس بوجود می آید که این مورد دستی به فیلم اضافه شده است. حتی مقیاس فیلمبرداری متفاوتی هم دارد! از آنجایی که کل فیلم درباره این موضوع است که گرتل فریب این جادوگر را خورده است و در ادامه از حقه ای جادوگر باخبر می شود و درباره خودش چیزهایی دستگیرش می شود. و وقتی به موضوع اصلی داستان اشاره می شود, این احساس در بیننده بوجود می آید که برای رسیدن به این مورد زمان زیادی را صرف کرده است.

 

از آنجایی که نتوانستم چندان جذب داستان یا کاراکتر یا ماجرای آنها یا هر اتفاقی که رخ میداد, شوم, فقط نشستم و از جلوه های بصری و موسیقی متن فیلم گرتل و هانسل لذت بردم. این احساس بوجود می آمد که انتخاب هوشمندانه تجاری است! و شما در کل فیلم سه کاراکتر و یم خانه را شاهد هستید! و حتی ۹۰ دقیقه هم زمان ندارد. اینکار ارزان تمام می شود و قابل انجام است, من توی این فیلم چیزی را احساس نکردم.

آلبوم ترسناک موسیقی متن فیلم گرتل و هانسل (Gretel & Hansel)

سخن پایانی

فیلمنامه تلاش چندانی انجام نمیدهد که کاری کند این کاراکترها حس و حال انسانی داشته باشند. یا به انها چالشی بدهد, همش شاهد سکانس هایی هستیم که مثل کابوس هستند و بیننده از اینکه حتی آنها حقیقت دارند هم مطمئن نیست. حدود نصف فیلم, حداقل از نظر بصری جذب فیلم شده بودم (حدود ۴۰ دقیقه یا بیشتر). اما بعدش مشخص شد آنها قص انجام کاری را در فیلم Gretel & Hansel ندارند , به جزء نمایش یک سری تصاویر ترسناک! و فیلمبرداری واقعا زیبا. هیچ چیزی در پشت کاراکترها نبود. امتیاز من به فیلم گرتل و هانسل C است.

آلبوم ترسناک موسیقی متن فیلم گرتل و هانسل (Gretel & Hansel)

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

ترک لیست اهنگ های فیلم Gretel & Hansel

۱) – Midnight Bath – Rob – 1:25
۲) – Witchcraft – Rob – 2:09
۳) – Eat Me – Rob – 1:07
۴) – Arise – Rob – 3:07
۵) – Agaric – Rob – 1:46
۶) – Somniferum – Rob – 3:49
۷) – Mama Gretel – Rob – 2:19
۸) – Chess – Rob – 1:03
۹) – Outside – Rob – 1:30
۱۰) – By the River – Rob – 1:34
۱۱) – Raconteur – Rob – 3:58
۱۲) – Doom – Rob – 1:22
۱۳) – Last Morning – Rob – 2:11
۱۴) – Breaking Witch House – Rob – 1:01
۱۵) – Burn – Rob – 2:58
۱۶) – Kids – Rob – 4:05
۱۷) – Doom Opening – Rob – 3:43
۳۹:۰۷

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

5 فوریه 2020 5,349 views 0
نظرات