فرصت استثنایی فروش اشتراک ویژه یک ساله (365 روز) با بیش از 50 درصد تخفیف!

بعد از انتشار کلی البوم های جدید با خودم گفتم یک آلبوم حماسی و فوق العاده و کمی قدیمی می چسبه به همین دلیل موسیقی متن فیلم الیسیوم (Elysium) اثری از رایان آمون (Ryan Amon) را برای دانلود قرار دادم و مطمئنم این آلبوم یکی از بهترین آلبوم های موسیقی متن همه دوران ها شما خواهد بود. در کنار آن نقد اختصاصی فیلم الیسیوم را هم قرار داده ایم, به هیچ عنوان از دست ندهید.

حماسه ای عظیم با موسیقی متن فیلم الیسیوم (Elysium)

معرفی فیلم الیسیوم

الیسیوم (Elysium) فیلم اکشن و علمی تخیلی محصول سال ۲۰۱۳ کشور آمریکا می باشد. کارگردانی و نویسندگی و تهیه کنندگی این فیلم را نیل بلومکمپ (Neill Blomkamp) انجام داده و ستارگانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند, مت دیمون (Matt Damon) و جودی فاستر (Jodie Foster) و آلیس براگا (Alice Braga) و شارلتو کوپلی (Sharlto Copley) می باشند.

پیشنهاد ویژه : دانلود موسیقی متن بازی دث استرندینگ (Death Stranding)

 

داستان این فیلم در دو موقعیت یعنی کره زمین و زیستگاه فضایی لوکس (طراحی چنبره استنفورد, که توسط ناسا پیشنهاد شده) اتفاق می افتد که به الیسیوم معروف است. این فیلم تفسیر اجتماعی حساب شده ای از تم هایی از جمله مهاجرت , جمعیت بیش از حد , تقویت ویژگی های انسانی , سیستم بهداشتی , بهره برداری از کارگران و مشکلات طبقات مختلف اجتماعی می پردازد.

 

فیلم الیسیوم در تاریخ ۹ اگوست ۲۰۱۳ , توسط کمپانی TriStar Pictures منتشر شد, این فیلم دو هر دو نوع سینماهای سنتی و ای مکس اکران شد. این فیلم به طور عمومی با نظر مثبت منتقدین رو به رو شد, با این حال میشه از آن به عنوان فیلمی ناامید کننده بعد از فیلم فوق العاده District 9 کار دیگر از همین کارگردان یاد کرد. فیلم الیسیوم در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۱۳ بر روی دی وی دی و بلوری منتشر شد. پیشنهاد می شود موسیقی متن فیلم الیسیوم را از دست ندهید.

حماسه ای عظیم با موسیقی متن فیلم الیسیوم (Elysium)

باکس آفیس

فیلم Elysium در آمریکای شمالی موفق به فروش ۹۳٫۱ میلیون دلاری و در بقیه مناطق ۱۹۳٫۱ میلیون دلار فروش کرد. فروش کلی خود را به عدد ۲۸۶٫۱ میلیون دلار رساند این درحالی بود که بودجه تولید ان ۱۱۵ میلیون دلار بوده است. با در نظر گرفتن میزان هزینه ها و تبلیغاتی که برای فیلم انجام شد سود حاصل از این فیلم ۱۸ میلیون دلار بوده است.

پیشنهاد ویژه : تجربه چالش فضایی با موسیقی متن فیلم جاذبه (Gravity)

 

اکران فیلم از تاریخ ۹ اگوست ۲۰۱۳ اغاز شد, در روز اول اکران خود ۱۱ میلیون دلار فروش کرد و سر انجام هفته اول اکران خود را با فروش ۲۹٫۸ میلیون دلاری پشت سر گذاشت در جایگاه اول باکس آفیس قرار گرفت.

 

واکنش منتقدین

بر اساس وب سایت “Rotten Tomatoes” از ۲۴۸ نقدی که از فیلم صورت گرفته با ۶۶ درصد نظر مثبت رو به رو شده و امتیاز ۶٫۵۲ از ۱۰ را دریافت کرده. نظر قریب به اتفاق منتقدین این بود “بعد از ارائه فیلم زیبای District 9 از این کارگردان, فیلم الیسیوم کمی افت کاری داشته است اما بر روی پای خود, میتواند محتوی راضی کننده ای را ارائه دهد. بر اساس وب سایت Metacritic از ۴۷ نقدی که از فیلم انجام شده با امتیاز ۶۱ از ۱۰۰ رو به رو شده.

حماسه ای عظیم با موسیقی متن فیلم الیسیوم (Elysium)

نقد اختصاصی فیلم الیسیوم

الیسیوم فیلمی به کارگردانی نیل بلومکمپ می باشد که از کارهای قبلی او میتوان به فیلم موفق District 9 اشاره کرد. اون فیلمی بود که نه تنها مردم از آن لذن بردند, بلکه منتقدین ان را برای فیلمی علمی تخیلی هوشمندانه ستایش کردند. آن فیلم بسیار جالبی با جلوه های ویژه فوق العاده بود, داستان جالبی هم داشت درباره جامعه داشت که واقعا بیننده را جذب میکرد.

 

با این تفاسیر افراد زیادی اشتیاق دیدن فیلم الیسیوم را داشتند, از جمله خودم. در آینده جامعه پر میشه از قشر فقیر, انسان هایی که هیچ چیزی ندارند, همه مشول به کارهای کارخانه هستند. پلیس های رباطی که با همه به شکل وحشتناکی رفتار میکنند, گاهی اوقات مردم بدون دلیل کتک می خورند, اونم به خاطر یه جور قانونی که این رباط ها در سر خود دارند.

 

آنها فکر میکنند مردم قانون شکنی میکنند, در صورتی که اینچنین نیست. مردم مریض و در حال مرگ هستند و کمک مورد نیازشان را دریافت نمیکنند. افراد ثروتمند در فضا در مکانی که به الیسیوم معروف است زندگی میکنند, در آنها انها زندگی سالمی دارند و دارای تخت خواب هایی هستند که هر نوع بیماری را خود به خود درمان میکنند. در نتیجه افراد زیادی میخواهند از زمین فرار و به الیسیوم برومد و این موضوع شامل کاراکتر مت دیمون می شود. دلیلش رو اعلام نمیکنم که اسپویلی صورت نگیرد. پیشنهاد می کنم موسیقی متن فیلم الیسیوم را از دست ندهید.

پیشنهاد ویژه : البوم زیبای موسیقی متن فیلم فرشتگان چارلی (Charlie’s Angels)

حماسه ای عظیم با موسیقی متن فیلم الیسیوم (Elysium)

بخش اول

مت دیمون نقشش را در این فیلم به خوبی اجرا کرد, بیننده با این کاراکتر همدردی می کند و به آن اهمیت می دهد. کارش را به بهترین شکل در سکانس های اکشن انجام داد و اون شیرین کاری های زیادی را خودش اجرا کرده, واقعا بیننده با او همدردی می کند و به او به عنوان یک انسان نگاه می کند. او گذشته ای دارد که عمق خوبی به کاراکتر او می دهد. در کنار همه این موارد کاراکتر خیلی خفنی هم بود.

 

دقیقا همان نوع کاراکتری دارد که بیننده با خودش می گوید دقیقا میخواستم یک چنین شخصی در برابر این سیستم فاسدی که خلق شده, قرار بگیرد. در کنار این موضوع روند داستان به گونه ای است که با خودتان میگویید باید شخصی پیدا شود و جلوی این سیستم را بگیرد. همه چیز در زمین کثیف و بی ثمر است, کاملا نگاهی واقع گرا و کثیف به اینده دارد.

 

عاشق این بخش فیلم هستیم, آنها به خوبی این فضا را ایجاد کرده اند, از لوکیشن هایی استفاده کرده اند که یک واقع گرایی تلخ در آن وجود دارد. الیسیوم برای من فیلم محشر علمی تخیلی است, واقعا جذب تک تک سکانس های این فیلم شدم. حس کردم کاراکتر ها جذاب هستند و جلوه های ویژه حرف ندارند. بخش سوم داستان رو می پرستم, از دو بخش اول داستان لذت بردم, شخصیت پردازی خیلی خوبی را دارا بود و سکانس های سرگرم کننده خوبی داشت. به محض اینکه مت دیمون این لباس را به بدنش متصل کرد با خودم گفتم فیلم واقعا جالب و سرگرم کننده ای می شود.

پیشنهاد ویژه : آلبوم سرشار از احساس موسیقی فیلم آخرین سامورایی (The Last Samurai)

حماسه ای عظیم با موسیقی متن فیلم الیسیوم (Elysium)

بخش دوم

از این حقیقت که کارگردان سعی نکرد کاری تکراری را ارائه دهد خیلی خوشم اومد, قطعا بعضی عناصر فیلم District 9 در این فیلم دیده می شود. فیلم علمی تخیلی است که مفاهیم تفسیر اجتماعی در آن دیده می شود, اما به اندازه فیلم قبلی این موضوع را پر رنگ نکرده است, که نیاز به فکر و درک مفهوم ان باشد. این موضوع را بگم سعیم نکرده که اینگونه باشد و نباید گفت به اندازه فیلم District 9 خوب نیست.

 

این فیلم دنباله ای بر فیلم District 9 نیست, همان خط داستانی را ندارد, کاملا فیلمی متفاوت است. میتونم متوجه شوم ممکن است بعضی از افراد این دو فیلم را قیاس کنند اما این فیلم قصد نداشته که مسیر فیلم District 9 را طی کند. این فیلم سعی کرده یک فیلم سرگرم کننده تابستانی باشد که در آن کاراکتر دوست داشتنی و داستانی دراماتیکی خوب دیده شود. این فیلم تلاش کرده کمی هم درباره جامعه باشد, و فکر میکنم در این مورد موفق هم بوده.

 

جودی فاستر نقش سیاست مداری فاسد را بازی می کند, که در الیسوم می باشد و سعی دارم اوضاع را به روش خودش کنترل کند. متاسفانه برای من ضعیف ترین بخش فیلم او بود, واقعا بازی او را دوست دارم, اما کاراکتری که در این فیلم دارد باید کاری کند که به مسئله احساس لازم داده شود, اما چندان با بازی او حال نکردم, بخش های زیادی این حس وجود داشت که صدای او دست کاری کرده اند و کلا صدای او حس خوبی به بیننده منتقل نمیکرد. به اندازه بقیه بازیگرهای داستان واقع گرا نبود. فکر نمیکنم چیزی را ارائه داده باشد که به فیلم کمکی کرده باشد. موسیقی متن فیلم الیسیوم را حتما دانلود نمایید.

پیشنهاد ویژه : آلبوم اکشن و جذاب موسیقی متن فیلم انا (Anna)

حماسه ای عظیم با موسیقی متن فیلم الیسیوم (Elysium)

بخش سوم

کاراکتر شارلتو کوپلی کاملا برعکس این موضوع است, او کارش را عالی انجام داد تا به اینجای کار یکی از بهترین کاراکترهای بد امسال است. بازی بسیار تا بسیار عالی او تاریک و شرور و کثیف بود که واقعا به این فیلم می آمد, فیزیک خیلی خوبی هم برای این کاراکتر داشت, حتی زمانی که کاری انجام نمیداد میتوان ان شرارتی که در او بود را احساس کرد.

 

به شخصه واقعا از فیلم الیسیوم لذت بردم. جلوه های ویژه حرف نداشتند, سکانس های اکشن و درگیزی بسیاری جذابی داشت, کار با دوربین هم بسیار خوب بود, داستانی هم داشت که بیننده را مشتاق تماشای ادامه فیلم میکرد. به طور کلی برای من فیلم کاملی بود و امتیاز A- را برای آن در نظر دارد.

حماسه ای عظیم با موسیقی متن فیلم الیسیوم (Elysium)

اطلاعات تکمیلی در ویکی پدیا

لیست اهنگ های فیلم الیسیوم

۰۱) – Heaven and Earth – 04:25
۰۲) – Fire Up The Shuttle – 01:46
۰۳) – Unauthorized Entry – 04:36
۰۴) – Deportation – 01:55
۰۵) – Darkness – 04:50
۰۶) – Things to Come – 04:37
۰۷) – You Said You’d Do Anything – 03:31
۰۸) – A Political Sickness – 03:49
۰۹) – Arming Projectile – 01:26
۱۱) – I’d Like Them Dead – 01:23
۱۲) – You Have No Idea – 02:12
۱۳) – The Raven – 01:58
۱۴) – Let The Girls Out – 02:08
۱۵) – I Don’t Want to Die – 01:36
۱۶) – Matilda – 02:54
۱۷) – Step Aboard – 02:55
۱۸) – Heading to Elysium – 01:55
۱۹) – Keep Them Busy – 00:54
۲۰) – When He Wakes Up – 01:40
۲۱) – We Do The Hanging – 01:07
۲۲) – Kruger Suits Up – 02:26
۲۳) – The Armory – 00:59
۲۴) – I’m Right Behind You – 02:26
۲۵) – Fire and Water – 01:52
۲۶) – The Gantry – 01:09
۲۷) – Breaking a Promise – 03:19
۲۸) – Elysium – 03:46
۲۹) – New Heaven, New Earth – 02:22

Elysium

———————————-

دانلود آلبوم با کیفیت اورجینال و استثنایی FLAC-Lossless :


دانلود آلبوم با کیفیت MP3-320kbps :

18 نوامبر 2019 3,409 views 0
نظرات